Vodafone verdubbelt Unlimited-dagtegoed naar 20GB

Vodafone verdubbelt het dagtegoed van het Red Unlimited-abonnement van 10GB naar 20GB. Klanten krijgen daarnaast 10GB extra maandtegoed als ze roamen in de EU. Dit wordt na de verhoging 50GB. De wijziging geldt vanaf 1 januari 2025.

Klanten worden nu per mail en sms geïnformeerd. De provider meldt de verhogingen ook op een webpagina over redelijk gebruik. Dit dagtegoed is geen harde grens: als abonnees op een dag meer hebben verbruikt, kunnen ze in de My Vodafone-app gratis en onbeperkt extra tegoed aanvragen in de vorm van 2GB-bundels. KPN en Odido hebben vergelijkbare dagtegoeden. Bij deze providers is het dagtegoed al 20GB.

Door Hayte Hugo

Redacteur

18-12-2024 • 17:00

71

Submitter: Nick

Reacties (71)

71
71
39
1
0
21
Wijzig sortering
Een artikel over een unlimited abonnement en ik lees door het hele artikel eigenlijk alleen maar genoemde limieten.
20gb dag bundel en daarna kun je per gb bij klikken. Dit is gratis maar voorkomt dat er misbruik van gemaakt word. Als iedereen terabytes aan data gaat downloaden via 5g is het netwerk heen snel verzadigd.
Als iedereen terabytes aan data gaat downloaden via 5g is het netwerk heen snel verzadigd.
Odido heeft al iets op de markt, wie weet volgt de rest.

Als dat dan maar goed gaat...
Ja hoor, deze toestellen hebben een lagere voorkeur op het netwerk. Dit is getest, wanneer een mobiele telefoon een speedtest start, kakt de Klik en Klaar router helemaal in. Dit geeft Odido ook aan. Je mag gebruik maken van de vrije ruimte op de mast als die beschikbaar is, de rest gaat allemaal voor.
En is dat in lijn met netneutraliteit? Daar mag je namelijk niet op basis van commerciële gronden onderscheid maken.

https://www.berec.europa....n_Internet_Regulation.pdf
Gaat dat niet juist om verschillende diensten zoals spotify vs youtube music? Zou wat worden als zakelijk duurbetaalde SLA's niet meer zouden kunnen...
Dit heeft niets te maken met netneutraliteit: je snelheid hangt niet af van wat je bezoekt, dus het hele net wordt neutral behandeld. Jij als klant hebt simpelweg een goedkoper product en krijgt daardoor minder rgoede dienstverlening.

Met jouw logica zouden datalimieten ook netneutraliteit schaden: immers wordt dan je verbinding afgeknepen "op commerciële grond"
En waarom maken ze het niet zo dat als er inderdaad misbruik is je dan pas geblokkeerd wordt en niet bij het bereiken van 20GB?
Wat is misbruik volgens jou? 10 GB per dag gebruiken? 20GB? 50GB?

Ergens trek je een grens, en die grens verschuift, omdat we steeds meer data consumeren. Over 10 jaar is misschien wel 100GB per dag heel normaal.
Moet je niet gewoon iets wat niet unlimited is, niet unlimited noemen? :?
Als je onbeperkt schranzen bij zo'n buffet-tent bestelt, moet je toch ook af en toe je bord zelf opnieuw vullen?

Unlimited voor het geld wat je ervoor betaalt. Er staat nergens dat je niet af en toe even op een knopje moet drukken.

[Reactie gewijzigd door svenvbins op 18 december 2024 18:36]

Toch is dat niet helemaal vergelijkbaar, er zit namelijk bij VF een flinke vertraging in de systemen.
Stel je bent TV aan het streamen dan gaat die 1GB die je erbij klikt (dat lijkt nu 2 te worden) zo snel op dat de app het nog niet weet. Het knopje nog een GB erbij is dan niet beschikbaar. Bovendien stopt je TV er ineens mee. Met 20 GB zal het veel minder vaak voorkomen maar stel je zit net even in een teams call ofzo dan is het gewoon vervelend.
Dat lijkt me inderdaad irritant dat je maar 1GB per keer klikken krijgt en je moet wachten voor je de volgende GB toe kan voegen.

