IKEA start terugroepactie voor 40W-Åskstorm-USB-lader vanwege risico op schokken

IKEA is een terugroepactie begonnen voor de donkergrijze versie van de Åskstorm 40W-USB-lader. Deze heeft een 'verhoogd risico' op elektrische schokken met mogelijk brandwonden tot gevolg. Klanten krijgen hun geld terug, ook als ze geen kassabon meer hebben.

Als de lader langdurig wordt gebruikt en de kabel wordt opgerold, kan de voedingskabel van de lader beschadigd raken. Als die kabel beschadigd raakt, is er volgens IKEA een verhoogd risico op elektrische schokken. Het bedrijf zegt meldingen te hebben gekregen over beschadigde voedingskabels; daarom start het de terugroepactie. Klanten worden opgeroepen de lader niet langer te gebruiken.

De lader werd sinds april 2020 verkocht. IKEA zegt dat het alleen om de donkergrijze 40W-versie gaat. Het bedrijf levert ook andere Åskstorm-laders; die vallen niet onder deze terugroepactie. De lader heeft als artikelnummer 50461193 en als modelnummer ICPSW5-40-1. De kassabon is niet nodig en er ligt geen deadline op de terugroepactie.

IKEA Åskstorm-lader

Door Hayte Hugo

Redacteur

10-01-2024 • 15:49

90

Submitter: Raka

Reacties (90)

Sorteer op:

Weergave:

Overigens zijn de laders van IKEA over het algemeen zeer goed getest op veiligheid door bijvoorbeeld lygte-info.dk en chargerlab.com

Voorbeeldje van zo'n goed geteste IKEA lader: https://lygte-info.dk/rev...20Ikea%20Koppla%20UK.html

Helaas zie ik van dit specifieke model nergens een test of teardown.

Daarom koop ik deze juist altijd. Als je naar de andere laders kijkt (vaak no-name china meuk) zie je heel veel gevaarlijke dingen voorkomen. Soms zelfs echt hoogspanning die op de USB kabel staat. Of veel te lage interne afstanden tussen hoog- en laagspanning.

In dit geval gaat het maar om de kabel dus ik snap niet helemaal dat ze het hele ding vervangen. Maargoed..

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 14:45]

In dit geval gaat het maar om de kabel dus ik snap niet helemaal dat ze het hele ding vervangen. Maargoed..
Omdat je niet wilt dat mensen thuis maar besluiten dat ze nog zo'n snoer hebben liggen van misschien wel een led-lampje. De eurostekker is onbeveiligd, het snoer is niet gekeurd en de lader gebruikt 220V; het reële veiligheidsrisico ligt dan volledig bij het snoer zonder dat de stop/automaat afslaat.

Goede beslissing dus van IKEA en nog maar eens een pluim naast de kwalitatief goede USB laders.
Mja maar daar is IKEA dan niet verantwoordelijk voor natuurlijk. Een ander snoer is op zich ook prima. 40W is maar 160 mA op 240V (0,16 Ampere!), dat kan elke kabel echt wel aan.

Vergelijk het met de terugroepactie van de Microsoft Surface. Die hadden precies hetzelfde probleem en daar kreeg je gewoon een nieuwe kabel. Want het probleem zat hem daar ook in de kabel. Ik heb er zelf ook twee binnengekregen van Microsoft (eentje voor de surface lader en eentje voor het dock).

Ik vind het vooral zonde van alle e-waste die onnodig met het terugroepen wordt gegenereerd, omdat het defect helemaal niet in de laders zit.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 14:45]

Dat klopt, ik hoop dat ze die laders niet ergens dumpen en simpelweg voor betere kabels en een ander stickertje zorgen.

Maar ik snap heel goed dat ze hier geen risico nemen, met 220/230V valt niet te spotten ongeacht amperage.

Edit: het gaat natuurlijk om de volle 10-16-32A die de kabel krijgt bij sluiting. IKEA wil niet horen in het nieuws dat hun lader brand heeft veroorzaakt. Dat is best aannemelijk omdat veel van die snoeren niet portable worden gebruikt.

