Microsoft brengt Windows 11-update met tabbladen in Verkenner uit

Microsoft brengt diverse van de eerder aangekondigde functies vanaf dinsdag uit voor Windows 11. Het gaat onder meer over de tabbladen in Verkenner en iCloud Photos-integratie in de Foto's-app, zo zegt het bedrijf.

De functies zitten vanaf dinsdag in een optionele preview release en zitten in de stabiele versie van Windows 11 met de november-update, zegt Microsoft. Behalve de tabbladen in Verkenner en de integratie van iCloud Photos, als gebruikers de bijbehorende app hebben geïnstalleerd, zitten er meer nieuwe functies in.

Zo krijgt de taakbalk een overflow-menu met iconen van apps waar geen ruimte voor is en kunnen gebruikers naar de taakbeheerder door rechts te klikken op de taakbalk. Ook komt er een optie in Windows die acties suggereert bij het selecteren van tekst. Bij een datum gaat het daarbij om het aanmaken van een agenda-item bijvoorbeeld. De functies zijn allemaal al eerder aangekondigd eerder dit jaar.

Windows 11 november 2022-updateWindows 11 november 2022-updateWindows 11 november 2022-updateWindows 11 november 2022-update

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

18-10-2022 • 20:48

156

Lees meer

Fotoapp in Windows 11 krijgt make-over
Fotoapp in Windows 11 krijgt make-over Nieuws van 22 september 2022

Reacties (156)

156
151
66
2
0
68
Wijzig sortering
Tabs zijn grappig, maar er is geen drag n' drop tussen de vensters.
Niet zo handig dus om bestanden te kopiëren cq verplaatsen.
Wat een onzin, heb dit op mijn systeem en net getest.
Je opend een tab, pakt een file op en sleept die op een andere tab en voila die gaat open en kan je hem los laten. Geen idee waarom je dit roept maar blijkbaar niet uitgetest.
Lijkt willekeurig op te treden. Op mijn desktop pc kan ik dat net als jij ook, echter op mijn Macbook kan ik dat niet (dual boot W11 pro 22h2 naast MacOs).

Zelf gebruik ik helemaal geen Windows Explorer. Ik maak sinds vorig jaar gebruik van XYPLORER op W11 en dat beviel zo goed dat ik het maar gekocht heb.

[Reactie gewijzigd door YouriHL op 22 juli 2024 13:27]

Ik heb precies hetzelfde. Er zal vast wel een nut zijn, maar ik zie die niet in mijn dagelijkse gebruik.
Ik probeer ook een case te vinden waar het wel nuttig voor is, maar ik kan er geen een vinden (maar die zal er vast wel zijn) :)
Mapjes waarin je werkt aan projectdocumentem bijv.
Die beperking is ook wel makkelijk te omzeilen met ctrl+x/ctrl+v
Ik sorteer en zoek altijd al mijn foto’s uit.
Dan zijn al die losse vensters vaak een drama om de goede mappen te vinden.
Met tabs wordt het een heel stuk overzichtelijker! Al was dit natuurlijk ook al met andere programma’s te realiseren maar eindelijk native in windows is toch wel fijn.
In een professionele setting is dit best handig. Zelfs mijn collega's die niet persé superhandig omkunnen met een pc verkiezen nog steeds tools zoals Total Commander boven de standaard explorer, en eigenlijk gebruiken zij vrijwel enkel de tabs en bij voorkeur naast mekaar.

Dus dit als standaard functionaliteit gaat ook mijn jongere collega's aanmoedigen op een iets efficientere manier te werken.

[Reactie gewijzigd door -Vasa- op 22 juli 2024 13:27]

