'Onderdelen voor Samsungs dubbel vouwbare smartphone gaan in april in productie'

Onderdelen voor Samsungs dubbel vouwbare smartphone gaan in april in productie, zeggen bronnen van het Koreaanse ETNews. Het toestel zelf zou dan samen met de andere vouwbare Galaxy Z-toestellen in productie gaan en in juli uitkomen.

ETNews meldt niet wanneer de dubbel vouwbare telefoon in productie moet gaan, maar zegt wel dat dit vermoedelijk samen zal hangen met de productie van de andere vouwbare toestellen die Samsung dit jaar wil uitbrengen.

Het medium zegt net als eerdere geruchten dat de smartphone gebaseerd wordt op het Flex G-prototype, met drie schermdelen. De buitenste schermdelen vouwen hierbij naar buiten. Het binnenscherm krijgt volgens de ETNews-bronnen een diagonaal van 9,96", terwijl het buitenscherm een grootte krijgt van 6,49", net als op de Fold SE en de Fold 7. Het toestel zou geen stylusondersteuning hebben, omdat de benodigde digitizer het toestel te dik zou maken. De smartphone wordt al dikker omdat het in opgevouwen toestand een extra scherm heeft, daarom zou Samsung de digitizer weglaten.

Naar verwachting komt de telefoon niet in alle markten uit. Samsung zou zo'n 200.000 tot 300.000 exemplaren willen produceren, relatief weinig voor een vouwbare smartphone. Het bedrijf zou op die manier de reacties van consumenten willen peilen.

Samsung Flex G
Samsung Flex G-prototype

Door Hayte Hugo

Redacteur

24-02-2025 • 20:29

22

Lees meer

De beste foldable smartphones
De beste foldable smartphones Review van 7 september 2025

Reacties (22)

Sorteer op:

Weergave:

De eerste generatie zal zeker problemen veroorzaken, sinds het een relatief nieuwe technologie is. Maar ik moet zeggen dat als de kinderziektes eruit zijn ik hier echt geinteresserd in ben - je hebt een telefoon en tablet ineen.

Dit lijkt me de toekomst, in plaats van de folds met een dubbel scherm.
Dit is niet echt een eerste generatie. Samsung heeft al voldoende ervaringen met vouwbare schermen en scharnieren. Dat dit toestel een nog groter scherm en een extra scharnier heeft tov de Fold is niet zo'n hele grote stap. Het vouwbare scherm heeft wel een iets hardere toplaag gekregen.

Ik heb een Fold en die bevalt goed, maar of ik nu voor een dubbel vouwbaar scherm zal gaan betwijfel ik. De Fold is nog net handzaam. Een nog groter scherm gaat vermoedelijk over de grens van het handzame heen.
je hebt een telefoon en tablet ineen.
Dit lijkt me de toekomst, in plaats van de folds met een dubbel scherm.
.. en bij de bestaande tablet heb je telefoon en tablet ineen .. ;)

Denk dat die folds met dubbel scherm wel gaan blijven, je hebt deze nog steeds stevig in de hand terwijl het toch je scherm dubbel zo groot maakt, maar net niet te groot zodat het onhandig wordt. Ook bieden dubbel folds toch nog steeds een extra vorm van stabiliteit, wat vooral voor onderweg belangrijk is.
Prima.
De G shape bied veel betere bescherming van het kwetbare binnenscherm.
Dit zou wel eens bruikbaar kunnen zijn.
Voor tablet gebruikers als de batterijduur evenredig is en de prijs betaalbaar .. JA
Maar zonder digitizer en een kostprijs driemaal zo duur als een tablet .. NEE

Veel hangt ook af van wat de opvouwbare dikte gaat worden. mensen accepteren al lang niks meer dat boven de 13mm in dikte uitkomt of dit wordt als onaangenaam ervaren. Daarom ook de trend om alles alsmaar dunner te maken. Je zal zien dat de meeste fabrikanten hier dan ook onder willen blijven.

Als voorbeeld de HuaWei Mate XT
nieuws: Huawei onthult Mate XT-smartphone met dubbel opvouwbaar oledscherm
nieuws: Dubbel vouwbare smartphone Huawei draait op eigen op 7nm gemaakte Kir....
Het is ook een copy van de Huawei mate XL. Niet meer dat Chinese copieeren, maar Koreanen. Hahaha
Het grootste voordeel van een dubbel vouwbaar scherm is de beeldverhouding. Bij een opvouwbaar scherm zit je met een probleem; de verhouding in de "platte" stand is anders dan wanneer 'ie opgevouwen is. Met uitzondering van een een enkel geval: waneer de verhouding 1:√2, wat overeen komt met 12.7:9. Het nadelige daarvan is dat 't 'n ongebruikelijke beeldverhouding is. Daarom is een "Z" vouwbaar scherm met aspect ratio 1:√3 ideaal; komt heel dichtbij de normale video verhouding van 16:9, namelijk 15.6:9.
Lol dat ziet er uit alsof het jaren achterloopt op die Chinese
Als je doelt op die foto dan klopt dat. Die foto is uit 2022.

Ik denk als hij uitkomt hij echt wel een stuk beter eruit ziet
De 'Chinese' was een kopie van een prototype van Samsung van 4 jaar geleden waarvan ze het ontwerp gestolen hadden (bevestigd door gelekte interne documenten van Huawei). Samsung had het ontwerp afgekeurd wegens de schadegevoeligheid van het buitenscherm...

[Reactie gewijzigd door dgtazzman81 op 24 februari 2025 22:40]

Ach ja. Ze zijn zelf ook niet vies van een kopietje maken.
Nja op zich doen ze dat allemaal wel. Samsung vooral met Apple. Heeft Apple afgeronde zijkanten, dan komt Samsung er ook mee. Gaat Apple weer naar rechte zijkanten, hup Samsung gaat mee :)

Ook qua functies. ECG op de watch bijvoorbeeld. Ik vind er ook niet echt iets mis mee hoor. Ik denk dat Apple ook zat kopieert. En is het echt zo erg? Over het algemeen vinden wij in de tech het open source idee juist erg goed en dat draait juist om het leren van elkaar.
Ik ben echt een groot voorstander van het kunnen verdienen aan je ontwikkelingen. Hoe je gaat verdienen aanpakt dat mag je zelf kiezen. Denk jij een service aan te kunnen bieden op een open source platform... Helemaal goed. Kies jij voor een business model waar hij jouw zelf ontwikkelde technologieën voor een tijd voor jezelf wilt gebruiken lijkt me dit ook helemaal terecht.
Ja maar dat is iets voor Samsung om zich druk over te maken. Niet voor de klanten en fanbois.
Uiteindelijk blijft er niks over. Aan smartphones zit nog maar bar weinig wat voor "ontwikkeling" door kan gaan. Alle technologie bestond al. Het is grotendeels interessant doen over niks.
Merken waarvan de gebruikers zich druk maken over nabootsen door derden hebben niet zo veel in huis om zich mee te onderscheiden.

Persoonlijke mening: lekker belangrijk, dat vouwen. Doe anders eens een draadloze verbinding naar een beeldscherm in de buurt. En dan niet met eigen standaarden. Die techniek bestaat ook al lang. Daar zou ik meer voor over hebben.

[Reactie gewijzigd door blorf op 25 februari 2025 11:26]

Er zit wel een aanzienlijk drempel verschil tussen het kopieren van bepaalde software en hardware aspecten en volwaardige diefstal door industriele espionage.
Nou die Huawei ziet er toch wel gelikt uit. Tevens is die ook geschikt voor Huawei HarmonyOS Next wat ik wel zou willen gebruiken op alle apparaten.
Huawei HarmonyOS Next
Ik weet niet zo goed wat ik er van moet vinden eigenlijk. Het ziet er heel gelikt uit, maar dat komt dan eigenlijk ook wel weer doordat het praktisch identiek lijkt aan iOS en dat doet het gewoon goed. Aan de andere kant ben ik wel weer fan van een 3e speler op de markt, maar dat dat dan weer een Chinese speler moet zijn vind ik dan weer een ding. Had liever een Europees alternatief gezien van die schaal.

Want buiten china ben ik bang dat je er echt heel weinig mee kunt, geen app-stores en development van apps omdat het gewoon niet veel gebruikt gaat worden buiten China om bijvoorbeeld. Dat zijn echt wel dingen die een ecosysteem nodig heeft.
Samsung kon het toen niet maken.
Net als joypad van tegenwoordig had ik na super Nintendo Al bedacht. Maar ik kon het niet maken toen.

[Reactie gewijzigd door Darthpaulx op 25 februari 2025 16:39]

Die chinese heeft een scherm dat maximaal een maand overleeft met een minmum van 2 dagen.
Als je dat graag wilt, go ahead.
Ahja, dat scheelt dan, want bij Samsung is het minimum 1 dag:
1 dag: https://www.theverge.com/...dust-hinge-flexible-bulge

7 dagen: https://www.reddit.com/r/...n_after_1_week_s22_ultra/
10 dagen: https://eu.community.sams...did-not-drop/td-p/4411582
<6 maanden: https://www.reddit.com/r/...n_they_replaced_6_months/

dus tussen de 1 en 183 dagen ;)

[Reactie gewijzigd door supersnathan94 op 25 februari 2025 15:14]

Samsung is kutkwaliteit. Ik koop nooit meer Samsung.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.