Dan gaat alsnog niemand betalen.
Uit ervaring, op mijn telefoon ziet Youtube op 720p vrijwel evengoed uit als resoluties erboven, terwijl op mijn PC (op een 1440p 27"scherm) ik het verschil tussen 720p, 1080p en 1440p gewoon zie. (en voordat iemand zegt dat ik pixel peep, met hogere resolutie gaat de algemene beeld kwaliteit en bandbreedte ook omhoog bij Youtube)
Meeste mensen kijken Youtube op hun telefoon, dus waarom betalen als 720p gratis en voldoende voor de meeste mensen is?
Google moet iets verzinnen, sowieso bied op z'n minst de YT Lite sub weer aan want die is niet meer beschikbaar in NL (en niet iedereen wil de huidige bedrag per maand betalen, en niet iedereen will YT Music, want sommige mensen hebben liever Spotify, Apple Music ect)
2de ding is dat spelen met resolutie niet de oplossing is, 720p is zoals ik net zei voor veel mensen zat dus is er geen stimulans om te betalen, 480p is weer te weinig (en locked op 30fps, 60FPS is vanaf 720p) dus dan gaan mensen weer een adblocker gebruiken.
Wat is wel een oplossing dan? Geen idee, het is dan ook makkelijker te bedenken wat niet gaat werken, dan wat wel gaat werken.
Maar het zal niet slechts 1 ding zijn, Google moet aan meerdere oplossingen denken.
Sowieso is het aantal reclames dat je nu te zien krijgt geen oplossing, door de jaren heen heb ik meer en meer mensen in mijn offline en online kring adblocker zien gebruiken specifiek vanwege Youtube, want waar vroeger het aantal reclames nog meeviel en meeste mensen die ik ken er geen last van hadden (want op de normale TV zie je meer reclames), is YT steeds agressiever mee geworden.
Gisteren nog meegemaakt (wij hebben 2 chromecasts in huis, ene is de nieuwe met Android TV, de ander is de normale 2nd gen), video was 12 minuten en ik had 2 reclames aan het begin die je niet kon overslaan, 1 in het midden van ruim 5 minuten die je wel kon overslaan en aan het einde 3 kortere waarvan de laatste je wel kon overslaan.
Geld moet verdient worden, en gezien het type dienst kost het klauwen met geld om dit draaiende te houden.
Maar resolutie beperkingen, niet overal de Lite abonnement aanbieden, adblock gebruikers trollen en ga zo door gaat niet helpen, Google moet gewoon serieus nadenken aan meerdere oplossingen die ze tegelijk uitvoeren, ervoor zorgen dat YT gratis blijft, premium genoeg diensten aanbieden voor wie betaald en balans zoeken zodat ze mensen niet richting de adblocker jagen.
Want er zullen altijd wel mensen zijn die zich hier niks van aan zullen trekken, en gewoon een adblocker gebruiken, maar als ik kijk naar mijn omgeving dan kon ik, inclusief mijzelf op 1 hand tellen hoeveel mensen werkelijk een adblocker gingen gebruiken 10 jaar geleden (en dan meer vanwege de reclames op het internet zelf, dan die op Youtube)
Maar nu gebruikt iedereen in mijn offline en online omgeving een adblocker, en voor velen was YT de trigger om het te doen, niet eens reclames op internet zelf.
[Reactie gewijzigd door Mizgala28 op 22 juli 2024 16:41]