Gerucht: Google Pixel Tablet krijgt prijzen vanaf 600 euro

De Google Pixel Tablet zou in Europa rond de 600 of 650 euro gaan kosten, zo meldt een gerucht. Eerder werd al duidelijk dat de tablet mogelijk in juni uitkomt. De bijbehorende dock gaat rond de 120 euro kosten.

Er komen 128GB- en 256GB-varianten, zegt WinFuture-redacteur Roland Quandt. De Duitser heeft afgelopen jaren bewezen vaak over juiste informatie te beschikken over onaangekondigde releases. Met een prijs rond 600 euro zit de Pixel Tablet in het vaarwater van de iPad, waarvan de goedkoopste versie uitkwam voor 589 euro.

Een eerder gerucht meldde al dat Google zijn Pixel Tablet in juni zou willen uitbrengen. Ook heeft de tablet 8GB werkgeheugen aan boord en werkt hij op een Tensor G2-soc van Google zelf. Google toonde de Pixel Tablet vorig jaar in mei voor het eerst en zei in oktober dat er een Speaker Dock voor komt. De dock combineert een aparte modus voor smarthometoepassing met een speaker. De aankondiging van de release is vermoedelijk tijdens Google I/O. De ontwikkelaarsconferentie van Google vindt volgende maand plaats.

Google Pixel Tablet, oktober 2022Google Pixel Tablet, oktober 2022Google Pixel Tablet, oktober 2022Google Pixel Tablet

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

20-04-2023 • 21:06

66

Reacties (66)

Sorteer op:

Weergave:

Blijft lastig om tegenwoordig een betaalbare android 'media' tablet te kopen met een goed (OLED) scherm wat geen over de top hardware heeft dat nodig is om goed content te consumeren. Ik ben al een aantal jaar erg tevreden met mijn Galaxy Tab S5E, maar als ik nu in de pricewatch kijk zie ik eigenlijk dat dat nog tot de dag van vandaag de beste 'deal' is, en hij is nog even duur als in 2019!

Mocht deze kapot gaan zou het dan een uitvoering: Lenovo Tab P11 Pro (2nd Gen) (ZAB50043SE) Grijs worden, maar die is dan toch alweer 500 euro..

[Reactie gewijzigd door Bartske op 23 juli 2024 08:44]

Xiaoxin pad pro met letterlijk clean android is dezelfde tablet als die Lenovo maar dan voor 400 of lager. Erg goede deal en als puur videoconsumptie is hij perfect. Mooi oled scherm, erg goede speakers en lange battery life.
Sorry maar een chinese tablet uit China aanraden op tweakers?

Als je graag wilt dat de overheid van China met je meekijkt zou ik dat gewoon doen, die dingen zitten vol met spyware/malware en zou ik werkelijk niemand aanraden. Linus tech tips heeft onlangs ook een test gedaan met met Android boxen uit China, ook een feest met allerlei spyware.

Als je dan toch al een Chinees apparaat koopt zorgt dan in ieder geval dat het geen import is en in Europa gereleased. Ook dan is er natuurlijk risico aanwezig dat de ROM niet clean is. Voor zover ik weet kan je de Lenovo Xiaoxin pad alleen via grijze import krijgen via AliExpress e.d.. In de pricewatch staan in ieder geval geen prijzen.
Als je enigzins research had gedaan en niet lijp Xenofobisch was dan wist je dat mijn specifieke model identiek is aan de internationale tablet, echter komt de internationale met Lenovo's skin die meer bloatware bevat terwijl de mijne een zo goed als clean Android heeft die al lang onderzocht is door paranoïde gasten op XDA. De rom is veilig.

Er is wellicht een verschil tussen 20 euro nobrand china shitboxen waar Linus het over had en gewoon Lenovo. Misschien hoor.

