Hoofdcategorieën
Device Settings

Apple voegt push, copy/paste en Spotlight toe aan iPhone OS

Door Arnoud Wokke, dinsdag 17 maart 2009 19:50, views: 25.952

Apple heeft in de nieuwe versie van zijn iPhone OS push-, copy/paste- en Spotlight-functionaliteit toegevoegd. Push maakt multitasking overbodig, zegt de fabrikant. De software verschijnt deze zomer als update voor iPhone-gebruikers.

Apple iPhone OS 3.0 copy/pasteApple heeft het eerder beloofde Push Notifications nu pas ingebouwd, omdat het vanaf de grond af opnieuw opgebouwd moest worden, zo zei Scott Forstall, die namens Apple de functies van het nieuwe OS, versie 3.0, dinsdagavond onthulde. Push-berichten worden via een server van Apple gestuurd, wat het gemis van applicaties die op de achtergrond draaien moet compenseren. Volgens Apple kunnen die de accuduur met wel tachtig procent verlagen.

Applicaties draaien nu dus niet mee op de achtergrond, maar als iemand een chatgesprek wil beginnen, krijgt de iPhone-gebruiker via de Apple-server een berichtje dat iemand een chatbericht stuurt met de vraag of de applicatie geopend moet worden. Op deze manier gaat de accuduur met slechts een kwart achteruit, zegt Apple.

Het nieuwe OS wordt ook uitgerust met Spotlight, de zoekapplicatie die sinds enige jaren in Mac Os X zit. Hiermee kan door diverse applicaties gezocht worden, zoals mail, notities en de kalenderapplicatie. Die programma's hebben overigens ook allemaal een eigen zoekfunctie gekregen.

De cut-copy/paste-functie werkt via het dubbelklikken op een woord. Vervolgens verschijnt een popup, waar de gebruiker kan kiezen om te knippen, kopiëren of plakken. De selectie kan ook worden uitgebreid middels blauwe icoontjes die op het scherm verschijnen. Ongedaan maken gaat in de nieuwe firmware door de iPhone te schudden, waarna opties voor ongedaan maken verschijnen. De nieuwe versie van het OS zal voorts mms ondersteunen. Daarnaast kunnen gebruikers voortaan in alle applicaties typen in Landscape-mode. Ook staat Apple vanaf versie 3.0 turn-by-turn-navigatie toe op de iPhone 3G.

Een van de andere nieuwe toepassingen is peer-to-peerconnectiviteit met iPhones in de buurt. Het vinden van apparaten gaat via bluetooth, maar de apparaten zijn aan elkaar gekoppeld via de Bonjour-techniek, waar iTunes ook gebruik van maakt voor het delen van muziek over een lokaal netwerk. Bovendien ondersteunt de iPhone met het nieuwe OS A2DP voor stereo-bluetooth.

Gebruikers van applicaties kunnen met de nieuwe software ook content kopen in een applicatie. Als een game bijvoorbeeld tien levels heeft in de oorspronkelijke versie, kunnen de overige levels worden bijgekocht. Het verkoopmodel is hetzelfde als bij de verkoop van applicaties en verloopt via de iTunes Store, waarbij dertig procent van de opbrengst naar Apple gaat. Overigens kunnen ook kaarten van Google Maps in versie 3 van het OS in applicaties gebruikt worden.

Het nieuwe OS zal deze zomer als gratis update beschikbaar worden gesteld aan gebruikers van een iPhone en iPhone 3G. Gebruikers van een iPod Touch moeten tien dollar betalen voor de update. Bèta-testers kunnen de software vanaf dinsdagavond downloaden. Apple introduceerde het nieuwe iPhone OS op een bijeenkomst voor journalisten in Cupertino. Diverse Amerikaanse media werden vorige week uitgenodigd voor de 'sneak peek' van het nieuwe OS.

Apple iPhone OS 3.0

Volgende 20:09 Australische internetpolitie zet dwangsommen in tegen verboden links
Vorige 19:26 VIA kondigt chipset met 1080p-ondersteuning aan
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

Goede update.. Dit vehoogt zeker de functionaliteit van de Iphone.

Waarom je omlaaggemod wordt weet ik niet, maar dit is inderdaad wel zo. Zou alleen heel graag een ingebouwd 'shapewriter' manier van typen gezien hebben. Daarmee kun je echt heel snel typen, alleen werkt shapewriter alleen in het Engels en alleen voor notities en mail. Dit zou er eigenlijk native ingebouwd moeten worden :)


Dat werkt echt geniaal, zo'n toetsenbord mogen ze van mij zeker wel op de iPhone gooien, erg mooi gedaan.

Is idd een soort Swype. Er is namelijk al een app beschikbaar via de iTunes store genaamd Shapewriter en ik vind het echt lekker werken. Helaas alleen in het Engels, en je kan er bv. geen sms-en mee typen. Zou echt mooi zijn als Apple dat zou integreren.

En weer moeten we zo enorm lang wachten. Dat vind ik toch wel altijd het grote nadeel aan deze manier van berichtgeving van Apple.

Verder ben ik wel blij met de nieuwe functies. Sommige functies hadden er eigenlijk vanaf het begin al in moeten zitten, maar beter laat dan nooit.

Apple moet wel op deze manier communiceren om zijn aandeelhouders tevreden te stellen. De concurrentie heeft net zijn plannen voor de toekomst uit de doeken gedaan op de GSMA mobile world dus is het normaal dat Apple toont dat het niet bij de pakken blijft zitten.

Ga je liever naar de veel te late bugfix-updates die geen functies toevoegen, zoals andere merken (Nokia, HTC,...) ? Dit is gewoon uniek, een GSM toestel van meer dan 2 jaar oud (iPhone 2G) die nieuwe functies toegemeten krijgt, gratis ! Hier kunnen andere merken nog wat van leren.

Er kan (lees: zal) wel gezegd worden dat die functies er van het begin in hadden moeten zitten, maar Apple doet het dan wel goed. Kijk maar naar bv. de talloze iPhone ripoffs die veel functies op een slechte manier implementeren (Nokia 5800 bv.).

[Reactie gewijzigd door Phuncz op dinsdag 17 maart 2009 20:08]


Dit is gewoon uniek, een GSM toestel van meer dan 2 jaar oud (iPhone 2G) die nieuwe functies toegemeten krijgt, gratis ! Hier kunnen andere merken nog wat van leren.
Daar ben je dan mooi ingelopen. Nieuwe functies voor gratis op een oud toestel, fantastisch ??? MMS bestaat al zeker 5 jaar, copy/paste is essentieel voor programma waarin tekst bewerkt kan worden. Ik snap uberhaupt niet dat ze ermee wegkwamen een telefoon zónder die funcitonaliteit uit te brengen. Je argument kan vertaald worden als volgt:
Ik koop een fiets. Hoewel aandrijving met ketting en tandwielen al een tijdje bestaan, kiest de iFiets ontwikkelaar ervoor om directe aandrijving op de voorwiel as te zetten (à la velocipède). Een eeuwigheid later wordt er alsnog aandrijving met ketting en tandwielen aangeboden, gratis !
En dat is dan een praktijk die je toejuicht ?

Bekijk het niet te negatief; de kopers wisten dat copy-paste ontbrak, hebben de iPhone toch gekocht (blijkbaar was het geen onoverkomelijk nadeel). Later wordt dit, én meer, toch nog toegevoegd. Elke mobiel heeft wel manco's, ik vind het netjes van ze dat ze het oplossen, ook voor de oude modellen :)

Bekijk het niet te negatief; de kopers wisten dat copy-paste ontbrak
Lekker kort door de bocht. Ze hadden het kunnen weten ja, maar ik denk dat 99.99% van de kopers het niet wist en het is ook niet iets waar je snel aan denkt bij de koop van de telefoon. Dit zijn typisch de functies die je echt bij het gebruik ervan pas gaat missen. Als je het mij vraagt is het ronduit belachelijk dat die functionaliteit niet eens in de iPhone zat.

