Die hebben ze wel degelijk

Hi heeft zeker wel buitenland bundels. 10 EUR per 200MB per maand. (Mag je meerdere malen per maand aanschaffen) Naar mijn mening niet bijster onredelijk!

En daar tegenover staat dat ze dan in Nederland natuurlijk ook op een veel beter netwerk zitten. KPN idem dito. Alternatieve optie ook nog: 2.50 voor 50MB - 1 Dag.
En je kan ook 100 belminuten kopen voor 10 EUR. (Om te bellen, volgens mij is gebeld worden 200 minuten oid.)
In principe verschilt het niet altijd bizar veel van elkaar.
Als je 1 of 2 dagen weggaat en alleen wilt internetten, dan is KPN naar rato net iets goedkoper al scheelt dat echt niet veel. (2 dagen = KPN: 5 EUR, 100MB. Vodafone: 4 EUR, 70MB.)
Als je 1 of 2 dagen weggat maar ook wil bellen, dan is Vodafone wel goedkoper. (2 dagen = KPN: 5 EUR, 100MB, niet bellen. Vodafone: 4 EUR, 70MB + 40 belminuten)
Als je 2 weken (10 dagen) weggaat komt het er zo uit te zien, er van uitgaande dat je wilt internetten en bellen:
- KPN: 20 EUR voor 200MB internet + 100 belminuten.
- Vodafone: 20 EUR voor 350MB internet + 200 belminuten.
Vodafone is hier goedkoper. Echter, als je aan 200MB + 100 belminuten genoeg hebt in 10 dagen, dan maakt het dus geen ruk uit bij wie je gaat zitten en spelen ze gelijk. (Dit "ignore" principe pas ik nog een paar keer toe in deze post, zowel in het voordeel van Vodafone als KPN.)
Maarrrr als je enkel wilt internetten? Dan is KPN wel goedkoper. En bij Vodafone heb je dan gewoon pech. Maar dan wordt het als volgt, weer uitgegaan van 10 dagen buitenland: (er is ook zo iets als Skype e.d. natuurlijk...)
- KPN: 10 EUR voor 200MB internet (OF 20 EUR voor 400MB, je kan tot max 2000MB aanschaffen (10 eur per 200MB))
- Vodafone: 20 EUR voor 350MB internet (+ 200 belminuten, maar als je niet belt is dat dus waardeloos... Dat negeren we hier dus.)
Bij alleen internet is KPN dus goedkoper, 400MB voor 20 EUR vs 20 EUR voor 350MB bij Vodafone. En als je aan 200MB zat hebt; dan zit je bij KPN al helemaal beter, scheelt je de helft!! (10 eur 200MB KPN vs 20 EUR Vodafone 350MB)
Maar, hier zit nog een maar aan vast, je mag bij KPN er dan ook net als bij Vodafone voor kiezen om 50MB per dag bundel af te sluiten. (Alleen bij Vodafone wordt je verplicht er belminuten bij te nemen.) Dan is het opeens voor 10 dagen als volgt:
- KPN: 25 eur voor 500MB.
- Vodafone: 20 EUR voor 350MB.
Afhankelijk van je verbruik kunnen ze allebei de goedkoopste zijn. Als je aan 350MB genoeg hebt in 10 dagen, dan is Vodafone goedkoper natuurlijk, want je betaald dan bij KPN 5 EUR meer voor 150MB extra dataverkeer dat je niet nodig hebt. (Ignore principe.) Heb je wel 500MB nodig? Dan is KPN dus goedkoper, want de buitenbundel kosten voor 150MB bij Vodafone zijn 82.50 EUR... En dat doet pijn.
Bij KPN kan je er trouwens natuurlijk ook voor kiezen om enkel te kunnen bellen. Vergelijkbaar scenario krijg je dan. KPN 200 MIN bellen = 10 EUR. Bij Vodafone ook. Alleen mag je bij Vodafone max. 20 min per dag. Bij KPN mag je zelf bepalen hoelang je erover doet. (1 of 31 dagen == geen verschil.)
Ook hier geld weer: stel je zit 10 dagen in t buitenland en wilt maar 100 min bellen? KPN goedkoper. (10 EUR, Vodafone = 20 EUR, geen mogelijkheid tot minder en geen vrijheid voor 't spreiden van minuten hoe je dat zelf wilt! Krijg je buiten bundel kosten

)
Waar het nog interessanter wordt, is als je enkel wilt internetten (of bellen...) en je verblijft bijv. 25 dagen in 't buitenland.
- KPN: 10 EUR voor 200MB internet, 20 EUR voor 400MB internet, 30 EUR voor 600MB, et cetera, 40 EUR 800MB, 50 EUR 1000MB, etc. tot maximaal 100 EUR voor 2000MB.
- Vodafone: 25 * 2 = 50 EUR voor 875MB (+ 500 belminuten)
Hier is KPN dus eigenlijk altijd goedkoper. Zeker als je bijvoorbeeld zegt "Ik vind 400MB meer dan genoeg!" dan ben je ook slechts 20 EUR kwijt. Bij Vodafone heb je die optie niet, je *moet* 50 EUR betalen. Wil je 1000MB bij KPN? Okee, dan kost het je 50 EUR, evenveel als bij Vodafone over dezelfde periode; maar dan krijg je "slechts" 875MB voor dezelfde prijs. Same shit voor bellen. "Ik vind 400 minuten voor 25 dagen meer dan genoeg!" Okee, kost je 40 euri. Bij Vodafone kost t je 50 EUR, krijg je wel meer minuten (maar die heb je niet nodig) maar mag je wederom niet zelf kiezen hoe je dit spreid over die 25 dagen. Max 20 per dag.
Wil je bellen EN internetten, dan is dat natuurlijk ook afhankelijk van je gebruik. Maar... Heb je (ruim) genoeg aan 600MB internet in die 25 dagen en zat aan 100 belminuten? Dan ben je bij KPN dus 40 EUR kwijt. Bij Vodafone nog steeds 50 EUR, dan heb je wel wat meer internet en belminuten, maar als je daar niets aan hebt schiet het niet op natuurlijk en mogen we 't negeren. Bij KPN heb je ook nog eens de vrijheid ervoor te kiezen om in 1 dag 50 of 100 belminuten er doorheen te blaffen als je dat wilt. Bij Vodafone is het absolute maximum echt 20 minuten per dag. Wil je dus 3 dagen niet bellen, en op de 4e dag uitgebreid het thuisfront bellen? Forget it! Maximaal 20 minuten of je mag gaan lappen. (En. Dat. Is. DUUR!) Bij KPN kan je rustig anderhalf uur doorlullen in 1 dag, zonder extra kosten.
... En als je wilt kan je daarna dan nog eens 100 belminuten aanschaffen, mocht 't nodig zijn

(Ook dat kan dus bij Vodafone niet... Dat stacken van bundels kan echt enkel bij Hi en KPN! De grootverbruiker is dus eigenlijk altijd goedkoper uit bij KPN, en hier is waarom:
Stel jij gaat "slechts" 10 dagen weg, maar je wilt wel 1000MB internet; dan kost dat je 50 EUR. Bij Vodafone kan je maar 350MB verbruiken (a 20 EUR, en maximaal 35MB per dag! Anders mag je dokken...) en alles daarboven wordt per MB afgerekend... (1000MB - 350MB) * 0.55 = 357.50 EUR == 377.50 EUR totaal, goedemorgen!
Andersom ook, misschien is je vrouw/vriendin (sorry girls

) verslaafd aan bellen. 500 belminuten in 10 dagen? No problem! 50 EUR bij KPN. Vodafone? 200 belminuten, en maximaal 20 per dag (je mag dus niet zelf kiezen hoe je dit verspreid over de 10 dagen, wat bij KPN wel mag!), en dat tegen 20 EUR. Maarrrr... Ga je dus 300 minuten over je bundel heen? (Wat niet eens zo moeilijk is met die irritante ruk regeling van 20 min/dag limiet.) 300 * 0.30 = 90 EUR == 110 euro totaal. Goedemorgen!

KPN is ook hier dus zowel flexibeler als een stuk goedkoper!!)
Kortom: het ligt een beetje aan de usecase, maar zeker bij langere verblijven in het buitenland is KPN een stuk goedkoper. Bij kortere ook, afhankelijk van wat je precies wilt. (Noot: maar ook Vodafone kan goedkoper zijn, natuurlijk.)
KPN (En Hi!!!!) zijn gewoon een stuk flexibeler, en daarnaast imho ook goedkoper. Voor mij persoonlijk is Hi gewoon goedkoper, ik ga meestal ~3 weken (19 dagen) op vakantie en wil dan graag minstens 800MB hebben en 100 belminuten. Dat kost me 50 EUR. Bij Vodafone 38 EUR, maar dan heb ik maar 675MB (En met dat bloedirritante limiet van 35MB per dag... Soms ben ik gewoon een paar dagen de bergen in en neem ik m'n mobiel niet eens mee. Als ik dan terug ben op de camping of in het appartement wil ik gewoon ff uitgebreid kunnen whatsappen, facebooken en snel m'n mail lezen en daarna ff wat Youtoopen (dat gaat niet op die brakke frankrijk WiFi). Dan mag ik bij Vodafone dus maar 35MB gebruiken, daar heb ik geen ruk aan. Als *voordeel* heb ik dan dat ik die paar dagen die 2 EUR niet heb hoeven dokken aan Vodafone. Als nadeel heb ik dat ik keihard over die 35MB heen ga (Ga er gerust van uit dat ik dan in 1 dag 150MB er doorheen jas) en vervolgens dus rustig 60 EUR mag gaan lappen aan Vodafone... Oeps, dan is Vodafone dus opeens een bizar stuk duurder, in plaats van een paar euro "goedkoper". (Relatief gezien...)
KPN/Hi is in mijn optiek dus sowieso een stuk flexibeler (spreiden hoe je wilt, bundels stapelen hoe je wilt.), en voor mijn usecase ook een stuk goedkoper!
Ik denk dat voor de gemiddelde consument KPN en Vodafone wat betreft het buitenland wellicht ongeveer gelijk uitkomen, tenzij je enkel wilt internetten. Dan is KPN vrijwel altijd goedkoper...
Als laatste opmerking: bij KPN/Hi mag je ook op alle netwerken die het hebben op 4G. Bij Vodafone is dat (nog) niet zo. En als bijkomend enorm voordeel heb je in Nederland ook nog eens een stuk beter bereik, throughput en klantenservice...
Tel uit je winst.

Kan bijna niet snappen dat die mensen dan nog steeds niet naar KPN/Hi willen overstappen

(Zeker niet als ze familievoordeel ala 10 euri per abonnement korting kunnen krijgen als t om meer personen op 1 adres gaat

)
Kortom: kijk het nog eens na, want Hi/KPN hebben wel degelijk voordeelbundels
http://www.hi.nl/buitenland
http://www.kpn.com/prive/...enten/internetbundels.htm
http://www.kpn.com/zakeli...d-bellen/belbundel-eu.htm
Let op: enkel bij KPN 100 belminuten voor 10 EUR. Bij Hi krijg je er maar 40 voor dezelfde prijs, maar ik denk dat dat komt omdat de website nog niet is aangepast naar de nieuwe beltarieven... Ook Hi zou er 100 moeten gaan krijgen.
En ter vergelijking het linkje naar Vodafone:
https://www.vodafone.nl/shop/mobiel/op-reis/
Ik heb in deze vergelijking T-Mobile trouwens niet meegenomen... Omdat je hier Vodafone noemde, en ik T-Mobile in Nederland niemand zou willen aandoen.
T-Mobile is RETE DUUR... Tenzij je een contract afsluit.
14.95 EUR voor 500MB in 1 kalendermaand. (Op? -> 64Kbit.)
Dit moet je dan wel je gehele, of resterende indien mogelijk (kon ik niet vinden), contractsduur hebben.
In andere gevallen is T-Mobile achterlijk duur:
10MB - 1.95 (1 dag, vs KPN: 50MB - 2.50, Vodafone: 35MB - 2.00)
50MB - 4.99 (3 dagen, vs KPN: 150MB - 7.50, Vodafone: 105MB - 6.00)
200MB - 14.99 (1 week, vs KPN: 200MB - 10.00 (flexibel), Vodafone: 245MB - 14.00 (7 dagen, 35MB/dag))
Noot: Bij T-Mobile krijg je ook hier geen belminuten erbij. Dat moet je dan nog apart aanschaffen.
(Ook hier komt KPN dus weer als winnaar uit de bus als je enkel wil internetten

Goedkoopste en meest flexibele. Wil je het matchen met Vodafone? Okee. KPN: 250MB - 12.50 EUR, tadaaa!

)
Gezien dit altijd *VEEL* hoger zal uitkomen dan zowel Vodafone als KPN, heb ik niet eens de moeite genomen om het verder nog op te nemen in de gedetailleere vergelijkingen hierboven, enkel even kort hier.

(Bron:
http://www.t-mobile.nl/mo...buitenland/travel-en-surf)
Hoop dat je er wat aan hebt

(En andere Tweakers, eventueel.)
Mijn conclusie: KPN is in de meeste gevallen het meest flexibele en het goedkoopste, zeker als je enkel wil internetten.