Apple heeft plannen om het draaien van achtergrondapplicaties op de iPhone toch toe te staan. Het zal waarschijnlijk om een beperkt aantal apps gaan, die eerst afzonderlijk door Apple bekeken en toegelaten moeten worden.
Bronnen binnen Apple hebben aan meerdere media laten weten dat het bedrijf overweegt om iPhone-applicaties die op de achtergrond draaien toe te staan. Tot nu toe is dit niet het geval, omdat de fabrikant bang is dat de apps te veel resources opsnoepen, waardoor de gebruiker de iPhone mogelijk te traag gaat vinden. Bovendien zou de accuduur eronder lijden als er continu meerdere applicaties draaien en zouden nieuwe beveillgingsrisico's hun intrede doen. Alleen enkele applicaties van Apple zelf draaien op de achtergrond.
De oplossing waar Apple aan denkt zou zijn dat er slechts een beperkt aantal programma's tegelijk op de achtergrond mag draaien. Waarschijnlijk moeten ontwikkelaars toestemming vragen en zal Apple kijken hoeveel systeembronnen en bandbreedte de applicaties in gebruik nemen. Mogelijk kan de gebruiker vervolgens twee applicaties uitkiezen die op de achtergrond blijven draaien.
Het is nog onduidelijk per wanneer Apple de apps gaat toestaan. Het is niet waarschijnlijk dat dit al bij de release van de iPhone 3.0-software gaat gebeuren. Die introduceert namelijk al 'Push Notification', dat een deel van het probleem oplost: gebruikers kunnen er dan door applicaties op geattendeerd worden dat er bijvoorbeeld een nieuw bericht op ze staat te wachten.
De kans is daarom groot dat Apple wacht tot de introductie van iPhones met betere specificaties. Met een snellere processor en meer geheugen is de impact van de achtergrondapplicaties minder groot. De reden dat Apple nu al laat doorschemeren ermee bezig te zijn, is waarschijnlijk omdat concurrerende mobiele besturingssystemen als Windows Mobile, Android en WebOS van de Palm Pre wel achtergrondapplicaties van derde partijen ondersteunen.