Tabs zijn grappig, maar er is geen drag n' drop tussen de vensters.
Niet zo handig dus om bestanden te kopiëren cq verplaatsen.
Jij bedoeld een oud probleem in het begin stadium van Windows 11 dat je via de taakbalk niet meer kon Drag 'n droppen. Dat probleem is inmiddels ook al een lange tijd opgelost. Al omschreef Microsoft het toen als een feature, en niet als probleem. En nu met deze feature update kan je tussen de tabbladen ook gewoon slepen.
Ik kan nog steeds geen files naar de taskbar slepen, dus neen, het is niet opgelost.
Als je files naar de taskbar sleept, dan moet je wachten tot de applicatie waar je ze naar toe wilt slepen zichtbaar wordt. Dan kan je de bestanden naar die applicatie slepen, en daar droppen.
Ik wou dat dit waar was. Ik testte het zonet met een psd-file en Photoshop en noppes. Er komt een verbodsteken op het bestand en er gebeurt niets.
QDir lost dat op voor je. Download(je) van 1MB, kom er nog maar eens om...
Dat kan ik helemaal onderschrijven.
Meerdere vensters, met daarin ook nog eens tabs. Goed configureerbaar en een lage belasting op je systeem.
Inderdaad, dat is eigenlijk een van de redenen waarom men tabs wilde en hoe dit op de Mac en Linux werkt. Echt, het slaat werkelijk nergens op.
Kan je in dat geval dan ook niet met Ctrl-X en Ctrl-V werken?
Ik heb dit zelf ook net getest en dit werkt gewoon, volgens mij heb je uw uitspraak zomaar gemaakt zonder dit daadwerkelijk te testen...
Dus ze hebben twee van de meest logische features gemist waar je tabs zou willen toepassen. Nutteloze feature dus.
Maar het doel is toch juist om er voor te zorgen dat mensen geen 20 vensters open hebben staan? Ik drag n' drop toch namelijk vrij weinig. Allemaal keyboard shortcuts. Voor mij heeft het dus heel veel nut.
Dan slaan ze de plank mis met dat doel. Het gedrag met tabs zou hetzelfde moeten zijn als bij een browser.
Als je naar een gedownload bestand wil gaan vanuit de browser bijvoorbeeld (open folder), opent hij een nieuw venster en geen nieuwe tab in een bestaand verkennervenster. Met het gevolg dat ik alsnog 20 verkennervensters open heb staan.
Omdat iets geen nut heeft voor jou wil niet zeggen dat het niet voor iemand anders van toegevoegde waarde kan zijn. Dat sleur en pleur heb je geen tabs voor nodig, dat kan ook tussen explorer instanties.

[Reactie gewijzigd door michelr op 22 juli 2024 13:27]

Ik zit nog op Windows 10, maar ik begin toch wel te twijfelen om eindelijk over te stappen. Volgens mij (correct me if I'm wrong) zijn de vervelendste bugs er nu wel uit na ruim een jaar. De performance improvements, donkere modus in taakbeheer, meerdere tabs en andere handige functies maken het wel aanlokkelijk.
Ik heb het vanaf dag 1 best stabiel gevonden. Er waren hier en daar akkefietjes maar je loopt daar als gewone gebruiker niet altijd tegen.

Uiteindelijk is het geen gigantische wijziging maar het voelt UI-wise wel een stapje coherenter en afgewerkter dan Windows 10.

Deze update ben ik al lang op aan het wachten, mooi dat het eindelijk zover is.
Voelt het ook allemaal wat meer responsive? Als in vloeiender, sneller etc? Had gelezen van wel namelijk door "under the hood changes".
Qua snelheid boeit het niks of is 10 soms zelfs vlugger. 11 is toch basically een schil om 10, ondergronds is weinig veranderd.
Pardon!? Weinig verandert?!

Windows 11 is speciaal uitgebracht om de nieuwe big.LITTLE architectuur van Intel te ondersteunen. Er is ondergronds enorm veel verandert om de zuinige cores fatsoenlijk in te kunnen zetten. Heb je een Intel processor met P en E cores dan is Windows 10 rampzalig slecht in vergelijking met Windows 11. Het is de grootste kernel verandering sinds Windows XP.
Valt reuze mee, Windows 10 ondersteund al sinds het begin het big.little ontwerp van ARM. Zo heel drastisch zijn de wijzigingen niet om het big.little ontwerp van Intel te ondersteunen.

Windows XP > Vista had veel grotere kernel veranderingen. Windows 10 naar 11 is meer Vista naar Win7. De veranderingen van 7 naar 8 en van 8(.1) naar 10 waren groter.

[Reactie gewijzigd door batjes op 22 juli 2024 13:27]

En die uitspraak baseer je op al je ervaring met werken aan de Windows kernel?

Op het oog kleine veranderingen kunnen "under the hood" veel meer zijn dan het lijkt.
Yup. De stap van Windows 7 naar 8 was echt heel veel groter dan men denkt. Niet om het start menu/scherm oid.