Bij KPN (daar heb ik een unlimited abbo) is het 2GB per keer klikken en je kan gewoon achter elkaar zovaak als je wilt op dat knopje klikken. Ook gewoon direct aan het begin van de dag al voordat je ook maar begonnen bent met je 20GB dagtegoed gebruiken.
Dit is mijn grootste issue met 'Unlimited'. Als ik de limiet van 20GB haal is de kans groot dat die gehaald is omdat ik veel data verbruikt, heel snel. Om dan maar 1 GB toe te kunnen voegen en vervolgens elke GB moet klikken vind ik niet te geloven.

Dit jaar verhuisd, geen internet. Mobiel de hele dag op hotspot Black Myth Wukong laten downloaden. Dat ging bij KPN na 20 GB zo tergend langzaam (hoefde niet te klikken) dat het beter was om de volgende dag verder te gaan. Maar goed, toen moest ik de rest van de dag nog werken op mijn hotspot. Is dit nou klantonvriendelijk gedrag? Het knijpen van de verbinding (staat in overeenkomst hoor) tot lage snelheden komt in ieder geval niet over alsof ze blij met mij als klant zijn.
Nee natuurlijk zijn ze niet echt blij met een klant die hun netwerk bovenmatig belast...
Niet dat er iets mis is met wat je doet hoor, zij verkopen het als unlimited, jij gebruikt het, prima. Maar nee als ze die top 1% van bandbreedte slurpers kwijt zouden kunnen zijn dan zou dat voor hun veel beter zijn.
Waarom bieden ze dan toch unlimited aan? Omdat mensen dat aantrekkelijk vinden zelfs als ze het eigenlijk niet nodig hebben, zodat ze zich niet druk hoeven te maken om dat ze misschien over hun bundel heen gaan of die ene keer dat ze wel veel data gebruiken dat ze dat dan niet kunnen of dat het extra kost. Maar mensen die echt regelmatig 20 GB per dag verbruiken, tja die kosten je gewoon eigenlijk meer dan ze je opleveren.
Dat lijkt me een prima oplossing, het hoeft ook geen 100GB voor een dag te zijn maar ik zat vaak aan het eind van de dag net over de 10GB heen (was toen de limiet bij VF).
Bij odido reageert binnen seconde vanuit de app.
Je kunt de bundel ook verhogen door een SMS te sturen, dat is in ieder geval hoe ik het de laatste keer (al een flinke tijd geleden) heb gedaan. Toen meteen 20 smsjes gestuurd en dat stackt gewoon!
Nee hoor, ik heb het er instant bij. Je krijgt ook ruim van te voren een melding dat je bijna aan je limiet zit, en dan kan je al bijtanken ;)
Enkele jaren geleden werd er door Tele 2 geadverteerd dat je het hele internet leeg kon trekken. Toen had Tele2 het ook over ondoorzichtige limieten, dat kon echt niet naar mijn mening.
Nu wordt nu niet gezegd, maar waar ligt dan de grens? Op basis van de FUP? Hoeveel keer mag dat zijn? Wij hebben ook geen inzicht in die gegevens
Hele vreemde vergelijking want bij internetverbindingen is er niet een dergelijke natuurlijke beperking waardoor je telkens je bord moet bijvullen. De norm voor de term "unlimited" is een constante verbinding die nonstop aan kan staan en aan de volle bandbreedte (uitgezonderd kleine schommelingen) kan up- of downloaden. Elke beperking hierop toegevoegd maakt dat de term "unlimited" niet meer van toepassing kan zijn. Immers worden er arbitraire limits ingesteld.
Maar je hoeft niet na iedere hap een knop in te drukken voordat je de volgende hap mag nemen.

