Microsoft laat Japanse testgebruikers Android-apps op Windows 11 draaien

Microsoft zal Japanse leden van het Windows Insider-programma toelaten om Android-apps op Windows 11 te draaien. Dat was eerder al mogelijk voor gebruikers uit de Verenigde Staten. De bètafunctie komt later dit jaar naar gebruikers uit Frankrijk, Duitsland, het VK en Italië.

Japanse gebruikers moeten de Microsoft Store-app op hun systemen updaten naar versie 22206.1401.6 of hoger om gebruik te maken van Android-apps op hun computers. De Amazon Appstore moet ook bijgewerkt worden naar de recentste versie en Microsoft vereist dat het besturingssysteem minstens Windows 11 versie 22H2 betreft. Als dat is gebeurd, kan het Windows Subsystem voor Android gedraaid worden.

Dat subsystem heeft begin augustus een update gekregen, waardoor er betere ondersteuning kwam voor spelletjes die gebruikmaken van onder andere een joystick en gamepad. De scrollfunctionaliteit en netwerkprestaties zijn ook verbeterd en er zijn ook tal van bugs en kwetsbaarheden verholpen.

Het bedrijf begon eind vorig jaar met het testen van Android-apps op Windows 11 via het Windows Insider-programma, maar dan enkel voor gebruikers uit de Verenigde Staten. Later dit jaar zouden gebruikers uit Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk volgen. Tweakers publiceerde een achtergrondartikel waarin wordt uitgelegd hoe je als Belg of Nederlander nu al aan de slag kan gaan met Android-apps onder Windows 11.

Amazon App Store in Windows 11 (Japanse versie)
Amazon App Store in Windows 11 (Japanse versie)

Door Jay Stout

Redacteur

20-08-2022 • 13:43

99

Lees meer

Reacties (99)

Sorteer op:

Weergave:

Misschien ben ik sceptisch of onwetend, maar wat is hiervan de doelgroep? Of de toekomstvisie hiervan?
Is het uiteindelijk het doel om een een soort mix van Android en UWP store te creëren ter concurrentie van bijvoorbeeld Apple met hun ecosysteem?

Want ik gebruik mijn Android telefoon bijvoorbeeld zowel zakelijk als prive. Outlook, Gmail, Teams, Youtube en Whatsapp zijn daarin de meest gebruikte apps. Maar daarvoor zijn binnen Windows gewoon normale applicaties voor of kunnen simpel via een browser opgeroepen worden.

Als ik al kijk hoeveel ikzelf alswel mensen in mijn directe omgeving het overgrote deel van hun "zaken" afhandelen via hun telefoon vind ik het lastig om exact te beoordelen wat hiervan de toegevoegde waarde is. En je gaat niet met een laptop op schoot zitten om een potje te candy crushen, dat doe je lekker op de bank met je telefoon in je handen. Ik zie mezelf al lopen met mijn laptop om lekker Pokemons te vangen samen met mijn jongens :+ .
En ik weet dat ik voor wat ik gebruik natuurlijk niet dekkend ben voor de hele bevolking maar ben oprecht benieuwd welke Android apps jullie zouden gebruiken op Windows.

[Reactie gewijzigd door Dograver op 24 juli 2024 06:04]

Het kan natuurlijk handig zijn voor apps die alleen bestaan voor telefoons.
Bijvoorbeeld de app van picnic, osmand, etc.
Bijvoorbeeld de app van picnic
Er is natuurlijk een reden dat deze bedrijven geen fatsoenlijke webapp maken. Ik heb Crisp er eens naar gevraagd en die wisten mij te vertellen dat ik me vergis als ik denk dat het gebruik van een computer prettig is, zij weten veel beter wat voor mij een prettige ervaring is(!). Ik heb toen heel stug hun (iOS) app op een MacBook geïnstalleerd en één keer gebruikt, uiteindelijk blijkt een portrait applicatie op een laptop echt niet zo prettig te werken als diezelfde app op een smartphone. De keuze die Albert Heijn biedt, vrijwel probleemloos switchen tussen de browser en de app, is natuurlijk veel beter, maar als de maker dat niet aanbiedt dan kun je de ervaring niet veel beter maken door een mobiele app op een pc te draaien ben ik bang.
Er werkt toch niets prettiger dan een computer? Lekker blind typen, mulit tasken, groot scherm.
Lekker blind typen, mulit tasken, groot scherm
Dat grote scherm valt helaas vies tegen als de app slecht schaalt.
Dan is dat gewoon slecht geprogrammeerd.
Dan is dat gewoon slecht geprogrammeerd.
Nee, dat is perfect geprogrammeerd voor de bedoelde gebruikerservaring. Wij softwareontwikkelaars zijn nogal geneigd te denken dat meer functionaliteit altijd beter is, maar alles moet gespecificeerd, ontwikkeld en getest worden; verspilling van tijd en geld als er niet om die functionaliteit gevraagd wordt.
Ik zou zeggen, dat is bewust niet geprogrammeerd voor een computerscherm. Maar sowieso, ook als het slecht schaalt, is een verticaal venster met daarin de app ook prima, op je computerscherm. Wanneer ik thuis ben plug ik altijd meteen mijn telefoon aan mijn computer, en bedien die via een verticaal scherm op mijn computer. Echt veel handiger dan met de hand, en je kunt veel makkelijker multitasken. En gewoon met je toetsenbord tikken in de apps op je telefoon, dat is zo veel sneller en efficiënter werken.

