Microsofts marketingbaas Jason Reindorp zegt dat kerst 2007 het voor de hand liggende tijdstip is om de Zune in Europa uit te brengen. Een officiële aankondiging zal vermoedelijk nog even op zich laten wachten.
Een eerdere release lijkt niet waarschijnlijk, zo valt uit de woorden van Reindorp - die zich nogal op de vlakte houdt - op te maken. In het najaar sprak de geruchtenmachine van moeilijkheden bij Microsoft om Europese partners te vinden, wat forse vertraging impliceerde voor het uitbrengen van de Zune in Europa, maar volgens Reindorp hebben we met een normale cyclus in de industrie te maken. 'De sector leeft van kerst naar kerst, dus tegen die tijd kun je nieuwe apparaten met meer features verwachten', aldus de marketingbaas, die aangeeft dat er meer nodig is dan de huidige featureset van de Zune om voet aan de grond te krijgen. Reindorp zegt dat er een uitgebreid onderzoek in de planning staat om uit te vissen hoe het mediaspelertje kan worden aangepast om de Europese consument te behagen. In de 30GB-klasse heeft het apparaat in de VS een marktaandeel van 10,2 procent; Microsoft ligt nog op schema om op 30 juni - het einde van het fiscale jaar - een miljoen spelertjes te hebben verkocht, zo stelt hij.
Volgens Reindorp is Microsoft realistisch is over zijn kansen op de door Apple gedomineerde markt. Hij stelt dat Microsoft hier met een uiterst lastige concurrent te maken, maar zegt dat het bedrijf niettemin tevreden is met de eerste stappen die het heeft gezet. 'We zijn hier niet bezig met een spel waarin we Apple wel eens even in zullen gaan halen. We hebben een driejarenplan waarin het er ons om gaat om onze speler op de kaart te zetten', aldus Reindorp.