Windows 11-gebruikers krijgen vanaf nu automatisch versie 22H2 aangeboden

Microsoft is begonnen met het automatisch bijwerken van Windows 11-versie 21H2 naar 22H2. Voorheen moesten gebruikers handmatig de nieuwste versie downloaden, maar nu wordt deze automatisch gedownload en geïnstalleerd.

Microsoft gaat de update het eerst aanbieden bij gebruikers die al het langst gebruikmaken van versie 21H2, schrijft het techbedrijf in een update op haar website. Het is niet duidelijk hoelang het duurt voordat iedereen de update aangeboden heeft gekregen. Indien het apparaat van een gebruiker niet compatibel blijkt of er anderszins problemen optreden, wordt de update pas automatisch geïnstalleerd als de problemen zijn verholpen.

Windows 11-versie 22H2 verscheen afgelopen september. In deze versie is er onder meer gesleuteld aan de taakbalk en taakbeheer. Gebruikers kunnen na het installeren van de update bijvoorbeeld apps openen door deze naar de taakbalk te slepen. Ook krijgt deze een overflowfunctie, die apps in een los menu zet als er geen ruimte meer voor een icoon is op de taakbalk. Verder heeft het ontwerp van taakbeheer een opfrisbeurt en een donkere modus gekregen. Het is al sinds de release mogelijk om de nieuwste versie handmatig binnen te halen via Windows Update. Microsoft belooft overigens nog tot 10 oktober 2023 ondersteuning te bieden voor versie 21H2.

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

28-01-2023 • 10:31

229 Linkedin

Submitter: molens

Reacties (229)

229
226
85
2
0
111
Wijzig sortering
Is er nu voor gewone stervelingen al een reden om van windows 10 naar Windows 11 te upgraden? Even geleden een nieuwe pc gebouwd maar bewust nog 10 geinstalleerd met de intentie om later evt te upgraden. Heb eigenlijk nog steeds geen goeie reden gevonden om te upgraden. Mindere performance in games was destijds een reden om niet direct te upgraden. Heb gelezen dat dit inmiddels gefixed lijkt maar die online account smi-verplichting en nog irritantere telemetrie, zijn er ook echte redenenom naar 11 te willen buiten 'het ziet er opgepoetst uit'? Serieuze vraag. Het enige voordeel wat ik heb gelezen is de komst van directstorage, maar fatsoenlijke support laat nog wel x jaar op zich wachten vrees ik.

[Reactie gewijzigd door xxxneoxxx op 28 januari 2023 11:46]

Fatsoenlijk support in welk opzicht?

Telemetrie vind op alle systemen plaats overigens en is niet om jouw privézaken te zien, maar meer om vanuit verschillende systemen, gebruiken etc een beeld te krijgen van o.a. stabiliteit en systeemissues (heel breed)

Gebruik je Android? of een Iphone?
Heb je daarbij jouw Google of Apple account gebruikt om (volledig) van het systeem en mogelijkheden gebruik te maken? Indien ja, waarom is het op de PC dan een issue? (puur nieuwgierig).

Windows 11 heeft een paar zaken voor op windows 10, maar of upgraden een must is dat kan niemand voor jou bepalen. Persoonlijk vind ik de windowsnap functies, relatief schone interface wel prettig. Kwa performance maakt het elkaar niet zo veel uit in games of foto/video bewerking en is het echt stuivertje wisselen.

Dat je echter niet meer je agenda kan inzien als je op de taakbalk klok klikt, dat vind ik een behoorlijk gemis.
De feature die ik het meeste mis is eigenlijk een bestand kunnen slepen naar je taakbalk op een applicatie om het bestand daarmee te openen. Nu moet je altijd zorgen dat het venster zichtbaar is om er een bestand naar toe te slepen.
Dit is teruggebracht in de 22H2 update.
Ik vond het altijd een enorm hoog apple gehalte hebben (als windows is dat geen compliment) en je moest nauwkeurig slepen of je dropt het per ongeluk ergens anders.
Gewoon dubbelklikken op een bestand om het te openen (of rechtsklik open with als je niet je default app wil gebruiken).
Dubbelklikken op een bestand is niet hetzelfde gedrag als slepen naar een venster. Dubbelklikken start een nieuwe instantie van de applicatie op en dat wil je niet altijd. Zeker niet met applicaties waarbij je met meerdere bestanden in 1 instantie werkt (bv foto of video editing) of zware applicaties die langzaam starten.

Nooit problemen gehad met verkeerd droppen van de bestanden.
ik heb er ff een windows 10 machine bij genomen en daar is het gedrag hetzelfde: drag on taskbar program zorgt voor pin to excel en shift-drag zorgt voor open with excel. Zowel in win10 als win11 wordt er een nieuw instance gestart, dus misschien ligt het ergens anders aan en is het gedrag van office365 en openoffice anders dan de apps waar jij mee werkt. Mogelijks is het een security-feature geworden om altijd een nieuw instance te starten, want ik heb in het verleden ook nog met verschillende excel-books in 1 instance gewerkt, maar kan me niet herinneren wanneer die change is opgedoken.
De functie waar ik het over heb is wanneer je bestand sleept naar icoon van applicatie, dan even wacht, het venster van de betreffende applicatie wordt dan geopend en op de voorgrond getoond, en dan kun je het bestand erin slepen. Dat is niet meer mogelijk met de Win11 taakbalk.
Volgens mij zei @30carbonclocks 2 uur eerder dan jij deze post al dat het teruggebracht in de 22h2 update.

Ikzelf gebruik het nooit op die manier, maar met alt-tab is toch net zo ideaal?
Ja daarvan was ik blij om te lezen inderdaad. De reactie die ik poste was als antwoord op dasiro die aangaf dat gedrag tussen win10 en 11 hetzelfde was, wat tot voor 22h2 update dus niet het geval is.

Alt-tab is niet altijd even ideaal, ik heb nogal veel vensters open staan en multitask heel erg veel. Ik ben soms met een powerpoint presentatie bezig en krijg dan tussendoor weer vragen vanuit de organisatie om dingen te regelen of heb zelf vragen uitstaan. Met alt-tab moet ik dan weer goed kijken tussen alle vensters welke ik moet hebben. Echter met slepen, weet ik waar het powerpoint icoon staat en ben ik dus veel sneller. Tevens is de volgorde waarin Windows applicaties op de alt-tab lijst zet ook niet altijd even consistent. Soms staat een venster dat ik net heb gebruikt helemaal achterin de lijst. En met 25 vensters open, is dat vaak wat onoverzichtelijk.