[Reactie gewijzigd door Cerberus_tm op 24 juli 2024 06:04]

Het is slecht geprogrammeerd in die zin dat het geen rekening houdt met andere form-factors. Het zal daardoor mogelijk ook niet lekker werken op telefoons als een Galaxy Fold met een haast vierkant scherm. Alsof je een desktop applicatie schrijft dat alleen goed werkt op een scherm met een resolutie van 1920x1536

[Reactie gewijzigd door HerrPino op 24 juli 2024 06:04]

Ik ben geen software ontwikkelaar, gewoon een eindgebruiker.
Dat is het punt dat gemaakt wordt...
Behalve dat voor bijvoorbeeld boodschappen, ik mijn PC een drama vind.

Prive gebruik ik het niet, maar voor werk veel gedaan (woongroep), en dan is het super makkelijk om je kasten e.d. door te gaan met je telefoon, terwijl je alle boodschappen invoer.
Dit heeft dus niets met gebruikgemak van het apparaat te maken, maar de mobiliteit daarvan.

Ik kan me wel voorstellen, dat bij beperkt gebruik op de PC, ze liever alleen mobiel ondersteunen. Dan is dit systeem een oplossing, lekker native binnen Windows, dus geen programma zoals Bluestacks (ik draai dit btw, wat niet altijd even lekker werkt, sommige apps willen gewoon niet - onze Avent baby monitor start wel, maar crasht wanneer ik de camera wil openen), en dan ben je ook gelijk klaar met mensen die liever op de PC werken.
Zelfde met DUOlingo. De webapp heeft amper functionaliteit. Ik heb weleens de Android app gedraaid op Windows maar dat werkte ook niet echt lekker.

Zelfs Android apps op Chromebook vind ik niet zo goed werken.
Precies. We kunnen wel stoer doen: "Als de ontwikkelaar een groot scherm niet wil ondersteunen, dan regel ik het zelf wel" maar uiteindelijk kom je er achter dat en desktopapplicatie anders is dan een mobiele applicatie; het verschil is meer dan alleen het aantal pixels of centimeters.
Dat klinkt als een slechte app, niet als webapps die per definitie slecht werken. Als je een app maakt die slecht schaalt, heb je gewoon geen goede app gebouwd.
Een reden waar ik het voor wil hebben is de PlayStation party app. Er is namelijk geen native app voor pc en dus onmogelijk om samen met een PlayStation speler in een voice chat te zitten. Voor games zoals apex legends en Fortnite wil je niet continu een open mic hebben met randoms. Gaat hier om een PS4, misschien is er voor de PS5 wel al een oplossing voor.
Als alternatief heb ik nu een headset die tegelijk met pc via dongle verbind en bluetooth met telefoon. Kan gewoon gebeld worden tijdens het gamen of bijvoorbeeld discord en spotify draaien op de tel en zo heel puristisch alleen de game draaien op me pc met volle focus van resources.
Voor 2factor authenticatie apps lijkt me dit ideaal... Moet deze voor m'n werk vaak gebruiken, heel onhandig om telkens m'n telefoon erbij te moeten pakken ;)
Euhm ... er is een reden dat je je telefoon MOET nemen. Anders haal je net heel het 2FA gebeuren onderuit, Je hebt geen 2FA wanneer alles op 1 device, met 1 enkel wachtwoord toegankelijk is.
@ Blokker: hoe interpreteer jij zijn wink-smiley? Decoratief?
Niet om het een of ander, maar daar zijn toch al goede Windows apps voor?
Of gewoon password managers (addons in browser?) (e.g. BitWarden, RoboForm, LastPass...)
en op welk device ga jij dit instaleren op de pc van de buurman mag ik dan hopen anders doe je je auth en je MFA op het zelfde device 8)7 8)7 8)7
Komkom, je moet anderen ook een kans geven om bij jou in te loggen. :D
Ik vermoed dat dit in de toekomst gebruikt zal worden om telefoons en tablets met 'volledige' Windows wat meer kans te geven ten opzichte van Android en iOS. De grootste klacht over zowel Windows RT als Windows Mobile/W10M was dat er te weinig apps beschikbaar waren. Als je gewoon die van Android kunt draaien, is dat geen issue meer.
Deze was ook de bedoeling op Windows 10 mobile. Maar nooit gekomen toen was einde van Windows Mobile in zicht.

