Sony maakt nog steeds verlies op PlayStation 3

Per euro aan verkochte PS3-hardware, zoals consoles en controllers, maakt Sony zes cent verlies. Dat het bedrijf de prijzen niet verhoogt, duidt erop dat het kiest voor marktaandeel. Het komende jaar moeten de productiekosten worden verminderd.

Playstation 3Marktaandeel verkiezen boven winst is niet uniek: consolefabrikanten kiezen er vaker voor om hun console met verlies te verkopen, om vervolgens geld te verdienen met verkochte software. Microsoft heeft dat gedurende langere tijd gedaan met zijn Xbox en Xbox 360; het is onbekend of het bedrijf uit Redmond nu wel winst maakt op zijn console.

Het vermoeden bestaat dat Nintendo winst maakt op de verkoop van de Wii, hoewel het onbekend is of de recente prijsverlagingen van Nintendo's console daar gevolgen voor hebben gehad. Hoewel Sony op dit moment nog steeds verlies maakt op de hardware van zijn PS3, verwacht het bedrijf de productiekosten het komende jaar met 15 procent te verminderen, meldt The Wall Street Journal.

Een flinke kostenbesparing zou meer dan welkom zijn voor Sony, dat in het huidige financiële jaar 70 miljard yen, circa 570 miljoen euro, verlies verwacht te maken. Het bedrijf heeft de afgelopen tijd 20 procent van zijn fabrieken gesloten en 20.000 banen geschrapt. Onder meer de matige verkopen van de PSP Go zorgden voor mindere resultaten, en nu Gran Turismo 5 is uitgesteld heeft Sony het verwachte aantal verkochte games met 17 procent naar beneden bijgesteld, tot 200 miljoen exemplaren. Vorig jaar zei het bedrijf overigens al dat het de productiekosten met 70 procent had verminderd.

Door Joost Schellevis

Redacteur

05-02-2010 • 11:46

87

Lees meer

Hacker publiceert PS3-exploitcode
Hacker publiceert PS3-exploitcode Nieuws van 27 januari 2010
Hacker claimt PS3 te hebben gekraakt
Hacker claimt PS3 te hebben gekraakt Nieuws van 24 januari 2010

Reacties (87)

87
83
52
8
0
17
Wijzig sortering
Lekker negatieve berichtgeving. Waarom wordt er ook niet even vermeld dat Sony voor het eerste in drie kwartalen weer winst gemaakt heeft?

http://www.ft.com/cms/s/0...ab49a.html?nclick_check=1

[Reactie gewijzigd door Dr. Strangelove op 31 juli 2024 12:42]

Ze zullen waarschijnlijk vanuit de uitgever/ontwikkeltak dit wel compenseren, maar de logica mis ik even.. Afaik gaat de PS3 ook voor 299USD (gelijk aan onze 299 euro), dan zou er toch juist winst op de Europa verkopen moeten zitten? Of het verlies is nog groter op de USD verkochte consoles?
Volgens mij prijst Sony de ps3 in europa en de VS naar koopkracht en niet naar de stand van de valuta. Qua valuta is de Europeesche prijs voor de PS3 veel hoger maar naar koopkracht is het bijna gelijk.

De huidige koers is ongeveer € 1 = $ 1.4
Qua koopkracht is het meer € 1 = $ 1.1

Dus vandaar liggen de prijzen tussen de VS en Europa toch relatief dicht bij elkaar.

Edit op 12:50: Iets meer onderbouwing
Hier vinden wij een berekening van de purchasing power parity index. (ofwel Koopkrachtpariteit) Deze houdt het prijspeil van landen bij, en vergelijkt deze met andere landen. Nederland heeft een prijsniveau van 113 t.o.v. de andere landen en de VS 131. Ofwel € 1.0 = $ 1,16. Dit ligt aanzienlijk dichter bij elkaar dan de huidige valutakoers. Dus qua valuta lijken de prijzen niet eerlijk maar qua koopkracht zit het veel dichter bij elkaar.

[Reactie gewijzigd door Herman op 31 juli 2024 12:42]

Anoniem: 112442 @Herman5 februari 2010 12:44
Volgens mij prijst Sony de ps3 in europa en de VS naar koopkracht en niet naar de stand van de valuta.
Ik denk puur naar de prijs van de concurrerende producten. Sony is geen filantropisch instituut. Het gaat er namelijk om hoeveel Yen de PS3 in het laadje brengt.

In VS wordt ook "BTW" geheven tussen de 0-13%.
State sales taxes range from 0%-13% and municipalities often add an additional tax in the form of a local sales tax.
$299 = €218.07
€299 zonder 20% BTW = € 239.20 Correctie door opmerking @SH4D3H, € 249.17.