Maar bijvoorbeeld: Kernel- en userspace waren _eindelijk_ van elkaar losgekoppeld! Dat is echt een gigantische stap voor Windows en een heleboel grote veranderingen onder de motorkap waren daar voor benodigd.

Van Windows 8 naar 10 zijn er enorme stappen gezet om het hele platform hardware onafhankelijk te maken. Universal programs, universal drivers. Dat zijn echt behoorlijk grote wijzigingen geweest. Het is heel indrukwekkend hoe 'los' Windows 10 van je apparaat draait en hoe goed het zichzelf overeind kan houden op instabiele systemen of zelfs stervende hardware.

Windows 10 ondersteund big.little ontwerp al sinds het begin, zulke hele grote aanpassingen waren het niet om het ontwerp van Intel te ondersteunen, dat had als update gebracht kunnen worden. Net als dat Windows 7 ondersteuning voor Bulldozer CPU's d.m.v. een update ontvangen heeft, Bulldozer had ook een soort big.little ontwerp, 4 float cores met 8 int cores bv. Daar zijn geen grote kernel wijzigingen voor nodig geweest.
Is dat niet gewoon een nieuwe/aangepaste task scheduler? In Linux/Android zijn er ettelijke schedulers (natuurlijk met te veel keuze en forks enzo, zoals het hoort :) ), ik zie niet waarom dat in Windows een enorm complex verhaal zou moeten zijn.
Idd vroeger boeide me dat heel veel die OS upgrades maar ik zit toch heel de dag in een browser. Ik ga pas naar Win11 als 10 eol is.
Tegen die tijd kunnen we door naar Windows 12. En dan hoop ik dat dat beter is. Windows 11 bevalt me voor geen meter.
Sneller, nee. Soms heb ik het gevoel dat er het een en ander moet laden terwijl dat vroeger instant verscheen (zoals het start menu). Maar ik kom niet van een schone installatie dus mogelijks is dat de oorzaak.

Maar ik vind het wel aangenamer, omdat het allemaal wat beter samen hangt. Moeilijk onder woorden te brengen. Je kan er altijd eens mee spelen in een virtual machine als je het wilt proberen.
Ik kom wel van een schone installatie en wat is windows 11 slecht om mee te werken. Het ziet er leuk en aardig uit voor een particuliere gebruiker die zijn mail gebruikt. Maar als kantoor power user, waar met veel bestanden en programma’s gewerkt wordt kost het meer tijd voor elke actie. Vanaf het opstarten en zoeken naar een document duurt gewoon 10 seconde. Bij windows 10 is dit instant.
Geen problemen mee gehad. Althans, Windows search is altijd al ruk geweest naar mijn ervaring. Ik gebruik voor files al jaren 'Everything' die zonder problemen elke file op je computer instant tevoorschijn haalt, als je veel documenten zoekt raad ik die sowieso aan :p.
Ik ben het niet altijd even eens met de keuzes van Windows 11, maar het werkt soms net iets soepeler dan 10.
Ik persoonlijk heb geen enkel verschil kwa snelheid gevonden tussen 10 en 11
Ik draai al een 3tal maand op win11. Qua bugs geen last.
Het enigste wat me nog altijd irriteert is dat er nog altijd geen optie is om meerdere keren dezelfde applicatie naast elkaar te hebben op de taakbalk. Ze zijn altijd grouped onder 1 icoon. Pokke irritant om telkens weer die extra klik te moeten doen om het juiste venster te kunnen selecteren...
(Ja, je kan een paar euro betalen voor een 3rd party oplossing...)
Houd Ctrl ingedrukt terwijl je klikt en het meest recente venster opent automatisch.
Dit dus. Het groeperen van iconen is bloedirritant als je met veel instances werkt van 1 applicatie.
Ik werk veel met SAP GUI met verschillende schermen voor Dev/Test/Prod bijvoorbeeld. Met gegroepeerde schermen kost het dus vele kliks extra om bij het juiste scherm uit te komen. Iedere. Keer. Weer.

Het verder wegstoppen van de settings is ook iets wat verder is doorgetrokken. Toch kom je nog steeds niet weg zonder het oude Control panel. Na al die jaren.
Ik heb vanaf het begin op stable Windows 11 gedraaid, en heb echt geen bugs. Dit is net zo stabiel, al dan niet nog stabieler, dan Windows 10. (n=1)
Ik ben ook nooit bugs tegen gekomen (n=1 idd). Ik geloof best dat die er geweest zullen zijn, maar die hebben mij nooit een probleem gegeven in het dagelijkse gebruik.
Ik heb nooit spijt gehad van de overstap naar W11. Had ik de stap niet gemaakt was ik ook blij geweest. Het werkt op een paar kleine verschillen gewoon hetzelfde.

Zelf zit ik overigens niet echt op tabs in explorer te wachten. Ben na zoveel jaar gewend geraakt om meerdere venster open te hebben. En dat heeft altijd prima voor mij gewerkt. Iets van de ene map naar de andere map slepen gaat volgens mij makkelijker met meerdere explorer vensters open, dan met tabs te moeten klooien :P
Kan jouw laptop het wel aan, geeft hij de mogelijkheid om naar Windows 11 te gaan?
Je kan altijd nog de 21H2 versie installeren en de 22H2 versie later zodra die ook wat stabieler is omdat die nog maar net uit is.
22H2 is naar mijn mening ook meer dan prima, maar op enkele laptops van klanten toch nog wel weer wat probleempjes gezien, vooral met printers, overdreven langzamer worden als je langere tijd (dagen tot weken) niet herstart en tijdelijke vastlopers die na seconden tot vele seconden weer verdwijnen.
Ik denk dat ik nu ruim meer dan 100 computers naar 21H2 heb gezet en meer dan 30 naar 22H2 en niets te klagen. Van al deze computers zijn er ook aardig wat die officieel Windows 11 niet ondersteunen.
Kan jouw laptop het wel aan, geeft hij de mogelijkheid om naar Windows 11 te gaan?
Waar lees jij daar hij het over een laptop heeft? Misschien heeft hij wel een desktop met een gloednieuwe RTX 4090 :+

Nee allemaal zonder grappen, hij moet inderdaad wel even goed kijken of zijn systeem het aan kan en eventuele randapparatuur
Ik gebruik Windows 11 dagelijks.
Ik ben een content creator dus ik speel heel veel met Adobe.
Daarnaast programeer ik ook veel met bekende tools.
Helemaal geen problemen mee.
Kan mij niet eens herinneren hoe het was onder W10.
Ik draai het zelf op niet supported hardware (@6700HQ en 1060 maxQ) maar het is echt heel traag. Zelf zit ik er aan te denken om windows 10 er weer op te zetten. Dus tenzij je supported hardware hebt zal ik zelf niet overgaan.
Heb je een clean of dirty install gedaan? Ik heb namelijk wel supported hardware, dus ik verwacht dat het eraan ligt dat je hardware niet officieel supported wordt.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 22 juli 2024 13:27]

Dirty install, ik loop al mee sinds de eerste beta maar was laatst in de winkel en de laptops die daar waren deden het niet veel beter ..
Windows 11 werkt prima. Ik erger me alleen nog steeds extreem aan

- de ontbrekende labels op de taakbalk
- Het zoekvenatster van het startmenu verspringt altijd naar je hoofd monitor. Onmogelijk te zoeken op een tweede monitor.
Ik ga over zodra de taakbalk verticaal kan of dat het gratis third party programma Openshell die aanpassing kan doen.

Een vrij brede verticale taakbalk:
-Heeft ruimte om veel open apps onder elkaar weer te geven waarbij bijv. de geopende bestandsnamen in Word leesbaar blijven.
- Neemt geen verticale ruimte op je scherm in.

En bestaat de optie 'disable merging buttons' al? Ik wil meerdere instances van bijv. Word apart op de taakbalk.

[Reactie gewijzigd door pmeter op 22 juli 2024 13:27]

ik gebruik 11 sinds het uit is gekomen maar ik ben er vooralsnog niet tevreden genoeg over om de rest van het gezin aan te raden over te stappen. Vooral de contextmenu's zijn waardeloos, de nieuwe opzet is ongelofelijk verwarrend met icoontjes voor de meest gebruikte opties in plaats van tekst, als je op meer opties klikt krijg je alsnog het oude contextmenu. Uiteindelijk dus meer handelingen. Dait geldt zeker voor applicaties die zich ook in het contextmenu nestelen, zoals 7 zip... die is (bij mij althans) pas benaderbaar na een rechtermuisklik, dan op meer opties en dan hopla eindelijk 7-zip contextmenu.

Ik irriteer me net niet genoeg om weer terug te gaan, maar, zoals ik zei, ik raad het zelf niemand aan, de cosmetische verbeteringen zijn marginaal en functioneel vind ik het nog steeds een achteruitgang.

vergeet ik nog de integratie van Teams, dat zou op zich al een reden moeten zijn om Windows11 te laten voor wat het is :+

maar ok, die kan je er na installatie meteen weer afgooien

[Reactie gewijzigd door DeDooieVent op 22 juli 2024 13:27]

Volgens mij kan je toch shift + rechtermuisklik doen om meteen alles te krijgen? Want dat vind ik idd ook zeer irritant.
ah kijk, thx voor deze tip :D

Maar misschien is dat ook wel de kern van het probleem, ik bedoel, ik gebruik windows sinds versie 3.11 dus ik zal wel versteend zijn in mijn routine.

Maar goed, dat is ook een groep gebruikers. Ik vind het nieuwe context menu absoluut onbruikbaar maar ben kennelijk niet genoeg op de hoogte dat je dit eenvoudig kunt omzeilen. Ik neem tenminste aan dat er gebruikers zijn die wel baat hebben bij de nieuwe indeling/vindbaarheid van opties.
Eerlijk gezegd merk ik geen verschil met de vorige. Het had ook net zo goed Windows 10 kunnen heten met DirectX12. En dat is een compliment.

De menubalk zit nu in het midden zoals bij macOS. Dat valt wel op, en kun je ook terugzetten.

De UI voelt alleen nog niet af, je komt soms nog steeds de heel oude Windows schermen zoals het oude configuratiescherm voor sommige instellingen. Ik kwam zelf nog als naam ergens Windows NT tegen.
Diep weg is dat dus nog steeds de core.
Maar Windows 10 ondersteunt al DirectX12, dus daar hadden ze het niet voor hoeven doen. :p Startmenu zet ik sowieso terug.
Ik niet, vind het start menu en taakbalk in het midden een veel logischer plek. Maar hier gebruiken wij ook macOS.

Wat UI consistentie heeft Windows nog wel een lange weg te gaan wanneer je het vergelijkt met Apple.
Die zijn veel strikter, waarom zou Microsoft dat niet doen? Het duurt allemaal zo lang.

Al vindt ik Windows 11 en 10 wel de beste Windows versies die zijn uitgebracht. Op de telemetrie na dan natuurlijk.
Is een voorkeur idd. Ikzelf heb een hekel aan MacOS, dus ik wil juist dat het er niet op lijkt.

De telemetrie sloop ik er altijd uit met https://www.oo-software.com/en/shutup10.
Dank je voor deze link
Grappig dat je iedere keer mensen hoort klagen over de telemetrie bij windows, maar dat ik nooit iemand over hoor bij Android of iOS of MacOS terwijl daar ook telemetrie wordt verzameld.
Anoniem: 1733082 @hiostu18 oktober 2022 23:41
Ik klaagde er ook altijd over. Daarom gebruik ik nu al jaren een linux OS. Mij en mensen zoals ik hoor je daar dus inderdaad niet meer over. :P
Het is niet zo wit of zwart. De telemetrie van Windows is vele malen erger dan alle anderen. Data wordt volop doorverkocht aan andere bedrijven. Lees de EULA er maar op na.

Het hierboven genoemde Shutup10++ is een must have.
De EULAs zijn vergeleken en het is allemaal vrij hetzelfde tussen de verschillende OSen. Apple heeft er zelfs expliciet instaan dat data gebruikt wordt voor advertenties. Daar gebruikt Microsoft het niet eens voor volgens de EULA.
Dat is onzin. Windows toont ook advertenties en verkoopt data door aan derden. Waarom denk je dat die tools als Shutup10 zo hard nodig zijn? Die zijn er niet voor macOS of iOS omdat dat niet nodig is.

Apple is zeker niet heilig maar is dat bijna wel vergeleken met Microsoft op privacy gebied.
https://www.apple.com/uk/privacy/
Windows 11 voelt aan als een deur die al 10 maal herschilderd is. Als je diep genoeg graaft kom je zelfs nog menu's uit het windows 95 tijdperk en iconen in 16 kleuren tegen. Het laatste wat ik mis zijn meer features. Waar Windows 11 echt nood aan heeft is een hele grondige opknapbeurt en een flinke afslankkuur.
dat doet MS niet, want backwards compatability.
meer bedrijven dan je zou denken hebben voor kritieke business oude hardware staan die 20 jaar geleden voor miljoenen is aangekocht en nog niet EOL is, maar de poort standaarden en software technisch wel.
denk hierbij aan dingen als turbines in energiecentrales, weegstations voor vrachtwagens in het havengebied etc.

dus moet er compatability zijn tussen de hardware en software.
De gui zal daar weinig aan veranderen.
Ik zou inmiddels ook graag over willen, helaas wordt mijn hardware niet ondersteund... (Intel i7 6700, laptop i5 4300u)
Je kunt proberen de installatie te runnen via een CMD? Of heb je dat al gedaan? Dat werkte op mijn PC terwijl TPM enz uit stond…

[Reactie gewijzigd door IKON op 22 juli 2024 13:27]

Je kan makkelijk Windows 11 draaien.

Windows 11 ISO downloaden.

Daarna Rufus 3.20 gebruiken om je ISO op USB te zetten

Dan pak je dus optie 1: Remove Requirement for 4GB+ Ram, Secure Boot and TPM 2.0

De andere opties die je kan kiezen zijn: (Maar aan jou de keuze)

*Remove requirement for an online account Microsoft Account.
*Disable data collection (Skip privacy questions)
*Set a local account using the same name as this user's
*Set regional options using the same values as this user's
Ik gebruik win11 vanaf dag 1 op pc en laptop. Heeft altijd prima gewerkt voor mij..
Gelijk overgestapt naar Windows 11, zou niet meer terug willen. Naar mijn idee voelt het completer dan Windows 10. Dit soort updates hadden naar mijn mening al gelijk in Windows 11 mogen zitten. Ik denk dat een hoop mensen dan al een stuk eerder hadden overgestapt.
Je kunt makkelijk het een tijdje proberen en weer terug gaan. De rollback hier ging zonder problemen en eenmaal terug op 10 voelt het alsof er niks is veranderd.

Voor mij werkten bepaalde dingen op Windows 11 niet fijn, dus ik ben weer terug op 10 :)
Denk dat ik dan wel meteen een clean install wil doen om eerlijk te zijn. Heb dan het gevoel/idee dat ik minder bugs krijg.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 22 juli 2024 13:27]

Waarschuwing: de rollback kan maar 10 dagen lang, tenzij je hem actief verlengt.
Ik zit al een tijdje op Windows 11, maar je hebt gelijk dat het nu stabiel draait, echter ik zit nog op 21H2 (ik mocht niet upgraden omdat WIndows Update het blokkeerde zonder mij te vertellen waarom, waarna ik die update assistant heb gedownload en die zei dat mijn printer niet compatible is en dat ze dat gingen oplossen in de komende maanden - stond op een support pagina van MIcrosoft).

Mijn advies is om er voor te zorgen dat je 21H2 download of nog even wacht totdat 22H2 stabiel is. Bij Windows 10 heb ik pas na anderhalve jaar (iets na de anniversary update) het gevoel gekregen dat het eindelijk stabiel was (en ik stelde (grote) updates altijd 2 maanden uit, wat ik eigenlijk nog steeds doe)
Volgens mij (correct me if I'm wrong) zijn de vervelendste bugs er nu wel uit
De vervelendste bug is waarschijnlijk dat telemetry steeds dieper wordt verstopt en steeds moeilijker zo niet onmogelijk is om uit te schakelen.
En dan zijn er nog de verhalen dat je verplicht een Microsoft-account moet aanmaken/gebruiken bij Windows 11.
Die eerste kan je fiksen met O&O ShutUp, die tweede kan je omzeilen door internet uit te zetten tijdens de installatie (en ik gebruikte zelf toch al een Microsoft account).
Stabiel was het al vanaf dag 1 op zich, alleen gewoon vele hekelpuntjes.
Ja ze beginnen nu weer fijne dingen toe te voegen, maar de verkenner ook weer deels te verpesten.

De ribbon bovenaan is geminimaliseerd, tot de zelfde icoontjes die op de nieuwe rechte muisknop menu staan.

https://www.howtogeek.com...?height=200p&trim=2,2,2,2

in plaats van zo

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/aUmgxZ8EaMk8SMTNJKed2Z.png

Het rechte muisknop menu valt tot nu toe nog terug te halen, want dat nieuwe compacte menu is gewoon een ramp.
Het is leuk voor de huis/tuin en keuken gebruiken die je niet veel wil laten zien, maar ik wil gewoon alles zien.