Daarom is het gewoon prettig als je op verschillende manieren je doel kunt bereiken. Dan kan ieder zijn eigen workflow gebruiken, die men het prettigste vindt.
Als je dan ook nog eens multiple desktops (bureaubladen) gebruikt, dan is ook dat probleem opgelost ;)

Ik heb ook 1 desktop voor editing, 1 voor gamen, en 1 voor social stuff (dit is dan de eerste en heet "default" :)

als je dan dus op de desktop zit voor editing en dan alt tab doet, heb je maar 2 schermen, editor en verkenner.
Ik heb aantal keer geprobeerd te werken met multiple desktops, maar dat vind ik uiteindelijk niet zo lekker werken.

Maar is het zo moeilijk om te snappen dat sommige mensen graag anders werken? Het lijkt wel hier op tweakers er maar 1 manier de goede manier is en als mensen graag anders willen werken dat er dan continue commentaar moet komen.
misschien moet ik helemaal NIEMAND meer helpen
Gezien hoe gevoelig je bent op iemand die meerdere desktops niet fijn vindt is dat misschien inderdaad veiliger ja...
Nooit problemen gehad met verkeerd droppen van de bestanden.
Ja zeg wat een kunst! Het is ook helemaal niet moeilijk om iets verkeerd te doen, lukt zelfs de grootste oen nog wel. :)
jij hebt duidelijk nog nooit end-user support gegeven. Hoe vaak mails, bestanden en zelfs volledige folders "verdwenen zijn" en met wat zoeken blijkt dat ze plots in een compleet andere map zitten "zonder dat ik iets heb gedaan" :+
Dubbelklikken start een nieuwe instantie van de applicatie op en dat wil je niet altijd
Behalve dat dat vrijwel nooit gebeurt. Photoshop PSD-bestandje? Opent als nieuw tabblad in de huidige workspace. Iets openen met Notepad++, Sublime Text, etc? Mogelijk een nieuwe window maar nog steeds 1 instance. Er zijn maar zeer weinig programma's die inderdaad voor alles een geheel nieuwe instance opstarten.

Multi-window != multi-instance.
Apple gehalte? Geen compliment? Het was simpelweg functionaliteit dat erg goed werkte en nuttig was. Het gebrek hieraan is dus wel degelijk een nadeel. Dubbelklikken geeft niet dezelfde resultaten. Hiermee open je een bestand altijd in het standaardprogramma hiervoor wat lang niet altijd gewenst is, en afhankelijk van het programma wordt er ook een nieuw venster geopend. Waarom extra onnodige moeite doen als er al een heel simpel en elegant alternatief bestond?
Yes. Telefoon gebruik ik vooral zakelijk. En dat is een Android telefoon, omdat management besloten heeft mensen niet te voorzien van Iphones. Het verdienmodel van Android is duidelijk, en mensen niet voorzien van Iphones is een bewuste keuze geweest vanuit het werk. Dat er daar dus data gescraped wordt is wat mij betreft prima, het is het verdienmodel van Google, dat is al even duidelijk.

Het verdienmodel van Microsoft is nog even onduidelijk. Men heeft al even geproefdraaid met advertenties binnen het os (en die zullen gericht zijn, dus de info om te laten weten welke ads ze laten zien zal.. Ergens vandaan komen) maar dit is na wat.. kritiek uit de community snel teruggedraaid. Een OS gratis ter beschikking stellen, daar zal sowieso een verdienmodel achter zitten, hoe dan ook. Dat nog niet duidelijk is welke model dit gaat worden wil nog niet de-facto zeggen dat er met de telemetrie data verder niets gedaan wordt en deze alleen voor "troubleshooting" doeleinden gebruikt wordt. If you ain't paying for the product, the product is you. Etc.

De windows snap functies zitten sinds launch ook in iIndows 10, en kunnen met o.a. de powertoys nog verder gecustomised worden. Zoals gezegd, performance is van 11 tegenwoordig "on par" waar voorheen in games de performance in 11 achter bleef bij 10. Maar dezelfde performance is nu ook niet direct een goeie reden om te upgraden. De interface/eyecandy kan een reden zijn om te upgraden, maar zoals ik al zei, dat vind ik persoonlijk vooralsnog wat mager. Met Vista was er in ieder geval nog een nieuwere directx versie.

Support m.b.t. directstorage bedoel ik dat MS er zo lang over heeft gedaan en dit net uit is. Mocht software/games dit ondersteunen, dan kan dit er niet gemakkelijk "in gehacked" worden heb ik gelezen op het dev blog. Titels moeten er van meet af aan al support voor hebben. Dit houdt dus in dat je marktadoptie pas over een jaar of allicht 2 gaat zien.
Voor windows betaal je nog steeds alleen is de update naar een nieuwe versie (voorals nog) kosteloos.
Ik kan me niet voorstellen dat de Microsoft ReclameID alleen bedoeld is om 'een beeld te krijgen van o.a. stabiliteit en systeemissues'. Dit soort zaken heeft Microsoft een leuke extra zakcent gegeven. Erger nog vind ik dat Microsoft besluit wanneer jouw systeem een upgrade nodig heeft. Met name bij 'Home' versies is dat erg irritant. Ik geef soms support aan particulieren. Als ik dan hun computer aanzet heeft Microsoft net besloten om een update van een uur door te voeren. Ik weet niet waar ze het lef vandaan halen op andermans systeem, maar ze lijker er mee weg te komen. Voor mij is het in ieder geval een reden om tegenwoordig bijna alles met Linux te doen aangezien voor de meerste applicaties wel een behoorlijke Linux variant beschikbaar is.
Overigens is het ook een reden waarom ik geen Android met Google Services Framework (want alleen Android impliceert niet dat je ook van Google gebruik maakt) of IOS gebruik.
Ik denk dat het de grote techbedrijven met lobbyen is gelukt om ons volledig in de tang te nemen en zolang gebruikers alles accepteren blijven ze de grenzen oprekken.
De reden dat ze ons op die manier klem zetten is natuurlijk omdat echte vernieuwingen bij de Microsoft Solftware al een tijd niet meer aan de orde zijn. Net als Apple wordt er soms een functie toegevoegd aan de GUI en soms weer wat verwijderd zodat het later weer toegevoegd kan worden. De meeste gebruikers zijn wel tevreden met wat hun computer kan, dus dat is geen reden meer om nieuwe hard- of software aan te schaffen. De techbedrijven moeten ons dus een handje helpen met verplichte updates die door de marketingafdeling nu blijkbaar 'vanzelf aangeboden' worden genoemd.
Met betrekking tot functionaliteit helemaal met je eens.
Het al dan niet aktiveren van een functie zou een optionele keuze moeten zijn, die je bij een update tenminste 1x zou moeten kunnen kiezen om wel/niet te instaleren.

