Sony dreigt de PS3-hacker Alexander Egorenkov, in hackerskringen beter bekend als Graf Chokolo, met een dwangsom van 1 miljoen euro. De politie heeft vorige week nog een huiszoeking uitgevoerd in de woning van de hacker.
De site PS3crunch.com heeft een document online gezet waarin een door Sony ingehuurd advocatenbureau eist dat de hacker Graf Chokolo zijn 'Coolstuff'-software van zijn website verwijdert. Verder dient de PS3-hacker alle links naar sites weg te halen waar de software is te vinden. Ook enkele websites die zich bezighouden met PS3-hacks zijn aangeschreven.
Als Graf Chokolo niet zou ingaan op de eisen, dan zou Sony de hacker willen vervolgen bij de rechtbank in Hamburg. De advocaten dreigen met een schadevergoeding van 1 miljoen euro. Ook bevestigen zij dat de huiszoeking in de woning van Egorenkov in opdracht van Sony is uitgevoerd.
Ondanks de dwangsom waar Sony mee dreigt, laat de PS3-hacker weten dat hij door wil gaan met het reverse engineeren van de hypervisor van de PlayStation 3. Graf Chokolo zegt verder dat hij Sony's console begon te kraken toen het bedrijf de OtherOS-functie had verwijderd via een firmware-update.
Inmiddels heeft de hacker nieuwe informatie over de hypervisor gepubliceerd. Zo zou het hem gelukt zijn om het updatemechanisme van de PS3 te gebruiken om Linux bij te werken. Ook zou hij meer te weten zijn gekomen over het authenticatie-systeem voor de controle van blu-ray-discs.