Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

Gebruikersreview van de Maand

Wat waren de beste userreviews van april?

13-05-2014 • 08:00

62

Multipage-opmaak

De beste userreviews van april

We durven wel te stellen dat er wereldwijd maar weinig sites zijn die gebruikersreviews van een dermate hoge kwaliteit hebben als die op Tweakers. We vonden het daarom tijd om de pareltjes uit het grote aanbod in de spotlight te zetten. Maandelijks publiceert Tweakers daarom de Gebruikersreview van de Maand.

Elke maand kiezen de communityleden de in hun ogen beste userreview en op de tweede dinsdag van de maand bundelen we deze in een artikel. De reviewer met de meeste stemmen krijgt een maand lang de titel Reviewer van de Maand en als extraatje krijgt hij een jaar lang een Tweakers-abonnement.

Kom je een goede userreview of andere usercontent tegen die in mei is geschreven? Dan kun je deze aandragen in:

Winnaar april 2014

In deze eerste editie was het meteen raak en kregen twee userreviews evenveel nominaties. We hebben het aantal views de doorslag laten geven, waardoor de N550-review van Meulendijks89 met de eer gaat strijken.

+3Asus N550JV-CN270H review

door Meulendijks89

36

Diverse tweakers lieten weten baat te hebben gehad bij deze recensie van de populaire N550-laptop van Asus. Naast testen voor onder andere de opslagmedia, heeft deze tweaker het bereik van de draadloosnetwerkkaart gemeten en heeft hij veel fotomateriaal geschoten. Ook biedt de review een uitgebreide bespreking van de geluidskwaliteit en schroomde Meulendijks89 niet een kijkje onder de motorkap te nemen. De reviewer biedt zijn verontschuldigingen aan voor het feit dat hij 'niet veel tijd heeft om lange uitgebreide reviews te schrijven', maar gezien de vele positieve reacties zijn veel users van mening dat het met de lengte en kwaliteit wel goed zit.

Overige top 4

Kiswum

+3Sony Xperia Z1 Compact Zwart review

door Kiswum

24

Voor deze zeer uitgebreide review van de Sony Xperia Z1 maakt Kiswum gebruik van foto's, benchmarks en video. Onder andere worden de cameramogelijkheden uitgebreid behandeld, met veel met het toestel genomen foto's en video's. Onderdeel van de review is een beschrijving van het probleem met de blauwe waas van de camera. Kiswum maakt gebruik van polls om de mening van zijn lezers te peilen, onder andere over dit euvel. De tweakers noemden dit benoemen van de negatieve punten een positieve eigenschap van de review.

Tweakers Henk

+3Samsung 840 EVO 250GB review

door Meulendijks89

32

Meulendijks89 is niet alleen goed in het reviewen van laptops, maar blijkt ook zijn tests van ssd's in een mooi verhaal te kunnen verpakken. Hij geeft onder andere een breed overzicht van de bijbehorende Samsung Magician-software en hij heeft de drive aan de benchmarks van AS-SSD en CrystalDiskMark onderworpen. Zijn conclusie? "De SSD is ontzettend snel en daar ben ik zeer tevreden mee." De Samsung 840 EVO 250GB krijgt van hem vijf sterren.

+3HTC One (M8) 16GB Zilver review

door Opinion

8

De tweede smartphonereview van deze top 5 gaat over de HTC One M8. User Opinion was een van de gelukkige winnaars van een toestel bij het HTC One M8-evenement van begin april, dat door HTC en Tweakers werd georganiseerd. In deze review vinden we geen benchmarks en andere tests, maar een uitgebreide bespreking van het uiterlijk en de gebruikerservaring. Mede-tweakers noemen deze aanpak 'verfrissend' en hebben lovende woorden voor de schrijfstijl van Opinion.

+3NZXT Kraken G10 Zwart

review door Daffie

27

In deze userreview bespreekt user Daffie de NZXT Kraken G10, een stalen bracket voor een waterkoeler om de gpu op temperatuur te houden. Met behulp van een groot aantal foto's, beschrijft Daffie het monteren van de Kraken G10 met de Corsair H55-waterkoeler op MSI R9 280X'en en het inbouwen in een Cooler Master HAF 932-behuizing. Het verschil bij zijn mining-pc's is duidelijk merkbaar, is de conclusie van Daffie. "Niet alleen wordt de videokaart veel koeler, maar ook kun je de warmteafgifte verplaatsen (net als 'normale' waterkoelers), zodat de warmte die de videokaart afgeeft, meteen naar buiten de case verplaatst wordt. Dit scheelt ook bij warmteontwikkeling van andere componenten in je case."

Tweakblog van de Maand - April

Niet alleen reviews verdienen een plek op deze pagina, ook andere goede usercontent kan hier de extra aandacht krijgen die hij verdient. Denk daarbij aan Tweakblogs en posts van echte tweakerprojecten, eigen initiatieven voor Best Buys, casemods, enzovoorts.

Raspberry Pi met pilight voor noobs deel 2

door Koffie

5

In januari begon user Koffie met zijn stappenplan voor noobs om de Raspberry Pi te gebruiken voor het aansturen van diverse lampen en kachels. In april volgde het tweede deel van deze serie, oftewel in de woorden van Koffie: "Tijd om een breadboard in elkaar te prutsen." In deze Tweakblog beschrijft hij onder andere het installeren van de hardware en pilight 3.0, en het configureren van LIRC. "Binnenkort hoop ik een post te kunnen voor het aansturen van een kachel door middel van een relais in combinatie met uitgebreide rules uitleg", aldus Koffie.

De beste gebruikersreview van januari, februari en maart

Hoewel we met de maand april aftrappen, wilden we ook de beste reviews van januari, februari en maart in het zonnetje zetten. We kijken daarvoor naar de verhouding van populariteit en waardering.

De Gebruikersreview van de Maand - januari

+3MSI Radeon R9 270X GAMING 2G review

door TERW_DAN

32

TERW DAN behoeft bij veel tweakers geen introductie. Deze user is karmakoning en dat komt mede door zijn hooggewaardeerde reviews. In deze bespreking neemt hij de MSI Radeon R9 270X GAMING 2G onder de loep. Bij videokaarten gaat het uiteraard om de prestaties en TERW DAN weet als een van de weinige users resultaten van zelf gedraaide gametests van een grote hoeveelheid kaarten in grafieken te vatten. Ook de temperaturen en het verbruik van de kaart worden besproken. "Deze GAMING-R9 270X is een leuke videokaart met een goede koeler, en biedt eigenlijk hetzelfde als zijn wat duurdere broertje, de Hawk", concludeert TERW DAN.

De Gebruikersreview van de Maand - februari

+3Huawei Ascend G700 Zwart review

door Mindpower

52

Begin februari publiceerde Mindpower zijn zeer verzorgde review van de Huawei Ascend G700-smartphone en inmiddels staat de teller op meer dan 11.000 views. Enkele hoogtepunten uit zijn review zijn onder andere de gif-animatie om de kijkhoeken te tonen, de bespreking van het gebruiksgemak, de donker/licht-foto's en de uitgebreide updates. Dat Mindpower ook de nadruk op de minpunten legt in zijn conclusie, komt de betrouwbaarheid ten goede. "In vergelijking met de Moto G heeft de Huawei Ascend G700 een groter scherm, uitbreidbaar geheugen, dual-sim en wordt de telefoon met een adapter geleverd. De Moto G heeft daarintegen wel een betere gpu en de nieuwste Android-versie", is het oordeel van Mindpower.

De Gebruikersreview van de Maand - maart

+3Silverstone Sugo SST-SG08B-Lite review

door Foritain

21

Hoewel de Chromecast-review van Verwi159 met afstand de populairste was in maart, komen we op basis van de verhouding views-beoordeling op deze review van Foritain als beste van maart. Hij bespreekt de SilverStone SG08-Lite: een mini-itx-behuizing met geringe afmetingen maar, in de woorden van Foritain, 'flink wat mogelijkheden'. Een van de eigenschappen die deze review aantrekkelijk maken, is de bespreking van de alternatieven. Foritain: "Stoffilters op kritieke locaties, voldoende koelmogelijkheden en ventilatie, een frontpanel met usb 3.0, en een optical bay zonder dat die ten koste gaat van de uitstraling maken het een prima all-rounder."

Reacties (62)

62
61
58
9
1
1
Wijzig sortering
Goede reviews zijn ook erg belangrijk. Helaas heb ik zelf niet de tijd om een uitgebreide beoordeling te gaan schrijven en houd het veelal bij een score zonder inhoudelijk op het product in te gaan, tenzij ik ergens heel erg enthousiast over ben.

Nu weet ik wel dat je een gegeven paard niet in de bek mag kijken, maar een half jaar ad-vrij abonnement als prijs ? Ik vraag me af hoeveel mensen je daar een plezier mee doet. Volgens mij heeft het merendeel van de mensen sowieso een adblocker geïnstalleerd, ook al is dat volgens de algemene voorwaarden van Tweakers.net niet toegestaan.

Voor mijn review over "The Last of Us" kreeg ik een Mycom waardebon van € 50 (waarvoor nogmaals hartelijk dank !). Daar heb je tenminste nog wat aan.
Wat in mijn ogen ook een mooie beloning kan zijn is een karmabonus. Dit zou vooral handig zijn voor mensen die reviews schrijven en daarbij veel foto’s maken. Door de extra karma krijg je namelijk ook weer extra ruimte erbij in het fotoalbum van Tweakers. Je krijgt natuurlijk al een flinke boost als je een review schrijft, maar een extra bonus is nooit verkeerd.

Leuk trouwens om te lezen dat ik de review van de maand februari heb geschreven :)
Karmabonus, dat is inderdaad wel nuttig. Vooral als je veel foto's aan je review zou willen toevoegen. Gelukkig heb ik nog ongeveer 50% over van mijn fotobox, maar als ik meer reviews per jaar zo schrijven, dan zit het al snel vol.

Wat een een gave prijs zou zijn voor de winnaar van het jaar: Een dag meedraaien met 1 van de redacteurs, gewoon deels samenwerken om wat meer te leren over de testmedothieken. Je eigen reviews kunnen hier eigenlijk alleen maar beter van worden, de Tweakers-redacteur wordt toegewezen aan de hand van de categorie waarbij de winaar-van-de-maand heeft gewonnen. In dit geval zou Meulendijks89 dus meedingen om een dagje mee te lopen met de redactie die over laptop reviews gaat.
Uiteraard kost dit tijd en geld van beide kanten, maar het is denk ik wel Tweaker-waardig en zeer uniek.

[Reactie gewijzigd door Kiswum op 26 juli 2024 05:07]

Reviews geven al enorm veel karma. Ik heb tegenwoordig 51k karma, met 2 reviews die 3% van mijn karma zijn. Dat is toch bijna 1,5k karma voor 2 reviews is 750 karma voor 1 review. Das heel wat reactie's en forum posts...
Prima, ik heb er 12 maanden van gemaakt. De vier winnaars hebben 'm vandaag gekregen. Vergeet niet dat alle maandwinnaars uitgenodigd worden voor de Tweakers Awards. De winnaar van de 'review van het jaar', gekozen door de Tweakers bij de Tweakers Awards, krijgt daar ook nog een verrassing. Naast de bakken met karma die je voor je review krijgt toch allemaal leuke extra's.
Nice, tnx :)
Daar had ik niet op gerekend, dus een leuke verrassing :)
Dat is leuk! Zeker een toffe verrassing! Lijkt mij echt onwijs om dat mee te mogen maken.
Bedankt.
Mooie ontwikkeling dat Tweakers de community steeds weer positief verrast :)
Bart ® Moderator Spielerij 13 mei 2014 08:35
Leuk initiatief, maar is het aantal views wel een goed middel om te bepalen wat de beste review is? Een supergoede review van een minder gewild/bekend artikel maakt zo nooit een kans.

Even goed gefeliciteerd aan de winnaars :).
Inderdaad, impopulaire producten met goede reviews blijven zo onderbelicht.

Dus, wie in de spotlights wil komen moet als eerste een nieuwe videokaart kopen en daar direct een uitgebreide review van maken. Een minder populair product als een NAS of een instap CPU is niet de moeite.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 26 juli 2024 05:07]

Toch wel, als meerdere tweakers de review van een niche-product nomineren, kan deze het zomaar tot review van de maand schoppen. Ik denk dat de reviews van dit artikel al aantonen dat je een gezonde mix van besproken producten kan krijgen.
Verwijderd @Olaf13 mei 2014 10:11
Inderdaad, -als- meerdere tweakers het artikel nomineren.
Maar als je een artikel op de 26e van de maand schrijft is de kans wel erg klein dat het gelezen wordt door een nominerende tweakers.
Je kunt tot bijna twee weken na het einde van de maand nomineren, dat zou genoeg moeten zijn om zelfs de reviews van de 31e een kans te geven.
De nominaties worden voor zover ik heb gezien vooral gedaan door tweakers die de userproductreviews erg nauwlettend volgen (en wellicht grotendeels puur voor die reviews naar Tweakers komen?).

Ik denk juist eerder dat het andersom is: hoe later in de maand, hoe verser je in het geheugen van de nominerende tweaker zit, hoe groter de kans is dat je genomineerd wordt
Nee, maar als de stemmen staken en je wil dat de bezoekers van tweakers een keus maken, heb je weinig andere opties. Je kan ook de redactie van tweakers dan laten kiezen, maar dan wordt het nog subjectiever en is het geen keuze van de bezoeker meer.
Ik ben het met je eens dat een populair product dan veel meer kans heeft, maarja je moet wat.
En als ik die reviews lees, zijn ze voor mij alle 2 winnaar :+
In aanvulling op wat jobvr al aan gaf. Zoals op pagina 1 al kan zien kun je revieuws nomineren!
Er komt dus wel meer bij kijken als alleen reviews.
Jeuj .. aandacht voor mijn blog. Cool :D

Mooi dat domotica / pilight / pimatic op deze manier in de pispotlight staat.
Binnenkort weer een nieuwe update van mijn project en daarna stort ik mij op iets wat (denk ik) helemaal nog niemand met een pi / pilight / pimatic doet : het aansturen en regelen van een zwembad.
Mooi initiatief en mijn complimenten voor de reviewers! Al moet ik wel zeggen dat sommige reviews dermate uitgebreid zijn (met oa tientallen foto's van unboxing en benchmarks) dat het voor de gewone consument vrijwel onmogelijk is om hier doorheen te kijken en een goed oordeel te vormen. Less is more, en een goede review hoeft niet per definitie erg uitgebreid te zijn denk ik. Verder is het voor de meesten een tijdrovende klus wat tevens verklaard dat maar weinig mensen zulke uitgebreide reviews schrijven.
Misschien is zo nu en dan een prijs voor de beste reviews wel op z'n plaatst zoals hardware.info voorheen dat wel eens heeft gedaan. Hoe dan ook, toch leuk dat tweakers een keer wat van zich laat horen :)

[Reactie gewijzigd door hardware4live op 26 juli 2024 05:07]

Nou, wat mij betreft niet. Niet aan alles hoeft een prijs vast te zitten. Dat verlaagt het niveau van het concept mijns inziens en gaan mensen dan mogelijk om de verkeerde redenen zich bezig houden met het schrijven van reviews.

Ik hou juist van die diepe eigen motivatie van tweakers om dit soort reviews te schrijven. Ze zijn juist om die reden goud waard. Daarnaast is het uitlichten van goede reviews middels dit soort artikelen een beloning op zich. Prima initiatief, dit!
Waarom zou dat ook geen motiverende factor kunnen zijn dan en alleen maar negatieve invloeden hebben? Of ervaringen hoe gierig de Nederlander wordt als er staat "Gratis" of "Win"? :P
Extrinsieke motivatie in de vorm van extra beloning zorgt voor verslechtering van prestaties, zolang het gaat om meer dan 'mechanische handelingen'.
Daar zijn verschillende onderzoeken naar gedaan.
ik kan me nauwelijk voorstellen dat dat ook opgaat wanneer er vervolgens alleen bij de beste tot uitkering wordt overgegaan.

ik kan je zo 2 scenarios geven waarin deze strap voordeel kan hebben,
1: gebruikers review geschreven, wordt nu meer aandacht aan besteed om kans te maken op ...

2: meer gebruikers schrijven reviews vanwege de kans op... en hoewel er statistisch gezien dus ook meer rommel bij zal komen, zul je toch zien dat er ook meer goede reviews moeten verschijnen.

bovendien is tweakers.net (in mijn beleving) een bijzonder intollerante community naar luiheid en gemaakzucht, dus slechte reviews zullen voluit worden afgezeken tot er alleen nog de goeden overblijven.

[Reactie gewijzigd door i-chat op 26 juli 2024 05:07]

Misschien dat je gelijk hebt, ik weet er het fijne ook niet van, maar hier is een leuke TED-talk over dit onderwerp: http://www.ted.com/talks/dan_pink_on_motivation
Thanks for the tip
Een prijs kan ook zijn een maand lang je naam in een ander kleur op T.net of grote vermelding op je profiel. Dat lijkt me wel weer leuk.
De huidige reviewer van de maand heeft sinds vandaag een ondertitel. :)

[Reactie gewijzigd door zeef op 26 juli 2024 05:07]

User-reviews zijn voor mij een van de belangrijkste om te lezen voordat ik iets koop, het maakt niet uit wat ik koop ik lees eerst altijd user-reviews en de review van tweakers of elders als die er is. Zonder deze reviews van de mede-tweakers had ik waarschijnlijk wel een paar miskopen gedaan.
Verwijderd @DM8913 mei 2014 11:21
Voor mij geldt hetzelfde. Een review van de maand voegt in mijn ogen dan ook weinig toe. Ik bekijk een review om het product, niet om welke het beste is.
Dat laatste kun je trouwens ook met een korrel zout gaan nemen als het beoordelen gaat via een nominatiesysteem. Nominaties zeggen namelijk niets over de daadwerkelijke kwaliteit van een review. Minder goeie reviews kunnen gepusht worden en de echt goede niet genomineerd.
Ik vind het juist wel een goed idee om dit elke maand te doen, spoort mensen ook weer aan om goede reviews te schrijven om zo genomineerd te worden. Natuurlijk moet het wel eerlijk en via een goed system verlopen.
tERW_DAN levert altijd goede kwaliteit reviews, toch leuk dat die erin staat. Zeer handige en uitgebreide reviews. :P . goed initiatief. Keep it up tweakers.
Inderdaad een goed initiatief, is er extra motivatie om goede reviews te schrijven. Alleen ik hen wel het gevoel dat een klein groepje gebruikers de beetje tijd gaat winnen zoals TERW_DAN, CLB, meulendijks89, kiswum en een paar andere, maar die verdienen het ook wel :).
Gaaf! Lijkt mij ook gaaf om in de toekomst mijn raspberry pi experimenten op te gaan schrijven en te delen :).

Jammer dat dit artikel op een onhandige manier wordt weergegeven op mijn smartphone. De reviews worden over een hele lange regel horizontaal Scrolbaar weergegeven. (Waar kan dit worden gemeld:p)
In het forum bij Mooie Features. ;)

Ik zag het ook. Deze tables zouden eigenlijk een width:100%; moeten krijgen, dan schalen ze al wat beter, behalve dat dan sommige elementen over elkaar vallen. Als die elementen in een aparte row gezet waren, dan was dit probleem er wellicht niet
Ik weet niet waar dit moet, maar op tablets werkt dit onderdeel van het layout niet goed wat het lastig leesbaar maakt

http://i.imgur.com/pnPPQk9.jpg
Je hebt gelijk. De redactie is iets te voortvarend te werk gegaan bij het mooier opmaken van de pagina's. De gebruikte code wordt mobiel echter niet goed weergegeven. Dit zullen we volgende keer beter moeten doen. hebben we verbeterd.

[Reactie gewijzigd door Wilbert de Vries op 26 juli 2024 05:07]

@Meulendijks89 Gefeliciteerd met je eerste plek!
Wat mij betret ook een terechte winnaar, waarin de laptop in detail wordt getest en tweaks zijn behandeld!
Dit soort acties maakt het voor mij interessant om mijn producten te blijven reviewen, want eerlijk gezegd doe ik het niet alleen voor mezelf, maar vooral voor degene die het apparaat straks zal gaan kopen. De consument!
Bedankt :) ik doe het ook voor de mensen die van plan zijn om het product te kopen. En een gedeelte voor me zelf omdat ik het leuk vind om te doen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.