Nederlanders kunnen vanaf 1 oktober alleen nog maar inloggen bij de Belastingdienst als ze tweetrapsauthenticatie bij hun DigiD inschakelen. Alleen inloggen met een gebruikersnaam en wachtwoord lukt dan niet meer. Inloggen met de DigiD-app blijft ook mogelijk.
De Belastingdienst zegt dat de inlogmethode vanaf volgende week verandert. Op dit moment is het nog mogelijk met DigiD in te loggen met enkel een gebruikersnaam en wachtwoord, het laagste betrouwbaarheidsniveau dat de inlogdienst kent. Vanaf zaterdag 1 oktober kunnen burgers die inlogmethode niet meer gebruiken; ze moeten dan minimaal tweetrapsauthenticatie per sms inschakelen. Volgens beheerder Logius is dat veiliger en gaat het inloggen daardoor meer mee met de tijd nu op steeds meer plekken 2fa verplicht wordt.
Logius zegt ook dat er speciale aandacht is voor burgers die weinig digitale vaardigheden hebben. Voor hen is er in de afgelopen tijd extra voorlichting gegeven, onder andere via 'verschillende communicatiekanalen' en door een pop-up bij het inloggen. De Belastingdienst gaat daarnaast een 'balie' openen voor nabestaanden van overledenen, die daar een machtiging kunnen aanvragen. Ze kunnen daarmee belastingzaken regelen namens een overledene.
Het blijft daarnaast mogelijk in te loggen met de DigiD-app en met de combinatie van DigiD-app en een recent identiteitsbewijs. Die methoden waren al beschikbaar voor Mijn Belastingdienst.