Ook als je aan neemt dat inde VS geen BTW betaald wordt is de PS3 nog steeds duurder in de EU.

Ik vind het sowieso te gek voor woorden dat wij dit prijsverschil accepteren en dat we accepteren dan in de EU veel producten later geïntroduceerd worden dan in Japan en de VS. Terwijl we een veel grotere markt zijn en uiteindelijk meer geld opleveren voor een producent.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 112442 op 31 juli 2024 12:42]

Ik ben het met je eens dat de concurrentie de prijzen beïnvloeden. Maar de index van de PPP wordt zo breed gehandhaafd dat ook de concurenten dit laten meewegen.
Het is voor sony belangrijk te weten welke koopkracht hun doelgroep heeft.
Daarom zullen de prijzen vaak meer richting de index van de koopkracht liggen dan de valuta-index.
Anoniem: 112442 @Herman5 februari 2010 13:19
Maar de index van de PPP wordt zo breed gehandhaafd dat ook de concurenten dit laten meewegen.
Het is voor sony belangrijk te weten welke koopkracht hun doelgroep heeft.
Het lijkt me de omgekeerde wereld.

Voor een land met een hoge koopkracht (rijker) verkoop je een product voor een lagere prijs dan in een land met minder koopkracht (armer).

Mogelijk is de koopkracht in de VS zelfs hoger doordat de producten goedkoper zijn, zelfs als je BTW meeneemt c.q. wij subsidiëren de VS economie indirect. Doordat wij wel de hoofdprijs betalen.

IMO is dit behoorlijk absurd.
Voor een land met een hoge koopkracht (rijker) verkoop je een product voor een lagere prijs dan in een land met minder koopkracht (armer).
De PPP is geen definitie van rijkdom. Het laat alleen zien welke koopkracht de valuta van het ene land heeft, ten opzichte van een ander.

En natuurlijk laat je de koopkracht van een munt meewegen in de prijzen. In China kun je, omgerekend naar eigen valuta, voor € 3 een winkelwagen aan boodschappen vullen. Dat lukt je hier niet.
Dus blindstaren op de valuta-indexen om je producten te prijzen zal leiden tot een verkeerde inschatting van vraag en aanbod.

[Reactie gewijzigd door Herman op 31 juli 2024 12:42]

$299 = €218.07
€299 zonder 20% BTW = € 239.20.
De prijs zonder BTW berekenen doe je niet door er simpelweg 20% af te halen.
Als je bij jouw prijs 20% optelt kom je dan ook niet op 299 ;)

De prijs zonder 19% BTW, zoals in NL, ligt op 251 euro en 'n kwartje.
Ook als je aan neemt dat inde VS geen BTW betaald wordt is de PS3 nog steeds duurder in de EU.
Zeker waar.
Anoniem: 228929 @SinergyX5 februari 2010 11:52
Ik denk dat belasting daar wel voor zorgt dat het niet zo is. Die is Amerika veel lager.
Ben ik de enige die deze uitspraak nogal apart vindt?
en nu Gran Turismo 5 is uitgesteld heeft Sony het verwachte aantal verkochte games met 17 procent naar beneden bijgesteld, tot 200 miljoen exemplaren.
M.a.w.

100 - 17 - 83%

200 miljoen = 83%

1% = 2,41 miljoen games

Omdat Gran Turismo 5 is uitgesteld, gaan de verwachte verkopen onderuit met 17%, dus 40,96 miljoen exemplaren. Ik denk dan bij mezelf, dat Sony wel erg veel verwachtte te verkopen van GT5! :)
Gran Turismo is een systemseller. Hiervoor kopen mensen een PS3. Als die mensen geen PS3 kopen omdat GT nog niet uit is, kunnen ze ook geen andere games kopen voor de PS3. Hence, die (bijna) 41 miljoen games bestaan niet alleen uit exemplaren van GT5.
Dat is inderdaad bizar, maar waarschijnlijk bedoelen ze dat mede door GT5 dat het is bijgesteld
Anoniem: 102872 5 februari 2010 13:45
Die verhalen van bedrijven dat ze op bepaalde producten geen winst zouden maken moet je niet geloven. Dat is de grootste onzin die er bestaat. Van verkopers in winkels krijg je dit soort smoesjes ook altijd te horen. Nee ze geven het tegen kostprijs of eronder omdat ze mij zo aardig vinden zeker. Ga toch weg.
Je begrijpt het blijkbaar niet. Sony verkoopt zijn PS3 met verlies zodat zoveel mogelijk mensen hun console in huis halen. Vervolgens maken ze winst aan de verkoop van games.