Veiligheid en stabiliteit updates daarin tegen die mogen in mijn optiek best geforceerd worden. Vanuit het oogpunt van de gebruiker om een veilig en stabiel OS te hebben en te houden en vanuit het oogpunt van de aanbieder om claims en schuldverwijzingen zoveel mogelijk te voorkomen.
Je hebt gelijk met de beveiligingsupdates. Dat zou in ieders belang zijn. Helaas worden veiligheidsupdates nu gebruikt om nieuwe of verwijderde functies te kunnen pushen. Idealiter zouden veiligheidsupdates en functionaliteitsupdates natuurlijk gescheiden moeten worden, maar dat zal om bovenstaande reden waarschijnlijk nooit gebeuren.
Als iemand mij kan vertellen hoe ik meerdere (geopende) vensters op mijn taakbalk kan splitsen, want nu zijn ze gegroepeerd en kom er niet achter hoe ze los te krijgen.
Niet en dat is dus de reden waarom ik win10 draai. Als ik de beperkingen van Mac OS wil dan koop ik wel een Mac.
Telemetrie vind op alle systemen plaats overigens en is niet om jouw privézaken te zien, maar meer om vanuit verschillende systemen, gebruiken etc een beeld te krijgen van o.a. stabiliteit en systeemissues (heel breed)
Wel eens van Edward Snowden gehoord?

Ik denk niet dat je helemaal begrijpt wat die aan het licht gebracht heeft, want anders zou je dat niet schrijven. Telemetrie is net als alle andere vormen van spionage en wordt wel degelijk voor zowel economische bedrijfsspionage als ook om politieke macht (van de VS op wereldschaal) te borgen.

Dit doet de VS o.a. door data van Nederlanders (o.a. telemetrie binnengeharkt door Microsoft) als ruilmiddel en machtsmiddel te gebruiken over de Nederlandse geheime diensten en overheid.

Bron: nieuws: Snowden: Nederlandse geheime dienst werkt in feite voor VS - update

[Reactie gewijzigd door GeoBeo op 30 januari 2023 08:41]

Ja, en ook knap dat je weet wat ik wel of niet begrijp.

Telemetrie zoals in veel applicaties en OS-en gebruikt worden is niet om te spioneren (Hensch laten we geen complottheorieën aanwakkeren), maar om een beeld te krijgen van gebruik, systeemstoringen, en systeem of eventueel om gericht reclame te kunnen verzenden (bv Google).

Daarnaast slaat het in mijn optiek kant nog wal om Microsoft als enige steeds aan te vallen op zijn/haar telemetrie beleid, maar anderen (bv Google) hierin steeds te verschonen.

Vraag me trouwens indirect wel af waarom een tech item weer richting het politieke gedraaid moet worden.
..Telemetrie vind op alle systemen plaats overigens en is niet om jouw privézaken te zien...
Heerlijk hoe naïef mensen kunnen zijn 🤣
Waarom worden onze gegevens dan zonder veel weerstand doorgegeven aan regeringen?
Zeker niet omdat die onze computer systemen willen verbeteren.
Je hebt helemaal gelijk.
Alle systeem gegeven gaan direct naar de regeringen toe, daar is geen woord tegen in te brengen verder.
Zowel op mijn iPhone als in mijn Windows apparaten staat praktisch alles uit wat data naar Apple of Microsoft kan sturen.
Er zijn mensen die hun digitale 'footprint' zo klein mogelijk willen houden..
Daar om ook b.v. geen facebook..
In veel gevallen kan je al die volg en andere meuk net als in W10 uitzetten. Sterker nog, vele zijn identiek. Dus Windows "debloat" tools zoals die van Titus werken op beide platformen.

Het grootste voordeel aan W11 is de ondersteuning van Intels 12e generatie CPUs en hoger waarbij er veel beter en efficiënter gebruik kan worden gemaakt van het biglittle concept.

Andere voordelen kan ik momenteel nog niet bedenken.
Het grootste voordeel aan W11 is de ondersteuning van Intels 12e generatie
Dat was waar in 2021, niet in 2023. Support voor de 12 en 13gen hybrid cores zit al lang in Windows 10 ingebouwd. Wat denk je dat ik draai.

Threads gaan correct naar E-core voor achtergrond tanken, games krijgen P-cores, Browser krijgt P-cores voor de actieve taken maar achtergrond taken zitten blijkbaar op de E-cores als ik de activiteit monitor. Men heeft die aanpassingen stilletjes met 1 van de updates naar de kernel geport (mogelijk een toevallige upgrade omdat beide dezelfde kernel draaien).

Zo ver ik kan zien, is er geen enkel verkeerde thread > core issues op W10 voor 13th gen. Toch niet met mijn workloads.
Ja W10 ondersteund wel de processoren en alle cores, maar (en nu weet ik niet zeker of een recente W10 update dit heeft opgelost) niet geoptimaliseerd in de zin van dat deze taken verdeeld over de P en E cores via de Intel Thread Director en waar je zodoende dus veel kansen voor energiebesparing én geoptimaliseerd gebruik van hoge productie resources laat liggen.

https://www.intel.com/con...000091284/processors.html

Ik kan ook nog geen artikelen vinden voor je beweringen dat het nu opeens wel zou werken met W10.
Nu is het niet enorm ernstig voor zo ver ik lees en op youtube de verschillen zie. Paar frames in games en tijdens lichte workloads iets minder energieverbruik.

Maar het blijft wel een benoemenswaardig voordeel van Windows 11. (Tenzij, zoals ik al zei, een Windows 10 update dit heeft veranderd en dit vrijwel nergens genoemd is)
Eerlijk antwoord. Ik gebruik o&o shut up windows 10, isd eens even checken of deze ook onder windows 11 werkt. Had ik nog niet aan gedacht.