Het blijft een vreemd fenomeen dat je iets “unlimited” adverteert en daar vervolgens een sterretje met voorwaarden achter plaatst. Het is net geen false advertising omdat het technisch correct is, maar semantisch klopt het gewoon niet en dat is gewoon jammer.
Daarom hebben veel all you can eats ook een max tijdsduur van een uur of 2-3.
Net zoals iets Pro noemen dat niet voor professioneel gebruik bedoeld is? Of iets ‘de beste’ noemen zonder meetspecificatie op te geven. Iets ‘medium’ noemen zonder dat er een kleine versie bestaat.

Het is maar een productnaam voor de marketingmolen van een bedrijf. Niet teveel van aantrekken. 😊
Het is unlimited maar vereist wel interactie.
Voor normaal gebruik, ervaren mensen het als onbeperkt internet.
"Als iedereen terabytes aan data gaat downloaden via 5g is het netwerk heen snel verzadigd."

Terrabytes downloaden? Waarom dan? Wat moet je ermee?
Kortgeleden nog een download proberen te doen van een privébeta van Insane Kart Wii, en die download faalde een paar keer (reden onbekend)

En voordat de piracyhaters hieronder komen, er zit geen Mario Kart Wii bij die mod download, die mod is gewoon verschrikkelijk groot, publieke versie is 4.8GB compressed, privébeta is nog groter
Dan kan je alsnog 4x het gehele bestand binnenhalen binnen die 20gb. Verder ken ik de bron niet, maar meeste protocollen kennen een resume-functie.
Het was Google Drive, maar de resume functie was niet beschikbaar. Maar op deze manier kom je toch wel op redelijk grote downloads (niet terabytes zoals Speedster zei ma wel veel groter dan normaal)
Nogal off topic maar misschien https://www.reddit.com/r/...ownload_from_my_personal/ bekijken.
Sowieso heb ik niet het idee dat Google Drive hiervoor gemaakt is. Zelf ook wel eens Google Drive files gehad waar je u tegen zegt en dat was veel ook dramatisch, maar volgens mij komt ik zelf soms wel gewoon resumen
20GB per dag is niet daadwerkelijk de limiet. Dat is de grens waarbij je vervolgens opnieuw in de app je GB's gratis kan opvullen. Je kan dus op een dag gewoon unlimited data gebruiken als je vervolgens bij iedere GB de vodafone app weer opent en gratis een GB bij koopt.

Dat is uiteraard gedaan om misbruik te voorkomen. En in de EU heb je hetzelfde principe echter zonder gratis bijkopen. Je snelheid wordt gewoon lager maar het blijft gratis. Het is dus gewoon daadwerkelijk unlimited.

[Reactie gewijzigd door Nimac91 op 18 december 2024 17:13]

Hoe zou je dan misbruik kunnen plegen met een écht unlimited abonnement?
Meerdere personen op 1 simkaart te leechen
Een mobiele netwerk heeft een capaciteits limiet. Anders kan je buurman de 5G of LTE banden niet meer op als iedereen een TB aan content staat te torrenten iedere dag. Om dit tegen te gaan heb je een bijzonder hoog dag limiet waar enkel extreem gebruikers tegen aan stuiten. Ze gebruiken immers het netwerk op een extreme manier. Hierbij niet alleen torrenten, wellicht commerciele doeleinden waar je dan al het internet op gebruikt en dat is niet de bedoeling. Dan moet je gewoon een vaste verbinding hebben anders hebben anderen er last van en betaal je niet voor waar het bedoeld is. Een simkaart is bedoeld voor een mobiele telefoon of eventueel hotspot. Maar het is er niet om 5 gebruikers te laten crypto minen terwijl de buren er ook gewoon met een degelijke verbinding op moeten kunnen.