[Reactie gewijzigd door Clevergyno op 23 juli 2024 08:44]

Als je enigzins research had gedaan en niet lijp Xenofobisch was dan wist je dat mijn specifieke model identiek is aan de internationale tablet, echter komt de internationale met Lenovo's skin die meer bloatware bevat terwijl de mijne een zo goed als clean Android heeft die al lang onderzocht is door paranoïde gasten op XDA. De rom is veilig.

Er is wellicht een verschil tussen 20 euro nobrand china shitboxen waar Linus het over had en gewoon Lenovo. Misschien hoor.
Heb je daar ook bronnen van? Heeft verder niks met xenofobisch zijn te maken, een simpele google search levert al veel resultaten op waarbij er spyware in lenovo aparaten wordt gevonden. Dus excuseer mij dat ik een chinese tabletfabrikant die in het verleden al spyware op hun apparaten heeft gezet en vervolgens ook nog met chinese rom niet vertrouw. Maar blijf vooral doorgaan met mensen als xenofobisch afschilderen zodra de waarheid niet helemaal stookt met jou "eigen realiteit". Kunnen we beter alle discussie gelijk stopzetten.
Achja, als het China niet is die je bespioneerd dan is het wel de VS.
Heb liever dat china meekijkt, dan het westen. Als china ziet dat ik teveel co2 uitstoot geen probleem, maar als kaag er achter komt...
De Chinese overheid maak ik me minder zorgen over dat die meeleest dan de Amerikaanse (en dus de Nederlandse).
Dus dan liever dat het de Chinezen zijn, dan is de kans aanzienlijk kleiner dat US/NL mee kunnen lezen.

Aan de andere kant kan het me toch weinig schelen wie er wel of niet meelezen. Ik heb ook gewoon een Google Home / Nest Hub staan, dus ze kunnen nu al zonder problemen meeluisteren. :)
Klinkt goed. Clean Android bevalt me wel.
Heb je de 2021 of de 2022 variant?
De 2020 variant zelfs. Met 'maar' een 730g series snapdragon cpu. Maar puur voor mediaconsumptie is hij perfect want super snel hoeft hij daar toch niet voor te zijn.

De nieuwere zijn basically the same maar dan met hoger refresh rate en veel snellere SOC. Wel even informeren, want ik heb gehoord dat de nieuwere niet meer 100% clean android zijn, maar het is alsnog niet te vergelijken met iets als MiUI. Hun skin is helemaal niet ingrijpend.
Het OS wat Lenovo/Motorola gebruikt heet ZUi, maar is in principe nog altijd bijna kale Android met een paar merk specifieke quality of life toevoegingen (waaronder een media cetrum wat best goed werkt en op een aantal toestellen iets wat werkt als DeX van Samsung).
Ook een tevreden P11 Pro gebruiker met de Kompanio 1300T, OLED scherm en SD kaart sleuf, perfect. Heb hem bij Lenovo UK kunnen kopen voor ongeveer 440 EURO (woon in het VK), inclusief hoes, in een aanbieding. Ook een van de weinige tablets waar ze updates 'garanderen' van Lenovo (2 OS versies, 3 jaar security).

Ik ben in de markt voor een tweede tablet voor naast mijn bed en wacht hiervoor al een tijdje op de Pixel, gezien ik ook een Pixel telefoon en horloge heb, maar voor 600 EURO denk ik het niet, dan maar geen tweede tablet, of een Chinees budget ding van 200 EURO of minder.

Als ik nu zou moeten kiezen, zou het tussen de Mi Pad 6 pro gaan (Chinese rom, geen OLED, maar betere hardware) en nog altijd de Lenovo (schone stock android rom, redelijke hardware, goed scherm en SD kaart optie).

[Reactie gewijzigd door dgtazzman81 op 23 juli 2024 08:44]

600 Euro...in geen 600 jaar. Met kinderen thuis die een tablet ook gebruiken als een soort van mini tafelblad is dit 'iets' te veel.