Games zijn in verhouding veel makkelijker en goedkoper te produceren, ze maken zo meer winst dan dat ze de PS3 weer voor 600 euro zouden verkopen. (Aangezien praktisch niemand dat er voor wil betalen als er een Xbox 360 voor 150 euro te koop staat).

PS.

Ik vind het ook niet gek dat de PSP GO! voor geen drol verkoopt. We hadden namelijk al de PSP 100, 2000 en 3000 gehad met allemaal 0,1% verandering. Bovendien kan je de PSP Go ook nog eens niet flashen met custom firmware (dus de piraten haken ook af) en heeft het ding ook nog eens een kleiner scherm 8)7 En hij is duurder :X

Zielige poging van Sony om de PSP uit te persen, en ze luisteren blijkbaar ook niet naar hun aanhang want we willen een PSP met TWEE analoge sticks zien met touchscreen en belfunctie ;) Dan leg ik er zo 500 voor neer.

Poll houden? :D

[Reactie gewijzigd door Tsjitjingking op 31 juli 2024 12:42]

Sony komt zelf met de financiële cijfers naar buiten en niemand anders. Ze draaien ons gewoon een rad voor de ogen.

Als hunnie zeggen we maken 300 euro winst op zon ding, krijgen ze toch gezeik dat het te duur is.

Als hunnie zeggen we maken verlies rechtvaardigd dit voor de meeste mensen de "hoge" prijs van 400 euro. En kopen maar omdat het toch niet goedkoper kan.

Nee, ik vertrouw ze voor geen meter die grote bedrijven....

(Weet niet wat ie momenteel kost dus bedragen zijn voorbeeld.)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 102872 op 31 juli 2024 12:42]

Ik vraag me af of een beursgenoteerd bedrijf zo makkelijk kan liegen over zulk soort dingen. Als de waarheid dan naar buiten zou komen dan gaat het behoorlijk fout
@Polonium:
Als hunnie zeggen we maken 300 euro winst op zon ding, krijgen ze juichende aandeelhouders en schiet hun koers als een raket de lucht in, wat fantastisch voor hun zou zijn want dan kunnen ze een nieuw pakket aandelen uitbrengen om groei en investeringen te financieren.

Ze zullen dan ook niet liegen over dit soort cijvers want dat is slecht voor de beurskoers en voor toekomstige financieringsbehoeften.
je hebt gelijk ja het lijkt me wel inderdaad dat een bedrijf als het dat doet ze niet zo betrouwbaar overkomen op de aandeelhouders en zich zelf daar uit eindelijk mee in de vingers snijden. Maar goed de winst zal niet zo hoog zijn op een ps3 slim lijkt mij hij is goed geprijst en zelf vindt ik dat hij de meer waarde wel waard is als je hem vergelijkt met wat de xbox elite te bieden heeft, sommige features zijn duurder in het totaal om ze los te kopen voor je xbox dan dat ze er al ingebouwd hadden gezeten zoals bij de ps3 slim.
Het is geen €500 console meer gelukkig en dat vindt ik zelf het belangrijkste.
Ik denk dat vooral in het begin de patenten op blueray en de productie vrij duur waren. Nu is die prijs drastisch omlaag gegaan en hoeven al die partijen minder geld te zien voor het product.
Precies ik heb ook een PS3 gekocht met kerst omdat hij nu de slim uitgekomen is erg goedkoop is en interessantere features bood dan de xbox 360 voor de meerwaarde. Van blue-ray tot stillere koeling, ge-integreerde wifi/bluetooth. Ingebouwde Powersupply en ruime HD, en gratis online spelen, betere bouw kwaliteit en lagere failurerate. zo kan ik nog wel wat redenen opnoemen die mij hebben doen besluiten om voor een PS3 te gaan maar bedenk wel dat voor ieder de keuze individueel is mijn opvattingen kunnen voor jou natuurlijk totaal anders zijn. Maar goed Sony doelt er op om de verkoop cijfers van de ps3 flink te verhogen ze zitten nog lang niet in de buurt van waar de ps2 gezeten heeft maar het lijkt mij wel een doel om dit te willen verslaan in de toekomst.
ze willen nu meer markt aandeel innemen tenopzichte van de XBOX 360 en wii natuurlijk. Meer markt aandeel betekent meer rede voor developers om hun games te optimalizeren voor de cell-processor en meer winst voor sony omdat er meer games verkocht worden. Zo vindt ik het een enorm plus punt dat playstation network store gebruik maakt van ons valuta de euro en niet een lastig punten systeem waarin er makkelijk gerommeld kan worden met de waardes. Dan zie ik tenminste wat ik betaal :Y) .
Ik klink misschien wat als een PS3 fanboy maar ik vindt de Xbox 360 ook zeker niet slecht. de arcade is echt gewoon super goedkoop en ideaal voor wie die features niet nodig heeft en daarbij is Xbox live vooral voor voice chat toegankelijker. Alhoewel ik de Arcade wel uitgekleed vindt omdat ten opzichte van de andere consoles en je bent waarschijnlijk duurder uit als je alle opties apart koopt. Dat had ik ook met de elite tenopzichte van de ps3 slim
Maar goed ik zou graag eens een skype toevoeging in aan de xmb willen zien of betere codecs voor de media player zodat hij in websites ook Windows mediaplayer videos kan streamen. Of anders dat uitzendinggemist van volledig wordt geïnstalleerd voor de ps3 niet alleen het nieuws dat zou het voor mij het ideale media center maken. Natuurlijk kan sony denk ik niet enorm veel features blijven toevoegen aan hun OS maar ik zou graag zien dat ze ons als gebruikers een mogelijkheid gaven om software van door hun goedgekeurde aanbieders kunnen installeren noem bijvoorbeeld een optie in de browser van waaruit je bijvoorbeeld een optionele Xfire of skype of noem firefox, webmail kunt installeren. Dat zou ik graag zien meer mogelijkheden. Het begint eigenlijk nu pas een beetje interessant te worden. Dus kom maar op met die toepassingen en mogelijkheden en games :D