[Reactie gewijzigd door Xander2 op 22 juli 2024 14:45]

Ik vind het vooral zonde van alle e-waste die onnodig met het terugroepen wordt gegenereerd, omdat het defect helemaal niet in de laders zit.
Ik ben het geheel met je eens, maarja, IKEA neemt nooit risico's, hoewel dit wel erg ver gaat.

Zelf heb ik ook alleen maar IKEA laders in huis, die dingen worden echt volgens de beste schoolboek regels gebouwd, waar er echt niks is om op aan te merken, heb zelf ook deze en nog een paar andere laders in huis.

En had zelf al de C7 stekker vervangen voor een met witte haakse EU stekker en snoer, die minder op viel.
De eurostekker is onbeveiligd, het snoer is niet gekeurd en de lader gebruikt 220V; het reële veiligheidsrisico ligt dan volledig bij het snoer zonder dat de stop/automaat afslaat.
Ik volg niet wat dat met de stekker te maken heeft, in de EU is geen enkele stekker :"beveiligd", Dit is gewoon een euro netstekker, en bij sluiting gaat gewoon de zekering er uit.
Maar ik snap heel goed dat ze hier geen risico nemen, met 220/230V valt niet te spotten ongeacht amperage.
Stroom ... amperage valt in dezelfde groep als kiloage metrage litrage enz ...
Ik volg niet wat dat met de stekker te maken heeft, in de EU is geen enkele stekker :"beveiligd", Dit is gewoon een euro netstekker, en bij sluiting gaat gewoon de zekering er uit.
Een C7 eurostekker is 2 aderig met dunne draden zonder terugloop. De stop/automaat vliegt er alleen uit als de draden in de muren overbelast dreigen te worden en die zijn dikker.

Je kan dus prima een snoer affikken zonder dat de stop eruit slaat of zekering in het apparaat doorslaat.

Met amperage bedoel ik de verwachte stroomsterkte bij gebruik apparaat in gesloten kring, misschien niet helemaal correct maar om duidelijk te maken dat het niet relevant is; er hangt makkelijk 2000++W achter.
@Xander2
In de regel 0,5 of 0,75mm2, net zoals alle andere apparaten met een C7 snoertje. Probleem waar? Bij sluiting gaat echt die 16A zekering er wel uit.
Het is ook niet dat je er geen andere C7 in mag prikken... het zou nogal mooi zijn dat je enkel het meegeleverde netsnoer mag gebruiken.
Dat snoer van je draagbare radio past prima, en mag je ook gebruiken.

Terugloop? Aarde? Dat heeft weer niets met overstroom te maken.

[Reactie gewijzigd door Sine op 22 juli 2024 14:45]

Elk ander snoer dat ze in huis hebben en geen terugroepactie kent zou moeten voldoen. Dus ik snap je probleem niet. Op dit moment kunnen mensen ook al snoeren verwisselt hebben, want het gaat om een standaard snoer. IKEA had op zijn minst alleen het snoer hoeven vervangen, want daar zit het probleem. Deze actie is gewoon weer verspilling van werkende apparatuur en niet erg duurzaam.
Chinese meuk laders zijn zeker aan te raden voor diegene die graag hun huis zien affikken.
Al dat spul komt uit China, maar wellicht bedoel je te zeggen:
"niet gekeurde laders kun je beter mijden" ?
Chinese meuk laders zijn zeker aan te raden voor diegene die graag hun huis zien affikken.
...en dan vervolgens Apple of Samsung de schuld geven omdat dat logo op hun fake crappy aliexpress lader gedrukt stond.....en tegen beter weten in blijven denken dat je voor die 3 euro echt een echte hebt gekocht.

Als deze Ikea lader al een probleem is........

Een collega die door het hele team werd afgeraden om een goedkope lader te gebruiken gaf het gelijk pas toe toen haar telefoon sneuvelde aan deze lader.

