Bekende stemacteur Troy Baker van TLOU en Uncharted wil eigen game maken

De bekende stemacteur Troy Baker wil nu een eigen videogame maken, zegt hij tegen Eurogamer. Baker is onder meer bekend als Joel Miller in The Last of Us-games en als Sam Drake in de Uncharted-titels. Hij zegt gesprekken te hebben met mensen in de branche.

Baker zegt tegen Eurogamer dat hij nu 'begint met de gesprekken' over het verhaal dat hij wil vertellen en met wie hij die game wil maken. "Iemand vroeg me in die meetings wat mijn tijdlijn is, waarop ik antwoordde dat ik geen haast heb", zegt Baker.

In het interview zegt hij dat hij zijn tijd wil nemen zodat het verhaal van zijn game 'van net zo'n hoog kaliber is als dat van de verhalen die ik probeer te emuleren'. Baker zegt dat hij in het verleden heeft gewerkt met gamemakers als Ken Levine, Hideo Kojima, Neil Druckmann, Todd Howard en Vince Zampella, en dat hij veel van ze heeft geleerd.

Het is niet duidelijk wat voor soort game Baker wil maken. Hij werkt al decennia als stemacteur in games, films en series. Zijn recentste rol in een game is die van Jack Pepper in Mouse: P.I. for Hire. Baker zegt in het interview niet of dit betekent dat hij stopt als stemacteur, maar hier lijkt het niet op.

Mocht het Baker lukken, dan zou het niet voor het eerst zijn dat een stemacteur zelf games gaat maken. Abubakar Salim, bekend als Bayek in Assassin's Creed Origins, besloot ook een gamestudio op te richten en bracht onder meer Tales of Kenzera: Zau uit. Salim heeft direct advies voor Baker: "Don't do it. De markt is nu genadeloos."

Baker speelde de hoofdrol van Indiana Jones in The Great Circle.

Door Hayte Hugo

Redacteur

22-04-2026 • 16:39

6

Submitter: Xtuv

Lees meer

Reacties (6)

Sorteer op:

Weergave:

Lijkt altijd zo makkelijk he, games maken :)
Het zal vies tegenvallen.
Maken is (zeer) moeilijk. Maar een goede visie (of idee) hebben ook, en dat is waar 95% van de corporate AAA games momenteel stranden.
Als je alles in eigen beheer hebt. Zal het maken van een eigen game wel meevallen.

Maar mochten er Investors bij betrokken raken. Dan is het maken van een spel super moeilijk. En krijg je halfbakken spellen tegenwoordig.
voor een grote moderne indie 3d game (high end), heb je een erg groot team nodig om het nog binnen enigzins gezonde tijdstermijn af te kunnen ronden (enkele jaren ipv tientallen).
veel kundigheden nodig, om enkele te noemen:
scenario schrijvers
producers
director(s)
concept artists
texture artists
character modellers/sculpters
riggers
animators
environmental modellers/sculpters (landschappen, bomen, huizen etc)
general object modellers/sculpters (denk aan tafels, stoelen etc)
level designers
level scripters (de interactiveit in het level, zoals trigger points)
cutscene animators
foley artists (geluids effecten op basis van geluids opnames gemaakt)
Sound designers (geluidseffecten op basis van digistale tools: synths etc)
Componisten en soms orchesten (voor muziek)
UI designers (voor menu's en animaties)
engine programmeurs
systeembeheer/netwerkbeheer (voor de infrastructuur van alle computers/servers)
legal team
testers
stemacteurs (daar zit Troy zijn specialisme)
en zo nog een hele buts aan kundigen.

je ziet ook daarom bij de credits dat er geen einde aan lijkt te komen....

[Reactie gewijzigd door Don Key op 22 april 2026 19:12]

Troy Baker is een geweldige stemacteur, maar ik ben benieuwd of dit wat wordt. Genoeg mensen (bijv. content creators) die zijdelings bij games betrokken zijn geweest die het hebben geprobeerd, maar eigenlijk niks is echt wat geworden.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn