Micron heeft op de Computex zijn eerste nvme-ssd's met pcie-interface aangekondigd. Ook maakt het bedrijf bekend dat het onder de 'Ballistix by Crucial'-merknaam dergelijke ssd's gaat verkopen. De snelle ssd's moeten eind dit jaar op de markt verschijnen.
Geheugenfabrikant Micron brengt ssd's voor consumenten uit met de merknaam Crucial, maar gaat voor zijn nieuwe nvme-ssd's het submerk Ballistix inzetten. Het bedrijf schaart met name producten gericht op gamers onder die naam.
Op de Ballistix-website is een pagina verschenen die de TX3-ssd toont, maar informatie is nog niet vrijgegeven. Volgens The SSD Review heeft de TX3 een SM2260-controller en haalt een prototype een leessnelheid van 2400MB/s en schrijfsnelheid van 1000MB/s. Er komen uitvoeringen van 250GB, 500GB en 1TB.
Micron heeft ook details bekendgemaakt van twee nieuwe series m2-ssd's die gebruikmaken van 3d-nand-geheugen. De Micron 2100-ssd is een nvme-model dat gebruikmaakt van de pcie-interface. Het is de eerste nvme-ssd van het bedrijf en er komen varianten met opslagcapaciteit tot 1TB in m2-2280-formaat. De massaproductie gaat aan het einde van de zomer van start. Waarschijnlijk is dit de ssd die het bedrijf als Ballistix TX3 gaat verkopen aan consumenten.
Van de Micron 1100-ssd's geeft de fabrikant wel specificaties. Massaproductie van deze sata-ssd's in m2-formfactor gaat in juli van start. Er komen uitvoeringen met capaciteit van 256GB, 512GB, 1TB en 2TB. De 1100-ssd's maken gebruik van een Marvell 88SS1074-controller en zijn uitgerust met 3d-nand-tlc-geheugen. Het gaat om chips met 32 lagen van 384Gbit, waarmee de capaciteit per chip op 48GB uitkomt. Deze chips gaat Micron ook gebruiken voor de Crucial MX300-serie. Details over de opvolgers van de MX200-ssd's verschenen al in april, maar een officiële release is er nog niet.
Micron 1100-sata-ssd (links) en Micron 2100-nvme-ssd (rechts)