Verder begint het nu wel redelijk te worden, het start menu vind ik nog steeds niet echt heel fijn.
Je kan nu tenminste dingen groeperen in folders, waardoor je meer ruimte krijgt voor vast gepinde dingen.
Ik heb ongeveer een jaar gewacht, maar met de aanschaf van een nieuwe laptop toch 'gedwongen' om over te stappen. En ik heb er helemaal geen spijt van. Heb even het start menu naar links verplaatst, want in het midden werd me té Mac, maar verder geen seconde spijt! Alles werkt prima!

Daar staat tegenover dat ik, afgezien van de special FX, ook niet echt bijzonderheden gevonden heb in W11 wat me extreem blij maakt dat ik ben overgestapt. Behalve dan met het rangschikken van vensters, maar als PowerTools (FancyZones) gebruiker, is dat voor mij geen toegevoegde waarde.
Het klinkt misschien gek, maar deze feature zou me wel eens over de streep kunnen trekken om eindelijk werk te maken om Windows 11 te installeren.

p.s. ik moet mijn bios resetten, en instellingen aanpassen om Windows 11 te kunnen installeren. Dus pc openschroeven en ergens een reset knopje zoeken.
Dat houd me nog even tegen.
Dus pc openschroeven en ergens een reset knopje zoeken.
Dat houd me nog even tegen.
??? Je gaat gewoon in de UEFI BIOS en verandert 2 instellingen, Niks resetten!
Hehe, ik heb fast boot aangezet en kom daardoor niet in in de UEFI BIOS. Stomste zet ooit....
de meeste mobo's hebben een of andere combinatie knoppen-drukken om de bios te resetten.... kijk in het boekje... Als je geen reset-knop aan de achterkant hebt....
Om wat instellingen in het BIOS aan te passen hoeft je PC echt niet opengeschroefd te worden. Lees hier hoe je in je BIOS kunt komen:

https://computertotaal.nl...p-je-windows-10-computer/
Leuk dat ze dit hebben toegevoegd, maar er is een kwaal. Je kan tabs niet overzetten van verschillende vensters. Net zoals terminal dat ook niet kan. Best jammer
Dát is wel een enorm oversight.
Ik heb een widescreen scherm en ik heb bijna standaard 2 browser (firefox) vensters naast elkaar draaien.. en ik sleep regelmatig tabs van de ene naar de andere venster.. Dus is nogal een gemis dat Verkenner dat niet kan dan. :|
Anoniem: 1733082 @Ayporos18 oktober 2022 23:37
Wees blij dat er eindelijk op zijn minst tabs zijn. Rijkelijk laat voor het dominante desktop-OS. Gebruikers van andere desktop-systemen lachen zich rot natuurlijk.
Ook niet iets om dramatisch over te doen. Als ik meerdere explorer vensters open kom ik ook uit de voeten en die zijn ook allemaal benaderbaar via 1 ‘icoon’ op mijn taakbalk.
Ja, dat is leuk.. als je die optie voor het samenvoegen van icoontjes gebruikt natuurlijk.
Ikzelf doe dat niet en heb de optie 'Combine taskbar buttons' op Never staan. Ik gebruik mijn taskbar om te zien wát ik open heb staan.. als je niet eens de namen/tabs kunt aflezen is dat voor mij een groot gemis.

Elke collega bij wie ik deze (mijns inziens irritante) default setting aanpas bedankt me daarvoor en vind het beter.. dus tja.
Ok maar dan boeien tabjes in explorer nog steeds niet imo
Anoniem: 1733082 @PjotterP19 oktober 2022 23:32
Wel als je graag het aantal vensters graag klein houdt. Reken maar dat veel gebruikers hier al heel lang op zaten te wachten. Niks drama, gewoon pragmatisme. ;)
Dit is al bekend en volgens mij was MS niet zo huiverig om het over te nemen.
Daar kwam ik een paar weken geleden achter bij terminal. Zou zweren dat het er eerst wel in zat!
Dat mag jij dan zweren, maar dat heeft nooit gewerkt. Al vanaf initial release niet. Dat was ook gelijk een veel gehoorde klacht op dag 1, waar nooit iets mee is gedaan

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 22 juli 2024 13:27]

Zo krijgt de taakbalk een overflow-menu met iconen van apps waar geen ruimte voor is en kunnen gebruikers naar de taakbeheerder door rechts te klikken op de taakbalk.
Waar dan? ik zie hem niet na de update als ik rechts klik op de taakbalk. Op mijn pc en laptop, beide niet.