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 231603 op 31 juli 2024 12:42]

Dit doet Nintendo toch anders
lees: beter.
De wii is een licht opgevoerde gamecube, oftewel hardware uit de vorige eeuw.
Logisch dat je dat met winst kunt verkopen.

Neemt niet weg dat nintendo flink verdient aan de huisvrouwtjes en verouderde hardware.
Dus een goed business model.
Wat doen ze beter? Veel goedkopere hardware op de markt brengen voor ongeveer dezelfde prijs. Voor wie is het dan beter? Voor Nintendo ja, maar als consument heb je veel meer waar voor je geld als je een 360 of PS3 haalt.
maar als consument heb je veel meer waar voor je geld als je een 360 of PS3 haalt.
Tenzij je casual games hip vindt of de exclusieve Nintendo titels wilt....

Er moet toch wel een reden zijn waarom Sony en Microsoft ook aan de bewegings controller gaan
Verbazingwekkend dat ze nu nog verlies maken eigenlijk. Nouja op de games die ze zelf uitgeven zit wss een dikke marge
Zeker weten dat ze winst maken op hun games. Op games zit altijd winst marge, anders werden ze nu niet meer gemaakt.

Dat de PS3 nog steeds verlies maakt verbaasd mij ook, maar ook weer niet. Ondertussen zouden de onderdelen om de PS 3 te maken een stuk goedkoper moeten zijn, maar ze hebben natuurlijk wel een speciale processor en speciale onderdelen.
De winst van de verkochte spellen is natuurlijk hoger. PS3 spellen worden nou gewoon verkocht puur omdat ze niet gekopieerd kunnen worden. Dus dat is prima voor Sony. Ik hoop ook dat ze niet te kopiëren worden straks, dat waarborgt namelijk de kwaliteit van games.

0,06 per verkochte euro. Dat zullen vast hun eigen verkoopprijzen zijn en niet de verkoopprijzen die winkels hanteren. Als je ziet wat de MM vraagt tegenwoordig voor een PS3 slim en dat dat de laatste 3 maanden erg hard gezakt is ondanks dat Sony geen prijsverlagingen heeft aangekondigd, dan denk ik dat Sony voor de PS3 waarschijnlijk een verkoopprijs van 200-250 euro hanteert. Dat zou betekenen dat ze tussen de 12 en 15 euro per console verliezen. Ik denk dat ze dat na verkoop van een game alweer terug hebben verdiend.
Dat ze verlies zouden maken op accessoires lijkt me erg sterk als ik zie wat de prijzen zijn voor accessoires. Het zou natuurlijk wel kunnen dan Sony accessoires veel goedkoper wegdoet en dat retail winkels hier een behoorlijke marge op hebben (wat ik mij wel goed kan voorstellen). Maar als dat zo is dan zouden ze er bij Sony goed aan doen om hun verkoopprijs van accessoires naar retailers gewoon hoger te maken. Want de retailers verkopen de accessoires toch voor de prijs die ze willen.