Wat dat betreft ben ik heel blij met m'n WM telefoon met toetsenbord (Touch Pro, en hiermee wil ik niet meteen zeggen dat WM nou zoveel beter is oid, het is gewoon even een situatieschets). Ik selecteerde en kopieerde tekst zoals ik dat in Windows gewend was (shift+links/rechts, ctrl+c, ctrl+v), en pas achteraf drong het tot me door dat het wel cool was dat dat uberhaupt werkte op een telefoon. Denk je dat ik van tevoren heb uitgezocht of die functionaliteit erin zat voor ik m'n telefoon kocht? Natuurlijk niet. Maar op het moment zelf is het gewoon fijn dat dat intuitief werkt zoals je verwacht.

Als de gebruiker er niet van wist, dan heeft deze zich niet geinformeerd en zal hij/zij waarschijnlijk ook geen die-hard pda gebruiker zijn. Ik schat in dat de meeste mensen die een iPhone gebruiken, leuk wat apps her en der installeren, lekker bellen, de iPod gebruiken en meer niet. Overigens is dat copy/paste zoals je gewend ben onder Windows Mobile dus alleen maar intuitief omdat je Windows gewend bent...dat is niet hetzelfde als makkelijk, de iPhone blinkt juist uit in dit soort functies door deze logisch te maken voor mensen die nauwelijks iets anders doen met Windows dan surfen en af en toe wat mailen.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op dinsdag 17 maart 2009 21:46]


Moet je nu al gaan informeren of zo'n basis functie in je systeem zit? Toen ik Vista kocht ging ik dat ook niet uitzoeken, dat is gewoon een functie die ik erin verwacht. Of moet ik voortaan een lijst met alle (duizenden) mogelijkheden van een apparaat/OS doorkijken voor ik het koop?

Inderdaad, je mag iets verwachten als het de 'trend' is in softwareland dat zulks gewoon ook meegenomen wordt. 'T is alsof Apple achter de feiten aan loopt. Ik vind de iphone ook sterk overdreven neergezet door Apple. Ja het is een leuk speeltje, maar kom op hee. De meeste functionaliteit voegt niets toe, sommigen kunnen er niet tegen maar ik ga het toch zeggen, het is een gadget. Het zijn allemaal functies zoals je op windows mobile een terminal services client kunt draaien om remote op je pc/server in te loggen. Leuk, maar t voegt niets toe aan je bel ervaring. Dat is waar dat ding voor is bedacht. Maar ja, ik heb dan ook geen hoge dunk van gadgets.

Ik snap ook wel waarom ze gewacht hebben met functionaliteit als copy/paste. Daar valt geen eer aan te behalen... die bewegingssensoren o.i.d. wel! ;)

Die bewegingssensoren zijn dan ook wel iets lastiger achteraf toe te voegen doormiddel van een softwareupdate... Overigens vind ik de iPhone, in tegenstelling tot WM mobile (waar hij ook niet voor ontworpen is), nu juist wel iets aan de bel ervaring toe voegen. SMS'jes groeperen (ja, sms hoort bij mij bij belfuncties :p), duidelijk opties voor wisselgesprek, toevoegen persoon en dergelijke weergeven, het uitschakelen van het scherm tijdens het bellen, visual voicemail etc.

Daar heb je wel een punt, maar dan nog...het gaat hier om een geheel nieuwe speler op de markt en dan verwacht ik van mensen wel dat ze even kijken wat het ding allemaal kan en dus ook berichten tegen zijn gekomen over het missen van deze functies. Zowiezo kies je bewust niet voor iets als WM en dus, zou ik dan in ieder geval zeggen, kijk je wat de verschillen zijn. Dat daargelaten zijn mensen met een iPhone, volgens onderzoeken, erg tevreden met het toestel. Men mist sommige functionaliteit wel, maar de rest compenseert dit blijkbaar (wat mij betreft wel).

Ik denk dat die negativiteit vooral is om tegenwicht te bieden tegen de enorme positieve instellingen die sommige mensen hebben ten opzichte van deze update.

Ik ben blij met deze update, en ik was me vanaf het moment dat ik de iPhone kocht min of meer bewust dat bepaalde opties er niet op zaten (hoewel ik me voor kan stellen dat er mensen zijn geweest die dat niet waren, en ervan uitgingen dat iets als copypasta er wél op zat) en ben altijd tevreden geweest met het apparaatje. Deze update brengt gewoon wat ontbrekende basisfunctionaliteit (want dat blijft het in veel gevallen), en dat is érg prettig!

Dat betekend echter niet dat men de manier waarop dit is gegaan de hemel in moet prijzen. Daarvoor zijn sommige functionaliteiten gewoon te vanzelfsprekend voor: je klapt ook niet voor de busschauffeur als hij stopt bij de halte, toch? Natuurlijk brengt deze update ook minder vanzelfsprekende uitbreidingen, en dat is geweldig hoor, maar prijs dan ook díe functionaliteit. Niet dat waar Apple eigenlijk gewoon te laat mee is.

Ik sluit me helemaal bij je aan. Waar ik bewondering voor heb en wat een hoop mensen vergeten is dat Apple relatief nieuw is qua telefoonbouwer. Laten we eerlijk zijn, ze hebben het gepresteerd om een mooi mobiel OS te maken met weinig ervaring. Als je het afzet tegenover Windows Mobile of Symbian is het knap wat ze gedaan hebben. Google lijkt hetzelfde te flikken en dat is fantastisch!

Ja deze OS maakt meer mogelijk en ja, misschien zelfs basis functionaliteit. Maar ik heb het liever goed werkend en minder functionaliteit dan meer functionaliteit en dat het vol met bugs zit.

Ik ben benieuwd wat de anti apple iPhone club nu gaat roepen. Het hele gedoe van het ontbreken van MMS (goed argument hoor, gebruik jij het?) en copy paste is nu voorbij. Ik hoop dat mensen nu gewoon eerlijk zijn en zeggen: Ja mooi toestel maar niks voor mij ipv de boel afbranden omdat het geen MMS zou ondersteunen

Google lijkt hetzelfde te flikken en dat is fantastisch!
Google flikt helemaal niet hetzelfde. Linux op de mobiel is al tien jaar een 'moving target', de nieuwste poging Android wordt nu al een jaar gehyped en er is pas 1 toestel met een half-af OS wat in alle reviews wordt afgebrand, veel beloftes tot beterschap, en een pijnlijke stilte van de kant van alle grote merken die Android telefoons zouden gaan maken (terwijl diezelfde merken wel tientallen nieuwe WM en Symbian toestellen aankondigen). Echt precies het omgekeerde van Apple die vanuit het niets met een volwassen smartphone uitkwam.

(/me mompelt iets van geen woorden maar daden, talk is cheap, enzo)

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 17 maart 2009 23:32]


Het enige waar de T-Mobile G1 (en dus niet specifiek Android) op wordt afgebrand is de batterijduur (en terecht, want 1 dag is erg krap), voor het overige zijn de reviews vrij positief hoor, zie hier op T.net.

Dan is de iphone nog erger, ik zie sommige mensen hier soms zelfs tot 2 keer per dag dat ding opladen.
Ben ik blij dat ik de mijne niet gebruik.

ik vind het netjes van ze dat ze het oplossen, ook voor de oude modellen :)
Netjes? Nogal de ongekeerde wereld. Apple maakt een smartphone die verschillende belangrijke functies mist om een smartphone te kunnen zijn en dan is het netjes dat ze het alsnog in orde maken? Ik vind het niet meer als vanzelfsprekend. Een aantal van de nieuwe "features" hadden er vanaf het begin in moeten zitten, en op zijn minst bij de introductie fan de tweede generatie. Maar nu kan men natuurlijk weer opscheppen met 100 zogenaamd nieuwe features...en de fanboys jubelen apple weer toe...
Maar ik heb het liever goed werkend en minder functionaliteit dan meer functionaliteit en dat het vol met bugs zit.
Kom op, het gaat hier niet bepaald om exotische complexe functionaliteit. Het gaat over zoiets basic als text selectie, c/p en forwarding, het is nou niet bepaald rocketscience waar jaren aan ontwikkeling voor nodig is...
(goed argument hoor, gebruik jij het?)
Weet je wat een slecht argument is? Over alles dat de iPhone (of welk ander Apple product dan ook) aan features mist zeggen dat het toch niet belangrijk is.

[Reactie gewijzigd door k7of9 op woensdag 18 maart 2009 00:23]


Ik heb behoorlijk wat smartphones gebruikt (nokia communicator, SE P910, SE P990) en een hoop PDA's (Palms en een paar Windows Mobile dingen) en heb nu een iPhone. Niet uit 'fanboy' zijn ofzo -gewoon puur praktisch. Ik had een blackberry geprobeerd, maar die stond me niet echt aan - en de iPhone beviel me meer dan ik verwacht had. Ook dacht ik van vele features dat het toffe gadgets waren die ik toch niet veel zou gebruiken, maar ik gebruik ze nog steeds, en veel intensiever dan ik ooit heb gedaan op mijn vorige PDA en smartphones.

De iPhone is zeker niet perfect, maar ik moet zeggen dat ondanks het ontbreken van zo'n paar features zoals copy-paste dat niet de dingen waren waar ik me het ergste aan stoor. Het niet kunnen gebruiken van mail of sms in landscape - DAT vond ik erg. Dat ik niet op een location kan tikken in mijn agenda om google maps te openen, dat is onhandig, en ga zo maar voort... MMS? Nooit gebruikt op vorige toestellen. Copy-paste? Zelden. Wat ik wel enorm storend vind is het ontbreken van Bluetooth functionaliteit - waar ik hier nergens over hoor kraaien - en dit gaat nu ook opgelost worden.

Ook vind ik alle negatieve uitingen hier over de iPhone belachelijk. Het zou zogezegd een slechte telefoon zijn, maar desondanks verkoopt het ding toch - en gebruiken mensen het toch echt wel. Apple heeft geen enkele verplichting deze update uit te brengen, wat er in het toestel zit werkt gewoon - en mensen leven ermee.
Het toont er enkel mee dat dit een product is waar je blijvend ondersteuning op zal krijgen, iets wat mij als gebruiker heel erg geruststelt. Ik ken geen enkele andere telefoonproducent zijn smartphone software zo regelmatig en uitgebreid laat upgraden zonder enige kost daaraan te verbinden - als het al mogelijk was. Of denk je dat HP het nodig vond een nieuwe firmware ter beschikking te stellen voor m'n iets verouderde PDA wanneer er een nieuwe Windows mobile versie beschikbaar kwam en waarvan sommige functionaliteit nooit degelijk gewerkt heeft? Of dat Nokia ooit een degelijke update heeft uitgebracht om ook maar iets van de gekende bugs op te lossen in hun communicators - hetzelfde voor Sony-Ericsson met hun P9xx... Als je absoluut wil zagen, zaag daar dan over... Daar stoorde ik me een PAK meer aan, omdat ik wist dat de kans dat dat opgelost ging worden heel klein was. Bij m'n iPhone zitten er foutjes en dingen in die me storen, maar ik krijg tenminste het gevoel dat vele van die zaken opgelost zullen worden - en deze update bewijst weeral maar eens dat dat gevoel niet onterecht is. Op de 8 maanden dat ik m'n iPhone heb zijn er al meer updates voor geweest dan eender welke van m'n vorige telefoons of PDA's tijdens hun hele carriere hebben gehad.

Hoe ze beide dingen hebben opgelost is dus al wel netter dan de andere applicaties. (vind ik dan toch)

Windows Mobile heeft bijvoorbeeld wel mms, maar dan als 'mail account' hier komt het gewoon in je 'chat' bubble te staan met de persoon waarmee je chat waar zowel sms als mms in komt ipv aparte applicaties.

Zelfde manier gaat voor het copy paste verhaal, er zitten gewoon wat kleinigheden in die het geheel makkelijker maken dan de andere touch devices.

Het had er mischien standaard al in mogen zitten, maar ik had het niet eens gemist als het er nog steeds niet in zat, dat het dat nu wel doet.. alleen maar meegenomen.

Zeer voorspelbare reactie natuurlijk en inderdaad had deze functionaliteit er standaard in mogen zitten. Echter, toch bevalt het mij dat Apple, volledig nieuw op deze markt, rustig de tijd neemt om dit soort functies op een goede manier te integreren. Als je namelijk ziet hoe ze het hebben geimplementeerd, chapo! Ik werk al tijden heerlijk met de iPhone en miste een aantal functies maar af en toe, nu worden die in deze update ook weggewerkt, heerlijk en helaas voor de iPhone haters weer minder redenen om over te kunnen zeuren. De reden dat mensen zoals ik een iPhone gebruiken, is de soepelheid en het eenvoudige, intuitieve, gebruik van het OS. Iets wat ik nog steeds niet terugzie in de concurrentie, terwijl die er 2 jaar of meer voor hebben gehad.

Hoe vaak mis je copy paste? Vanuit mijn oogpunt zou ik jouw vergelijking als volgt aanpassen:

Je koopt een racefiets. In Nederland rij je er 51 weken van het jaar heerlijk mee rond zonder enig probleem. Op vacantie in Zuid-Frankrijk mis je bij een snelle afdaling net een paar tandjes. Je gaat naar huis en je fietsenmaker geeft je gratis een nieuwe cartridge zodat je nu ook volgend jaar in Zuid-Frankrijk lekker comfortabel kan afdalen :)

Ik vind de vergelijking wat overdreven, het is eerder een fiets waarvan de fietsbel ontbreekt in plaats van de complete aandrijving die niet goed is.

Dat praat het niet goed natuurlijk, maar ik snap het punt van Phuncz ook zeker wel, want naast het toevoegen van functionaliteit die er eigenlijk al in had moeten zitten komt er ook nog een bak nieuwe functionaliteit die je als klant helemaal niet kunt 'eisen' van een product. En ook dat is allemaal een gratis update voor de huidige gebruikers.

Ben het hier niet mee eens, de meeste functies zaten 2 jaar gelden al op andere vergelijkbare high end toestelen en apple is er gewoon mee weg gekomen. Ik vind zaken zoals MMS, V-Card, VPN on demand , stereo bluetooth en andere dingen gewoon normaal en zag het altijd als een soort van bug's in de iphone die nu pas opgelost zijn. Met deze update kan ik voor het eerst de Iphone echt overwegen want voorheen kon ik dat echt niet.

Mee weg gekomen, omdat de mensen die de iPhone kochten, dit blijkbaar geen reden vonden om het niet te doen. Die vonden het, mijzelf included, veel belangrijker om eindelijk een goed en simpel te gebruiken telefoontje/pda te hebben. En ik moet zeggen, op al mijn voorgaande WM toestellen kon ik veel, deed het echter weinig, en voor support hoefde ik al helemaal niet bij de fabrikant aan te kloppen. Apple support al dit nieuws zelfs nog voor de iPhone 1 (gps e.d. dan niet).

