Google heeft zijn datacentrum in het Groningse Eemshaven officieel geopend. Er is twee jaar aan het zeshonderd miljoen euro kostende datacentrum gebouwd. Google neemt alle benodigde energie af bij een windpark in Delfzijl.
Het datacenter wordt ingezet voor de clouddiensten van Google, zoals Gmail, Google+, Maps en YouTube, maar het wordt niet specifiek gebruikt om data van Nederlandse gebruikers op te slaan. Het is Googles eerste datacenter dat direct vanaf ingebruikname volledig draait op groene stroom. Alle benodigde energie wordt afgenomen van een windpark in het nabijgelegen Delfzijl. Ook zal Google groene stroom afnemen van Windpark Krammer in Zeeland. Dat is een initiatief van vierduizend particulieren.
Google koos voor een datacenter in de Eemshaven vanwege de kwaliteit van de lokale infrastructuur. Er was een groot stuk land beschikbaar, een elektriciteitsnetwerk met een hoge capaciteit en er is water beschikbaar voor koeling. Ook was een snelle glasvezelverbinding al aanwezig. Volgens Google hebben bijna negenduizend mensen gewerkt aan het ontwerp en de bouw van het datacenter. Daarbij is 16.000 kilometer aan kabels gelegd. Er zijn tweehonderd mensen werkzaam in het datacenter.
Dinsdag kondigde Google ook aan dat het op schema ligt om al zijn datacenters en kantoren wereldwijd duurzaam te maken. Vanaf 2017 neemt de internetgigant enkel nog duurzame energie af. Het overgrote deel daarvan is windenergie. Volgens Google zijn de kosten van wind- en zonne-energie in de afgelopen zes jaar met respectievelijk 60 en 80 procent gedaald.