[Reactie gewijzigd door xxxneoxxx op 28 januari 2023 19:33]

De website van O&O ShutUp adverteert zich dan ook als "O&O ShutUp10++: Free antispy tool for Windows 10 and 11". Dus ik neem aan dat Windows 11 dan ondersteund is, als ze het zelf ook verkondigen. :+
Bij elke grote update draai ik hem weer op m'n w11 machine en heb er nog 0 problemen van ondervonden.
Sterker nog, al die vervelende troep wordt gelijk weer disabled en Windows blijft clean :)
Je kunt via Rufus of zo installatie media creëeren waar ding niet inzitten en je bijvoorbeeld local accounts standaard kunt maken.

Reden voor upgrade? Support voor bepaalde zaken en ik vind het persoonlijk wel fijn werken.

Smaken verschillen uiteraard.
Wat voor zaken dan exact? Serieus, ik probeer 11 niet te bashen o.i.d., ik zoek eigenlijk gewoon valide concrete redenen waarom ik zou moeten upgraden. Directstorage zou er een zijn, mar van wat ik lees is dat nog zo nieuw dat dit de eerste x tijd niet relevant zou zijn helaas.
Er zijn naast DirectStorage een paar redenen om Windows 11 te overwegen.
Bij het gebruik van de nieuwere AMD Ryzen series (van 4K series) en de nieuwere Intel met E&P cores (13th gen uit mijn hoofd) heeft de Windows 11 taak planner (denk welke taak moet op welke core landen) een serieuze upgrade gehad.
Niet dat Windows 10 dit niet kan maar Windows 11 is er gewoon flink beter in.

Verder zijn er verschillende beveiligen toegevoegd/geforceerd binnen Windows 11 tegenover Windows 10.
Niet elk van deze aanpassingen zijn goed voor alle doelen maar de minimale beveiliging is wel een stuk beter.

Wat ook nog een belangrijk punt is is dat Windows 11 beter kan omgaan met HDR en hoge resolutie schermen.
Ja er zijn tools zodat Windows 10 dit ook kan maar ik praat hier over het basis OS zonder verdere aanpassingen.

Voor nu is Windows 10 ook nog compleet ondersteund dus de keuze ligt aan je eigen gebruik.

Mijn advies zou zijn voer de upgrade uit en als het niet bevalt kan je altijd terug naar Windows 10.
Mocht je Steam vr gebruiken....nog niet doen. Ik heb naast win11 ,win10 weer geïnstalleerd. De spellen liepen na 5 tot 10 minuten hopeloos vast op W11, en dat met een i7,32 GB RAM en MSI 380 videokaart. Nu op w10 geen gestotter en uitval meer.
Ik heb dit probleem met mijn Rift S en SteamVR op W11 niet.
Al mijn vrienden met SteamVR en W11 ook niet.

Je bent de eerste waarvan ik zoiets hoor van W11 in combinatie met SteamVR.
https://skarredghost.com/...merate-oculus-windows-11/.
Bovenstaande geeft hier ook het probleem aan als bij mij. Vraag niet waar het in zit. Ik heb de HP Reverb.
Zorgelijk.
Maar raar als een bepaald aantal personen hier last van heeft en anderen totaal niet.
Wellicht een herinstallatie van Steam overwegen?
Dat heb ik gedaan maar dat hielp niets. In win10 zodra deze was geïnstalleerd, Steam hier ook opnieuw geïnstalleerd en de spellen zijn gelijk weer fatsoenlijk speelbaar. Ook het geheugen staat niet constant in het rood. In Win 11, zag ik in taakbeheer dat het geheugen en de processor ( water gekoeld) te zwaar werd belast en daardoor veranderde mijn desktop in een stofzuiger. Win11 gebruik ik wel voor andere zaken,daar heb ik niets op aan te merken.
Als je veel games speelt wel ja. Win11 presteert beter ten opzichte van win10.
Hang helemaal af van de titels heb ik gezien.
en zeker met hoge framerate is er met die paar frames meer of minder weinig aan vast te knopen.
maak je de benchmark op nieuw zal het verschil weer anders zijn of juist omgedraaid.

Benchmark maar eens een paar keer achter elkaar.
verschild telkens wel een paar frames.
welk spel en welke benchmark je ook doet.
Er zijn games die al beter draaien op Windows 11, maar er zijn ook nog games die beter draaien op Windows 10:
https://www.youtube.com/watch?v=pDR0j0pa-s0

Dat fatsoenlijke support nog wel x jaar op zich laat wachten is denk ik overdreven, ze gaan juist meer focussen op Windows 11 support, dus de support op Windows 10 zou juist eerder omlaag gaan.
Ik ben ondertussen gewend aan Windows 11 en ben niet meer geneigd om (opnieuw) terug te gaan naar Windows 10.

Ik heb korte tijd last gehad van geforceerd geïnstalleerd amd drivers updates kreeg gepushed, waarbij Radeon software stuk ging. Na alles hersteld en dit soort updates geblokkeerd te hebben, werdt deze driver vooralsnog geïnstalleerd. Ben kort teruggegaan naar Windows 10. Na paar maanden weer terug naar Windows 11 (en eerste reden als vorige keer naar win11 ging), gezien HDR support beter is (en in die fase zelfst verbeterde, doormiddel calibratie app).

Dusja, voor mij was het vooral HDR-support, vanwege mijn LG C1 en eventueel voorbereid te zijn met directstorage (al is hier nog weinig/geen games voor). In dagelijk gebruik, inclusief VM's heb ik geen problemen ondervonden.

[Reactie gewijzigd door m.z op 28 januari 2023 21:01]

Zeker. W11 kan overweg met P en E cores van Intel. W10 maakt daar een potje van inclusief haperingen. Ook vind ik de ingebouwde snel functie voor meerdere schermen sorteren door ze bovdninnher scherm te slepen zodat je ze meteen een goed eplaats kunt geven erg prettig als je regelmatig veel vensters gebruikt.
Mijn persoonlijke mening is dat als je op Windows 10 draait er niet direct een reden is om over te stappen naar 11, maar als je een nieuwe installatie doet is er ook niet echt een reden om niet naar 11 te gaan. Zoals je waarschijnlijk in de reacties al gelezen hebt zijn de meningen sterk verdeeld en zijn de redenen om wel of niet over te stappen voor iedereen verschillend.