Ik ben het totaal niet met je eens CrazzieBernie. De iPhone had bij zijn introductie al een heleboel voordelen op de concurrentie. Dat de concurrentie niet stil gezeten heeft zal inderdaad zo wel zijn en er zullen nu inderdaad ook touch smartphones zijn met een degelijk interface die wel MMS V-card, VPN en stereo bluetooth hadden, maar zonder de iPhone hadden die apparaten nu zelfs niet bestaan. Het is gewoon netjes van Apple dat het de iPhone gebruikers gratis up to date houdt en ook elke nadeel wegneemt waar iPhone bashers zo graag op hameren.

Genoemde functies zijn imo toch echt basisfuncties, minimum vereiste voor een smartphone. Voor mij zou de afwezigheid daarvan stuk voor stuk dealbreakers zijn. En zelfs met deze update blijven er nog plenty dealbreakers over. De kans dat ik in de nabij toekomst een iPhone koop is dan ook zeer zeer gering.

Eerlijk gezegd verbaast het me nog steeds dat sommige mensen zo luchtig doen over het gemist van dat soort zaken. Is de bling-factor en de gelikte interface dan werkelijk zo belangrijk?

Ach, zo kan je bezig blijven, blijkbaar wil je gewoon geen Apple product. Ook prima, maar met deze update worden al de meest belangrijke basisfuncties gewoon afgerond...Apple is nieuw op de markt en ik vind het eigenlijk prima dat ze gewoon de tijd nemen. Ik was er zowiezo al niet zo bang voor een iPhone te nemen, juist vanwege de uitstekende support. En het OS is waar mensen de iPhone voor hebben gekocht, ik ben long-time WM gebruiker, maar was snel over toen ik dat gebruikte, en dat ondanks het missen van een aantal van deze zaken.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op dinsdag 17 maart 2009 21:51]


Apple heeft nooit beweerd dat de iPhone in een bepaald hokje past. De iPhone is de iPhone, klaar. Ik geef toe dat zaken als het forwarden van smsjes vaak een standaardfunctionaliteit is, maar kennelijk zijn er een heleboel mensen die deze functie niet zo belangrijk vinden. Wat voor jou een minimum vereiste is voor een smartphone is vindt Apple eigenlijk niet zo interessant, voor een groot gedeelte van de mensen is het namelijk geen vereiste.

De mensen doen luchtig over het ontbreken van deze zaken omdat de gelikte interface inderdaad belangrijk is. De interface ziet er niet enkel gelikt uit, het werkt ook gelikt. En daarom kopen de mensen de iPhone. Ik durf wel te stellen dat het iPhone OS het beste mobiele OS is er wat er momenteel bestaat. Dit komt o.a. doordat het relatief snel werkt, er erg goed uitziet (is ook belangrijk) en het erg consistent is. Dat laatste zorgt ervoor dat het OS heel simpel werkt. Simpel, snel en mooi, drie woorden waarvan iedereen wenst dat deze toepasbaar zijn op hun software, en in de mobiele markt is het eigenlijk Apple gelukt het ook waar te maken.

Sinds het betreden van de telefoonmarkt door Apple is het ontwikkelingen van mobiele besturingsystemen in sneltreinvaart gegaan. Apple leidt op dat gebied, en dat is niet zonder reden.

Voor mij zou de afwezigheid daarvan stuk voor stuk dealbreakers zijn
Je afkeer voor Apple lijkt me je grootste dealbreaker, maar dat is uiteraard je goed recht. Accepteer alleen eens dat hele volksstammen wél happy zijn met het apparaatje zonder de genoemde functies, dat heeft geen moer met 'bling-factor' te maken.

Basisfuncties van een mobiele telefoon zijn overigens bellen en sms'en, de rest is subjectief. Apple heeft voor zo ver ik weet het ding nooit 'smartphone' genoemd, en de term smartphone is sowieso niet gebonden aan een verplichte set functies.

[Reactie gewijzigd door edwingr op dinsdag 17 maart 2009 22:04]


Ik heb helemaal geen afkeer van Apple. Wat ze maken ziet er geweldig uit, en blijkbaar hebben ze de usability op veel punten ook wel goed voor elkaar - en waarschijnlijk beter dan de concurrentie.

Maar hoe kom je erbij dat de iPhone een telefoon is? Het is een PDA waarmee je kunt bellen! En een PDA, net als smartphone, impliceert toch al het een en ander, waaronder de functionaliteit die ze nu (eindelijk) hebben toegevoegd.

Hoe kom je er bij dat een iPhone een PDA is? Het is een telefoon/ipod met een paar PDA functies! ;)

Zo kun je ook wel wat blijven klagen over WM telefoons. Het eerste wat je verwacht van een apparaat (of je het nu een PDA of telefoon noemt laat ik in het midden) is toch dat je een goed bruikbare UI hebt! Dat lijkt mij al de eerste dealbreaker.
Een telefoon die niet goed te bedienen is heb je helemaal niets aan. Je kan er 100 opties instoppen, maar als je die niet fantsoenlijk kan bedienen of vinden heb je er niets aan. Ik heb liever 10 opties die goed werken dan 100 die niet werken.

Een WM telefoon bedient gewoon niet prettig en gezien de hoeveelheid verschillende UI er worden ontworpen zijn er meer mensen die er zo overdenken. Ook als je bekijkt hoeveel gebruik er van verschillende programmas wordt gebruikt tov WM telefoon is het heel hoog. Dus die functie's die werken gewoon!

Een gare GUI kun je nog wel mee leren leven - het kost wat moeite, maar het KAN wel. Daarentegen zal een gelikte GUI nooit functies kunnen toevoegen.

Het is niet de bling-factor, zoals velen roepen, maar de bruikbaarheid van de wel gboden functies. Kijk naar flickr, waar de iPhone op afstand de meest gebruikte cameratelefoon is en zelfs in de buurt komt van 'normale' camera's.
(Zie http://www.flickr.com/cameras/ )
De camera van de iPhone is niet de slechtste camera van een telefoon, maar er zijn zeker betere. Blijkbaar is de bruikbaarheid echter zoveel hoger dat dat niet uitmaakt.
Zo is dit dus met de meeste zaken op de iPhone: Als iets erop zit, is het goed bedienbaar.

(Ook zoiets: MMS wordt blijkbaar niet gebruikt, las dat in Belgie het bijvoorbeeld 0.02 mms/per aansluiting//dag is, dus blijkbaar is dat dan voor de gemiddelde persoon geen vereiste basisfunctie...)

En wat doet het gros van de mensen met iets nieuws? Showen, maar op op een of andere manier is dat bij Apple producten altijd net even wat in een groter spotlight gezet door zowel Apple als de afnemers van Apple producten. Showen heeft ook direct te maken met de bling-factor.
Er zijn dus mensen die er niet tegen kunnen, inclusief mijzelf. Overdreven gedoe, beetje opscheppen enzo. Wees toch gewoon jezelf, ipv showen dat je een van de weinigen (was) met een iphone. Je koopt niet iets om te showen, maar om het te gebruiken, tenminste als het nuchter bekijkt. Maar ja, t lijkt ook af en toe alsof we in Hollywood wonen hier :/

By the way, mms is een functie om meer geld binnen te halen als telco en niet zozeer een waardevolle functie voor de gebruiker.

Ik denk dat jij gewoon snel jaloers word op mensen die blij zijn met een product. Want wat jij showen noemt noem ik gewoon een product gebruiken. De iPhone is dan ook een van die telefoons waar je meer mee kunt dan in je zak stoppen en wachten tot er een mailtje of een telefoontje binnenkomt.

