Samsung heeft de release van zijn telefoon met het eigen besturingssysteem Tizen verder uitgesteld. De Zuid-Koreaanse fabrikant wilde zijn toestel in de eerste helft van dit jaar uitbrengen, maar noemt nu geen geplande releasedatum meer.
Samsung wilde zijn nog niet aangekondigde toestel met Tizen uitbrengen in onder meer Japan, Rusland en thuisland Zuid-Korea, maar die releases gaan allemaal niet door, zegt Samsung in een statement tegenover TizenIndonesia. De fabrikant noemt geen datum waarop de Tizen-telefoon nu uit zou moeten komen. Eerder bleek al dat de Japanse provider NTT Docomo de release van het toestel had geannuleerd.
Samsung werkt al enige jaren aan zijn toestellen met Tizen. Het besturingssysteem zelf zit nu op versie 2.2 en volgende maand zal op telecombeurs Mobile World Congress versie 3.0 te zien zijn op een ZTE Geek. Daarbij gaat het om een referentie-ontwerp, dat niet in de winkel zal komen.
De ontwikkeling van Tizen gebeurt onder aanvoering van Samsung en Intel. De chipmaker plant al vijf jaar telefoons met zijn besturingssysteem, maar achtereenvolgens LG, Nokia en Samsung werkten samen met Intel, maar geen van de drie bracht een telefoon uit. Nokia kwam nog wel met de N9, maar ondanks de naam MeeGo Harmatten 1.2 was die software in feite versie 6 van Nokia's eigen Linux-distro Maemo.