Apple heeft bekendgemaakt dat er in totaal 200 miljoen episodes van tv-series via iTunes zijn verkocht. Daarnaast liet het bedrijf weten dat de komende tijd meer hd-shows aan de online winkel worden toegevoegd.
Sinds een jaar of drie kunnen er via de iTunes Store tv-shows worden aangeschaft. Het assortiment bestaat uit ruim zeventig prime time-comedy's en dramaseries van de grote Amerikaanse tv-producenten. Daarnaast kunnen via de online winkel 30.000 programma's van meer dan zeventig kabelnetwerken gekocht en bekeken worden. Inmiddels heeft Apple ruim 200 miljoen episodes verkocht. De normale prijs van een enkele sd-episode is 1,99 dollar. Voor een dollar extra kunnen klanten een hd-show van ABC, NBC, CBS of FOX kopen. De komende tijd zullen deze bedrijven meer series in hd-formaat beschikbaar maken.
Op basis van het aantal verkochte shows en de episodeprijs van 1,99 dollar heeft Apple een omzet van minstens 400 miljoen dollar geboekt, concludeert Peter Kafka van de Silicon Alley Insider. Volgens Kafka krijgen de producenten rond de zeventig procent van de omzet, wat betekent dat zij gedurende 36 maanden via de iTunes Store in totaal 280 miljoen dollar aan omzet binnengehaald hebben, zonder dat ze daarvoor veel hoefden te doen.
Uit cijfers van het Amerikaanse Television Bureau of Advertising blijkt dat de tv-reclamemarkt in de VS in het tweede kwartaal van dit jaar goed was voor 11 miljard dollar. De dollars die via iTunes verdiend worden vallen daarbij vrijwel in het niet. Dit betekent echter niet dat er geen plek is voor de iTunes Store, stelt Yankee-analist Josh Martin tegenover Cnet. Klanten willen media op verschillende manieren tot zich nemen en het is goed als contentleveranciers hen daarbij keuzevrijheid bieden, aldus Martin.