Veel tweakers hebben het moeilijk met het succes van Apple, het heden loopt dan ook niet zoals zij een aantal jaar geleden voorspelden. Enkel het apple logo roept al een slechte emotie want blijkbaar is iemand die een iPhone gebruikt gewoon aan het showen terwijl iemand met een HTC vast aan een medicijn tegen kanker aan het werken is |:(

Als ik kijk hoe veel mensen bij mij op school de hele dag naar hun scherm zitten te kijken en daar nog bar weinig bij doen, heb ik het idee niet dat ze deze serieus aan het gebruiken zijn, maar inderdaad dat ze er mee showen. Net zoals veel mensen met een iPod showen.

Zelf heb ik af en toe ook de neiging om niks te doen maar er ook mee te spelen, maar niet op het niveau waarmee sommige mede-scholieren van mij dit doen.

Maar ik heb wel, hoewel ik zeker niet van Apple hou, een iPod Touch besteld voor naast mijn Zune.

Tsja, en mensen met een HTC diamond o.i.d. gaan stil in een donker hoekje zitten ofzo? Dat showen doen mensen, en met name pubers, met alles wat nieuw is. Daar is niets specifieks Apple's aan, wat wel steeds wordt beweerd.

Dat showen doen mensen, en met name pubers
Bovendien.. wat doet het af aan het apparaat of merk an sich? Ik zou ook niet zo heel snel een bmw kopen vanwege een 'opvallende' groep onder de klanten van het merk. Maar ik zal nooit ontkennen dat het goede auto's zijn.

[Reactie gewijzigd door edwingr op woensdag 18 maart 2009 13:27]


een iPod Touch besteld voor naast mijn Zune
Dan vraag ik me alleen wel af wat het nut is van een iPod naast een Zune anders dan "voor de heb" of de show ?

[Reactie gewijzigd door edwingr op woensdag 18 maart 2009 13:22]


Genoemde functies zijn imo toch echt basisfuncties, minimum vereiste voor een smartphone. Voor mij zou de afwezigheid daarvan stuk voor stuk dealbreakers zijn. En zelfs met deze update blijven er nog plenty dealbreakers over. De kans dat ik in de nabij toekomst een iPhone koop is dan ook zeer zeer gering.
Basisfuncties op een telefoon zijn er eigenlijk maar twee: bellen en sms'en. Op een telefoon waarmee je onbeperkt kan e-mailen zal je gek zijn 49cent te betalen voor het versturen van een 320x240pixel foto naar één ontvanger. De andere features (MMS incl) zijn bijzaak en vormen voor sommige mensen dealbreakers terwijl dat voor andere mensen niet zo is.
Eerlijk gezegd verbaast het me nog steeds dat sommige mensen zo luchtig doen over het gemist van dat soort zaken. Is de bling-factor en de gelikte interface dan werkelijk zo belangrijk?
De iPhone heeft amper een gelikte interface, en wat een emotieloos zwart toestel met metalen randje voor 'bling' factor heeft is mij na 2,5 jaar ook nog niet duidelijk. Wel is het zo dat alles wat op de iPhone zit werkt. Wat er niet op zit is jammer, maar die lijst wordt met iPhone OS 3.0 (en de 25.000 nieuwe apps die het komende jaar verschijnen) weer een stuk korter.

Bij mij op het werk hebben we bijna allemaal een smartphone. De jongens met een HTC hoor je niet (hun toestel nodigt ze niet uit er meer mee te doen dan bellen, sms'en en te kijken wat voor weer het morgen is), de jongen met een Samsung loopt er sinds het eerste uur alleen maar van te balen, de jongen met de T-Mobile G1 is meer tijd kwijt uit te zoeken hoe de applicaties die hij downloadt werken dan ze daadwerkelijk te gebruiken. Maar die iPhone mensen die zijn er gelukkig mee, die switchen van iPod naar Mail, van Phone naar Messages en spelen de vetste games met de accelerometer.

Jij kunt vast een telefoon kopen met meer features dan de iPhone. En ze allemaal opnoemen en iemand verbazen. Maar als je het allemaal even mag demonstreren haakt je publiek af. Ik kan van de iPhone niet al die dingen noemen, maar de dingen die ik wel noem kan ik zonder probleem showen. De gebruiker bepaalt wel hoe essentieel bepaalde functies echt zijn. Maar liever een telefoon waarmee bellen en treintijden opzoeken kinderspel is dan eentje waarbij dat allemaal vet omslachtig is, maar je wel een foto'tje kan sturen naar iemand die geen e-mail op zn telefoon heeft.

Zeg eens eerlijk? Is dat MMS niet elkaar enorm nablaten? Wie gebruikt er MMS? Je hebt e-mail hoor in 2009!

Niet iedereen haalt zijn email op een mobiel op, en als je dan net iets meer dan 160 karakters aan tekst op iemand zijn mobiel wil deponeren is dat toch wel handig.

m.a.w. MMS is goedkoper dan langere sms-berichten

Duh. Het voordeel van MMS is dat de ontvanger er direct een melding van krijgt. Daarnaast hoef je je als gebruiker niet meer te bekommeren over bestandsformaten e.d. en biedt MMS direct extra features die je met e-mail lang niet zo makkelijk kunt realiseren.

MMS is duur, maar soms heeft het zeker meerwaarde.

Wat voor features dan? Ik krijg met push-email ook vrijwel direct een notificatie en ik kan mij niets voorstellen wat MMS meer kan dan email.

(lang) Niet iedereen heeft email op zijn telefoon. Met uitzondering van de iPhone, ondersteunt vrijwel ieder zichzelf respecterend toestel MMS, helemaal als je in dezelfde prijsklasse als de iPhone kijkt, en wordt dit vaak al vooraf geconfigureerd of krijg je de settings wanneer je het toestel voor het eerst gebruikt.

Daarnaast is het voor veel mensen goedkoper om 3x per maand een MMS te versturen dan om een internetabbo á x Euro te nemen.

Ja, maarrrr, hoeveel mensen gebruiken het dan ook echt? Ik heb er in 10 jaar nog nooit 1 gehad en zelf slechts 1 verzonden waarbij de andere partij klaagde wat dit nu weer was. Je kan ook zeggen dat het verbazingwekkend is dat zoveel telefoons niet eens e-mail hebben.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op woensdag 18 maart 2009 13:32]


Weet je, ga eens proberen WM 6.5 (dat geweldig nieuwe systeem van MS dat nu al weer 2 jaar achter lijkt te liggen op OS X Mobile) te installeren op je 1 of 2 jaar oude HTC. Oh nee damn, dat kan niet...

Damn, het kan wel... :P
alleen het is matig illegaal en zo.

Vooralsnog was de WM5 rom in mijn 2 jaar oude HTC featurecompleter dan de iPhone met de 3.0 update nog steeds is. En buiten dat hoefde ik geen EULA te schenden om unsigned apps erop te mogen draaien, alleen een waarschuwing wegdrukken of ik wel weet wat ik doe is genoeg.

WM6.1 + Manila2D doet overigens kwa flashyheid ook nauwelijks onder voor een iFoon.

Je en illegaal kan je je iPhone ook geheel unlocken, het gaat om wat het kan zonder getweak.

Ja je telefoon mag dan wel futuere completer zijn, het probleem is echter dat het voor geen meter werkt en niet goed te bedienen is. Ja ik heb ook met een WM 5 telefoon gewerkt. Zelfs het bellen van recente oproepen is dramatisch!
Mijn vader heeft een IPhone en ik moet zeggen dat ik het echt fijn vind werken.
Dus wat heb je aan futures als ze niet te vinden zijn of belabbert bedient wordt.

"WM6.1 + Manila2D doet overigens kwa flashyheid ook nauwelijks onder voor een iFoon."

Dat is dus wat anders. Onder die skin blijft het ene nagenoeg onbruikbaar systeem voor leken. OS X mobile is zonder skin voor 3 - 80 jarigen zonder al te veel uitleg.

