Google maakt Gemini Live in het Nederlands beschikbaar

Google heeft Gemini Live in het Nederlands beschikbaar gemaakt. De Live-spraakversie van de AI-chatbot is in tien nieuwe stemmen beschikbaar. De chatbot spreekt met zowel een Nederlands als Vlaams accent.

Gebruikers bepalen via de landinstellingen op hun telefoon of Gemini Live met een Nederlands of Vlaams accent spreekt, zegt Google in een aankondiging. De chatbot is ook in andere apps geïntegreerd, waar hij nu ook in het Nederlands te gebruiken is. Het gaat onder meer om Gmail, Maps, YouTube, Taken en Keep. Voor de Agenda-app is nog geen Nederlandstalige optie beschikbaar; die volgt volgens Google later.

Gemini Live is een spraakversie van Google's chatbot waarmee gebruikers continu een gesprek kunnen voeren, zonder dat ze een steeds een knop moeten indrukken of moeten beginnen met 'Hey Google'. Gemini Live houdt gesprekken ook bij, zodat gebruikers de chatbot kunnen onderbreken, van onderwerp kunnen veranderen of dieper op een onderwerp kunnen ingaan.

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

21-11-2024 • 08:01

59

Lees meer

Reacties (59)

59
59
11
0
0
46
Wijzig sortering
Wanneer komt de intelligentere spraakassistent uit op Google Home producten? De AI ontwikkelingen zijn een mooie impuls hiervoor.
Volgens een blog post van Google zou dat langzaam aan moeten gebeuren. Maar mag van mij niet snel genoeg gaan. Wat vroeger prima werkte krijgt nu vaak "dat begrijp ik niet" als antwoord.

Blog post: https://blog.google/products/google-nest/gemini-google-home/
De Nederlandse stem in België is een paar weken geleden veranderd van stemgeluid (de vrouwelijke stem toch), maar nog steeds even "dom".
Bij mij (nl) ook. Klinkt als een phased rollout weer
Die ervaring heb ik ook. Daar ben ik eens op gaan zoeken en lees enorm veel ervaringen ook op reddit van mensen die ervaren dan hun google home speaker alleen maar dommer is geworden en 9 van de 10 opdrachten niet meer snapt die voorheen wel werkten.
Ik kan ook niet wachten. Google Home is inmiddels zo dom dat toen ik zei 'doe het licht uit', hij een liedje van Gérard Joling met die titel ging spelen ipv het licht uit te doen |:(
Ik ben gelukkig nog zo dom ,dat ik aan een touwtje trek om het licht uit te doen. (onder mijn bed wel een bewegingsmelder met ledstrip ,dus beetje modern)
Precies dit...gisteren even naar gekeken, klinkt iig stukken beter maar kan alsnog mijn lampen niet bedienen.
Met het bedienen van lampen heb ik geen enkel probleem in Google home. Ik kan werkelijk alles in mijn huis met voice bediening. Lampen, verwarming, douche, gordijnen, tv.
Het is echt zelden dat er iets niet goed verstaan wordt.
Yep, de warmwatervoorziening van de douche komt uit de cv ketel. Bij de meeste mensen staat die in de comfort stand. Dan houdt hij een voorraadje water warm zodat je snel warm water hebt. Maar dat kost natuurlijk gas.
Je kan hem ook op on demand zetten, dan duurt het iets langer, maar dan nog kan hij zo nu en dan aan gaan.
Bij mij staat alles uit. De meest zuinige stand.
Als er iemand wil douchen roep je gewoon ergens in huis Hé Google, douche aan.
Tegen de tijd dat je in de badkamer bent en je hebt uitgekleed is er warm water genoeg.
Ik kan ook roepen douche uit, maar als ik dat niet doe stopt het vanzelf na een uurtje
Ik had altijd begrepen dat het warmhouden iets minder energie kost dan het steeds opwarmen vanaf koud, maar dat is dan niet zo?
Nee, dat is niet zo. Waarom zou ik 24 uur per dag een paar liter water op 60 graden houden voor die 20 minuten hooguit dat de douche gebruikt wordt?
Daarmee bedien je dus de instelling van je CV ketel? slim!
Ja, ik kan met Google Home ook zeggen dat het bv 18 graden moet worden in de huiskamer. Of dat de CV helemaal uit moet
Dank u! Kan dit soort creatieve automatiseringen altijd waarderen.
Dacht heel even dat je de douche zelf ermee aanzet, zag daar het nu niet helemaal van in ;)
Ik zet mijn TAPO lampen al maanden aan in het Nederlands en uit
door het commando in het Engels te geven. Waarop de bevestiging
weer Nederlands is.

