Canonical heeft de code die gebruikt wordt om de website Launchpad te laten draaien, opensource gemaakt. Op Launchpad werken ontwikkelaars samen aan duizenden softwareprojecten, waaronder software die in Ubuntu te vinden is.
Op het ontwikkelplatform van Canonical, dat in april 2008 werd opgericht en dat veel weg heeft van het bekende Sourceforge, zijn niet alleen opensourceprojecten te vinden: tegen betaling kunnen ook closed source-softwareprojecten gehost worden. Hoewel de dienst voor opensource-ontwikkelaars geheel gratis is, waren sommige ontwikkelaars huiverig om Launchpad te gaan gebruiken, omdat ze bang waren dat Canonical te veel controle over de projecten op de website zou uitoefenen.
Dit bezwaar lijkt deels te zijn weggenomen met de aankondiging dat de broncode van Launchpad door Canonical onder versie 3 van de GNU Affero General Public License is vrijgegeven. Geheel verrassend is dat niet; Mark Shuttleworth, oprichter en directeur van Canonical, had al aangekondigd dat dit op termijn zou gebeuren. Eerder was al een aantal onderdelen van de site opensource gemaakt.
Met de opensourcelicentie voor het ontwikkelplatform kunnen developers nieuwe functionaliteit aan de site toevoegen of zelf een site bouwen op basis van de Launchpad-code. Er zijn momenteel nog geen packages van de Launchpad-code; Canonical heeft laten weten dat het de broncode via het versiecontrole-systeem Bazaar openbaar zal maken.