Hopelijk komen ze met een 'a' of light versie binnen een jaar van dit origineel. tussen de 400 en 450 zou mogelijk nog voor velen het overwegen waard zijn, maar 600...
Ik heb voor de kids een A8 van rond de 200, werkt prima. Dikke bumperhoes omheen. Er is al mee gegooid, op gestaan en nog altijd heel :)
Hier ook meer dan zat voor de kids, die paar keer dat die gebruikt wordt.
Ik zou het eerlijk gezegd nooit doen. Straks vallen de verkopen tegen en laat Google het na 2 jaar vallen.

Mij niet gezien :P
Wat laten ze dan vallen? Android ontwikkeling? Ik snap dit grapje natuurlijk wel, maar in deze context slaat het niet echt ergens op.
Dat was ook mijn eerste ingeving. Uiteraard gaat de ontwikkeling van Android door maar ik kocht mijn eerste tablet: Nexus 9. Veel bejubeld , Google gaf het voorbeeld. Slechts 2 jaar updates ontvangen.
Toendertijd was geen ontwikkelaar goed in updates beloven. Dan is 2 jaar nog redelijk voor toen.
Zoals Clevergyno al zegt was dat voor toen niet echt weinig. Ik geloof dat alleen Samsung tegenwoordig langer updates geeft dan Google, maar Pixels krijgen de updates natuurlijk wel sneller.

Google garandeerd overigens op voorhand een minimale update duur: https://support.google.com/pixelphone/answer/4457705
Nou ja, de ontwikkeling van Android natuurlijk niet, maar wie weet wel de ontwikkeling van Android voor dit specifieke apparaat.
Is ook een kwestie van opvoeding.
Zeker, daarom verbieden we het ook.
Voor een onderzetter is een light van 400 euro ook te duur. Met deze insteek kun je beter een glasplaat bij de Gamma halen.
Het gaat om het woordje ook er zijn ook gebruikers hier die dat niet doen. Met 400 Euro is dat risico nog te overzien met eventueel met een goede hoes, maar 600.
Ik heb een Lenovo M10 Plus en dat is toch wel een super ding voor z'n prijs, komt ook met zo'n dock waardoor hij prima als display te gebruiken is.

Jammer dat de Pixel Tablet zo duur wordt, als het 300 euro was dan had ik er misschien twee gekocht, maar dit is wel veel voor weinig..
Ik zit in hetzelfde schuitje en de updates voor de tablet stoppen dit jaar ☹️.
Draait hier naar volle tevredenheid LineageOS.
mja, maar dat is een mediatek... daar gaat je longlivity van alternatieve ROMS....

ik kijk eerder richting de recente MIPAD als alternatief en deze google tablet. Maar blijkbaar de pixel weer duur...

[Reactie gewijzigd door d3x op 23 juli 2024 08:44]

Die 600 euro is dan de introductieprijs, wacht tot blackfriday en hij zal een paar honderd euro goedkoper zijn (tenzij hij slecht beschikbaar gaat zijn).
Ik kocht mijn S5e in december 2019, en normaal verving ik mijn tablet elke 3 jaar. Omdat er geen alternatief met OLED is, was het een goedkoop jaar. Het is wel net jammer dat precies deze tablet buiten de 3 Androidupdates valt nog. Maar ja, er is geen vervanger uit dezelfde prijscategorie echt te vinden, en de bouwkwaliteit is echt wel dik in orde. Ik heb een wallet case eromheen zitten, en ik gebruik geen screenprotector. Op een paar kleine krasjes op het scherm na, heb ik nog geen cosmetische schade. Snelheid is nog prima, en accuduur is voor mij ook nog top. Pas 4.5 uur schermtijd gehaald, en dat was van 80-9% verspreid over 7 dagen. Ik ben echt wel onder de indruk van deze tablet. Alle Lite's en FE's hierna zijn wel flinke downgrades qua scherm en qua camera, dus nee, dankje.

Jammer dat ook Google zo belachelijk duur is :(

[Reactie gewijzigd door m1999 op 23 juli 2024 08:44]

Goedkoopste versie van de ipad is de 9e generatie die bij Apple zelf 439,45 euro kost en dus een stuk goedkoper dan in het artikel genoemd.

