De Autoriteit Persoonsgegevens heeft de last onder dwangsom aan Facebook ingetrokken. Deze was vorig jaar opgelegd, omdat Facebook bepaalde informatie niet wilde verstrekken. Het bedrijf heeft deze informatie overlegd en daarom trekt de toezichthouder de last onder dwangsom in.
De toezichthouder meldt dat de last onder dwangsom is ingetrokken, omdat Facebook uiteindelijk toch eerder gevraagde informatie aan de Autoriteit Persoonsgegevens heeft verstrekt. Het dwangsombedrag hoeft dus ook niet door Facebook te worden betaald. De Autoriteit, toen nog het CBP, startte in 2014 een onderzoek naar de destijds nieuwe privacyvoorwaarden van Facebook.
Het bedrijf weigerde echter bepaalde informatie te verstrekken, aan de hand waarvan de toezichthouder onder andere de toepasselijkheid van de Wbp wilde vaststellen. Het CBP legde toen een last onder dwangsom op om Facebook toch tot medewerking te bewegen. Nadat het bedrijf echter bezwaar tegen deze dwangsom had gemaakt, werd het besluit opgeschort.
De toezichthouder laat verder weten dat het onderzoek naar de privacyvoorwaarden, die op 15 januari 2015 in werking zijn getreden, van Facebook nog steeds aan de gang is.