[Reactie gewijzigd door dangerpaki op 31 juli 2024 12:42]

De winst van de verkochte spellen is natuurlijk hoger. PS3 spellen worden nou gewoon verkocht puur omdat ze niet gekopieerd kunnen worden. Dus dat is prima voor Sony. Ik hoop ook dat ze niet te kopiëren worden straks, dat waarborgt namelijk de kwaiteit van games.
Een kopieerbeveiliging bewaakt niet de kwaliteit van spellen. Sterker nog: een ontwikkelaar is veel sneller geneigd om kwaliteit in te ruilen voor kwantiteit wanneer spellen niet gekopieerd kunnen worden. Immers: het verkoopt heus wel.

Bij platformen waarbij wel gekopieerd kan worden moet een ontwikkelaar goed opletten dat zijn spel ook goed is om te verkopen: iemand kan tenslotte (of het mag of niet daargelaten) je spel testen voordat besloten wordt tot een koop over te gaan.

Kijk naar Oblivion voor de PC: spel had praktisch geen beveiliging (zeker de eerste edities niet), maar verkocht toch erg goed. Waardoor zou dat komen? Het antwoord blijft: quality sells.
Ik bedoelde meer dat zolang ze de PS3 verkopen met verlies moeten ze wel goede games blijven produceren, want de console geeft ze geen winst. Dus moeten de games daarvoor zorgen. Maar een goede beveiliging zorgt ervoor dat ze meer games verkopen. Maar het hoeft inderdaad niet te betekenen dat games goed blijven. Echter je gaat er een beetje vanuit dat ze het verdiende geld wel weer stoppen in de ontwikkeling van nieuwe games en hardware. Maar dit hoeft inderdaad niet altijd zo te zijn.

Ik denk dat meteen ook duidelijk is dat als een console met winst wordt verkocht de drang voor het maken van goede games afneemt. Kijk maar naar de Wii, bijna geen goede games meer die uitkomen. De Xbox 360 en met name de PS3 hebben weer wel behoorlijk wat in-house studios om goede games te maken die verkopen en daarmee de verliezen van hun consoles neutraliseren.
Op de PS3 wordt mss door grote ketens inderdaad wel wat minst gemaakt, maar ik kan je zeggen dat kleine handelaars in t begin nog geen 15 euro verdienden per verkochte console.

Ik sta vaak versteld van mensen die menen dat er op electronica veel geld wordt verdiend. Laptops, vaak tussen de 20 en 50 euro, gene zever. Complete computers, met een beetje geluk 100 euro. Daar zit dan een verkooppraatje in, en eventuele assemblage. Daar houdt een handelaar dus pakweg 50 euro van over, waarna er nog BTW wordt afgetrokken natuurlijk. Het geld wordt verdiend met software en ondersteuning.
0,06 per verkochte euro. Dat zullen vast hun eigen verkoopprijzen zijn en niet de verkoopprijzen die winkels hanteren. Als je ziet wat de MM vraagt tegenwoordig voor een PS3 slim en dat dat de laatste 3 maanden erg hard gezakt is ondanks dat Sony geen prijsverlagingen heeft aangekondigd, dan denk ik dat Sony voor de PS3 waarschijnlijk een verkoopprijs van 200-250 euro hanteert. Dat zou betekenen dat ze tussen de 12 en 15 euro per console verliezen. Ik denk dat ze dat na verkoop van een game alweer terug hebben verdiend.
Er staat wel erg vaak "ik denk" in je post ;) Ga er maar vanuit dat dergelijke spullen worden verkocht voor inkoop+btw en dat de constructie is dat je achteraf een bonus krijgt voor de verkochte aantallen. Deze constructie is erg slim, want hiermee heeft Sony een stok in de hand om een stoute winkelier af te straffen. Immers, voortijdig je korting gebruiken (lees: de console onder de marktprijs verkopen) leidt tot korting op de achterafkorting. Ergo, de winkelier verdient er niks op/verliest erop. Op deze wijze blijft de marktprijs van deze producten in stand en kun je dus op basis van de verkoopprijs niks zeggen over de inkoopprijs van een PS3 (tenzij je de achterafkorting kent).