Ik persoonlijk heb graag het nieuwste besturingssysteem, dus ik zit vanaf dag 1 op Windows 11. Nooit problemen mee gehad. Maar echte grote voordelen ten opzichte van 10 zijn er niet, behalve als je veel productief werk doet op een widescreen. Dan heeft Windows 11 veel betere opties om je schermen te snappen en organiseren. Ook onthoudt Windows 11 beter welke vensters je op welk scherm had staan als je een laptop met dock en multi monitor setup gebruikt en deze vaak op de dock aansluit.
Ik heb een laptop met W11, maar zie geen reden om de desktop met W10 over te zetten...
Telemetrie zit er al in sinds Windows 7, ook bij Windows 11 ben je niet verplicht om een online account te maken, tijdens installatie kun je alsnog voor een offline account kiezen.

Mensen die hier over beginnen zitten algemeen ook op Android/IOS en Facebook/Meta maar daar is het kennerlijk geen probleem maar beginnen wel over Windows over een online account.
Dat is te kort door de bocht, er zijn zeker mensen die inconsequent zijn in dit soort keuzes, maar er zijn ook zeker mensen die nog wel bewust hun privacy proberen te beschermen (nee, niet alleen criminelen).
Er valt altijd wel te argumenteren dat de ene set vendoren (met name Meta & Google) persoonlijke data als verdienmodel hebben en andere vendoren niet (bijv. Apple), maar feit is dat ze allemaal graag telemetrie verzamelen, hetzij voor technische doeleinden, hetzij voor commerciële doeleinden.
Ikzelf kies dan toch echt bewust voor degenen die het alleen voor technische doeleinden gebruiken en draai dan ook nog eens tools om ook die telemetrie dan nog eens te beperken.
Mijn probleem met Microsoft is dan vooral ook dat ze onduidelijk zijn in welke van die 2 kampen ze nou willen zitten, regelmatig van koers wisselen en erg veel telemetrie verzamelen, veel meer dan wat mij betreft nodig is voor technische analyse.
Daardoor vallen ze voor mij in het “voor commerciële doeleinden kamp”.
Zeker omdat het meer en meer telemetrie wordt en meer en meer wordt afgedwongen if moeilijk wordt gemaakt om niet deel te nemen (zoals online accounts).
Dit. Bij de rest van de techreuzen is het duidelijk. Bij MS lijkt dit nog wat in het midden te liggen.
Microsoft is daar altijd heel duidelijk in geweest.
ShutUp10 gebruiken, kan je heel veel telemetrie uitzetten en eventueel een interactieve firewall zoals die van ZoneAlarm of bijv. die van ESET (wel als zodanig instellen), dan kan je eender welk aan netwerk-activiteit keihard blokkeren voor zover ik weet.
Ja en dan niet de nodige updates krijgen want dan weten de fabrikanten en Microsoft niet wat je gebruikt. lekker handig. Kom op je moet wel weten welke telemetrie je uit moet zetten. Je kan in Windows zelf al heel wat uitzetten. bijna alles maakt gebruik van telemetrie ook je hardware fabrikanten de meeste ervan zijn onschuldig dat geeft informatie over jou systeem die nodig is om het up to date houden. ik heb al eens zo'n programma gebruikt. wel eens waar in een externe schijf met exacte windows die ik gebruik. en na een tijdje begon mijn systeem wel vreemd gedrag te vertonnen zelf mijn Kaspersky virusscanner deed erg raar en begon alles te blokken en onthield niet meer wat ik heb toegestaan. Heb het verwijderd en opnieuw geïnstalleerd kreeg ik een melding van Kaspersky dat ik een lange tijd niet online ben geweest en dus ook toen geen updaten meer had gehad. Dat is het risico van uitschakelen van telemetrie ten zij je weet welke wel of niet. En dat is een hoop werk kan ik je vertellen en externe programma's die mijn systeem aanpassen vertrouw ik niet zo want wat zij doen kan jij ook in Windows alleen moet je weten hoe. met derde partijen weet je nooit wat ze met je systeem doen.
Ik ga er vanuit dat de meesten hier dat wel voor zichzelf kunnen bedenken, ik lees eerst ook even in, mocht ik twijfelen. Dus het "lekker handig" is meer naar binnen gericht wanbeleid om inzicht te verschaffen, nietwaar?
ja dat is zo dat de meeste dit wel kunnen inzien maar probeer te voorkomen dat mensen die dat niet kunnen in de problemen komen omdat ze niet weten wat zij doen
Gewoon met de tijd meegaan vond ik argument genoeg. Je kunt dan upgraden wanneer het jou uitkomt en niet straks in 2025 gedwongen worden omdat er geen beveiligingsupdates meer komen voor Windows 10.

Voor de rest zijn er zat kleine verbeteringen in de UX. Zo is de Settings applicatie beter dan ooit. Tabs in Explorer. En met elke feature update word er wat meer aangepakt.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 29 januari 2023 14:17]

Jij snapt het, respect
E en P cores worden beter optimaal gebruikt volgens mij met de nieuwere generatie cpu.
De lijst officiële processors voor Windows11 zal voor veel mensen de overstap sowieso niet mogelijk maken.
(Op zich werkt het overal wel met een melding dat het eigenlijk niet kan)
Windows 10 zal volgens mij tot 10-2025 nog ondersteunt worden voor updates dus we hebben nog een paar jaar om te beslissen.
Ik heb direct W11 getest vanwege Android (eerst nog apart instellen en apps sideloaden om geen amazon te hoeven gebruiken) maar achteraf kon dat ook met W10 via andere methodes.
Tijdens installatie van dev. edities op zeer oude systemen gaf Windows 10 wat meer problemen dan Windows 11 maar goed veel heb je er niet meer aan om het op 5 jaar of oudere computers en laptops te zetten natuurlijk.
ik heb upgrade naar win11 vrij snel uitgevoerd, maar die performance hit nooit gevoeld hoor, merk wel dat je vast zit aan wat irritante features, om eentje te noemen waar ik me zelf aan ergerde.
Microfoon die in de taakbalk komt te staan (sticky naast je klok) als je een app met een mic gebruikt, deze licht ook op als je praat, snap dat mensen het een handige feature vinden, maar het is dus onmogelijk om dit te verbergen. Enige optie die je dan krijgt is toestemming voor microfoon verwijderen, waardoor je dus je mic niet meer kan gebruiken |:( hetzelfde voor locatie gegevens.
Die (en alle andere tray icons) is uit te zetten in de instellingen van de taakbalk zelf.
microfoon en locatie niet (last time i checked)
Nog een keer kijken dan, want het staat er echt bij.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 31 januari 2023 09:33]

