De Electronic Frontier Foundation is niet blij met het watermerk dat Apple verwerkt in iTunes-nummers. De persoonsgegevens van de koper worden zonder zijn medeweten verwerkt in muziek van zowel de iTunes- als van de iTunes Plus-winkel.
De watermerken zijn ontdekt na de lancering van Apples iTunes Plus, een online muziekwinkel waar drm-vrije muziek te koop is tegen een dertig procent hogere prijs dan de drm-houdende muziek van de reguliere iTunes-winkel. Volgens EFF-advocaat Fred von Lohmann worden in het watermerk persoonsgegevens gebruikt die de gemiddelde consument niet zomaar vrij wil geven. Zo worden de naam en het e-mailadres van de koper in de muziek verwerkt. Een iPod die gevuld is met nummers die bij iTunes gekocht zijn bevat hierdoor meer persoonsgegevens dan de bezitter in eerste instantie zou denken. Het watermerk is volgens Lohmann waarschijnlijk toegevoegd om verspreiders van iTunes-muziek op te kunnen sporen. Dat verklaart echter niet waarom het ook aan drm-houdende muziek toegevoegd wordt. Volgens Mike Goodman, analist bij Yankee Group, betekent het toevoegen van een watermerk dat de klant niet op voorhand als crimineel wordt behandeld, zoals dat volgens hem met drm wel gebeurt. Bovendien legt een watermerk geen restricties op aan de klant.

Ken Fisher van Ars Technica wijst erop dat deze gegevens heel eenvoudig gespoofd kunnen worden, waardoor onschuldige mensen verantwoordelijk kunnen worden gehouden voor het verspreiden van muziek. Fisher denkt dat Apple en de muziekindustrie de gegevens gebruiken om te zien hoe bestanden illegaal verspreid worden. Apple en de muziekindustrie zijn volgens hem benieuwd of een klant muziek voor zichzelf houdt of dat hij de muziek ook aan zijn beste vrienden doorstuurt. Vice-voorzitter van Forrester Research James McQuivey noemt klanten die dachten dat drm-vrije muziek zomaar straffeloos kon worden verspreid naïef en wijst erop dat een koper die de muziek voor zichzelf houdt zich geen zorgen hoeft te maken dat zijn persoonsgegevens de hele wereld over gaan. Apple heeft voorlopig nog niet gereageerd op de kritiek.