Google Pixel Tablet kost 679 euro en komt over een maand uit

Google heeft op ontwikkelaarsconferentie I/O de release van zijn Pixel Tablet aangekondigd. Die gaat 679 euro kosten. Voor die prijs krijgen klanten er een dock bij om hem als smarthomehub te gebruiken, zegt Google.

De dock functioneert ook als speaker en oplader voor de tablet. De tablet draait op Android, in tegenstelling tot de Nest Hub-producten die op andere besturingssystemen draaien zoals Fuchsia OS. Net als Nest Hub-producten kan de tablet dienen als digitaal fotolijstje en als target voor Chromecast, waardoor klanten beelden kunnen casten naar de tablet.

De tablet heeft een 11"-lcd met een resolutie van 2560x1600 pixels en een verversingssnelheid van 60Hz. De soc is net als in de telefoons de Tensor G2, met een werkgeheugen van 8GB en een opslag van 128GB. De tablet heeft een vingerafdrukscanner in de Power-knop. Net als de telefoons belooft Google drie jaar OS-upgrades en vijf jaar beveiligingsupdates. De Pixel Tablet komt volgende maand uit in Nederland en kost 679 euro.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

10-05-2023 • 20:56

105

Reacties (105)

Sorteer op:

Weergave:

Ik vraag me wel af waarom de Pixel Tablet en Pixel 7a beide $499 zijn in de VS, maar €679 en €509 in Nederland?
Als ik het goed herinner is de Amerikaanse prijs altijd zonder btw, die wordt pas bij de kassa verwerkt.

EDIT: Ik had de vraag verkeerd begrepen. Misschien zijn het transportkosten?

[Reactie gewijzigd door rjberg op 26 juli 2024 11:28]

Ja maar beide zijn dezelfde dollar prijs.
Enige wat ik mij kan bedenken is dat er andere importtarieven voor telefoons zijn dan voor tablets?
want voor 509 euro was die tablet qua prijs een goede concurrent voor de minst dure ipads, maar nu valt het in een heel andere prijsklasse.
Nee dat is het niet, telefoons en tablets hebben beiden 0% invoerrechten.
https://www.belastingdien...akket-bestel-buiten-de-eu
Ik zag het ja.
lijkt erop dat ze hun prijs gebaseerd hebben op de ipad 10 en ipad air, gezien het in de vs qua prijs daar tussen in zit, en hier ook.

Met de huidige dollar koers lijkt het ook zelfs goedkoper om de tablet te importeren, ik bedoel met btw is het met de huidige koers omgerekend 552,97 dus zolang je onder de 100 euro bij komende kosten blijf, ben je voordeliger, alleen je garantie heb je dan niet.

[Reactie gewijzigd door Vrietje op 26 juli 2024 11:28]

Mogelijk hebben ze andere verwachtingen van de markten. Het zou best kunnen dan hun apparaten veel meer secundair opleveren in de VS (bijv. met subscriptions voor Nest/Google TV of app store verkopen), dat ze daarom deze tablet in zoveel mogelijk huiskamers willen krijgen daar, terwijl Google het in Europa meer moet hebben van de verkopen van het apparaat zelf.
Ik doel erop dat beide apparaten in de VS dezelfde prijs krijgen, maar in Nederland zit er ineens 170 euro verschil tussen de twee
daar gaat het niet om. de pixel 7a werd aangekondigd voor 499 en kost 509 hier incl. btw
voor de pixel tablet is dat 499 dollar en 679 hier.....
Verschilt per staat - plus sommige USA staten heffen 2 taxes.
There is no national sales tax in the US and therefore no standard rate. Sales or use tax rates vary by state, ranging from 2.9 to 7.25 percent at the state level. In addition to the state rate, local governments in 35 states impose an additional sales or use tax ranging from 1 to 5 percent.
Er zijn ook staten die geen sales tax hebben zoals Oregon
Maar staten hanteren toch geen ander BTW-tarief over een tablet dan over een telefoon? Het enige wat ik kan bedenken is dat het met Europese regelgeving te maken heeft. Misschien dwingen we bij tablets iets af wat (gezien de lagere verkopen) relatief zwaar meeweegt in de prijs vergeleken met telefoons?
Waarschijnlijk een bewuste keuze om in de ene markt agressiever de markt te willen benaderen in een productcategorie dan in een andere of omdat de concurrentie in de ene markt veel sterker is dan in een andere.

Het grote prijsverschil wil niet direct zeggen dat hij hier onnodig duur is, maar misschien verkopen ze hem in de VS wel met veel lagere marge dan ze normaal zouden doen. (Of juist de marge op de telefoon is hier laag)

[Reactie gewijzigd door Ultimus XI op 26 juli 2024 11:28]

Die europrijzen kunnen heel gauw weer zakken en winkelprijzen kunnen sterk afwijken van de adviesprijs. Als ik het me goed herinner vroeg Google op zijn eigen site (tot voor kort) 459 euro voor een Pixel 6a, terwijl die 299 tot 349 euro was bij Belsimpel.