Gratis is een mooi woord voor een update van $9,95.

Gratis voor alle iPhone's met abbo. Zelfs de 1ste generatie iPhone van 2 jaar terug. Alleen iPod bezitters moeten betalen voor de upgrade, maarja hoeveel mediaplayers kan je na 2 jaar nog nieuwe features aan toevoegen die door de fabrikant zelf vrijgegeven worden? Precies op een uitzondering na geen enkele.

De Zune, de Sansa (Hoewel dat misschien een jaar is) Clip en Fuze, de Cowon D2...

Eigenlijk, best veel spelers. Okee, Creative net als Apple niet, maar die maken toch alleen maar wan-producten tegenwoordig.

Voor de iPhone, waar het hier over ging, gratis. Voor de iPod betaald. Zie verder het artikel.

nee, gratis voor de iPhone.

bovendien vind ik 't redelijk fout om Apple aan te vallen op het moeten voldoen aan een Amerikaanse wet.

Uniek? Wij Windows Mobile gebruikers krijgen al jaren gratis nieuwe versies van Windows Mobile van de fabrikant nadat deze is uitgebracht (nee niet elke fabrikant doet dat, maar veel wel (zelfs E-ten!)).
Bovendien zijn sommige van die updates al jaren te vinden in de meest simpele telefoons die er zijn... sorry hoor, maar uniek is dit niet te noemen.

Daar wil ik dan inderdaad wel op inhaken. Er zijn een heel aantal mensen die nogal vallen over sommige 'basis'-functionaliteiten die de iPhone miste die OS 3.0 nu goed gaat maken. Ik ben het met jullie eens dat copy-paste bijvoorbeeld er vanaf het begin op had mogen zitten. MMS is volgens mij dan echt een verouderde techniek, wat teniet gedaan wordt door de mogelijkheid te kunnen e-mailen, maar dat terzijde.

Echter, de iPhone is vanaf dag 1 een vooruitstrevend concept geweest wat makkelijk en vloeiend was in gebruik, een intuitieve en gebruiksvriendelijke OS, die voor die tijd ongekend was bij andere merken. Op de iPhone werkte bepaalde dingen gewoon, die op andere telefoons nooit lekker van de grond kwamen. Om dit te verwezelijken heeft Apple concessies moeten doen. Dat begon bij 3G en GPS, copy-paste, MMS, Flash en volledige bluetooth functionaliteit. Nu moet ik zeggen dat ik de concessies ergens wel begrijp. Ook ik heb deze functionaliteiten wel eens gemist met mijn iPhone 2G, maar kan ze echter wel op 1 hand tellen. Sommige functionaliteit wordt echter vervangen door andere functionaliteit, zoals het versturen van bestanden via WiFi ipv Bluetooth. Echter, de klachten van gebruikers over de gebreken waren zeker niet ongegrond.

Nu, 2 jaar later heeft Apple eigenlijk bijna alle concessies opgelost. We hebben 3G, GPS en turn-by-turn, copy-paste, MMS, etc en zelfs nog meer functionaliteit die niemand gemist heeft zo ver, maar zeker wat toevoegt, zoals spotlight, voicerecorder, etc. Welk ander merk telefoonbouwer of mobiel OS bouwer kan dat Apple nadoen? Op deze manier je gebruikersfeedback behandelen en klachten oplossen in dit tijdsbestek, op een manier dat het prachtig werkt en uiterst functioneel is zie je niet vaak bij dit soort grote bedrijven. En dan krijg je inderdaad een 2 jaar oude telefoon, zij het zonder GPS en 3G, die nog zo geupdate gaat worden. Wie een 2 jaar oude Symbian of WM telefoon heeft moet dan toch echt eerlijk toegeven dat je zulke updates niet gezien of gehad hebt, die op een zelfde doortreffende wijze de problemen oplossen en functionaliteit vergroten.

"Dit is gewoon uniek, een GSM toestel van meer dan 2 jaar oud (iPhone 2G) die nieuwe functies toegemeten krijgt, gratis ! Hier kunnen andere merken nog wat van leren."

Je bent in de Apple marketing getrapt. Dit zijn geen nieuwe functies maar normale smart phone functies die niet werkte op de Apple phone. Dus nu is de Apple phone eindelijk af en zijn de vergeten functies eindelijk toegevoegd. (Dat hoop ik dan)

Over het algemeen worden producten van Apple een paar dagen na berichtgeving geleverd, ik weet dus niet waar je stelling op gebaseerd is. Bij andere fabrikanten is het vaak maanden wachten.

Verder was vooral bekend dat dit een sneak preview is, en dus kon je al verwachten dat het niet direct beschikbaar wordt.

Tsja, Windows 7 mobile features werden ook ver van te voren aangekondigd, dan gaat het door een beta stadium, wordt het publiekelijk beta gemaakt e.d. De meeste updates gaan door zo'n lang traject.

Dus het is niet een 'nadeel van de berichtgeving van Apple' te noemen.

Ook is het zo dat de development-kit nu wel beschikbaar is met deze nieuwe functies en er dus op lancering hiervan ook meteen een lading aan applicaties beschikbaar is van externe partijen die hier gebruik van maakt.

Jammer dat iPod gebruikers hier 10 dollar/euro(?) voor moeten gaan betalen. Dat vind ik eerlijk gezegd nogal schraal. Wat is hier de reden voor?

Moet van de accountant:
“It’s an accounting requirement that if you upgrade a device that’s not on a subscription, you have to charge,” Needham and Company financial analyst Charles Wolf said. “Apple has a choice of what to charge, but they have to charge.”
Zie http://www.macworld.com/a...91/2008/02/ipodtouch.html :)

Vind het een rare verklaring. Updates van OS X zijn toch ook gratis ? Dat is een OS voor een computer, net als het iPhone OS een OS is voor iPod Touch.

Ik heb een iPhone maar geen abonnement met Apple. Ik heb de telefoon SIM-lock vrij gekocht en heb alleen een abonnement met mijn telecomprovider. Toch is de OS update voor mij gratis.

Voor andere producten zonder abbonement zijn updates ook gratis, zoals de nieuwe firmware voor een router of BIOS voor een moederbord.

Ik denk dat Apple ook wel geld wil vragen voor iPhone updates en dat uiteindelijk ook gaat doen. Alleen durven ze het nu nog niet omdat ze zich realiseren dat de iPhone op diverse gebieden nog achterloopt. Met name op zeer basis telefoon en PDA functionaliteit. Met versie 3.0 pakken ze heel wat van die dingen aan dus misschien moeten we voor versie 4 wel gaan betalen.

Bij versie 2 was het ook zo.
Het was boekhoudkundige reden
meuk: Apple iPod Touch 2.0

Bij versie 2 was het ook zo.
Het was boekhoudkundige reden
meuk: Apple iPod Touch 2.0
Maar ik kon mijn vorige week aangeschafte iPod Touch gratis updaten naar 2.2.1, beetje krom gezien het versie nummer, omdat dat tov 2.0 een major release is geweest.

En moet zeggen, zoveel goeds / leuks voegt deze nieuwe versie ook niet toe aan de iPod Touch, kan echt zien dat de focus van Apple op de iPhone ligt.

[Reactie gewijzigd door CptChaos op dinsdag 17 maart 2009 21:06]


[...]
Maar ik kon mijn vorige week aangeschafte iPod Touch gratis updaten naar 2.2.1, beetje krom gezien het versie nummer, omdat dat tov 2.0 een major release is geweest.