Geld verdienen op accessoires is al zo oud als de weg naar Rome. Heb je ooit gekeken wat plinten kosten in de kleur van je laminaat? ;)
Wat dacht je van de (pure) winst die gemaakt wordt dmv development kits en licenses naar andere developers/bedrijven
Die vallen in het niet bij de games sales, en daarnaast vergeet je even dat je niet alleen betaalt voor de hardware maar ook voor de support en de vaak uitstekende development tools. Als ik MS of Sony een mailtje stuur over een API functie die niet helemaal jofel werkt dan wordt er diezelfde dag vaak nog naar gekeken en heb ik aan het eind van de dag een antwoord van een technisch onderlegd persoon. Dergelijke hands-on support kost nou eenmaal geld. En als er een devkit stuk gaat staat er binnen een paar dagen een koerier voor de deur die een nieuwe komt brengen en de oude meteen meeneemt. Pure winst? Complete nonsens.

Overigens @ HamburgerHenk:
Nouja op de games die ze zelf uitgeven zit wss een dikke marge
Nee, op álle games die worden uitgebracht voor de consoles zit een dikke marge voor de consolefabrikant. Niet alleen 1st party games. Voor MS en Sony is dat ongeveer 10 tot 15 dollar per verkochte game. Daar is hun hele businessmodel op gebaseerd - zo goedkoop mogelijk hardware aan de man brengen om de installbase te vergroten (dat betaal je als consument doorgaans maar 1 keer), en verdienen aan de software.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 31 juli 2024 12:42]

Helaas kan ik niet beaamen dat Sony zo een geweldige development tools heeft. Sony staat juist bekend over de uitermate complexe development tools. Met de introductie van de Cell was het helemaal een feest en moesten er speciale sessies worden gehouden om de mensen er mee te kunnen laten werken.

Over Microsoft en Nintendo heb ik betere dingen gehoord hierover.

Over de winstmarge per verkochte game:
Dit heb ik me altijd afgevraagd, wanneer word een game als verkocht gerekend? Als ik als consument hem gekocht heb, of als de winkel hem heeft ingekocht? Dit vooral omdat er som massa's van die games in de budget bak verdwijnen en de winstmarge ontzettend kelderd. Voor 1 winkel zal dat verlies wel te dragen zijn, maar voor een uitgever die dat probleem wereldwijd heeft? Of is dit al megenomen in de verkoop prijs voor mensen die m wel kopen?
Helaas kan ik niet beaamen dat Sony zo een geweldige development tools heeft.
Ik kan je verzekeren dat, hoewel het in het begin nog wat matig was, Sony tegenwoordig z'n zaakjes een stuk beter op orde heeft. De analyse tools die ze (of eigenlijk het door hun opgekochte bedrijf SN Systems) maken zijn zeer uitgebreid. Uitgebreider dan PIX voor de Xbox 360. De beste debugger daarentegen is weer die van MS.
Ik denk dat een opmerking van; 'ik heb gehoord dat' niet zo heel relevant is. Als ik .oisyn goed begrijp heeft hij/zij persoonlijk ervaring met programmeren op de PS3 (e.a.) wat veel relevanter is. Dit soort 'ervaringen' uit het verleden hebben nogal de neiging heel lang rond te blijven waaien.


Een fabrikant heeft iets verkocht als zijn klant (meestal distributeur of grote OEM) de producten af heeft genomen.
Games maken voor de Xbox360 is ongeveer hetzelfde als games maken voor een Windows PC... Vandaar al die ports :+
Waar het om gaat is het totaalplaatje. Of ze verlies maken op de hardware maakt helemaal niets uit, als ze in het geheel hardware / software winst maken daar gaat het om.

Bij printers zie je dat ook. Of je nu een laserprinter of inkjet neemt daar zit weinig tot geen winst op. De winst komt uit de inkt en toner.

De lagere harware prijs is puur om jou over de streep te trekken.

De kop van het artikel is weer zo een leuk sensatie kopje. Immers in het artikel staat nergens dat sony echt verlies maakt op de ps3 in zijn geheel. Ik zie het artikel dan ook als totaal non nieuws omdat er geen gegevens in staan over de winst op de software.

Ditzelfde artikel kun je in deze vorm ieder jaar publiceren. Dus kom nu eens op met echt goede cijfers over de software winst.
Vergeet de Harddisk niet.

Die krengen zijn verrekte duur, en dalen ook niet in prijs. (De capaciteit wordt alleen groter.)

Dit is ook het onderdeel dat MS heeft doen besluiten de Xbox vroegtijdig de nek om te draaien.
Even verbazingwekkend is dat ze op de Wii nog winst maken :) Als je ziet hoeveel daarvan op de nieuwsgroups op staat dan verliezen ze in iedergeval op de spellen.
Schijnbaar is de Wii zo makkelijk te hacken dat er echt een wild groei is.
Nou is de kwaliteit van de games op de Wii ook vaak matig vooral vergeleken met de PS3.
ik kan je vertellen dat de xbox 360 nog makkelijker te hacken is.

heb ze alle bij meerdere keren ge flasht en de 360 neemt gewoon minder tijd in beslag
maar als het klaar is werkt de wii wel super mooi met ze hd er naast.
Lekker je 360 dvd-drive flashen om vervolgens het risico te lopen dat je console van Xbox Live gebanned wordt.