In de praktijk zouden de dollar en europrijzen heel dicht bij elkaar kunnen liggen. Het is nu even een kwestie van afwachten en dat apparaat iig niet voor €679 kopen bij Google.
Prijzen in de VS zijn altijd zonder btw.
Dat verklaart het verschil tussen de twee toestellen niet.
Pixel 7A 499$ > 509 euro
Tablet 499$ > 679 euro
499. Tel er 21% BTW bij op. Tel er 11% $/€ bij op. Dan zit je bijna op €679.
En waar is die 11% dan voor? Om het sommetje te laten kloppen? Want BTW is genoeg zeg maar.
$/€ - koers.

> Want BTW is genoeg zeg maar.

nee, 1$ is niet 1€.
Ja dollar is geen euro, maar zoals gezegd, dollar is minder waard dan Euro. Zonder BTW moet het euro bedrag lager zijn dan het dollar bedrag.
Nee, zei ik dat dan? Ik heb de actuele koers gebruikt, en dan klopt het nog steeds niet. Zie mijn andere post, daar zeg ik dit: $499 = €454,29 + 21% + €549,59. Dus ja...11% voor koersverschil is ook niet goed. Pak voortaan je rekenmachine er eerst maar eens bij.
Nee, BTW zal niet alle extra kosten dekken. Google zal hier meer onkosten hebben; taalverschillen, de kleinere schaal, andere wetgeving. En wellicht is de concurrentie groter in USA zodat men daar genoegen neemt met een kleinere winstmarge.
Onzin. De ROM is multi-language en het is onzin om het in 1 land duurder te maken vanwege de vertaling. Die kosten verdeel je over de gehele linie.
Onzin? Er zijn wel degelijk (taal)verschillen. Die overal aangepast, getest en gecontroleerd dienen te worden. En niet alleen op de telefoon. Websites, garantie- en verkoopkanalen, juridische zaken, servicedesk. Allemaal gericht op een kleine groep kopers. Het lijkt mij dat deschaal hier fors kleiner is dan USA en daarom dus prijziger. Maar ok.
Je rekent toch echt de verkeerde kant op $100 is geen 111 EUR, $111 is namelijk 100 EUR.
Behalve dat je berekening van geen kant klopt (€/$ conversie de verkeerde kant op), verklaart dat gewoon niet hoe de Pixel 7a van $499 naar €509 gaat. Dat kan alleen liggen aan EU-regels wat de pixel in de EU duurder maakt, of Google die verwacht meer aan een Pixel tablet denkt te kunnen verdienen in de EU dan in de VS.

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op 26 juli 2024 11:28]

Inderdaad. :) Wellicht duurder, omdat elk land heeft weer zn eigen distributie, vertaalde handleiding, servicepunt nodig heeft. USA heeft een enorm schaalvoordeel.
Waarschijnlijk vanwege de huidige prijs van de Pixel 7.

Met BTW wordt $500 sowieso meer dan €600, maar als ze de Pixel 7a voor dat bedrag in de winkel leggen zou ie DUURDER zijn dan de superieure Pixel 7 hier nu is. En dat willen ze blijkbaar voorkomen.
$499 = €454,29 + 21% + €549,59. Waar die extra €120 dan voor is weet ik ook niet. Verzendkosten? Wordt elke tablet apart met een Business Class ticket verstuurd ofzo?
Google wil de tablet hier niet echt verkopen, dus de prijs wordt niet aantrekkelijk gemaakt.

Het kan altijd slechter: de Pixel Fold verkopen ze hier zelfs niet.
Dat klinkt heel raar. Een bedrijf ontwikkelt een product en wil dat vervolgens niet verkopen... Kun je dat uitleggen? Ik snap het oprecht niet.
Google moet heel erg balanceren als het op Android aankomt: de pixel willen ze misschien wel verkopen, maar als ze daarmee te veel in het vaarwater van Samsung komen hebben ze een probleem, want Samsung is een heel belangrijke partner die best wat macht heeft. Die wil google niet tegen zich hebben.

De pixel is gemaakt om te concurreren met de iphone, die daar veel dominanter is dan in de eu. Als de pixel hier heel erg gepromoot wordt snoept die aandeel af van Samsung, niet van apple, en daar wint google weinig mee, terwijl ze wel Samsung op hun dak krijgen.

Vandaar: pixel producten zijn in de vs veel competitiever in de markt gezet dan in de eu.

[Reactie gewijzigd door kiang op 26 juli 2024 11:28]

Is de tabletprijs in de VS mét of zonder dock inbegrepen?
Volgens MKBHD wordt de tablet in de VS ook gewoon met dock geleverd.
Teleurstellend, had gehoopt op een concurrent voor de instap iPad.
Maar als ze daar dus boven gaan zitten, neem ik wel weer een iPad.
Exact dezelfde mening, ik had het vervangen van mijn Ipad uitgesteld om toch wellicht voor een Pixel te gaan. Maar het lijkt erop dat het deze cycle toch weer een instap Ipad gaat worden, met deze prijzen wat ze er voor vragen slaan ze niet echt een deuk in de tablet portfolio van Apple. Beetje een gemiste kans.
Eerst nog maar even afwachten wat de effectieve prijs gaat zijn in de online winkels...