[Reactie gewijzigd door ucsdcom op 22 juli 2024 14:45]

Een collega van me heeft een vrouw die tot zijn ergernis overal en altijd alle opladers uit de stopcontacten trekt na een ongeluk met een goedkoop chinees prul. Ondanks deze kennis zit de angst voor herhaling er toch goed in. Ook bij laders die wel degelijk zijn.
In dit geval gaat het maar om de kabel dus ik snap niet helemaal dat ze het hele ding vervangen. Maargoed..
Omdat ze dan op korte termijn aan nieuwe, andere kabels moeten komen.
Dat zal niet heel makkelijk zijn. En je kunt klanten ook niet weken of maanden te laten wachten op een nieuwe kabel na een terugroepactie.
En waarschijnlijk zal het ook niet het geld waard zijn volgens IKEA.
Aangezien het model al bijna 4 jaar oud is denk ik dat ze eerder de voorkeur geven aan het ontwerpen van een volledig nieuwe lader.
Aangezien de EU-wetgeving omtrent USB-C als universele connector en USB-PD als laadprotocol ook op korte termijn in werking treedt, zullen ze misschien ook wel een lader willen ontwerpen meer vermogen en USB-C poorten.
Ze verkopen de kabel al gewoon los: 504.468.81.
Als dit dezelfde kabel is en er is een probleem met de kabel, dan zullen ze deze kabel ook wel terugroepen. Aangezien ze deze niet terugroepen zal het niet dezelfde kabel zijn.
Maar het betreft een STANDAARD kabel die gewoon past...dus niet exact dezelfde (gelukkig maar)...maar wel eentje die past.....leve de standaardisatie!
C7 kabels zijn toch niet moeilijk verkrijgbaar?
Een zeer late reactie van mij, maar ik heb excuus, was vandaag jarig...

Ik heb dit nieuws eerder vandaag gesubmit. En ik heb het probleem zelf ondervonden een maand of twee geleden. Wij gebruikten deze lader voor algemeen gebruik op de bank en daarom ook voor een veilige Ikea lader gekozen... Dacht ik. Tot ik 's ochtends in het donker wakker werd met een doorgeslagen zekering. Eerst vond ik het probleem niet, maar bij de tweede poging licht en geknetter tussen de kussens. Een brandplek op de bank, maar gelukkig had de Ikea wel goed nagedacht over brandwerende bankbekleding.

Het 230V snoer was volledig doorgebrand net op de plek waar de kabel aan de C7 stekker vast zit.

De klantenservice van Ikea Duiven heeft het goed opgepakt. Ik ben later teruggebeld en een lang gesprek gehad met een medewerker van de afdeling kwaliteit.

Vertrouwen in de producten van de Ikea blijft bij mij, ook na de terugroepactie van vandaag. Echter zal ik geen laders meer tussen de kussens laten...! 8)7

[Reactie gewijzigd door Raka op 22 juli 2024 14:45]

Ziet eruit als een kabel met C7 stekker. Kunnen ze niet gewoon een vervangende kabel meegeven als je bij de balie komt?

edit: elke kabel is in dat opzicht gevaarlijk (220v) als je die te vaak oprolt. Het heeft op een gegeven moment een breekpunt.

[Reactie gewijzigd door moonlander op 22 juli 2024 14:45]

hoe dan? dit is een vaste kabel, niet eentje die je kan uittrekken en een nieuwe inpluggen
Zoals hierboven gezegd wordt, het is een C7 stekker, althans als ik de handleiding erbij pak. Dus op zich makkelijk te vervangen.:

https://device.report/manual/9462289

Ik heb wel 10 van die standaard apparaatsnoeren liggen, ooit kreeg je ze echt bij van alles... Volgens mij heb ik zelfs een samsung LCD gehad met die stekker.

[Reactie gewijzigd door Thekilldevilhil op 22 juli 2024 14:45]

C7 is laag wattage, maar zoals ik hierboven al aangeef, er is nul toezicht op de dikte van de aders van het snoer.

Dat kan van flinterdun voor je Android tv-boxje of led-lampje tot 0,75mm zijn en vormt dus een gevaar bij 40W.
40W is een probleem bij 5 Volt ja. Want dan zit je aan 8 ampere. Dan heb je een stevige kabel nodig.

Maar in dit geval zit je aan de primaire kant, op 240V is 40W maar 0,16 Ampere. Dat is echt niks. Zelfs de kabel van een led lampje gaat dat prima trekken.