Ik ben benieuwd wat de meerwaarde en levensduur van zo’n pixel tablet wordt, want dat heeft Apple erg goed voor elkaar. Wordt volgens mij een moeilijk gevecht voor Google, ik ben benieuwd.
Na verloop van tijd dalen de prijzen normaliter inderdaad, er word hier ook de vergelijking gemaakt met de launch prijs van de iPad en niet de goedkoopste prijs op dit moment.
Launch prijs van de 9e generatie was nog lager, de huidige basis 10e generatie ipad is nogal overprijsd vind ikzelf.
Dit soort bezels in 2023 :X
Het is geen smartphone. Je wil bij een tablet het comfortabel vast houden, en daar heb je bezels bij.
Het lijkt meer een soort ding voor senioren.
Benieuwd welke hardware specs deze tablet gaat hebben voor die prijs, eerder waren er juist geruchten dat de hardware eenvoudig zou worden om de prijs te drukken. Voor 600 euro mag er bijvoorbeeld wel GPS inzitten. nieuws: Code duidt erop dat Google Pixel-tablet geen gps of nabijheidssensor ...
Op zich schrik ik niet zozeer van de prijs voor een denkelijk wel mid-end tablet zeker wanneer je de hedendaagse prijzen bekijkt. Maar wat ik wel jammer vind is dat dit dus geen alternatief word voor de Google Nest Hub. Alleen al het dock is dubbele van de prijs van een Google Nest Hub 2 en daar komt nog eens dan 600 euro bovenop.

Kijk ik dan ook naar vergelijkbare tablets dan kan je voor rond de 665 euro een iPad Air 2022 krijgen met een Apple M1 cpu. Tablet met een heel krachtige cpu en ik niet denk dat daar de Google Pixel tegenop kan puur qua prestaties. En tja ook qua apps zitten de iPadOS apps gewoonweg beter in elkaar dan vergelijkbare Android apps.
Ja apps zijn beter maar heb je een M1 SoC nodig? Ik zoek iets tussen de low end Android tablets en de iPads. Ik vind ipad os niet fijn, anders had ik er zeker één gekocht want de hardware is top.

Maar een Android tablet met slome SoC en 3gb ram is ook niet echt fijn. Ga er tussen in zitten met een goed scherm en ik ben blij.
Ja apps zijn beter maar heb je een M1 SoC nodig?
Ik heb ook lang getwijfeld en mij afgevraagd van bied nu zo'n M1 cpu werkelijk meer maar nu achteraf gezien toch echt geen spijt ervan. Ook de 'gewone' apps profiteren toch ook echt wel van de snelle cpu, starten veel sneller op en je zo goed als geen lag ziet. Vooral bij PDF's inladen zag je zelfs ook bij b.v. de vorige Samsung Galaxy Tab S8 Ultra die ik had wel vaker vertragingen. Zeker als je dan aan het lezen bent in b.v. een tijdschrift vond ik dat soms toch een tikje storend en ja, dat zie je dus bij de M1 totaal niet.
Ik vind ipad os niet fijn, anders had ik er zeker één gekocht want de hardware is top.
Ik denk dat het meer een kwestie is van niet gewend zijn en dat je wel hier en daar moet omdenken, maar eenmaal gewend aan iPadOS maakt het eigenlijk geen biet uit. Zonder erbij na te denken switch ik gewoon van de iPad naar mijn Samsung S20 plus.
Maar een Android tablet met slome SoC en 3gb ram is ook niet echt fijn. Ga er tussen in zitten met een goed scherm en ik ben blij.
Naast de iPad gebruik ik ook nog een Samsung Galaxy Tab A8 maar dan puur en alleen om de krant te lezen. Tja, puur qua scherm niks mis mee verder maar voor de rest erg traag en ook niet altijd even stabiel.