[Reactie gewijzigd door dutchnltweaker op 22 juli 2024 13:27]

Zelfde probleem hier. Heb wel de tabs in de verkenner maar rechtsklikken op taakbalk toont mij geen shortcut naar de Task Manager...
Microsoft geeft zelf aan in de release notes:
• New! We added Task Manager to the context menu when you right-click the taskbar. This feature rolls out in the coming weeks.
Jezus z'n mini functie hebben ze weken voor nodig, en tabs in de verkenner kunnen ze wel uitrollen direct ?.
Nee, die tabs zijn ook over een periode uitgerold naar alle gebruikers. Ze testen eerst met kleine groepen alvorens ze naar iedereen uitrollen.
De Tabs heb ik gehad dus die andere functie komt later oke jammer, had liever die task manager optie gehad.
Anoniem: 111246 18 oktober 2022 20:52
Voor de volledigheid, het betreft KB5019509
https://catalog.s.downloa...0ac581e3b731e457d7618.msu
De update is live, je kunt hem gewoon via Windows Update binnen halen.
Dit lijkt mij geen handige functie. Op Windows 10 kan ik nu meerdere verkenners openen én gelijk op de taakbalk zien welke mappen geopend zijn. Daarnaast kan ik ze gemakkelijk naast elkaar zetten. Voor mij is dit nog minder reden om over te stappen.
Ik gebruik het op de Linux desktop al vele jaren en vind dit in Windows 10 op m'n werk nog steeds een enorm gemis. Meerdere vensters die dan overal moeten staan is gewoon heel lomp. Ooit waren browsertabs ook wennen voor mensen maar je moet er toch niet meer aan denken om het zonder te moeten doen. Dat is met 'verkenner' tabs voor mij niet anders.
Ik denk niet Tabs overal fijn in zijn, net als Adobe reader heeft dit ook(En wellicht andere pdf readers).
Ik vind het daar gewoon verschrikkelijk maar in de browser zijn, ik heb in de verkenner wel vaak meerdere vensters. dus misschien dat het daar fijn werkt.
Ik moest vandaag werken met 2 beeldschermen, normaal 3. Dan is het toch handig dat je je scherm efficiënt kunt indelen, bijvoorbeeld met de 'uitgelijnde vensters' in een paar klikken.

Ook kan deze feature in de verkenner ruimte beter benutten. Ik mag op mijn werklaptop niet zomaar andere apps installeren dus alles wat ingebakken zit in Windows is mooi meegenomen.

Qua interface een verbetering, Windows 11. Qua stabiliteit heb ik wel wat te klagen.
Ik wil gewoon zonder extern programma mijn rechtermuisknop menu terug zonder extra knop in te hoeven houden.

Zelfde geld voor standaard ontgroeperen in de taakbalk. Ik wil die sub menuutjes niet. Kost me kliks.

Verder is de darkmode zeer nice.
Windows+E zit er hier zo ingebakken, denk eigenlijk dat ik die tabs nooit ga gebruiken.
Zie liever dat ze gewoon "never combine" en het oude rechtermuisknop-menu terugbrengen...
'Never combine' zit niet in Windows 11?
Ik zelf zal het denk ik ook niet gebruiken, open gewoon snel nieuwe venster inderdaad.
Ik vind dat denk ik veel makkelijker werken dan Tabs, in de browser tabs prima, maar niet in de verkenner, adobe reader etc.
Merk dat heel veel mensen hier vooral reageren op de missende features in de functie.

Ik neem aan dat dit de basis en dat ze er telkens met verbeteringen op uit zullen komen.

Een functie perfect maken kost tijd en ondertussen heb je helemaal geen genruikersfeedback op. En misschien ontwikkel je wel iets dat z'n doel voorbijschiet.

Dus liever nieuwe functies die een goede basis hebben en dan langzaamaan uitgebreid worden.
Microsoft is uiteindelijk maar een kleine startup en kan nu eenmaal niet anders dan halfbakken features lanceren.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.