Bovendien, als de gebruiker een niet goedgekeurde kabel gebruikt, is het hun eigen verantwoordelijkheid. Ik vind het vooral zonde van al die goede laders die nu verschrot gaan worden.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 14:45]

Overdrijven is ook een vak. Bij een 40 watt lader gaat er ongeveer 0.2A doorheen (want niet 100% efficiënt), het is immers de netstroomkant. Prima dat er geen controle op de kwaliteit is, maar we hebben het hier over een lage belasting...

[Reactie gewijzigd door Thekilldevilhil op 22 juli 2024 14:45]

Volgens mij lees je over wat zaken heen hier.
Ziet eruit als een kabel met C7 stekker.
Wat door Cyphax, die de oplader ook heeft, wordt bevestigd een kwartier voordat je reageerde. Voor de grap heb ik ook nog even gezocht op "Åskstorm USB" met google images en ook daar is te zien dat het geen vaste kabel is.
Nee hoor, is een inplugbare kabel. Ik denk dat je hem verward met een ander apparaat.
C7 is het inderdaad. Ik heb toevallig een van deze laders naast m'n bed, maar die kabel is niet opgerold ofzo, dus ik geloof ik het voorlopig wel. En anders heb ik nog wel een paar van die kabels liggen. Zonde om zo'n ding helemaal terug te sturen vanwege zo'n (nota bene universele) kabel.
Ik wil eigenlijk vooral niets hoeven terugsturen wat dan vermoedelijk vernietigd wordt ofzo. Er is al teveel e-waste, en met het apparaat is schijnbaar niks mis. :)

[Reactie gewijzigd door Cyphax op 22 juli 2024 14:45]

Ik heb zo'n lader op mijn bureau liggen. Ik heb hetzelfde idee. Die kabel is nog nooit opgerold geweest, want als ik het toestel meeneem op reis, neem ik gewoon zo'n C7 uit mijn kabelvoorraad mee...

Ik ga dan ook geen gehoor geven aan deze terugroepactie.
Alleen als de mantel ook beschadigd raakt. Bij plastic/rubber kabels breekt binnen in wel de draad maar de mantel blijft (meestal) heel. Dit is zo'n katoenen mantel - die zal vermoedelijk dus ook kapot gaan en dan kun je de draden aanraken.
Als je dan elke week met hetzelfde apparaat bij de balie komt, kun je na een tijdje een C7-handeltje beginnen? Natuurlijk kan Ikea ervoor kiezen een snoertje om te ruilen met eentje van een ander ontwerp, maar dan krijgen ze ongetwijfeld weer gezeur met mensen die koste-wat-kost hetzelfde snoertje willen.

Het lijkt me dat terugname van het hele apparaat uiteindelijk gewoon de goedkoopste oplossing is voor ze. Een flink percentage zal uiteindelijk de winkel in lopen en een vervangende lader kopen.
Valt reuze mee, op een gegeven moment herkennen ze je wel aan de balie, dan stop het verhaal ook he. En laten we eerlijk zijn, zo'n kabel inkopen voor Ikea is hooguit 30 cent.
Maar dan moeten ze dus wel voorraad aan gaan houden van die kabel (kost geld) en als die kabel er dan per ongeluk even niet is hebben ze alsnog een hoop gezeik.
Geloof me, al die poeha is het ze gewoon niet waard. Nu weten klanten waar ze aan toe zijn: terugbrengen en geld terug.

En neem maar van mij aan dat Ikea een fijne claim neerlegt bij de leverancier van het snoer, dit akkefietje kost ze de kop niet.
Het is een stukje service, opsturen kan ook he.
Plus ze zitten bij ikea ondanks hun prijzen nog steeds met voldoende hoge marges volgens mij.
In Nederland is ikea bijvoorbeeld een heel stuk goedkoper dan in Belgie, dus dit valt makkelijk op te vangen.
Ik heb een tijdje bij IKEA gewerkt (deels bij de balie), en je wilt niet weten hoeveel mensen er na 1 januari wijn/champagne glazen en klapstoelen kwamen terugbrengen. En daar wordt niet moeilijk over gedaan..
Dat is toch humor, åska is Zweeds voor onweer. Dus op zich hebben ze wel geleverd als er een bliksemstorm uit dat ding komt.

