KPN staat onder verscherpt toezicht van de OPTA vanwege een ruzie met concurrent Tele2 over een miljoenenopdracht van de overheid. Dat meldt het FD op basis van 'ingewijden'. Waarom het toezicht nodig is, blijft onduidelijk.
De OPTA had al eerder gesproken over de mogelijkheid om KPN onder toezicht te stellen, maar het telecombedrijf was verrast dat de toezichthouder zo snel handelde, meldt Het Financieele Dagblad. De OPTA neemt maatregelen, omdat de beslissing over de aanbesteding van de miljoenenopdracht in januari wordt genomen.
Tele2 en KPN bakkeleien al meer dan een jaar over de opdracht, die mogelijk 120 miljoen euro oplevert en gaat over het leveren van vaste telefonie aan overheidsdiensten. KPN kreeg de opdracht, maar moest hem afstaan. Een rechter gunde KPN de opdracht vervolgens wel, maar in hoger beroep wees een andere rechter de opdracht toe aan Tele2.
Kern van het conflict is dat KPN's netwerktak een korting voor de huur van de lijnen aankondigde op het laatste moment voordat de voorstellen moesten worden ingediend. De korting was verwerkt in het voorstel van KPN, maar Tele2 had daar geen tijd meer voor. Daardoor viel het voorstel van KPN goedkoper uit.
De OPTA maakte woensdagochtend bekend dat KPN onder verscherpt toezicht is gesteld wegens overtredingen. Omdat de telecomautoriteit vermoedde dat er meer overtredingen zouden volgen, vond zij toezicht nodig. Bovendien denkt de telecomwaakhond dat KPN de wet overtreedt. De vorige keer dat KPN onder verscherpt toezicht werd gesteld, ging het om het verstrekken van ongeoorloofde kortingen aan zakelijke klanten. Dat was in 2005.