Intel heeft de nieuwe generatie van zijn zakelijke vPro-platform gepresenteerd. Het platform bestaat uit Core i5- of Core i7-processors in combinatie met de Q57 Express-chipset en moet betere beheer- en beveiligingsmogelijkheden bieden.
De vorig jaar uitgebrachte Core i-familie bevat al functionaliteit die vooral voor zakelijke toepassingen is bedoeld, zoals ondersteuning voor virtualisatie. Intel heeft nu enkele nieuwe eigenschappen toegevoegd aan de Core i5 vPro en de Core i7 vPro. In combinatie met de Q57 Express-chipset ondersteunen de chips de tweede generatie van Intels Anti-Theft Technology en Remote Encryption Management. Hiermee kunnen systeembeheerders onder andere bij diefstal op afstand gegevens versleutelen en het systeem weer toegankelijk te maken als deze weer in rechtmatige handen is.
Voor notebooks kunnen de Core i5- en Core i7-cpu's met de QM57- en QS57-chipsets gecombineerd worden. Intel raadt vPro-systeembouwers verder aan de Intel 82577LM gigabit-ethernetcontroller bij notebooks en de Intel 82578DM-variant voor desktops te gebruiken.
Geïntegreerd in het platform is nu Keyboard-Video-Mouse Remote Control, waarmee it-ondersteuners realtime op hun scherm kunnen bekijken wat medewerkers met pc-problemen op hun scherm zien. Ze kunnen het beheer van de betreffende pc overnemen, ook als het besturingssysteem niet opgestart is. Voorheen was KVM Remote Control technologie die apart toegevoegd kon worden en daarmee bedrijven met hogere kosten opzadelde.
Voor notebooks heeft Intel de Centrino Ultimate-N 6300- en de Advanced-N 6200-adapters geïntroduceerd, die wifi n-snelheden van respectievelijk 450Mbps en 300 Mbps voor high end- en mainstreamnotebooks mogelijk maakt. Dit zijn de opvolgers van de WiFi Link 5300 en 5100 die snelheden van respectievelijk 450Mbps en 150Mbps aankonden. Mainstream-notebooks zullen dus een hogere wifi-snelheid tegemoet kunnen zien. De Intel Centrino Advanced-N + WiMAX 6250-adapter ondersteunt daarnaast wimax en wifi-n met een maximumsnelheid van 300Mbps. De 6250 ondersteunt drie frequentiebanden van wimax.
Ten slotte komt Intel met het Spring Peak-initiatief voor kleine en middelgrote notebookmakers. Door deze fabrikanten een referentiemodel voor een zakelijke notebook met Intel-onderdelen te geven, zouden ze de concurrentie met grote fabrikanten als HP en Dell beter aan moeten kunnen. De Spring Peak-whitebooks moeten een 15,6"-scherm met led-backlight hebben, en Intel Anti-Theft Technology en het gebruik van een docking station ondersteunen. Meer vereisten maakte Intel niet bekend.