Iets meer on-topic: hou kun je schokken krijgen van dat apparaat als de kabel niet lekker is? Is dat dan gewoon kabelbreuk of heeft het daadwerkelijk iets met de lader zelf te maken?
Van een Engelse versie van de IKEA website:

The power cable may get damaged or broken after being wrapped around a charger or bent back and forth after a longer period of use. The damaged cable may lead to thermal burns and electric shock.

[Reactie gewijzigd door the styxx op 22 juli 2024 14:45]

Inderdaad, het gaat hier dus om de hoogspanningskant, de 220v kabel. Als die beschadigt, kan je inderdaad in aanraking komen met de fase aansluiting wat een lelijke opdonder kan geven.
Een ander gevaar is dat door de kabelbreuk er kortsluiting ontstaat en indien de weerstand hoog genoeg is, zal de stop in de meterkast niet springen, maar heb je wel risico op brand.

[Reactie gewijzigd door segil op 22 juli 2024 14:45]

230v is laagspanning, hoogspanning is vanaf 52.000 volt of 1000 volt, afhankelijk van wie je het vraagt.
Exact, volgens de NEN1010 worden in Nederland wisselspanningen tot 1000 volt en gelijkspanningen tot 1500 volt omschreven als laagspanning. Hogere spanningen worden als hoogspanning aangeduid. Tot de laagspanning behoort dus ook de netspanning van 230/400 volt.

Wellicht was er bij @segil verwarring tussen laagspanning en zwakstroom, waarbij zwakstroom een term is die gebruikt wordt om aan te geven dat de elektrische spanning die gebruikt wordt binnen een elektrisch circuit, ongevaarlijk is voor aanraking door de mens.

[Reactie gewijzigd door nullbyte op 22 juli 2024 14:45]

Dat geval mag Oneplus een terugroep actie doen, heb nog geen 1 lader van ze gehad die niet binnen een half jaar open lag. Nog niet geshocked trouwens.
Dat is sowieso niet de 230v kant maar de 5v kant die naar je telefoon gaat.
De lader lag open. Ik denk dat hij de behuizing van het elektrische circuit bedoeld dus waar aan de ene kant 230vac in gaat en aan de andere kant 5-20vdc uit komt.
Laad je die op met een 230v kabel?
Maar dat geldt al decennia voor iedere kabel...
Altijd losjes oprollen en de aansluitingen niet onder stress brengen.
Zoals je kunt zien is het geen geaard apparaat, dus dreigende kortsluiting door smeltende kabels kan het gehele apparaat onder spanning zetten.
Is dit apparaat van metaal dan? Anders loop je dat risico niet, indien de behuizing van plastic is. Ik zou ook denken dat wanneer de behuizing van een geleidend materiaal is, de 220v aansluiting een randaarde moet hebben.
De behuizing is niet van een metaal gemaakt, het gaat hier puur om de kabel zoals @the styxx al eerder aangaf in zijn reactie.
precies, dus het apparaat kan dan niet in z'n geheel onder spanning komen te staan (zoals Nitroglycerine beweert)
Hij bedoelt dat we in Nederland sinds 2004 een netspanning van 230V hebben en geen 220V meer.
De netspanning in Nederland is 20 jaar geleden verhoogd van 220 naar 230 Volt. Dit komt voort uit de wens om de netspanning in alle Europese landen gelijk te trekken. Waar de netspanning in Nederland op 220 Volt lag, bood het Verenigd Koninkrijk een netspanning van 240 Volt. Die verschillen in netspanning heeft men vereffend door te kiezen voor een netspanning van 230 Volt in alle Europese landen.
Dat is een heel mooi antwoord! Ongelooflijk hoeveel mensen altijd 220v zullen blijven zeggen.
hou kun je schokken krijgen van dat apparaat als de kabel niet lekker is
- Volgens mij staat er nergens in dit artikel expliciet dat de schokken van het "apparaat" afkomstig zijn.
Als dat toch zo is:
- Je zou het gehele product als "apparaat" kunnen beschouwen, dus inclusief de kabel.