En nou niet komen met het verhaal "ja maar ik speel al tijden en ik ben nog niet gebanned", want een keer ben je ook aan de beurt, zoals honderduizenden je al voor gegaan zijn die ook allemaal dachten dat ze echt niet gebanned konden worden.
Mensen die weigeren te betalen voor spellen, willen wel graag betalen voor online?

En ben blij dat er mensen gebanned worden; ander had ms heel wat minder verkopen..
ben ook al lang geband maar dat maakt het nog niet moeilijker.
dat is het risco wat je loopt als je zo iets doet

daarom heb ik er ook 2 eentje omgebouwd en eentje niet.
zodat ik altijd netjes online kan gaan gamen met me gekochten spellen

[Reactie gewijzigd door firefly112 op 31 juli 2024 12:42]

ik doe het niet om geld te besparen ik heb ook een volwaardige baan en de loon is ook niet mis. ik doe dit omdat ik sommige spellen maar paar keer speel en daar gelijk de volle mep te gaan betalen niet redelijk vind.

en als ik zoon spel veel speel koop ik die ook gewoon

om nouw gelijk iemand loser te noemen die je niet eens kent

[Reactie gewijzigd door firefly112 op 31 juli 2024 12:42]

'Define' volwaardige baan.

Pas op, ik kopieer niet, daar niet van. Maar ik beschouw mij toch bij diegenen die een volwaardige baan hebben, maar daar word ik niet volwaardig voor vergoed in effectieven.
Heb hoger onderwijs genoten, werk als programmeur, maar werk uit eigen keuze part-time. Daarbij doe ik nog vrijwilligerswerk, waardoor mijn werkweek (zonder reistijden) bestaat uit +- 50 uur per week.
Dat lijkt mij toch best volwaardig werk, maar verwacht daarmee niet dat je EN huishuur, EN nutsvoorzieningen, EN voedsel, EN transport kan betalen EN regelmatig een game kan kopen. Vooral niet als je vrouw dan enkel vrijwilligerswerk doet, en dus geen geld in t laatje brengt.

Dan nog. Dat je geen 'volwaardige' voltijds betaalde baan hebt betekent niet dat je gevrijwaard bent om te kopieren. Ik koop elk jaar mss geen enkel spel aan volle prijs, en zelfs afgeprijsd misschien maar 2, maar daar houd ik me dan ook dat jaar mee bezig, heb ik geen probleem mee. Je wordt gewoon wat selectiever :)
nee dat wil ik er ook helemaal niet mee zeggen.

maar hij neemt aan dat ik het doe om geld te besparen en dat is juist helemaal niet zo.
alleen ik geef liever me geld uit aan dingen die voor mij belangrijker zijn. maar toch wil ik dat spel toch een keer spelen dan kopieer ik hem maar. het klinkt net of ik hier een slecht persoon ben omdat ik al die spellen kopieer.
last van opgekropte woede?
Anoniem: 132385 @mensoc5 februari 2010 17:03
Beste Mensoc...

Je bent geen zielig en goedkoop figuur als je legaal/illegaal gebruik maakt van de mogelijkheden die er op dit moment zijn. Het is nog altijd marktwerking alleen slecht uitgevoerd door de consument. Mensen die netjes hun games full prize betalen ondermijnen de wens op gunstiger geprijsde spellen en vertragen de ontwikkeling van nieuwe (betere/goedkopere) bussinessmodellen. Dit concept is ook te 'porten' naar de muziek/film/software industrie.
Het wachten is op de titels die al jaren lopen sinds de PS1 en altijd grote afname hebben gehad. Je moet niet vergeten dat de PS1 en de PS2 op zich beide een moeilijke start hebben gehad en dat was ook door de zure appel bijten. En moet je ze nu zien...

De aanloop is voorbij, nu met waardige, goedlopende titels dan wel series, de hele estafette volhouden.

