Call of Duty: Modern Warfare 2 is de snelst verkopende game ooit. Op de eerste verkoopdag werd het spel wereldwijd ruim zeven miljoen keer verkocht. In de Benelux ging het spel ongeveer 80.000 keer over de toonbank.
Hoewel de cijfers pas in de loop van volgende week officieel worden, staat nu al vast dat Modern Warfare 2 alle internationale verkooprecords heeft gebroken. Waar Grand Theft Auto IV strandde op zes miljoen verkochte exemplaren na de eerste week, is Modern Warfare 2 al op de eerste dag meer dan zeven miljoen keer verkocht. Volgens Broadpoint AmTech-analist Ben Schachter zou op basis van de verkoopcijfers in het Verenigd Koninkrijk, waar Modern Warfare 2 op de eerste dag 1,23 miljoen keer werd verkocht, geconcludeerd kunnen worden dat het wereldwijde aantal rond zeven miljoen moet liggen. Volgens Schachter zou het totaal na een week rond de 11,7 miljoen moeten liggen.
Hoewel die prognose speculatief is, vindt Schachter wel bijval in cijfers van VGCHartz, dat de Xbox 360- en PlayStation 3-versie van Modern Warfare 2 samen binnen een week naar 9 miljoen verkochte exemplaren ziet gaan. Bovendien vormen de 1,23 miljoen verkochte exemplaren op de eerste dag in het Verenigd Koninkrijk een absoluut record; het vorige record stond op naam van Grand Theft Auto IV, dat toen op de eerste dag ongeveer 631.000 keer werd verkocht.
Het internationale verkoopsucces is ook in de Benelux zichtbaar. In België en Nederland werd Modern Warfare 2 in de eerste 24 uur nadat de verkoop gestart was ongeveer 80.000 keer verkocht. Opvallend is dat in de Benelux een in het buitenland zichtbare trend niet doorzet. Waar de Xbox 360-versie internationaal beter verkoopt dan de PS3-versie, is dat in de Benelux omgekeerd. De PlayStation 3 was hier in de eerste 24 uur goed voor 47 procent van de totale verkoop, waarbij Xbox 360 en pc op gepaste afstand volgen met respectievelijk 32 en 20 procent. Het laatste procent valt ten deel aan Call of Duty: Reflex Edition en Call of Duty: Modern Warfare Mobilized voor de Nintendo Wii en de DS.
Met de resultaten lijkt Activision goed op weg om zijn doelstelling te halen. "We hadden vooraf geen duidelijke cijfermatige verkoopdoelstellingen, want er zijn weinig benchmarks op dit niveau, maar we hebben gezegd dat we de grootste entertainmentrelease ooit wilden hebben. Of dat gelukt is kunnen we begin volgende week pas met zekerheid zeggen", zegt Activision-marketing manager Ruben Dehouck tegen Tweakers.net. Intern is Activision in elk geval zeer te spreken over het verkoopresultaat van Modern Warfare 2 ten opzichte van Call of Duty 4: Modern Warfare en Call of Duty 5: World at War. Modern Warfare 2 deed het 102 procent beter dan deel vier, en 69 procent beter dan World at War, aldus Activision.