Volgens mij betekent het defect niet veel anders dan dat je een schok kan krijgen als de isolatie van de kabel breekt of slijt en je daar met je vingers aan zit.
Ik vind het een fijne lader voor onder de koffietafel! Gezien de kabel gewoon met een IEC C8 poortje verbonden is ga ik 'm niet terugbrengen. Daar kan weinig aan misgaan.
Dus na wat wear en tear zijn de conductors in het open en bloot? Klinkt als een goedkope troepkabel die zijn interne isolatie niet op orde heeft. Dat de buitenste isolatie kapot gaat, gebeurt wel vaker, maar de interne is wel een dingetje. Goed dat ze deze terugroepactie doen, mag hopen dat de opvolger wel een wat degelijker kabeltje heeft en trouwens ook alle andere vergelijkbare modellen die ze aanbieden.
Leuk weetje: Åskstorm is letterlijk vertaald "donderstorm" ofwel "onweerstorm" betekent. (Leuk als je Zweeds leert en dan ziet dat IKEA gewoon alledaagse Zweedse woorden gebruikt voor producten zoals ook Trådfri voor hun smartphone producten gewoon "draadvrij" ofwel draadloos betekent.)
Ik dacht in eerste instantie of het niet stiekem Åskstrom had moeten zijn (Ask strom)... 😅😅😅 Maar blijkt dat het gewoon storm is... ;)

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 14:45]

De bedrading doet mij al denken aan een strijkijzer uit de jaren '80. En dan nog die grijze kleur op de behuizing. Qua elektronica vind ik ikea maar niks :+
Qua elektronica vind ik ikea maar niks :+
Ik heb wat Zigbeespul van ze (aansturing via Zigbee2MQTT). Niets bijzonders of spannends. Draadloze knoppen/afstandsbedieningen werken. Verlichting werkt. In tegenstelling tot veel Zigbeespul werkt dat van IKEA aardig met binding. Ik heb nog een enkele Zigbee stekkerschakelaar van IKEA in gebruik (zonder knop erop, en zonder energiemeter ingebouwd).

Via-via weet ik van ervaring van een IKEA (=Electrolux) inbouwmagnetron/-ovencombinatie. Dat geeft na ~8 jaar de geest en gaf in de tussentijd wat kleine en irritante problemen. Voor de prijs t.o.v. de concurrentie was het niet verkeerd in die tijd, maar ik neem het niet (meer) mee in overwegingen. ;)

De terugroepactie is gewoon wat IKEA hoort te doen, en die doet het dan ook volgens het boekje. Dat Nederlandse bedrijf is goed bezig. :)

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 14:45]

Nederlands bedrijf? En ik al die tijd maar denken dat IKEA Zweeds was.
Is al 12 jaar 100% Nederlands:
Parool; Merk Ikea nu helemaal Nederlands
"De door Ikea-oprichter Ingvar Kamprad beheerde Liechtensteinse holding Interogo heeft de meubelmerknaam voor 9 miljard euro verkocht aan dochteronderneming Inter Ikea Systems in Delft."
Net als de band U2 en de Chinese staatsaardoliemaatschappij, meen ik. Het heeft nogal wat voordelen om je bedrijf in NL te registreren.
Aha, Ik zag ook dat ze mijn oude vaatwasser (huurhuis) hadden gebruikt als "IKEA". Maar het is dus Electrolux, dat verklaart het.

Overigens ook een wat rottig apparaat, blokjes vielen niet uit de houder. Opgelost door er een plastic schuimpje er samen mee in te doen - die gaf dan net genoeg druk om het ding er uit te laten vallen.
Ikea is Whirlpool hoor. In ieder geval 11 jaar geleden, toen we onze keuken met ook enkele inbouwapparaten van Ikea zelf er hebben gekocht.

Daarvan doen de afzuigkap, oven en magnetron het overigens nog altijd (van oven en magnetron is al wel een keer de displaymodule vervangen).
Qua elektronica vind ik ikea maar niks :+
Ze zitten dan ook steevast in de 'goedkoop' hoek dus het zal niet allemaal even solide zijn, maar qua design en veiligheid steken ze er in ieder geval wel tijd in. Het zijn geen kansloze ontwerpen en doorgaans is het spul wel veilig (en zoals deze terugroepactie aangeeft nemen ze dat ook serieus).
Leuk dat je dat vind, maar heb je ook enige reden waarom je dat vind?