En moet zeggen, zoveel goeds / leuks voegt deze nieuwe versie ook niet toe aan de iPod Touch, kan echt zien dat de focus van Apple op de iPhone ligt.
Hoezo? 90% van de features van vandaag werken ook op de iPod Touch. Ze draaien hetzelfde OS, waarvan een aantal dingen hardware afhankelijk zijn. En de iPhone heeft nu eenmaal wat meer aan boord. Hoewel juist de Touch weer Nike+ ingebouwd heeft, en de iPhone dat niet. Dus de focus van Apple ligt echt niet alleen op iPhone.

En wat betreft Major releases. Van 2.0 naar 2.2.1 is alsof je een auto met vijf versnellingen vooruit er een zesde bij geeft. Van 2.x naar 3.0 is alsof de auto naast 5/6 vooruit versnellingen ineens ook een onmisbare achteruitversnelling heeft (beeldspraak voor MMS?).

De reden is een wet in de VS die zegt dat je geen gratis extra functionaliteit aan toestellen mag geven eens die op de markt zijn. Enkel via een abonnementsvorm mag dit wel en vermits de iPhone met een abonnement werkt is deze gratis voor de iPhone.

Dat is raar bij de zunes doen ze het wel gewoon, heb je hier bronnen van?

En waarom doen ze dan niet 1 cent of zo?

[Reactie gewijzigd door N.v.t. op dinsdag 17 maart 2009 22:16]


Dan zou t ze zeker geld kosten voor die transactieverwerkingen.

't is wel heel erg protectionistisch als die wet bestaat. Je verbiedt dus bedrijven om geen geld te vragen voor iets wat zij zelf gratis willen aanbieden. 't heilige in die wet snap ik wel, da's dat bedrijven zo gratis reclame kunnen maken 'omdat ze gratis updates op hun producten uitbrengen'. Daar kun je weinig tegen beginnen als concurrent. Maar deze wet stamt vast uit de tijd van patenten ;)

[Reactie gewijzigd door Grrmbl op dinsdag 17 maart 2009 23:18]


Daarnaast is het zo dat de prijs van de updates, ongeveer gelijk moet zijn aan de waarde ervan. Een muziekspeler die alleen muziek af kan spelen zonder verder énige functionaliteit kun je amper dezelfde speler meer noemen als deze door een update kan wat de iPod touch nu kan. Dan zou het alsnog niet eerlijk zijn om daar één cent voor te vragen.

De iPhone - aanschaf-prijs en een deel van het abonnementsgeld dat Apple ontvangt - wordt in de balans bij Apple niet in één keer, maar maandelijks bijgeboekt. Zodoende kan Apple hier updates voor verstrekken: een soort abonnements-structuur. Met de Touch werkt dit niet zo (die koop je in één keer_ en moet je er dus voor betalen. Ik geloof zelfs dat Apple volgens de Amerikaanse wet een dergelijke update niet een mag weggeven.

Daarnaast vind ik 't logisch dat voor een grote update betaald moet worden: software is tegenwoordig belangrijker en zodoende waardevoller dan hardware. Dus moet er voor betaald worden.

Het verbaasd mij enigszins dat er zo'n regeling bestaat. Volgens mij worden er namelijk ook updates verstrekt voor Windows Mobile aan mensen met een non-branded toestel. Zou dit dan buiten deze regeling vallen?

En valt het verstrekken van een Service Pack zoals dat bij Windows gebeurd dan ook niet onder deze regeling?

Apple heeft overigens gelijk zich netjes aan de regelingen te houden, alleen heb ik wel zo mijn serieuze vragen bij de regelingen. Ook vraag ik mij af of dit ook gaat gelden voor de non-Amerikaanse iPod Touch bezitters in Europa, Azië en de rest van de wereld die waarschijnlijk niet onder deze Amerikaanse wet vallen?

De regel is simpelweg dat je voor updates niet hoeft te betalen maar voor upgrades wel. Het is de keuze van apple om een kleine update als upgrade te noemen en zo geld te vragen.

Dat winmobile geupdate kan worden komt omdat het gewoon ROM updates zijn en niet upgrades.

Verschil tussen update en upgrade is het verschil tussen windows xp naar vista of xp uitbreiden/repareren/verbeteren.

Dus niet erg netjes van apple, want die noemen 't gewoon upgrades uit marketing perspectief, maar daar troggelen ze dus wel weer meer geld mee af.

[Reactie gewijzigd door Sleep0rz op dinsdag 17 maart 2009 21:31]


? Updates (2.2 -> 2.3) zijn gewoon gratis. Dat is dan toch exact hetzelfde systeem?

Kan iemand mij hiervan de USC van quoten, en eventueel relevante caselaw?

Het lijkt mij dan logisch dat met updates bugfixes, security issues en dergelijke worden bedoelt en met upgrades extra functionaliteiten. Voor zover ik weet voegt windows update geen (grote) extra functionaliteit toe.

De windows ultimate extra's zijn gratis. Dichter bij huis; Zune updates/upgrades zijn gratis, updates/upgrades van alle andere mp3spelers zijn gratis (of zijn er niet :P ). HTC telefoonupdates/upgrades zijn ook gratis en die voegen soms ook functionaliteit toe.

Als je als apple zijnde 'copy paste' als grote extra functionaliteit ziet, doe je 't echt expres.

De Ipod Touch is het enige apparaat waarvan ik weet dat dit soort mini updates geld kosten. Want komop, ze kunnen wel veel kletsen over 'herschreven' dingen, maar ondertussen merk je als eindgebruiker maar de extra van een paar kleine functies, die eigenlijk al standaard hadden moeten zijn en al zeker geen wereldschokkende verbeteringen zijn.

Voor de extra's van Vista Ultimate betaal je dus wel. Dat zit hem in de prijs van Ultimate. Over de Zune weet ik verder niets.

En die Zune, dat weet ik wel. De eerste versie krijgt nog steeds updates, terwijl we alweer anderhalve generatie verder zijn. Erg netjes van Microsoft, omdat dit volgens het voorbeeld van Sleepz0rs upgrades zijn. Blijkbaar kan het dus wel?

"Ja maar, Microsoft heeft niet zo'n hoog marktaandeel, en ze proberen eht zo van Apple te pakken, of ze daar nou verlies op draaien of niet!"

Ja maar, denk je dat het Apple of Microsoft zoveel zou kosten om oude generaties dezelfde software te laten ondersteunen? Ik denkd at beide bedrijven daar meer dan genoeg winst voor maken, en dit zeker geen slechte business strategie is.

een Service Pack is een update die binne een bepaalde versie valt.

anders gezegd windows XP met SP3 blijft XP en wordt niet een nieuwe versie.
een Iphone OS update van 2.0 naar 2.2 is een SP en als het cijfer voor de punt veranderd een nieuwe OS versie

en XP kon je over het algemeen niet gratis update naar Vista dus logies dat het geld kost

Tsja, als je van veel software pakketten een grote sprong maakt (CS3, CS4) vmware e.d moet je voor de update betalen, dat is wel vaker zo.

Ach en wat is 10 dollar of 10 euro.

Het gaat niet om die 10 euro voor 1 update, maar om het principe. Eerst moest je 19 euro betalen voor de januari (2008) update, die extra functionaliteit bracht (google maps, email, weerbericht). Daarna 10 euro voor versie 2.0. En nu weer 10 euro voor versie 3. Stel dat je net in januari 2008 een iTouch hebt gekocht, dan moest je gelijk 19 Euro bijbetalen voor extra functionaliteit. Koop je het ding een half jaar later met versie 2 erop dan ben je dus naast de gewone prijsverlagingen al 29 Euro goedkoper uit. Ik vind dat gewoon customerfucking. Er kan wel zo'n wet in de VS zijn, maar niet in Nederland, dus dat argument is gewoon kul van Apple.
Overigens zijn ze aan de andere kant tot nu toe wel weer zo "slordig" (opzet?) om de updates wel vrij downloadbaar op hun servers aan te bieden met verborgen link, maar alleen de tweakers kunnen daar iets mee.