sorry maar de meeste mensen die over de telemetrie van Microsoft klagen gebruiken meestal Chrome of Google. met alle respect
Het is niet alleen de browser hé? Het is het hele OS.
sorry maar ook bij het sluiten van Chrome is de telemetrie van google nog actief op jou hele OS
Dat kan. maar zoals gezegd, bij Google is het verdienmodel wel enigzins transparant. Google is vrij duidelijk in waar ze hun geld mee verdienen. Bij Microsoft krig je tegenwoordig upgrades gratis, en scaped men dus data, zonder dat een end user 100% weet waar dit voor gebruikt wordt. Dat data scrapen is al even bij Microsoft producten, maar "verbeterde telemetrie" is m.i. vooral geen reden om te upgraden
Dit is echt de grootste lariekoek wat ik gehoord heb. Google transparant kom op word wakker en doe niet zo naïef
Niets lariekoek. Ik denk dat iedereen wel weet dat Google zijn geld verdient met advertenties en het scrapen van data. Microsoft is daar voornamelijk niet bekend om en het is vooralsnog onduidelijk wat het verdienmodel is bij Microsoft m.b.t. telemetrie data - buiten dat ze een keer getest hebben met advertenties binnen het OS wat een "oepsie" was. Niets met naïviteit te maken maar met common sense en publiek beschikbare info.
Ik snap deze hele discussie niet wat is er mis met Windows 11 en het upgraden van 10 naar 11. Als of Windows 10 een wonder middel is, die heeft ook zijn nukken en fouten moeten doorstaan. straks is de ondersteuning ervan gestopt en zit je met een OS vol gaten lekker makkelijk voor hackers en malware.
Ik gebruik nu met volle tevredenheid Windows 11 Enterprise DEV en gebruikte die al voordat het uit was.
Ik heb de meest ruwe versie en minst getest en heb er maar heel weinig problemen mee gehad. Ten eerste moet je zorgen dat je systeem schoon is van alle restanten tmp, bak, etc oude drivers verwijderen voor je nieuwe installeert of in ieder geval voor dat je Windows update alles goed nakijkt of alle drivers up to date zijn. en ook regelmatig je register reinigen met een goed programma. en opletten dat je virusscanner tijdens de update niet in de weg zit door bestanden te blokken tijdens het downloaden of installeren van Windows. Mensen denken vaak: zet Windows er op en alles gaat van zelf. systeem onderhoud is cruciaal voor een goed draaiend systeem en een goed verloop van een update. Dus mensen stop met het koudwater vrees voor Windows 11, ik begrijp de achterdocht (onbekend maakt onbemint) maar overdrijf niet. Je kunt Windows ook gewoon uitproberen in een virtuele machine zoals Hyper V om te testen daar kan niet mis in gaan en leer je Windows 11 kennen en al het moois en voordelen er van. Alleen met minimaal windows 10 pro want met Home gaat het standaard niet werken alleen met wat trucjes.
Ga met de tijd mee het is niet anders. Succes en veel plezier

[Reactie gewijzigd door Evertprakkie op 30 januari 2023 20:23]

Als ga met de tijd mee, het is niet anders het unique selling point is dan is dat m.i. juist geen goeie reden om daadwerkelijk te upgraden. :P
Ik gebruik een OS om daadwerkelijk te gebruiken om de functies zegmaar. Niet als een soort kastijding om het te installeren en daarna mezelf in allerlei bochten te moeten wringen om het uberhaubt te kunnen gebruiken. :D Als ik moeilijkheid wilde om het uberhaubt bruikbaar te krijgen dan zou ik wel Arch instaleren haha
zeg niet dat je je dit alles moet doen om Windows 11 bruikbaar te maken. maar je moet wel wat doen om het goed draaide te houden dat geld zelfs voor Linux en alle OS ook Windows 10. Als je een huis koopt zal de makelaar het ook niet schoon houden en onderhoud verrichten.
Je kan met een registry instellen wat de maximale build is die je wilt hebben (even googelen) dan voorkom je de installatie.
  • Before editing the registry, you should always back up the registry and your computer in case something goes wrong.
  • Open the Registry Editor by typing regedit in the Windows search box and clicking on Registry Editor.
  • Find the following registry key (i.e., the WindowsUpdate key): HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
  • Right-click the key; select New and then DWORD from the fly-out menu.
  • Enter the name TargetReleaseVersion.
  • Set the value to 1 (one).
  • Right-click again on the WindowsUpdate key; select New > String value.
  • Enter the name ProductVersion.
  • Set the value to the Windows version you want to ensure you stay on: in this case, Windows 10.
  • Right-click again on the WindowsUpdate key; select New > String value.
  • Enter the name TargetReleaseVersionInfo.
  • Set the value to your desired target version: in this case, 21H1.

[Reactie gewijzigd door mjl op 28 januari 2023 11:10]

Waarom zou je de 22H2 update willen "voorkomen"?
Is niet de eerste keer dat er iets gesloopt wordt na een update, ik wacht ook altijd bewust een paar weken/maanden voordat ik de upgrade doe.
KB5020044 (22H2) is een optional update.
Zolang jij niets doet, wordt de update dus niet geinstalleerd.
https://support.microsoft...75-4110-bab3-3bd2433d84b3

[Reactie gewijzigd door EnigmA-X op 29 januari 2023 16:46]

Ik niet, maar er zijn genoeg mensen die liever niks opgedrongen krijgen.
KB5020044 (22H2) is een optional update. Er wordt helemaal niets "opgedrongen".
https://support.microsoft...75-4110-bab3-3bd2433d84b3

[Reactie gewijzigd door EnigmA-X op 29 januari 2023 16:46]

Optional maar wel opdringerig :)

Verplicht is uiteraard de volgende stap :)
En vervolgens vast blijven zitten met bugs en beveilings lekken. hardware drivers update je toch ook altijd
wel of niet opgedrongen. En het gebruik van Whatsapp word de voorwaarde toch ook door je strot geduwd als je het weigert (daar is een goede reden voor) kan je het niet eens gebruiken. toch gaanmensen
akkoord met die voorwaarde ook al willen ze het liever niet.
Werkt dit niet alleen met een pro versie? De sleutel die je opgeeft is van de GPO’s
Zou kunnen, ik gebruik alleen pro of enterprise :)
Je kunt ook windows update gewoon uitstellen als je het even wilt afwachten. Als je helemaal weinig updates wilt kun je enterprise ltsc (of hoe het tegenwoordig heet) gebruiken.