Juist omdat Ikea zo groot is kunnen ze geen risico nemen met veiligheid.
BigCliveDotCom heeft een Ikea usb charger uit elkaar gehaald en was onder de indruk van het ikea ontwerp.
https://www.youtube.com/watch?v=uRe9w5PKmsE
Dat soort bedrading wordt nog steeds bij strijkijzers gebruikt. Is namelijk een stuk minder gevoelig voor warmte, waardoor je jezelf niet gelijk electrocuteert als je het strijkijzer per ongeluk op de kabel zet waarbij hij er doorheen smelt.
Voor de mensen die in amerika wonen ;

Juist nu laten schokken, zaak beginnen en hoppa ! centjes
ben je zelf dan niet in gebreken door het apparaat niet terug te sturen gezien ikea nu met een eigen officiele terug roep actie komt?
Hoe wouden ze aantonen dat je kennis van de terugroepactie hebt vernomen ?

In Nederland zou dit uiteraard nooit werken en het was ook half als grapje bedoeld, maar in Amerika zou je best kans maken
Kennis van de terugroepactie?

Ze zullen waarschijnlijk aangeven dat je een "family account" had kunnen aanmaken , en dan sturen ze een mail naar je gekende mailadres.
Je bedoelt "en hoppa, de rechter lacht je recht in het gezicht uit".

Het is echt een mythe dat dat in Amerika simpel is, of vaak gebeurd...
Zeg dat maar tegen deze mevrouw ;
https://en.wikipedia.org/..._McDonald%27s_Restaurants

Daarbij komt dat verwond raken door iets wat daadwerkelijk niet in orde is veel meer kans maakt dan dat je je eigen kat in de magnetron stopt en dan de fabrikant aanklaagt door te zeggen dat het niet in het boekje stond. (de kat had het koud ?)
Offtopic:
Deze mevrouw heeft koffie gekregen die veel te warm was van de Mac Donalds, en heeft hier vele brandwonden aan over gehouden toen ze het over haar benen heen kreeg. Ze wilde eigenlijk niets anders als schadeloos worden gesteld voor de kosten die gemaakt zijn (18.000 dollar, want USA medisch systeem), de Mac bood haar slechts 800 euro. Daarop zijn ze een rechtzaak begonnen voor de 18k. De jury heeft toen besloten dat het een vele malen hoger bedrag moet zijn wat ze moesten vergoeden.

Bron: De wiki link.

Veel bedrijven in USA die rechtzaken verliezen spinnen het erna alsof het was zoals de mythe, om geen reputatie verlies te leiden. Een beter voorbeeld voor de volgende keer is de redbull geeft je vleugels reclame ;)

Bron: https://www.businessinsid...it-for-13-million-2014-10
Deze mevrouw vroeg in eerste instantie alleen om geld om haar medische kosten te dekken. An sich geen gekke stap als je bedenkt dat de koffie heet genoeg was om 3de graads brandwonden te veroorzaken. Dat ze uiteindelijk meer heeft gekregen (overigens minder dan de jury wilde) komt voor uit de puntive-damages. Blijkbaar heeft Mc-donalds zich dus ernstig genoeg gedragen dat de rechter de schadevergoeding nodig achtte. Je kan hier over zeggen wat je wilt maar uiteindelijk vonden dus zowel de jury als de rechter dat deze mevrouw een punt had.
Heb je de link die je geeft zelf wel gelezen?
She was hospitalized for eight days while undergoing skin grafting, followed by two years of medical treatment.
Twee jaar behandeling. Nogal logisch dat ze een schadevergoeding vroeg en heeft gekregen om de ziekenhuiskosten te betalen.

Hoe dit in het sprookje is veranderd dat iemand de schadevergoeding had gekregen omdat ze een klein beetje haar tong had gebrand is mij een raadsel.
Juist nu laten schokken, zaak beginnen en hoppa ! centjes
Leuk voor je nabestaanden... ik zou het er niet voor over hebben ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.