Deze limieten maken het veel minder aantrekkelijk voor die gebruikers om het netwerk te misbruiken. Je kan niet iedere GB steeds je data opwaarderen als je er geld mee probeert te verdienen of te torrenten ofzo. 20GB PER DAG is extreem hoog. Je kan het een keer krijgen als je al je foto's en video's probeert te uploaden ofzo dus het is niet gek als het een keer voor komt. Maar iedere dag?
Denk dat ze juist willen ontmoedigen om je kabel op te zeggen en te verruilen voor mobiel. Ze willen natuurlijk gewoon dat je beide hebt
En daar zijn ook weer allerlei scripts voor je automatisch op dat knopje drukken...
Dat dus, waar is de tijd gebleven dat onbeperkt echt onbeperkt was.
je connectie is unlimited, je trafiek niet helemaal. Er blijven incentives om het datagebruik per gebruiker redelijk te houden om het netwerk heel te houden. Dit gaat om 'fair use' en daar een technische definitie aan koppelen.
Er is wel degeelijk een verschil met de 'limited' abonnementen, waarbij er harde limieten zijn nadewelke je sowieso afgeknepen wordt of zelfs connectie verliest tot je bijbetaalt of je volgende termijn start.
Het glas is bij de ene half vol, bij de ander half leeg.
Wij Nederlanders (in Nederland) moeten af en toe ook even stilstaan bij het feit dat we het qua internet heel goed hebben. We kennen natuurlijk allemaal de datalimieten op vaste verbindingen van onze zuiderburen, maar ook mobiel kan het véél erger.

Waar ik woon (EU, vrij ver van NL) krijg ik een 20mbit speedcapped unlimited abo voor omgerekend (nog geen Euro's hier) €39.50/maand. En dat is sim only. Unlimited uncapped 5G sim only komt op €52,-. Er heerst hier een Triopoly en de prijzen zijn bij alle aanbieders, op wat centen na, hetzelfde. Er zijn ook geen NVMO's die wel met prijzen kunnen stunten. De netwerken zijn verder wel solide en bieden goede snelheden als je geen speedcap op je abo hebt.

GDP per capita is ~45% van Nederland, dus die bedragen kun je eigenlijk verdubbelen om op de juiste prijs in vergelijking met NL te komen. Een van de dingen die ik mis sinds ik vertrokken ben zijn de ultralage prijzen en hoge roaminglimieten op mobiele abonnementen. :) Daarentegen is vast internet hier wel een stuk goedkoper. €35,- voor 1000/50 via COAX.

edit:
@Slyceth lees even de laatste zin van m'n reactie. Vast internet via zowel COAX als FTTH is hier goedkoper dan in NL :)

[Reactie gewijzigd door TV_NERD op 18 december 2024 17:37]

Geeft Starlink geen hoop of concurrentie?
Ik denk nog met angst en zweten terug aan mijn telefoonrekeningen uit de jaren 90, toen ik met een modem dagelijks inbelde op BBS'en om berichten uit te wisselen en telefoonrekeningen van honderden guldens (toen nog) op de mat zag vallen.
Wat was ik blij met mijn eerste kabelinternetabonnement, zodat ik mijn berichten via een vaste lijn voor een vast bedrag per maand kon uitwisselen. Al werd dat geluk aan het begin wel vreselijk verknald door A2000 (voorloper van UPC) die in de beginperiode gruwelijk wanpresteerde en weigerde daar verantwoording voor te nemen. Als je als klant durfde te klagen, werd je op een nette manier verstaan gegeven dat je ook "op kon rotten".
Tegenwoordig met glasvezel via KPN en een onbeperkt telefoon/data abonnement geen enkele reden meer tot mopperen. Het is goed, klantvriendelijk en betaalbaar.
Ik heb limited internet via m'n werk. 1.5 TB per maand. Ook tijdens roaming binnen de EU.
Dat voelt een stuk meer unlimited dan de grap die vodafone hier aanbiedt.

[Reactie gewijzigd door Menesis op 18 december 2024 17:28]

Inderdaad. Unlimited met een limit lijkt mij volksverlakkerij.
Het is unlimited maar niet zonder interactie.

Nu tevreden?
Maar er ís geen limiet, je kunt gewoon normaal mobiel internetten tot je een ons weegt. En in extreme gevallen moet je soms even op een knopje drukken.