Als je een iPod touch koopt (zo heet dat ding) met de vorige versie, kreeg je volgens mij de nieuwe versie van de software er bij als deze al uit was op het moment dat je hem kocht.

Aan de andere kant, je kocht de iPod met een bepaalde versie van de software die bepaalde functionaliteit bood. Dat er een nieuwe versie komt met extra features, wil niet zeggen dat dat je die moet krijgen.
Analoog: Je hebt 3 jaar geleden een PC gekocht met XP. Nu zeg jij dus dat je hier gratis Vista voor wil krijgen en straks WIndows 7?
Of op de Mac: In 2005 heb ik een Mac mini gekocht met Mac OS X 10.4. Nu zou ik dus volgens jou 10.5 en 10.6 moeten krijgen? Of mijn iMac met 10.5? Ook 10.6?

Of spelletjes? Je koopt FIFA 2000, dus je krijgt 2001, etc ook?

Dit zijn geen nieuwe OSes, maar updates van hetzelfde OS, naar mijn mening. Apple is het daar misschien iets minder mee eens, maar dit is geen featurelijst van een nieuw OS, maar meer een soort service pack, om je Windows analogie aan te houden. Dit zijn echter wel gratis.

Dat tweakers 3 van de grote hoeveelheid nieuwe functies noemt, tsja...

Zo zijn er 1000 meer api's voor de ontwikkelaar beschikbaar gemaakt.

En onder andere de nieuwe features zijn:

- In program-betalen. (Dus in je applicatie kan je ook een betaalscherm plaatsen voor extra levels e.d welke via het zelfde systeem worden gekocht als de applicatie zelf (app-store betaalsysteem).
- p2p via Bonjour voor software
- Mogelijkheid om externe hardware (welke je aansluit op je iPhone) direct aan te spreken, en hier zo software voor te schrijven
- Google Maps integratie in je eigen programmas
- Push voor eigen applicaties (via een apple-api, om zo het probleem van 'achtergrond applicaties' te tackelen en het stroomverbruik laag te houden, omdat er maar een enkel proces gestart hoeft te zijn welke al het push verkeer van elke applicatie regelt.)

Voor een nog veel langere lijst moet je hier maar eens kijken: http://www.engadget.com/2...one-os-3-0-preview-event/

Kijk eens copy/paste en A2DP. Daar zaten veel mensen op de wachten. Het heeft even geduurd, hopelijk draait het een beetje stabiel.

Wat ik ook wel netjes vind, is dat de oude iPhone ook kan mee genieten van de nieuwe update.

[Reactie gewijzigd door black_eye op dinsdag 17 maart 2009 19:54]


Niet geheel mee kan genieten overigens.
Now the hardware has changed between these two devices. For instance, A2DP and MMS won't be available on the iPhone 1st gen.
Bron

A2DP _/-\o_ dank u dank u Apple. De reden dat ik mijn 1st gen de deur uit heb gedaan was het ontbreken hiervan. Maar sinds mijn Blackberry Bold (geweldig toestel trouwens) recentelijk zo is dichtgetimmerd dat ik er geen muziek meer op kan zetten (f&^*ng IT policies!) ga ik prive rap weer terug naar Apple.

(nu nog hopen dat de A2DP implementatie niet zo brak is als in Leopard.)

Edit: Halleluja het wordt nog beter: tethering ook al toegevoegd! Is het geen 1 April?

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 17 maart 2009 20:59]


Even offtopic: dat doet je baas niet om je te pesten. Wel om schadeclaims te voorkomen als ze een paar illegale nummers vinden op je toestel. Hier draait je baas dan namelijk voor op.

Klopt, als ik de IT policies zou bepalen werden Blackberrys ook gewoon helemaal dichtgetimmerd en kwam er geen enkele (aan alle kanten hackable) iPhone mijn Exchange server in. Security moet je gewoon serieus nemen. Maar ja als gebruiker had ik wel graag een unencrypted geheugenkaartje en app installatie privileges gehad (of een lekker makkelijk jailbreakable iPhone) O-)

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 17 maart 2009 23:43]


Hoe ga jij een Iphone onderscheiden van een ipaq op je exchange server?

Is dit een serieuze vraag? Bij bedrijven die hun zaken op orde hebben wordt elk individueel mobieltje dat met je Exchange server mag praten geauthoriseerd vanuit MSCMDM (Windows Mobile/iPhone/Android/etc) of BES (Blackberry), en als IT beheerder weet je toch hopelijk wel welke devices je ooit hebt aangeschaft.

Het zou wat worden als elk willekeurig Exchange-capable apparaat ergens op deze aardbol zomaar je mail/contacts/calender in mag als iemands username/password gestolen/geraden wordt.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op woensdag 18 maart 2009 13:53]


Jah inderdaad een goede update, hierdoor zal het gebruik van de iPhone nog gemakkelijker worden. Vooral het copy/past is echt een toevoeging, als je dan iets wilt herhalen hoef je het niet overnieuw te typen :P

Laten we niet vergeten dat ontwikkelaars de beta vandaag al kunnen proberen, zodat ze hun applicaties compatible kunnen maken met de nieuwste features!

Dat zijn heel wat fijne verbeteringen die ik altijd al miste op mijn iphone, goed bezig apple :)

Goede update, lost een heleboel problemen op die mensen met de iPhone hadden :).

Wat ik niet zie staan in het nieuwsbericht is ondersteuning voor turn-by-turn navigatie, een vrij cruciale update. Picca: http://cache.gizmodo.com/...e/iphone30softwareb63.jpg

Een nadeel vind ik wel dat MMS niet beschikbaar zal zijn op de eerste generatie iPhone, erg vreemd naar mijn mening. SwirlyMMS, een applicatie die beschikbaar is na het jailbreaken van de iPhone, werkte ook al op de eerste generatie iPhone. Er is geen technische beperking waarom MMS niet op de eerste generatie iPhone zou kunnen werken. Jammer.

[Reactie gewijzigd door MarcoC op dinsdag 17 maart 2009 19:57]


BYOM = Bring your own maps... dus ik ga er van uit dat TomTom nu zijn software mag uitbrengen!

Sygic schijnt haar navigatie sofware al verzonden te hebben naar de appstore. Cygic is helemaal geen verkeerde navigatie zo te zien. Kost zo'n 79 euro?

Boem! En dit draait dan weer mooi op OS X :Y)

Nu nog betere prestaties op hardware gebied...

... en dan denk ik al vlug dat iPhone er een krachtiger broertje bij krijgt in de vorm van een nieuwe iPhone en wat later de eerste Apple Netbook met touchscreen... het spul draait toch op OS X !

Windows Mobile 7 beter be good from the ground up !

added>> Iemand op de hoogte op welke kernel (en aansluitend) WM7 draait ?

[Reactie gewijzigd door el.gee op dinsdag 17 maart 2009 19:59]


Da's gewoon een iets aangepaste 'standaard' Windows CE kernel. Als je die wilt bekijken, de source daarvan is openbaar.

[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 17 maart 2009 20:58]


Nog een paar nieuwtjes:

1) De location API mag/kan nu ook gebruikt worden voor turn-by-turn toepassingen.
Er is maar één regel, het mag alleen met eigen kaartmateriaal.

2) Tethering (werd bevestigd tijdens de Q&A sessie)

3) Notes worden gesynchroniseerd.

[Reactie gewijzigd door Carbon op dinsdag 17 maart 2009 20:02]


Was dat niet altijd al zo bij punt 1 ?

Nee, eerst mocht het helemaal niet.
«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:09 Australische internetpolitie zet dwangsommen in tegen verboden links
Vorige 19:26 VIA kondigt chipset met 1080p-ondersteuning aan
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011