Crucial heeft zijn eerste ssd in de MX300-serie uitgebracht. Het 750GB-model heeft een adviesprijs van 212,39 euro. De 2,5"-sata-ssd maakt gebruik van 3d-nand-tlcgeheugen. Later verschijnen varianten met andere opslagcapaciteiten.
In april verscheen er al veel informatie over de MX300-serie van Crucial online, maar officieel was de ssd nog niet aangekondigd. Nu heeft de fabrikant het 750GB-model op zijn website gezet. In de MX300 maakt Crucial voor het eerst gebruik van 3d-nandgeheugen, dat moederbedrijf Micron samen met Intel ontwikkelde. Bij 3d-nand wordt gebruikgemaakt van chips met gestapelde lagen, in dit geval 32 lagen van 384Gbit, waarmee de capaciteit per chip op 48GB uitkomt.
De ssd maakt gebruik van een 88SS1074-controller van Marvell. Crucial belooft lees- en schrijfsnelheden van 530MB/s en 510MB/s en voorziet de ssd van hardwarematige encryptie. Ook is power loss protection aanwezig. De MX300 wordt geleverd met Acronis True Image HD-software om data naar de ssd over te zetten.
Onder andere AnandTech en Tom's Hardware hebben de MX300 750GB-ssd getest. Er komen later m2-varianten en 2,5"-modellen met capaciteit van 275GB, 525GB en 1050GB. Wanneer deze modellen uitkomen is nog niet bekendgemaakt.