Een Duitse rechter heeft geoordeeld dat Motorola inbreuk maakt op een Apple-patent waarin een techniek wordt beschreven om een mobiel apparaat te unlocken met een slide-beweging. Een verkoopverbod is misschien het gevolg.
Volgens de rechtbank van München maakt Motorola inbreuk op patent EP1964022, waarvan Apple de eigenaar is. Motorola gebruikt de in het patent beschreven techniek in smartphones en tablets, maar alleen bij de smartphones werd inbreuk bewezen geacht. Motorola gebruikt voor zijn Xoom-tablets een ander mechanisme om het apparaat te unlocken. Het is nog niet duidelijk welke smartphones precies inbreuk maken, maar omdat het om een relatief algemene technologie gaat, is het aantal inbreukmakende modellen waarschijnlijk hoog.
Met de uitspraak kan Apple in Duitsland een verkoopverbod afdwingen voor de toestellen die inbreuk maken op het genoemde patent. Motorola heeft echter aangegeven in beroep te gaan. Daarnaast kan de fabrikant er nog voor kiezen om het unlockmechanisme aan te passen. Motorola gaf aan door te gaan met de verkoop van zijn smartphones.
Het is het zoveelste hoofdstuk in de juridische strijd tussen Apple en Android-fabrikanten. Eerder leek Motorola nog aan de winnende hand te zijn, toen het een verkoopverbod op Apple-apparaten kon afdwingen na het winnen van een patentzaak. De uitkomsten van de rechtszaken kunnen grote gevolgen hebben voor het Android-besturingssysteem en Google. De internetgigant staat namelijk op het punt om Motorola over te nemen en de vele beklaagde technieken in Android-smartphones kunnen de kosten om telefoons met Googles besturingssysteem te maken omhoog stuwen. Zo betalen al veel fabrikanten licentiegeld aan Microsoft om hun Android-smartphones te kunnen verkopen.
Veel patentzaken vinden plaats in Duitsland, met als gevolg dat daar al een aantal keer een verkoopverbod voor producten is uitgesproken. Zo mocht Samsung een tijdlang zijn Galaxy Tab-tablets niet verkopen na een rechtszaak met Apple. De Koreaanse fabrikant kwam echter met een licht aangepaste versie die geen inbreuk maakt. Onlangs kwam Apple weer met een aanklacht, waarbij het 17 Samsung-producten wil laten verbieden.