Grootste reden gebrek aan apps die op Windows niet aanwezig waren. Verde was de Lumia een geweldige telefoon daar lag het niet aan.
Er waren beta's beschikbaar. Het grootste probleem was de afhankelijkheid die veel apps hadden van Google Play Services (in het westen), en dat was dan net weer niet legaal er op te zetten voor Microsoft. Android is in theorie vrij en open source, maar in de praktijk valt dat tegen ;)
Kan nog wel oorlog worden. Straks rechtszaken omdat Windows geen toegang krijgt tot een Android-computer voor administratieve doeleinden. Het laatste waar Google op zit te wachten is dat het hele beheer van een smartphone op de PC kan.
Android = Google?
Niet helemaal. Android is opensource. De play store en diensten zijn van Google.

Daarom heeft Microsoft waarschijnlijk de amazon store gebruikt die vereist minder diepgaande intergratie.
De hardware is ARM, het OS is een gemodde linux en de GUI is Google.
En ik weet dat ik voor wat ik gebruik natuurlijk niet dekkend ben voor de hele bevolking maar ben oprecht benieuwd welke Android apps jullie zouden gebruiken op Windows.
, misschien android firefox als het om een compact apparaat gaat (Edge is een beetje zozo voor mij mbt touch). En bank apps of mobiel whatsapp/signal als het om een folding telefoon form factor gaat (misschien is dat wishful thinking).
Ik zou vooral weer eens kijken naar een Windows tablet.
Worden die dan nog gemaakt?
Momenteel voornamelijk convertibles. Windows als tablet heeft namelijk maar weinig waarde omdat veel tablet apps alleen voor IOS en android worden gemaakt. Wanneer dit echter volledig werkt (inclusief de apps die de google api gebruiken), dan lijkt het me geen verkeerde optie meer.
De hele Microsoft Surface lijn is natuurlijk Windows en daar zitten leuke tablets bij. Ik type dit zelf vanaf een Surface Pro X. Met Windows 11 is er vrij degelijke x64 emulatie, en kan je bijna alles draaien op een MS ARM tablet. Erg tevreden over.
Ja, heb zelf een Surface Go 2 (10.5"). Fijn apparaat, heeft voor- en nadelen tov Android/iOS tablets. Grootste voordeel voor mij is de form factor (kickstand, pen, ports) en toegang tot PC / indie games (Steam, Gog). Tov een laptop is het erg licht (je neemt 'm zo mee). Grootste nadeel voor mij (wat de Go 4 denk ik gaat oplossen) is dat de cpu verouderd is.
Stiekem hoop ik in de toekomst op een reboot van Windows Phone. Windows werkt ondertussen op Arm en als Android apps straks wereldwijd op Windows werkt dan is dat misschien weer een stapje dichterbij. UWP wordt trouwens uitgefaseerd.
Een betaalbare telefoon met een goed OS, die jarenlang updates krijgt en niet door developers kan worden genegeerd. Lijkt me een perfect idee.
Als die windows phone gewoon android apps gaat draaien kan het os juist wel genegeerd worden en er toch geen last van hebben... De Lumia met Windows mobile ging er hier uit toen de bank stopte met de app, dat zou dan dus niet meer hoeven.
En als het OS groot genoeg is kunnen ze alsnog een native app maken.
nou ik zou het graag willen gebruiken om telemetry van bv forza op mijn 2e scherm te toveren....je zou denken dat er een app of zo zou bestaan die dat gewoon uitleest en laat zien op windows die je op je 2e scherm kan zetten maar voor forza....niet dus...wel iets dat ik op me telefoon kan draaien maar heeft geen windows app enkel android >.>
Dat kan met een Samsung telefoon en Windows Phone Link (ingebakken in Windows) nu al. Die kan je apps vanaf je telefoon draadloos weergeven op Windows. Verrekte handig.
:O zou ik ook acceptabel vinden maar lijkt voor nu alleen bij de insider builds?

en tja....kheb een pixel 6 >.> wel appart dat enkel samsung telefoon's en een surface duo worden ondersteund >.< misschien bepaalde chip of standaard die zij al eeuwen inbouwen? anders hopen dat die ondersteunings lijst met tijd wat diverser word >.<
Dat komt omdat die toestellen Miracast nog ondersteunen en die techniek in gebruik is hiervoor, terwijl Google dat zelf uit Android heeft gehaald om chromecast te pushen rondom Android 6 al. Naast dat natuurlijk MS en Samsung wat meer zijn gaan samenwerken. Maar niets staat Google in de weg dat ook te doen, behalve hun eigen ChromeOS/chromebooks.

De lijst met support zal dus niet zo snel groeien, zeker bij Google producten niet. Juist die gebrekkige software is de reden dat ik toch de Pixel 6 heb laten liggen en toch voor een S21FE ben gegaan. Kale Android is soms wel heel kaal en beperkt.
Persoonlijk hoop ik dat het juist de kansen van Windows op draagbare touchscreen-apparaten vergroot. Ik zou graag een vouwbare tablet/phablet willen zien, welke gevouwen een Android-ervaring geeft en uitgevouwen een complete Windows-ervaring. Dat lijkt me de ultieme metgezel voor productiviteit op reis.
Ik zit meestal achter mijn pc en niet op de bank. Een telefoon vind ik echt een onhandig ding, scherm veel te klein en toetsenbord nog kleiner. Ik probeer zo min mogelijk op mijn telefoon te doen :).

Wat ik zou gebruiken: Bing en Netatmo. Eigenlijk niet zoveel dus, voor de rest is er al een goede webpagina of Windows app van.
ik ben er wel blij mee zoals Netflix , KPN TV en HBO max als app lijkt me prima en dan zijn er ongetwijfeld wel meer apps die voldoen om te gebruiken of dingen makkelijk maakt. Ik zal denk ik zelf tussen de 5-10 apps gaan installeren maar het zal eerder tegen de 5 aanzitten dan de 10 :)
Ik heb een goedkope x86 laptop met touchscreen voor mijn zoontje, nu moet ik bluestacks installeren om hem dezelfde edu apps als op school te laten spelen. Mocht ik ervoor kiezen om W11 te installeren (wat ik nooit zal doen) dan kan ik dat in theorie dus makkelijker opzetten. Zo zullen er vast nog wel andere use cases zijn.
Je hebt wel alternatieven voor Bluestacks. Al ken ik die niet goed. Ik wilde zelf nog eens Waydroid proberen maar daarvoor moet je computer wel een Linux distro draaien met een Wayland compositor. Het schijnt best goede prestaties te hebben.
Dat staat ook op mijn lijstje :) het is alleen zo dat ik voor hem voorlopig geen linux ga gebruiken omdat ze dat op school ook niet doen. Voorlopig dus nog bluestacks of android x86.
Kan ik fijn mijn lampen aan en uitzetten zonder tegen Alexa hoeven te praten. Wellicht ook handig voor Facebook marketplace welke gewoonweg functionaliteit mist op de site, en die app mogen ze houden.. Het enige wat ik wil gebruiken is de marketplace en die app wil ongetwijfeld toegang tot een stuk meer (neem aan dat het op de desktop enigszins sandboxed draait).

En wellicht gebruik ik het voor meer apps simpelweg omdat ik dan de telefoon kan laten liggen. Vind een touchscreen nog altijd maar behelpen ipv een fijne ervaring.
Ik mag mijn telefoon graag tweaken en mijn horloge.. als ik dat tekenen en die scriptjes met mijn muis en toetsenbord kan doen op een groot scherm maakt het dat wel makkelijker.
Het grootste probleem met Windows tablets is dat bijna alle Windows applicaties ontworpen zijn voor muis en toetsenbord. Hier heb je dus meteen een gigantische bibliotheek van apps die voor touchscreens gemaakt zijn.
Zou het niet kunnen zijn voor een nieuwe versie van Windows Mobile. Als alle Android apps werken. Is het grootste probleem van een nieuw mobiel os weg.
Heel eerlijk gezegd vind ik het wel de toekomst om alles niet alleen oppervlakkig te verbinden zoals we nu doen maar echt te intrigeren met elkaar. Het idee dat je een website of app open hebt op het ene device en met een menselijke handeling, zoals fysiek switchen naar pc, gewoon verder gaan op die website of app klinkt gewoon goed en menselijk.

Uiteindelijk staat de mens centraal tussen al die apparaten en diensten en dient een oplossing een persoon te dienen in gemak en benaderbaarheid wil het gebruik stimuleren. Alhoewel het voor mij best nostalgisch is om met een CLI te werken en zweren sommigen er bij alsof GUI's de duivel zijn, uiteindelijk kunnen meer mensen overweg met een GUI dan een CLI. Het is de toekomst van alle IT het menselijker kunnen interfacen ermee. Zo zullen in mijn glazen bolletje typen en fysieke carryables uiteindelijk vervangen worden door spraak en wearables, of zelfs embedables die direct interfacen met impulsen.

Het samenvoegen van alle apparaten tot een enkele hive/hub is simpelweg een stap naar die richting toe.
Er zijn tegenwoordig genoeg apps, waarvoor geen Windows ondersteuning is. Denk aan camera apps zoals die van TP-Link (Tapo), ICSee Pro, 360Eyes Pro en van Anke Vision is een halfbakken Windows versie. Ook voor sommige fitness apps moet je eerst een Android app installeren om het te kunnen gebruiken
Ik gebruik nu bluestacks als android emulator op windows.
Zou Microsoft van nul begonnen zijn met hun android app, of hebben ze een bestaande emulator overgekocht?
Het is net zo opgezet als WSL als ik het zo lees:
https://docs.microsoft.com/en-us/windows/android/wsa/

WSL werkt best goed en is under the hood geloof ik gewoon een soort virtuele machine.
Aangezien android ook stiekem gewoon linux is verbaast het me niks dat WSA net zo werkt als WSL.

[Reactie gewijzigd door Metal spoon op 24 juli 2024 06:04]

WSL werkt best goed en is under the hood geloof ik gewoon een soort virtuele machine.
Vroeger kon Microsoft Windows applicaties voor Unix en wellicht zelfs OS/2 draaien. Daarvoor hadden ze een compatibiliteitslaag gebouwt die system calls bedoeld voor de Unix kernel vertaalde naar de Windows Kernel. Een paar jaar geleden hebben ze die laag afgestoft om te gebruiken voor Linux. Er is dus geen virtuele machine, geen hardwareemulatie, maar gewoon een vertaalslag. Meer vergelijkbaar met Wine (wine is not an emulator) voor het omgekeerde.

[Reactie gewijzigd door 84hannes op 24 juli 2024 06:04]

WSL1 ja, WSL2 is eigenlijk helemaal geen Windows Subsystem maar een VM.
Evenals Windows 11 zelf btw. Beiden draaien min of meer als een vm bovenop dezelfde hypervisor.

[Reactie gewijzigd door brinkie2004 op 24 juli 2024 06:04]

WSL1 ja, WSL2 is eigenlijk helemaal geen Windows Subsystem maar een VM.
Bedankt voor deze informatie (ook @Blokker_1999 ), ik ga me beter inlezen in de verschillen tussen WSL en WSL2?
De grens is niet zo duidelijk. Wanneer is een stuk code een virtueel apparaat en wanneer een conversie-programma? Een virtual machine of emulator hoeft geen fysiek bestaande hardware voor te stellen...
Je hebt toch echt virtualisatie nodig om WSL2 te kunnen laten werken. Hyper-V moet actief zijn in je OS. WSL2 draait een custom kernel, compatibel met de Linux kernel die ook sterke integratie biedt met Windows maar wel degelijk in een hypervisor draait.

De eeste WSL was inderdaad te gebruiken zonder virtualisatie en starte in de achtergrond een process op dat in essentie een Linux kernel emuleerde, maar wel vele beperkingen had zoals geen 32bit ondersteuning en geen mogelijkheid om kernel objecten in te laden. Met WSL2's gevirtualiseerde kernel kan het wel.
Het lijkt me logischer dat het gebaseerd is op Windows Subsystem for Linux 2 (WSL 2)
De Android emulator is een “eigen” browser beweren ze.

Echter is WSL in samenwerking met Ubuntu gemaakt,
de app-store is weer van Amazon die zelf in de gaten houden dat de apps ook werken zonder al te veel bijwerkingen, en het is niet de grootste app-store waardoor problemen sneller boven komen drijven,
en ik ga er van uit dat er een wisselwerking is tussen Amazon en Microsoft als ze merken dat er ergens problemen zijn.
Mark Shuttleworth heeft zijn mening qua GNU Linux Display systems duidelijk vastgelegd (vs.x.org). MIR is een vervolg, en Sam Spilsbury had MIR al in 2013 draaiende, middels een GsOC van XBMC.
http://github.com/smspillaz/

Gelijkertijd, herschreef Garbear de inputs en de nieuwe webserver (de oude GoAhead server werd afgeschreven) zorgde ervoor dat er afscheid van de Dbus-architecture genomen kon worden.
https://www.phoronix.com/news/MTQxODc

FFMPEG ging door zijn zoveelste branche heen....
Ik draaide toen FireFox OS, en dat werkte echt goed vond ik.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

Mark Shuttleworth heeft zijn mening qua GNU Linux Display systems duidelijk vastgelegd (vs.x.org). MIR is een vervolg, en Sam Spilsbury had MIR al in 2013 draaiende, middels een GsOC van XBMC.
Correctie: Mir WAS een vervolg. Mir is al een hele tijd geleden een Wayland-compositor geworden en niet eens meer in gebruik door Ubuntu.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 24 juli 2024 06:04]

Correctie: Mir WAS een vervolg. Mir is al een hele tijd geleden een Wayland-compositor geworden en niet eens meer in gebruik door Ubuntu.
Nou, de MIR code leeft gewoon nog, en de effort kwam vanuit Canonical.

Maar ik stipte Shuttleworth persoonlijk aan. Ook ivm met wat er eerder aan vooraf ging, qua Debian / Ubuntu packaging, waar Shuttleworth ook een rol in had.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

Nou, de MIR code leeft gewoon nog
Daarom zei ik ook dat Ubuntu Mir niet meer gebruikte, maar dat het wel een Wayland-compositor geworden is. Dus ja, het project leeft nog, alleen is het doel veranderd (van volledige display server naar compositor) en gebruikt Ubuntu zelf Mir niet meer.
[...]


Daarom zei ik ook dat Ubuntu Mir niet meer gebruikte, maar dat het wel een Wayland-compositor geworden is. Dus ja, het project leeft nog, alleen is het doel veranderd (van volledige display server naar compositor) en gebruikt Ubuntu zelf Mir niet meer.
Je zei dat MIR was, maar zo werkt het niet met code. X.org is gewoon te dominant geweest in GNU/Linux en die Shuttleworth is onbetrouwbaar.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

Jij had het over een vervolg op X.org en dat doel is niet meer, dus in die zin WAS Mir een vervolg. Dat is wat ik bedoelde. Daarom zei ik er ook meteen achteraan wat Mir nu nog wél is.

En trouwens, Mark Shuttleworth is ook al een hele tijd geen CEO meer.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 24 juli 2024 06:04]

Jij had het over een vervolg op X.org en dat doel is niet meer, dus in die zin WAS Mir een vervolg. Dat is wat ik bedoelde. Daarom zei ik er ook meteen achteraan wat Mir nu nog wél is.
MIR blijft gewoon de code zoals Sam die heeft opgeleverd, oa. middels een gsoc via xbmc.

Debian / Ubuntu vindt ik nou net één van de meest oninteressantste GNU/Linux distro's die er is. En Arch laat momenteel zien waarom.

Vandaar dat ik die Shuttleworth dus noem. Dat x.org een crîme is, da's algemeen bekend.
En trouwens, Mark Shuttleworth is ook al een hele tijd geen CEO meer.
Klopt; de meeste van dit soort figuren beginnen dan een Foundation, zoals Mozilla, Apache en Python bijvoorbeeld. Net als die knakker van Automatica (Wordpress). Dat komt allemaal bij sflc vandaan, de ideologische tak van de FSF.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

In eerste instantie dacht ik zelf ook wel een beetje van wat het nut nu ervan is om Android apps op Windows te kunnen draaien. Wanneer je echter andersom gaat kijken zijn er best wel al wat Windows programma's waarvoor Android apps zijn dus waarom niet andersom. Zo is tegenwoordig b.v. het hele Officepakket als Android app beschikbaar net als Edge.

Alleen mis ik b.v. nog steeds b.v. Google Home voor Windows hetgeen dan wel via een emulator zou kunnen. Maar het lijkt mij veel praktischer wanneer je zonder veel toestanden direct in Windows bepaalde Android apps kan gaan gebruiken.
Je kan de mobiele versie van Office toch echt niet vergelijken met de desktop versie. De mobiele versie heeft slechts een zeer klein deel van de functionaliteit die de full desktop client heeft. Zelfs de webversie heeft een pak meer mogelijkheden dan de mobiele client.
Vind ik best meevallen maar nu durf ik even niet met zekerheid te zeggen of de Office app op Samsung devices hetzelfde is als de app die je via de Playstore kan downloaden. Op mijn Samsung Galaxy S8 Ultra heb ik b.v. bovenin de normale werkbalk staan zoals ook op de desktopversie.
Om Android-apps op Windows 11 versie 22H2 te draaien (Japanse leden van het Windows Insider-programma) MOET de Amazon Appstore bijgewerkt worden naar de meest recente versie. Dit noemt Windows Subsystem voor Android.
Kan ik niet mijn ip spoofen en deze preview .iso van MSDN trekken? Ik heb mijn system settings toch op en-us staan.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

Waarom? Je kan zelf gewoon heel makkelijk WSA activeren op elke win11 install
Is lang geleden dat ik een Insider Preview probeerde te downloaden maar hier zit een geo-block op.
Is lang geleden dat ik een Insider Preview probeerde te downloaden maar hier zit een geo-block op.
Je hoeft alleen maar de appx package te downloaden. Dit doe je via https://store.rg-adguard.net/ met het productID 9P3395VX91NR en doe je hem via Terminal deployen.
apk's doe je dan via https://github.com/alesimula/wsa_pacman (of zelf via ADB). En that's it.

hw.info had vorig jaar een artikel hierover: https://nl.hardware.info/...android-wsa-op-windows-11

FYI belachelijk dat mijn vorige reactie een 0 heeft, aangezien die wel duidelijk toegevoegde waarde heeft. Zie je hoe het hier meer een "eens of oneens" voting is ipv waar het echt bedoeld voor is :+ :+ 8)7
@SauSkopje
Je hoeft alleen maar de appx package te downloaden. Dit doe je via https://store.rg-adguard.net/ met het productID 9P3395VX91NR en doe je hem via Terminal deployen.
apk's doe je dan via https://github.com/alesimula/wsa_pacman (of zelf via ADB). En that's it.

hw.info had vorig jaar een artikel hierover: https://nl.hardware.info/...android-wsa-op-windows-11
_/-\o_ Thnx, _/-\o_ ik ga aan de slag. 8-)

Het is wel handig dat Pacman aangepast is aan WSA. Dat lijkt een soort launch-app, voor dev purpose, zoals MS Outlook-lite voor Android is. Overigens, https://store.rg-adguard.net/ is toch geen honeypot of malware of zo? Ik zie dat ze deze datum gebruiken, anno 2022:
1970-01-01 00:00:00 GMT
Lijkt me niet echt kosjer. En weet je toevallig of Chocolatery ook werkt? En weet je wat die extra file van 1.63 Mb, BlockMap, is? Is dat voor MS Defender of Security Essentials of zo?

Ikzelf gebruik WSL niet eens; wel adb en .NET 2.5. Tenminste, op de image waar ik het over heb. Ik gebruik enkel Powershell en wil die verschrikkelijke UWP desktop vermijden. Ik moet al bijna braken van die Ribbon-interface van MS. Doet me denken aan die Role Center's, van mijn werk, ook al zo'n fiasco.
The key difference between APPX and other tools is that APPX has been designed and optimized to automatically deal with all of the standard data processing issues required for any business application. This means that the builder of an APPX application only needs to focus on the business aspects of the application. All of the Data Processing and User Interface issues are automatically dealt with by the tool. This provides for extremely fast development and maintenance of complex business applications.
ref: https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/appx/

Als dat maar Schrems-II proof is denk ik dan. En sowiezo een sterk staaltje "app-wrapping" van Microsoft.

Tenslotte,
FYI belachelijk dat mijn vorige reactie een 0 heeft, aangezien die wel duidelijk toegevoegde waarde heeft. Zie je hoe het hier meer een "eens of oneens" voting is ipv waar het echt bedoeld voor is
Ik heb de ervaring dat het groter is dan een voting-probleem in de comment moderatie. lol, maar ik kan niet zeggen dat die reactie nou boordevol met info stond, dus ik vindt een 0 wel verdedigbaar. Maar een groene nul was wel terecht geweest.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

alleen op het gebruik van de amazon app store.
je kan WSA installeren en apps sideloaden zonder de amazon app store te gebruiken als je niet binnen een testgebied woont.
wel moet je ADB en/of een losse installatietool gebruiken om apps te installeren.
alleen op het gebruik van de amazon app store. Je kan WSA installeren en apps sideloaden zonder de amazon app store te gebruiken.
oops, interpretatie-foutje van mijn kant. Je kan vanuit zo'n Japanse beta-preview dus niet de amazon app store in vanwege een geo-block voor alle non-USA landen? Zou dat door die handelsembargo's komen?
wel moet je ADB en/of een losse installatietool gebruiken om apps te installeren.
Say what? Je moet ADB gebruiken om apps op Windows te installeren? lol, ik gebruik adb om apps op Android te side-loaden vanaf Windows.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

ADB is alleen nodig als je in een niet-ondersteunde regio zit.

als nederlander mag ik nog geen apps installeren vanuit de amazon app(hier zit de geoblock in) maar ik kan wel met een linkje de amazon app en WSA installeren.(windows store link)
omdat de amazon app bij een schone WSA installatie je enige app is kan je geen app installaties starten vanuit WSA als de amazon app niet meewerkt.
met ADB kan je dingen van buitenaf installeren zoals een alternatieve app store of package manager, waarna je vervolgens zonder ADB dingen kan installeren.
als nederlander mag ik nog geen apps installeren vanuit de amazon app(hier zit de geoblock in) maar ik kan wel met een linkje de amazon app en WSA installeren.(windows store link)
omdat de amazon app bij een schone WSA installatie je enige app is kan je geen app installaties starten vanuit WSA als de amazon app niet meewerkt.
Ja, apart verhaal. En dat geldt ook voor die harde Amazon depedency.

Betekent dit ook dat je die apps die je via WSA installeert (of side-load met adb, danwel WSA_pacman) apart moet onderhouden, dus niet via de normale Update?

Ik denk dat dit komt door die Microsoft.VCLibs, die er in téveel smaken zijn om het gemakkelijk te houden: x64, x86, arm en arm64. Het lijkt wel alsof ze de gehele ISA historie renamen naar iets nieuws. Wat een crime voor degenen die backward compatibility nastreven.
met ADB kan je dingen van buitenaf installeren zoals een alternatieve app store of package manager, waarna je vervolgens zonder ADB dingen kan installeren.
En weet je toevallig of Chocolatery ook werkt? Ikzelf gebruik WSL niet eens; wel adb en .NET 2.5. Tenminste, op de image waar ik het over heb. Ik gebruik enkel Powershell en wil die verschrikkelijke UWP desktop vermijden. Ik moet al bijna braken van die Ribbon-interface van MS. Doet me denken aan die Role Center's, van mijn werk, ook al zo'n fiasco.
The key difference between APPX and other tools is that APPX has been designed and optimized to automatically deal with all of the standard data processing issues required for any business application. This means that the builder of an APPX application only needs to focus on the business aspects of the application. All of the Data Processing and User Interface issues are automatically dealt with by the tool. This provides for extremely fast development and maintenance of complex business applications.
ref: https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/appx/

Als dat maar Schrems-II proof is denk ik dan. En sowiezo een sterk staaltje "app-wrapping" van Microsoft.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

ik ben niet bekend met chocolatery.
updates hangt af van de methode van installatie.
ik gebruik WSA op dit moment alleen voor twitchmod(twitch website heeft sync problemen voor mij) en daar zit een ingebouwde update functie in, apps die via alternatieve stores geïnstalleerd zijn krijgen ook vanzelf updates, maar anders moet je handmatig updaten omdat de windows en amazon app stores geen app updates geven als je in een niet ondersteunde regio zit.
.. de windows en amazon app stores geen app updates geven als je in een niet ondersteunde regio zit.
Ja, blijkbaar is Microsoft nog niet Schrems-II (GPDR) ready.

Maar ach, dat beleid valt wel te omzeilen. Meestal is je tijdzone en locatie aanpassen voldoende. Doe ik ook vaak met die time-trials die afgelopen zijn.

Bovendien, het is een beta, en user-feedback is user-feedback, zou ik zeggen. De herkomst moet niet uitmaken; tenminste, ik zie daar geen motief voor.
ik ben niet bekend met chocolatery.
winget (of Nuget) dan? Werkt dat wel? En waarom gebruikt MS dit product niet om deze features uit te rollen.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

Gemakkelijk is niet per se veilig. Een third-party download ten behoeve van een Windows-feature ga ik niet aan beginnen.
Gemakkelijk is niet per se veilig. Een third-party download ten behoeve van een Windows-feature ga ik niet aan beginnen.
Het is erger dan een third-party download.

Het betreft een harde dependency bij installatie. Een technische irrelevante vereiste. Bovendien gebeurd dit in tijden van embargo's en handelsoorlogen terwijl de overheden in de grootste data-chaos ever zitten.
The key difference between APPX and other tools is that APPX has been designed and optimized to automatically deal with all of the standard data processing issues required for any business application. This means that the builder of an APPX application only needs to focus on the business aspects of the application. All of the Data Processing and User Interface issues are automatically dealt with by the tool. This provides for extremely fast development and maintenance of complex business applications.
ref: https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/appx/

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

Waarom willen ze van een productieplatform toch steeds een speelplaats maken? Ik hoef geen XBox en Tiktok.
en dan gebruiken ze niet eens de normale Update, en ook Nuget en Winget niet, maar creeëren ze weer een nieuwe dependency, dit keer zelfs naar een 3rd-party, Amazon.
Kan ook een voordeel zijn, dat soort bedrijven stopt nog wel eens met ondersteuning (MS trouwens ook).
Kan ook een voordeel zijn, dat soort bedrijven stopt nog wel eens met ondersteuning (MS trouwens ook).
Er zijn altijd voordelen en andere overdenkingen. En Microsoft neemt die in haar voordeel, niet in het voordeel van de klant of de gebruiker.

Dus ja, er is een reden dat MS deze keuze maakt. En die is niet technisch van aard.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 24 juli 2024 06:04]

Het kan nuttig zijn voor de zakelijke markt. Bijvoorbeeld een app die je op de telefoon gebruikt ontwikkelt specifiek voor het bedrijf waar je voor werkt, waarbij je er ook gebruik van kunt maken op de laptop/pc.

Je kunt natuurlijk ook bepaalde apps gebruiken die geen Windows versie hebben, maar vaak kan dit wel in de internet browser.

Spelletjes zou ik een meerwaarde kunnen zijn, maar in daar nou een heel systeem er voor op te zetten

Van bovenstaande zie ik alleen nog geen verdienmodel/meerwaarde voor Microsoft. Alleen "nice to have" voor gebruikers.
Dus ik ben benieuwd wat ze er mee willen gaan bereiken. Het zal niet zijn om meer mensen en Windows computer te laten gebruiken.
Ik heb dit al maanden draaien sins het in amerika kan bij insiders. Het is super handig aandeel apps en home automations apps allemaal op desktop. Onhandige is dat de realtec family drivers die ethernet regelen compleet vastlopen bij het aanzetten van de Virtual Machine voor de subsystem van android op windows 11. Maarja het is nog een beetje buggy maar ik heb al veel apps gesideload en het werkt super.
Ik snap niet wat Amazon hier nu mee te maken heeft. Ik kan het mis hebben maar ik heb er geen fijn gevoel bij dat ik deze functionaliteit via Amazon loopt en niet direct via microsoft.

Kan je nu ook alleen amazon apps doen? Of elk willekeurige APK?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.