Iets er tussenin word best moeilijk want dan moet je al terugvallen op oudere modellen van b.v. Samsung, of je gaat dan al meteen richting meer high-end. Lenovo vind ik geen aanrader want qua software was mijn ervaring dat ze nu niet direct het aller stabielste zijn.
Ik ging een jaar geleden van mijn 9,5” Pro naar de 12,9” en verbaasde me over het snelheidsverschil in de apps. Het zijn geen reuzenstappen maar wel een merkbaar verschil.
Het zijn geen reuzenstappen maar wel een merkbaar verschil.
Eerst heb ik eens een iPad 2021 en iPad 2022 uitgeprobeerd die op zich ook zeker niet traag zijn, maar daarna eens een iPad Air 2022 uitgeprobeerd met dan de M1 cpu. Toen merkte ik toch ook wel een behoorlijk verschil, snel opstarten maar ook in de app zelf dat alles soepeler aanvoelt.
Ik ben uitermate tevreden met mijn Samsung Gab S7 FE. Geen low end device, mooi scherm (doch geen OLED), uitstekende penondersteuning met zo'n S Pen in de doos meegeleverd, en de Android skin is wat beter dan de kale AOSP die Google de afgelopen jaren flink verwaarloosd heeft. Dex werkt ook heel goed, ik betrap mezelf erop het af en toe te gebruiken waar ik anders een laptop voor zou aanzetten.

Je merkt dat als je te veel apps opent, je geheugen vol loopt, maar in de praktijk heb ik er eigenlijk geen last van. Aangezien het een Samsung FE is, is hij niet zo snel als zijn high end voorganger maar zoals je zelf zegt is dat ook niet per se nodig.

Ik verwacht dat Google dezelfde markt wil gaan bedienen. Voor veel mensen zal de goedkoopste iPad echter ook prima voldoen, dus ze zullen wel wat trucs moeten bedenken om mensen over te halen. Voor mij persoonlijk was het feit dat het geen iOS was in combinatie dat een Apple Pencil en de goedkoopste iPad samen duurder waren dan de Samsung een prima reden, maar als je geen interesse hebt in een stylus en kunt leven met iOS wordt de situatie al snel anders.
Als ik die bezels en tablet dikte bekijk....daar gaan ze tegenwoordig qwa design geen punten mee scoren.
Als ik de reacties lees vind ik het vreemd dat een tablet van 600€ als duur wordt aanzien maar een smartphone van 600€ middenklasse is. en gewoon;
scherm en batterij zijn pak groter dus kosten ook wat meer.
een tablet van 200€ is gewoon crap

een tablet die je kan docken als smarthub zocht ik 10 jaar geleden al.
mocht mijn google hub max het begeven zou ik die toch durven vervangen door deze pixel tablet.
meer functionaliteit en meer gebruiktmogelijkheden.
kan me voorstellen dat dit ook interessant kan zijn om bijvoorbeeld dashboard van home assistant op de draaien.
Telefoon gebruik je heel de dag, tablet niet.
Ik was van plan om deze te kopen, maar niet voor deze prijs.
De Nvidia Shield tablet was een knaller voor 325 euro bvb.
nvidia shield? spreken we dan niet over 8 jaar geleden over een tablet met een veel kleiner scherm?
lijkt me moeilijk te vergelijken.

en dat je een tablet minder gebruikt dan een gsm zou ivm de prijs niet veel mogen verschil maken. de technologie blijft dezelfde.
Het gaat mij niet om wat het kost om te maken, of vergelijkbaar is met. Maar wat het voor mij waard is.
Ik ging er van uit dat dit ding relatief klein was, gezien de bezels in de fotos... Maar niet dus.
De dock combineert een aparte modus voor smarthometoepassing met een speaker.
Wat betekent dat dan precies? Heeft hij een ingebouwde bridge? Zoals een Homey? Of is het gewoon een slimme speaker?
Als Google fan moet ik deze tablet natuurlijk hebben 8-)
Als je je productiviteit 90% wil laten dalen dan is het inderdaad fijn om met een tablet te werken :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.