Probeer ik mijn lampen in het Nederlands uit te zetten krijg ik een
Engelstalige 'Ik snap je niet'. 8)7
Heb jij toevallig twee talen 'aan' staan? Ik heb mijn hele systeem alleen op Nederlands staan
Goeie, op Google niveau had ik idd
Engels als optioneel aan staan, nu
niet meer.

Eens kijken of dat helpt.

Thx.
Zelfde hier, ook geen probleem met Google home, maar Gemini kan het niet. Dus op mijn telefoon moet ik nog steeds Google Assistant ernaast draaien
Ligt dat niet aan je opdracht, aangezien ik hier dezelfde problemen heb?

Hey Google, doe lampen slaapkamer aan...
Deze lampen zijn niet beschikbaar.

zucht

Hey Google, slaapkamer aan...
Ik doe 6 lampen aan.

Maar verder werkt het perfect ;)
Is die niet al beschikbaar? Ze is iig een stuk slimmer geworden en begrijpt meerdere opdrachten in 1 zin ondertussen. Ook geen antwoorden meer gehad dat ze iets niet begreep, hooguit dat ze me verkeerd begrijpt en dan met suggesties komt
Zou dat betekenen dat de bestaande assistenten (zoals mijn Google Home Mini) geüpdatet worden of dat je nieuwe hardware moet aanschaffen?
Ik ben hier ook benieuwd naar en kan niet echt een bron vinden die er echt heel duidelijk over is.

Mijn aanname is dat bestaande apparaten wél geüpdatet gaan worden, want bijvoorbeeld een Google Nest Mini draait toch praktisch volledig server side en het is voor Google handig om alles richting één systeem te schuiven in plaats van meerdere assistenten te onderhouden. Google Home krijgt ook een Gemini-upgrade en telefoons worden ook van GA naar Gemini verschoven.
Ik heb de Gemini app maar voor zover ik kan zien heb ik geen live variant. Vrij onduidelijk hoe je nu live krijgt, in de app zelf heb ik alleen microfoon knop, dat is de normale versie van Gemini volgens mij, want een echt gesprek valt niet te voeren. Ik kan ook geen Gemini Live app downloaden, volgens mij moet het gewoon bij Gemini in zitten lijkt me. Krijg het gevoel dat het langzaam aan uitgerold gaat worden, we gaan het zien!
Ik heb de Gemini app en naast het microfoontje drie streepjes met een sterretje, daarmee start ik Live. Volgens mij heb ik wel een keer een bèta geaccepteerd ofzo.

Overigens beweert Gemini bij hoog en bij laag dat ie nu Nederlands kan, met een goed verstaanbare Nederlandse stem. Maar hij verstaat geen woord van wat ik in het Nederlands zeg, is wel bereid in het Nederlands te antwoorden op Engelse vragen.
Ik heb hem net kunnen starten in het Nederlands. Gemini openen en dan de 3 streepjes aan de rechterkant indrukken en ik kon 1 van de vele Nederlandse stemmen uitkiezen.
Dus het werkt wel op iOS als ik jou goed begrijp? Want ik zie nog niks.
Nee sorry, dit is een Samsung Fold 3.
Klopt, ik heb gewacht totdat het 6 uur was in America (naar schatting) en ja hoor, na het starten van Gemini kreeg ik ineens de popup! Even mee "gesproken" klinkt beter dan de half Engelse chat gpt, is even twijfelachtig in antwoorden en heeft een geheugen als een zeef 😂
Hier de Gemini app geïnstalleerd op IOS.
App werkt maar ik zie ook het Live icoon onderin niet.
(verticale streepjes)
Ik zie alleen de microfoon en camera icoon.
Ik ben uiteraard wel ingelogd met mijn Google (Gmail) account.
Ergens zal er nog iets ingesteld moeten worden maar waar?
Kan je ook als app installeren op iPhone. Wil dit zeggen dat die op iPhone ook google maps kan aansturen als die is geïnstalleerd? Of is dat exclusief voor android bestemd?
Zo te zien is het nog niet beschikbaar op ios. De Gemini app is er wel, maar staat op zichzelf.
Gemini zegt nog steeds dat die Nederlands aan het leren is, maar kan wel soort van 'vloeiend'' Afrikaans.
Vroeg net wat en dan antwoord die in het Japans... (want dat dacht die dat ik wou)

