Canonical gaat voor zijn Ubuntu-besturingssysteem een nieuw supportprogramma aanbieden voor met name grote bedrijven. De Premium Service Engineers moeten een centraal aanspreekpunt gaan vormen bij it-problemen.
Volgens Canonical bieden zijn supportmedewerkers in het nieuwe ondersteuningsprogramma een meer persoonlijke dienstverlening bij complexe it-problemen. Het bedrijf achter de Ubuntu-distributie hoopt met een betere ondersteuning de implementatie van zijn Linux-besturingssysteem en de bijbehorende opensource-software in het bedrijfsleven te bevorderen.
Het programma biedt een service center dat 24 uur per dag gebeld of via een ondersteuningssite bereikt kan worden. Verder zullen er frequent contacten met betalende deelnemers zijn. Volgens de beloofde service levels van het supportprogramma zal Canonical bij problemen met een hoge prioriteit binnen een uur met een oplossing komen. Problemen met een lagere prioriteit zullen binnen maximaal 4 uur worden behandeld, zo stelt de Linux-ontwikkelaar. Ook wil Canonical twee maal per jaar de kwaliteit van zijn dienstverlening evalueren, en jaarlijks een bezoek brengen aan elk van de deelnemernde bedrijven. Ten slotte krijgt een deelnemende klant kortingen op trainingen.