Trouwens kiezen enkel tussen pixel of ipad tablets is ook wel kort door de bocht. Er zijn nog pak alternatieven. Het is ook vooral een kwestie van ecosysteem..... niet zomaar een 1op1 vergelijk.

Voor mij is het totale ecosysteem belangrijker dan de functionaliteit en prijs van een bepaald item.
Of het kort door de bocht is, ligt eraan wat je criteria zijn en dat is persoonlijk en in mijn beeldvorm geen statement voor iedereen.

Mijn voorkeur ligt aan first party producten en niet third party. Dan komt je toch snel bij Apple zelf of Google's eigen Pixel lijn zijn.

Ik weet ook dat er genoeg producten van Derden op de markt zijn. daar ligt echter mijn interesse niet.
Grote kans dat er een 'light' (a) versie komt, net als ze doen met de telefoons, zeker als deze niet goed verkoopt. Deze is voor de early adapters
Hangt er vanaf hoeveel je de waarde van de speaker dock + charger inschat. Stel iets vergelijkbaars kost 100 euro dan zit je al in de buurt van de iPad.
Ik gok dat zo'n speakerdock zelfs meer kost. In de VS gaat de dock los $129 kosten. Dan lijkt 150 euro niet ondenkbaar.

[Reactie gewijzigd door Blackice09 op 26 juli 2024 11:28]

Waar ik naar benieuwd ben, is het geluid wat uit de dock komt..
Of dit vergelijkbaar of beter is als andere Google speakers
Volgens Google is de bas 4x dieper dan de speakers uit de tablet zelf. Nu zegt dat niet zo veel maar het heeft een 43.5mm full-range speaker, even groot als die in de 2nd gen Nest Hub. Klein gokje dat het dan ook precies dezelfde speaker is.

[Reactie gewijzigd door Blackice09 op 26 juli 2024 11:28]

Ah oke, niet zo best dus!🙈
van 499 naar 680 euro, mooie apple prijs stappen zeg. Opvallend voor omdat 499 voor de pixel 7a naar 509 vertaald.
Ik meende dat hij net voor 499 dollar inclusief dock werd aangekondigd in de VS. Dat is een groot verschil met 679 euro hier. De pixel 7a is maar 10 dollar duurder dan de dollar prijs.
Vind dat dock wel een mooie toevoeging. Zou graag zoiets zien bij Apple. Meer focus op smarthome hub, geeft ook HomeKit weer wat meer body.
Weer geen lancering in België, zowel de gsm als de tablet niet. Heel teleurstellend dit. Gelukkig kan ik ze via bepaalde webshops kopen, maar dit gaat altijd met vertraging t.o.v. de Google Store.

[Reactie gewijzigd door klimi1 op 26 juli 2024 11:28]

Belsimpel is vaak vrij snel met dit soort dingen. Weet niet of die ook in belgie leveren
Ik heb voordat de Google TV Chromecast in Nederland beschikbaar was deze bij de Franse tak van Fnac online besteld en die was altijd binnen een paar dagen in huis. Ik neem aan dat de Franse tak van Fnac ook gewoon in België levert.
En aangezien Fnac een officiële retailer is zullen zij ook de telefoons en tablets ook vanaf de launch verkopen naar mijn verwachting.
Ik zou daar dus eens naar kijken.

EDIT:
Net even gecontroleerd, en de tablet is inderdaad bij Fnac.com leverbaar vanaf 20 juni.
De Pixel 7a is zelfs per direct leverbaar en je kunt daar bovendien gebruik maken van de actie voor de gratis Pixel Buds A.
Ik kan alleen niet zo snel vinden of die actie alleen geld voor personen woonachtig in Frankrijk en met een Frans rekeningnummer, of dat die geldt voor iedereen.

[Reactie gewijzigd door Stijnvi op 26 juli 2024 11:28]

Ik had ook de aanschaf van een tablet even in de wacht gezet, maar ondanks dat we hier twee pixel 7 pro telefoons in huis hebben gaan we verder kijken.
Voor 680 euro een lcd op 60 hz, dan zijn er betere keuzes en doordat we al enkele nest speakers met een hub hebben is de dock ook eigenlijk overbodig.
Veel te duur vind ik. Zeker gezien de iPad modellen die toch een wat meer bewezen status hebben.
Had mindere specs maar een stuk lagere prijs een beter punt gevonden.
Maar wie weet heb ik het mis en verkoopt die als een malle
Leuk zo een dock, maar wat als ik een andere kkjkhoek wil hebben. Voor mn Samsung heb ik een backcover die ik op meerdere graden kan vastzetten. Uberhaubt wat als je een cover op deze tablet gebruikt, kan je dan nog wel docken
De Pixel Tablet Case is compatible met de dock, het heeft een eigen ring standaard die om de dock heen past. Lijkt niet of nauwelijks verstelbaar te zijn en kost rond de 100 euro...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.