[Reactie gewijzigd door SkyStreaker op 31 juli 2024 12:42]

Van de PS1 weet ik het niet, maar ik dacht dat de PS2 juist al vanaf het begin heel succesvol was. En bedenk je wel: inmiddels zitten we al ruim 3 jaar na de launch. De huidige generatie consoles zitten allemaal in hun "volwassen" fase, en sommige fabrikanten (Microsoft voorop) zal waarschijnlijk al bezig zijn met de opvolger van hun huidige console. Het is dan een beetje teleurstellend dat de PS3 nog steeds aan het worstelen is om enerzijds genoeg verkopen te halen en anderzijds om de kosten te drukken.
En dat de PS3 sinds kort ook te hacken is helpt niet mee. Ooit zal het ook gebeuren dat er spellen op een gehackte PS3 gespeeld kunnen worden en dan zal Sony minder winst maken op de PS3. Ik vraag me dan ook af hoe lang het nog duurt voordat Sony eindelijk winst gaat maken met de PS3.
Ik weet wel dat Sony al een tijdje bezig is met de PS4, en Nintendo heeft ook al iets laten doorschemeren over een opvolger op de Wii.
Ze zijn hoogstens een concept aan het bedenken. Dit kan je niet al zo snel achter elkaar aan brengen en niet maken tegenover de gemiddelde consument. De PS3 begint net serieus te lopen...

Bovendien, die hele geruchtenmachine maakt van een mug een olifant en iedereen verzint er wel dingen bij.

[Reactie gewijzigd door SkyStreaker op 31 juli 2024 12:42]

Sinds wanneer is de ps3 te hacken om illegale games te spelen? Volgens mij heb jij alleen de titel van dat nieuwsbericht gelezen
Hij zegt dan ook dat het ooit zal gebeuren en niet dat het al gebeurt;)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 332175 op 31 juli 2024 12:42]

is dat niet altijd zo geweest; dat console bouwers inleveren op hun device? en dat terug verdienen met online verkoop/games/licenties verstrekken enzo?

beetje het verhaal van de printer van 40euro, en de cartridges van 50
Het is inderdaad niet ongewoon, maar dat een gevestigde consolebouwer het doet is wel bijzonder. Volgens mij heeft Sony op de PS2 destijds geen geld hoeven toe te leggen.
Op de PSX en PS2 moesten ze ook geld toeleggen. Niets bijzonders. Dat is bij de xbox en eerder consoles van Nintendo en Sega net zo geweest.
Zodra ze een groot marktaandeel hebben, verdienen ze dat verlies dik weer terug!
Kunnen ze niet beter de PS3 zes cent duurder maken. Dat gaat niemand uitmaken...??

Edit: Ow... ze maken per euro 6 cent verlies.
Dat is dus per PS3 0.06x300=18 euro... Nog niet veel meer, maar toch te veel voor de gemiddelde koper waarschijnlijk, als ze de prijs 20 euro omhoog doen...

[Reactie gewijzigd door mickje12 op 31 juli 2024 12:42]

Deze artikelen hebben altijd BS bronnen, ze rekenen bijvoorbeeld alsof sony 80 dollar voor een blu-ray drive moet betalen, terwijl je snellere drives in de retail koopt voor 50, en ga zo maar door. Toch zijn dit soort nieuwsberichten goed daar kopers dan het gevoel hebben meer waar voor hun geld te krijgen. Ook denken ze dat de hele wereld de lage dollarpeijs voor de machine moet betalen etc.
Anoniem: 36355 @Faust5 februari 2010 12:07
Het gaat natuurlijk niet alleem om de hardware. Er zitten ook andere kosten bij.
Om er maar eens een paar te noemen:

- Opslag
- Distributie
- Fabrikage
- Ontwerp
- Testen
- Marketing
- Helpdesk
- Website
- Servers voor PSN
- Personeel
- Huisvesting
- etc..
verwacht het bedrijf de productiekosten het komende jaar met 15 procent te verminderen Uitspraak Wall Street Journal

Vorig jaar zei het bedrijf overigens al dat het de productiekosten met 70 procent had verminderd Het bedrijf slaat op Sony

Wel vreemd dan, stel dat die tijdens introductie 1000 Euro kostte, 70% daarvan is 700 dus zou die 300 moeten kosten om te maken nu. Lijkt me sterk dat ze in het begin 40% verlies hebben geleden omdat ze voor 599 de toonbank over gingen.
Aannemelijker is het dan om te stellen dat die tijdens introductie minder kostte om te maken, en dus de huidige verkoopprijs aardig overeen zal komen met de productiekosten.

Blijft natuurlijk allemaal koffiedik kijken, en Sony zal nooit openheid van zaken geven waarschijnlijk wat dit punt betreft.
Prijs is meer dan enkel productiekosten he?

Die 1000 euro is opgebouwd uit een heleboel kosten + winst. De productiekost is daar maar een deel van. Die kost kan dalen maar anderen (denk vervoer en opslag, lonen,...) stijgen .

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.