Als je deze keys eenmaal instelt moet je wel goed onthouden hoe je het deed want anders heb je vanaf ongeveer oktober een unsupported systeem (laatste datum 21h2).
Deze update staat al maanden bij mij "gepland" als optioneel dat als ik hem zou willen kan ik hem installeren maar ik wordt er niet om gevraagd door Windows, andere updates worden wel gewoon gepushed.
Jeeeh. En dat betekend dus dat een surface go 3 onbruikbaar wordt. Heb de 22h2 update gedaan, zo snel mogelijk terug naar 21h2. Browser opstarten werd echt minuten werk. YouTube laad niet met. Enz enz echt bizar traag. Hopen dat ze die niet pushen

Paar weken later nog een keer. En weer enorm traag.

Ik ga er niet vanuit dat het probleem van toen opgelost is.
Dat het je wordt aangeboden betekent niet dat jij verplicht wordt om het te installeren…
Als iets wordt aangeboden, ga je er toch vanuit dat het goed werkt op jouw hardware?
Niet werkende versies zijn toch wel vaker tegengehouden voor specifieke systemen?
We weten inmiddels dat dat niet altijd het geval is. Er zijn immers zo veel verschillende hardware combinaties dat een 100% garantie niet te geven is. Beetje het drama van Android en tig telefoon fabrikanten.
Dit komt allemaal bij hetzelfde bedrijf vandaan.
De hardware combinaties niet. Android wordt dan aangepast door fabrikant om daar beter mee om te gaan. Uiteindelijk is het lastig om voor elk denkbare hardware configuratie 100% aansluiting of support te kunnen leveren. Dat is het nuance gedeelte.
Surface go 3 en Windows 11 zijn toch echt van MS.

edit: voor mij de reden om nooit een Surface aan te schaffen

[Reactie gewijzigd door jpsch op 28 januari 2023 18:07]

Microsoft staat niet bekend om hun hardware. Dat zij dus daar niet voldoen aan de verwachtingen klinkt voor mij niet vreemd. Heb je ook gekeken wat de ervaring is van andere surface go 3 eigenaren? Hebben die dezelfde problemen als jij? Zelfde hardware specificaties? Ik zie na een snelle Google search dat ook daarin weer verschillende configuraties bestaan…
Nee, geen problemen, ik heb geen Surface.
Met Microsoft is het verstandiger om daar niet van uit te gaan. Het komt zo vaak voor dat updates slecht presteren op verscheidene systemen, inclusief die van Microsoft zelf. Soms doen ze nog een rollback of hotfix om die problemen tijdelijk aan te pakken en later echt te patchen, maar vaak niet. Blijf je mooi zitten met je tragere systeem. Om nog maar te zwijgen over het verwijderen van features die gebruikers toch echt zouden willen behouden, of het vervangen met minder functionele varianten. Na kritiek zetten ze sommige dingen dan terug, maar het uiteindelijke resultaat is toch minder dan het voorheen was.

Kortom, vertrouw Microsoft er niet op dat ze hun zaakjes in orde hebben. Ze hebben je liever aan de laatste versie van Windows 11 dan dat het ook goed werkt op jouw systeem.
Op een generiek systeem kan ik me hier nog wel iets bij voorstellen, maar op hun eigen hardware zoals de Surface zou je naar mijn mening mogen verwachten dat het werkt. Zeker op de Go 3, want die wordt nieuw met Windows 11 verkocht. Dat is dus niet zo'n device wat eigenlijk niet aan de eisen voldoet, maar toch is bijgewerkt.
Ik heb een Surface Studio 2, en laat me je zeggen dat daar sinds kort RHEL op draait want Windows 11 was absoluut geen goedwerkend systeem. Nu had ik sowieso pech, een Windows update bracht een firmware update met zich mee (en een secure boot definitie update), en daarna wilde Windows niet meer starten...
Mijn Linux laptop was een Windows 8 laptop toen het nog nieuw was. Update naar 8.1? Laptop werkt uitstekend. Update naar Windows 10 (2015)? Laptop werkt uitstekend. Windows 10 update (2018)? Laptop werkt voor geen meter meer.

Windows 10 van 2015 weer teruggezet, Laptop werkte weer uitstekend. Maar omdat de laptop is gemarkeerd als 'Fit for Windows 10' volgens Microsoft, word deze weer keihard geupdate naar de 2018 versie en probleem is weer terug.

Blijkt dat de netwerk hardware (WiFI en Ethernet) niet meer werd geupdate vanuit de fabrikant. Dus Microsoft beschouwd de laptop nog steeds als "fit for Windows 10", de fabrikant van de hardware niet (meer). Als resultaat, Microsoft blijft Windows updaten en dan zit er tussen elke klik in Windows en verwachte verandering in het scherm bijna 30 seconden.

Noot: 30 seconden is ook de maximale tijd voor een TCP connectie om te reageren.

Dat was dus een gebed zonder end, dus heb ik Linux (Pop!_OS v20.04) maar geinstalleerd op die laptop. Installatie was werkelijk sneller en simpeler dan Windows 10, want ik hoefde geen enkele instelling of driver te installeren cq. te configureren. Alles werkte net zo goed of beter als in Windows.

Dat was zo'n goede ervaring dat ik mijn Windows 11 laptop van dezelfde fabrikant (Lenovo) heb aangeschaft. Voor "funsies" daar Pop!_OS ook op uitgeprobeerd (vanaf USB) en opnieuw werkt alle hardware weer net zo goed of beter dan in Windows.

