De eerste reviews van de ATi Radeon X800 Pro en XT worden vandaag op het internet gezet door verschillende techsites. Het Spaanse MeriStation heeft als eerste een review online, later vandaag zullen er meer toegevoegd worden aan dit artikel. In een artikel van enkele dagen geleden werden al enkele zaken omtrent nieuwe features uitgelegd, maar hoe de X800 Pro en XT presteren was nog niet bekend.
Uit de review van Meristation blijkt, dat de X800 Pro zeker een snelle kaart is, maar dat de echte prestatiewinst ten opzichte van het vorige paradepaardje, de 9800 XT, alleen goed te merken is bij de nieuwste games en features. Wanneer alle AA-instellingen op z'n zwaarst worden gezet, staat de X800 Pro tegenover de GeForce 6800 en de 9800 XT wel z'n mannetje:

Aan de bovenstaande resultaten is te zien, dat de X800 XT en de 6800 nek aan nek presteren in de 'normale' settings van 1024x768 / 32-bits. Een verschil van slechts 3 punten is verwaarloosbaar, de X800 Pro blijft op die settings bij 9718 punten steken. De 11895 punten van de X800 XT zijn echter wel bijna twee keer zo hoog als de 6525 van de 9800 XT, wat een flinke verbetering is. Als er echter een hogere resolutie van 1280x1024 en zwaardere AA- en AF-settings worden gekozen, komt de X800 XT beter uit de bus met 5285 punten tegen 2318 voor de 6800. Dit is vooral mooi met het zicht op zwaardere games in de toekomst die ook nog eens gebruik zullen maken van nieuwe technieken, zoals die in dit artikel zijn besproken.
De review van Chip Online focust op game-benchmarks van onder andere Far Cry, Halo, UT2004, Quake 3 Arena en Splinter Cell. Ook de HD (High Definition) toevoeging aan verschillende ATi-features waar in een eerder artikel al over gesproken is, wordt behandeld. Door de HD bij onder andere Smoothvision worden ingame-beelden nog mooier en vloeiender dan bij de Radeon 9600/9800-serie.
In een post op het forum worden ook benchmarks van Tom's Hardware gepost, de vraag is echter of dit wel de originelen zijn:

Uit bovenstaande benchmark is af te leiden, dat de X800 Pro en XT op de zwaarste settings betere scores neerzetten dan de GeForce 6800 Ultra van nVidia. In dit discussietopic op het forum heeft men de mogelijkheid om meer benchmarks en screenshots te zien, en kunnen de nieuwe kaarten worden besproken.
Reviews:
MeriStation (Babelfish vertaling van Spaans naar Engels)
Chip.de (Duits)
Tom's Hardware
Hot Hardware
Beyond3D
Hardware Analysis
Tech Report
HardOCP
K-hardware
Ascully
AnandTech
Meer reviews zullen later toegevoegd worden aan dit artikel als ze online komen.