Werkelijk waar, bij ieder nieuwsbericht over dit soort onderwerpen begint de gemiddelde Tweaker hier weer (onterecht) over te piepen. Soms met nichegevallen die voor 99,99% van de gebruikers nooit voort gaan vallen. :X
Dat is in vergelijking met KPN wel een kleine EU-bundel.
10GB extra, dus meer dan nu. Geen idee wat het nu is, ook geen zin om het op te zoeken :)

Edit: 50GB per maand totaal zie ik.
Vergelijkbaar met de Unlimited300 bundel

[Reactie gewijzigd door janvanduschoten op 18 december 2024 17:10]

Bij KPN is het bij het zwaarste Unlimited-abonnement 75 GB.
Als ik de link in het artikel pak zie de onderstaande info. Het wordt er niet duidelijker op.

Red Unlimited abonnement

Een Red Unlimited abonnement heeft een onbeperkte databundel in Nederland en je databundel wordt niet verdubbeld als je Ziggo-klant bent. Je kunt 40 GB per maand in de EU gebruiken.
Omdat het pas 1-1-2025 ingaat? Dan zal de website ook pas aangepast worden.
EN als je een sim in je ipad hebt zitten, mag je elke maand 75GB aan data an je iPad (of een ander apparaat) doneren. Dat gaat niet af van je EU bundel en mag in heel de EU worden gebruikt. Heel handig!

Dat was voor mij een van de redenen om over te stappen van Vodafone naar KPN (evenals de reden dat vodafone Apple Watch gebruikers jaren aan het lijntje hield wat betreft multisim voor Apple Watch).
Dan is het toch geen unlimited….

Hier unlimited data, phone en sms (full 5G) $20 per maand. Snelheid wordt niet afgeknepen en data niet beperkt…

Noem het geen unlimited als het geen unlimited is
Dit geldt alleen voor particulieren. Niet voor zakelijk.
Heeft iemand zicht of de technische noodzaak voor limieten dusdanig is in vergelijking met een vaste internetverbindingen? Ik vraag dit omdat we nu (de groter gebruiker dan de daglimiet) feitelijk 2 verbindingen nodig hebben voor internet toegang. ISPs hebben hier (in stand houden) belang bij. Ze bieden nu 2 producten aan (mobiel en vast).
Even teruggebladerd in alle "Welkom in ...." sms'jes, altijd al 50GB in de EU gehad buiten nederland.
En over circa 2 weken krijg je al vodafone abonnee een prijsverhoging van enkele euro’s om je oren.
Nee hoor, de inflatiecorrectie is in oktober al toegepast.
50gb is al niks in 2024 en 2 gb is dan helemaal niks.
Als ik mijn hobby ga uitvoeren in het weekend en dat is live travel irl streamen in 1080p60 dan zit ik in 2 weekendse dagen al bijna aan de 50gb. Vanaf dat moment moet ik elke 5 minuten gaan klikken om maar steeds 2gb toe te voegen. Kan ik ook niet meer fatsoenlijk live streamen moet ik er gewoon mee stoppen als ik steeds 2gb moet gaan klikken. Dit is wat mij tegenhoud om het full time als beroep te gaan doen.

En als ik een zakelijk contract wil gaan nemen met kpn ofzo dat is veel duurder kom ik niet meer uit de kosten en daar zitten ook limieten aan en moet kvk als zzper gaan registreren al dat soort onzin erbij.
Wát een onzin, hoe kom je daar nou weer bij? Een 1080p 60fps stream verbruikt in de hoogst mogelijke bitrate 9 Mbps, wat dus maximaal 70MB is per minuut. Dat is maximaal eens per half uur op een knopje drukken. Als dát je er van weerhoudt om het als beroep te gaan doen heb je een wel hele lage motivatie. Dan zou ik idd maar geen streamer worden.
Kijk hier het volgende excuus om een prijsverhoging door te voeren. Unlimited was al unlimited alleen hoef je nu minder snel “bij te vullen”.

Let op: volgende week op tweakers. Red Unlimited wordt duurder.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.