Weer terug naar het punt, verwacht nooit dat elke Windows update soepel zal gaan. Zeker met laptops niet. Deze worden namelijk gevuld met onderdelen waarvan de fabrikant zonder slag of stoot de ondersteuning van kan intrekkken. En dat interesseert Microsoft voor geen meter want het systeem was al geschikt bevonden voor die nieuwe versie van Windows.
Owh op een andere site las ik dit bericht ook. En daar werd er gesproken dat de update automatisch gepusht werd. Met die invals hoek heb ik dit bericht ook gelezen. Vandaar dat ik dacht dat je geen keus hebt

Zowel op mij laptop als mijn tablet staat de 22h2 update al een tijdje in het update scherm. Ging er vanuit dat dat dan voor iedereen gold. Maar blijkbaar dus niet.
grote kans dat het probleem vanuit msedge.exe komt. Er is daarna nog een update geweest die dat probleem oplost. Work-around is tijdelijk even een andere browser gebruiken en msedge.exe via taskmanager stoppen.
Wat mij vooral stoort is de continue problemen met AMD cpu. Dat gestotter etc. Ben opzich echt wel gecharmeerd van Windows 11, maar de combinatie Windows 11 en AMD zorgt in mijn beleving vaak voor drama.
Daarom staat fTPM uit in de BIOS van mij en mijn partner, aangezien (recent nog getest met een clean install overigens) wij beide performance issues hebben onder W11 met onze 3700x.

fTPM uit = ineens voldoe je niet aan W11 dus krijg je de upgrade niet, maar eerlijk gezegd kijk ik er niet zo uit naar W11, mijn Intel laptop draait deze zonder issues maar echt beter wordt het er niet op in tegenstelling tot W10.
Windows 10 heeft er ook jaren over moeten doen om echt goed te werken
Dat probleem is in nieuwe BIOS versies verholpen.
Ik heb een bios update gedaan ergens vorig jaar, maar onlangs begon datzelfde gedoe weer. Erg irritant
Als de nieuwe BIOS gebaseerd is op AGESA V2 PI 1.2.0.7 dan had dit het probleem moeten oplossen.
Heb ook een AMD CPU Ryzen 7 maar heb eigenlijk nooit zo veel problemen en ja af en toe is er een issue. maar dat hoeft niet perse altijd aan Microsoft te liggen heb er al een paar gehad waar het probleem echt bij AMD ligt. Microsoft is niet verantwoordelijk voor stuur programma's van hardware fabrikanten die horen het ook op orde te hebben.
Hier 21H2, nog steeds geen update optie. Alle kleine updates komen gewoon binnen, maar die naar 22h2 niet.
Heb je een unsupported installatie gedaan? Want dan krijg je de update niet en kun je hem ook niet zo maar installeren.
Je kan dit (opnieuw) omzeilen mits de juiste ISO en een registry hack (gids), hier uiteindelijk netjes geüpdatet op een i7 6700 van weleer, zonder dataverlies.

[Reactie gewijzigd door musback op 28 januari 2023 14:46]

Het is een nieuwe computer..
Het lukt mij niet, hij hangt op de TPM 2 check
Iso maken met Rufus en TPM check uitschakelen. ik heb zo gisteren een upgrade uitgevoerd.
Het is daarmee gelukt. Volgende probleem is dat de update mijn dual boot optie met Linux om zeep geholpen heeft ;(
Of die staat uit in de bios
Nee mijn pc heeft geen TPM 2. Maar bedankt voor het meedenken.
Je krijgt hem wel. Krijg je echter de melding hardware niet supported, dan gewoon vrolijk op dezelfde manier weer upgraden met een recente Win11 usb stick/rufus.
Heeft MS dit ergens gemeld? Ik vind dat niet logisch klinken namelijk. Wat ik wel logisch vind is dat de update vanaf nu dus wel gaat gaat binnenkomen.
Kun je de taalkbalkknoppen ook ongegroepeerd tonen in deze versie?
Neen, dat kan (nog) niet.
Als je de voorkeur geeft aan de Windows 10-taakbalk, kan ik ExplorerPatcher van harte aanbevelen. Windows 11 heeft bijvoorbeeld geen ondersteuning voor "toolbars" (kleine applicaties in de taakbalk, die ik altijd gebruikte) en die brengt ExplorerPatcher weer terug. De hele taakbalk ziet er dan weer precies uit zoals in Windows 10.

Het startmenu blijft wel het Windows 11-startmenu. Hij 'patcht' dus nadrukkelijk alleen de taakbalk.

[Reactie gewijzigd door Bergen op 28 januari 2023 11:44]

Oh wat tof. Hier wist ik nog niet van.
Dat is echt het enige (nadat ik gelezen heb dat de rdp bug is opgelost in 22h2) waar ik een hekel aan heb in windows 11.
Startmenu zelf vind ik niet zo'n issue, als ik snel wat wil hebben is het of gepind door mijzelf of ik gebruik gewoon simpelweg de zoekfunctie.
Let op indien je een Microsoft account gaat gebruien. Dan kan het zijn dat BitLocker automatisch en zonder waarschuwing wordt aangezet. BitLocker encrypt je harddisks en toegang tot je data buiten het Microsoft account om kan dan zeer lastig zijn zonder de encryptie sleutels. Deze encryptie sleutels kan je vervolgens hier vinden:

https://account.microsoft.com/devices/recoverykey

On supported devices running Windows 10 or newer BitLocker will automatically be turned on the first time you sign into a personal Microsoft account (such as @outlook.com or @hotmail.com) or your work or school account.
Ik denk dat dit alleen gebeurd wanneer de TPM module actief is want bij mij was dit laatst bij een nieuwe Windows 10 installatie niet het geval. Alleen heb ik dan bij die betreffende pc TPM uitgeschakeld en bij het aanmelden met mijn MS account gebeurde verder niets qua Bitlocker.
Is die irritante RDP bug dan ondertussen wel gefixed, waardoor gebruikers anders geen connectie meer krijgen met een terminal server totdat je met een registry aanpassing UDP verkeer disabled?

(Tot nu toe bij alle Windows 11 (niet 10) 22H2 gebruikers moeten uitvoeren.)

Ah, schijnbaar komt daar net een patch voor uit: https://learn.microsoft.c...th/status-windows-11-22h2

[Reactie gewijzigd door GaMeOvEr op 28 januari 2023 11:35]

Edit; hierboven staat alles al beschreven

[Reactie gewijzigd door ReZpie op 28 januari 2023 11:45]

Dit vroeg ik me ook af, thanks voor de link.
En blijkbaar windows 10 gebruikers die Windows 11 nog niet hebben ook, want ik kreeg donderdag bij opstarten ineens een upgrade scherm voor mn kiezen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee