The Walt Disney Company heeft bekendgemaakt in 2019 in de VS met een eigen videostreamingplatform voor consumenten te komen. Dat betekent dat het bedrijf in dat jaar de overeenkomst met Netflix in de VS beëindigt. Voor de Benelux verandert er vooralsnog niks.
De beëindiging van de distributieovereenkomst van Disney met Netflix betekent dat vanaf 2019 titels van Disney, zoals de Star Wars-films, niet meer op het Netflix te zien zullen zijn in de VS. Tot 2019 verandert er echter niks en zal Netflix een aanbod van Disney-titels beschikbaar blijven stellen op het eigen videostreamingplatform.
Voor landen buiten de VS blijft de situatie onveranderd. Dat kan echter veranderen in het geval Disney zou besluiten om zijn streamingplatform buiten de VS beschikbaar te maken, wat dan uiteindelijk gevolgen kan hebben voor de overeenkomst met Netflix en het aanbod in Nederland en België, wat afwijkt van de content op Netflix in de VS.
Disney gaat bijvoorbeeld titels als Toy Story 4 en de opvolger van Frozen, die beide in 2019 uitkomen, aanbieden op het eigen Amerikaanse platform. Volgens Netflix blijven Disney-bioscoopfilms uit 2018 tot eind 2019 op Netflix te zien; dat zou beteken dat de negende episode in de Star Wars-saga mogelijk niet meer beschikbaar komt op Netflix in de VS.
Netflix heeft bij monde van een woordvoerder tegen The Verge gezegd dat het zaken zal blijven doen met The Walt Disney Company, waaronder de deal met Marvel Television. Dit is een divisie van Disney die verantwoordelijk is voor meerdere superheldenseries, zoals Daredevil, Jessica Jones en Luke Cage.
Netflix sloot eind 2012 een overeenkomst met Disney, zodat het vanaf 2013 de rechten kreeg om content van het entertainmentbedrijf beschikbaar te stellen op het streamingplatform. De overeenkomst werd in 2016 van kracht, met de komst van onder meer een aantal Disney-films. Als de overeenkomst in 2019 wordt beëindigd, hebben Netflix-gebruikers drie jaar toegang gehad tot titels van Disney.
Update 15:27: Netflix laat in een officiële reactie weten dat de beëindiging van de overeenkomst met Disney alleen geldt voor de situatie in de VS. De overeenkomsten die Netflix heeft met Disney voor andere landen buiten de VS, blijven zoals ze zijn.