Apple is volgens anonieme bronnen druk in onderhandeling met enkele Hollywood-studio's om nieuwe films via zijn iTunes Videostore te gaan verhuren.
De nieuwe titels zouden voor 2,99 dollar dertig dagen lang bekeken kunnen worden. Volgens ingewijden kan de verhuurdienst, mits de onderhandelingen slagen, al in de herfst van start gaan. De films zouden zowel op een iPod, iPhone als op de Apple TV bekeken kunnen worden. Volgens analisten zou de verhuur van a-titels via iTunes een flinke boost kunnen betekenen voor de enigszins kwakkelende verkoop van Apple's settopbox.
Het is nog onduidelijk met welke studio's Apple precies in overleg is. De filmmaatschappijen overwegen de stap tot online videoverhuur omdat naar verluidt de verkoop van dvd's terugloopt. Momenteel verkoopt Apple via zijn iTunes-winkel televisieseries en oudere filmtitels van Lions Gate, Metro-Goldwyn-Mayer en Disney, maar tot nu toe kreeg het nauwelijks medewerking vanuit Hollywood. Nu het bedrijf overweegt om films te verhuren, zou de stap naar online verkoop van recente Hollywood-titels dichterbij kunnen komen, zo menen analisten. De prijzen die Apple momenteel hanteert - 14,99 dollar voor een nieuwe titel - zouden in de onderhandelingen nog wel een een struikelblok kunnen vormen. Een dvd van een recente film kost in de VS gemiddeld 18 dollar, waardoor de studio's bij online verkoop de winstmarges zien verkleinen. Of de verhuur van films op langere termijn ook het juiste model blijkt, is de vraag. Onlangs kwam onderzoeksbureau Forrester in een rapport over de online videomarkt met de conclusie dat dergelijke verhuurdiensten het in de toekomst zullen afleggen tegen alternatieven die gratis videomateriaal met reclame brengen.
Apple weigert tot nu toe elk commentaar op de berichten. Steve Jobs zal vandaag tijdens een jaarlijkse bijeenkomst voor software-ontwikkelaars in San Francisco een keynote voordragen, waardoor mogelijk meer bekend zal worden over de toekomstplannen van het bedrijf.