Apple heeft vandaag de MacBook Pro-serie voorzien van een hardware-update. De nieuwe Pro's voldoen met snellere processors, betere graphicshardware en meer intern geheugen aan Intels Santa Rosa-standaard. Aan de prijzen van de Apple-notebooks is niets veranderd.
Apple maakt nu dus wel de overstap naar het Santa Rosa-platform, waar het tijdens de introductie van de hardware-update voor de gewone MacBooks, deze overgang nog niet kon of wilde maken. De goedkoopste MacBook Pro is vanaf heden voorzien van een 2,2GHz Core 2 Duo-processor van Intel; voorheen had het apparaat een 2,16GHz-cpu aan boord. De twee andere notebooks zijn uitgerust met een Core 2 Duo die op 2,4GHz draait; eerder was dit nog een 2,33GHz-variant. Verder zijn de hippe notebooks voortaan uitgerust met een Intel Mobile 965-chipset en minimaal 2GB geheugen, en ook Santa Rosa-features als 802.11n-wifi ontbreken natuurlijk niet. Interessant is de nVidia 8600M GT-kaart, die heel wat betere prestaties levert dan het voor Santa Rosa verplichte GMA X3100-nummertje van Intel. De goedkoopste MacBook Pro moet het met 128MB gddr3-videogeheugen doen, terwijl de twee andere MacBook Pro's de dubbele hoeveelheid hebben gekregen.
Naast deze minimumspecificaties kunnen de MacBook Pro's vanaf heden met maximaal 4GB aan intern geheugen worden geleverd, en uitbreiding van de hardeschijfcapaciteit tot 250GB behoort ook tot de mogelijkheden. Verder zijn de twee goedkoopste notebooks in het kader van energiebesparing voorzien van 15,4"-schermen met een led-backlight, die bovendien direct na inschakeling al een helder beeld kunnen geven. Het duurste model heeft nog een ccfl nodig. Er zijn nog steeds drie MacBook Pro-versies te koop. De voordeligste kost 1999 dollar, de middelste variant gaat voor 2499 dollar over de toonbank en voor de duurste moet 2799 dollar neergeteld worden. Naar verwachting zal Apple komende week tijdens de Worldwide Developers Conference in San Francisco meer nieuwe en geüpgrade producten aankondigen.
Update, 0:00: De nieuwe MacBook Pro's hebben juist geen Robson-flashcache aan boord, en die stelling is dan ook uit het artikel verwijderd.