Ik blijf maar steeds het gevoel hebben dat Gemini nog in een soort van pre beta status zit, zonder hele ingewikkelde dingen te vragen.
Google Pixel 8a, Gemini chatbot doet het hier wel. Inhoudelijk nog niet spectaculair, maar dit zal vast verbeteren. Een vraag hoe oud Frans Timmermans is lukt haar niet
Nederlands of Vlaams accent is wel een beetje rare keuze. Ik snap dat ze niet 120 accenten kunnen of willen aanbieden maar iets als een "Nederlands accent" bestaat niet echt. Welk accent is het dan precies?
Welk accent is het dan precies?
Het komt 'accentloos' op mij over, dus zal wel Haarlems zijn, wellicht Goois.
Zal waarschijnlijk gewoon ABN zijn. En geen twents
Ook in de "standaardtaal" zitten er verschillen tussen het Belgisch Nederlands (Vlaams) en Nederlands Nederlands. De Taalunie laat ook dikwijls de twee varianten toe waardoor een correcte keuze toch soms vreemd kan overkomen.
Enkele voorbeelden kan je vinden op taaladvies vlaanderen en Wikipedia
Dat weet ik maar de notie dat er binnen 1 van de landen een soort standaard accent of dialect zou zijn, is ook onzin. Ik snap dat ze kiezen voor een bepaald veel voorkomend accent maar binnen beide landen is de variatie nogal groot en woordgebruik is sterk regiogebonden. Het Vlaams kent daarbij geen echte standaardtaal en Vlamingen leren die ook niet actief te spreken waardoor streektaal er prominenter aanwezig is dan in Nederland waar mensen doorgaans tweetalig opgroeien (standaard Nederlands oftewel het vroegere ABN op school en dialect thuis). Ik heb vroeger in Belgie gewoond en ken er nog steeds redelijk wat mensen en ik zou niet weten welk accent je als het standaard accent zou moeten aanwijzen.
Hoe moet ik dit dan gebruiken? Hoe activeer je dit?

Gemini Live is een spraakversie van Google's chatbot waarmee gebruikers continu een gesprek kunnen voeren, zonder dat ze een steeds een knop moeten indrukken of moeten beginnen met 'Hey Google'.

Ok dus dan luistert mij telefoon 24/7 actief naar mijn stem en input? Dat lijkt mij sterk... Dus dan heb ik een app nodig? want is dan de meerwaarde met het gebruik van een app als je ook gewoon ok google kan zeggen zonder handmatig een app te hoeven starten?
Bij mijn android phone, kan ik de aan/uit-knop ingedrukt houden om vervolgens de optie van "Gemini proberen" te zien.
Werkt hier nog niet... Pixel 9 Pro XL met laatste firmware en app-updates.
Nope, hier zelfde telefoon, valt niets om te zetten in het Nederlands.

[edit]
Absurd: net geprobeerd op een S22 Ultra: daar kan ik gewoon zeggen "Please switch to Dutch:" waarna de app naar het Nederlands overgaat. Maar op mijn Pixel 9 Pro XL vertelt de Engelstalige machine me dat ze niet kan overschakelen. :|

[edit twee]
Ok geherstart en nu schakelt de app over. Maar het begrip van de app lijkt ineens magnitudes minder geworden: in NL begrijpt Gemini een vraag als 'Wat voor weer wordt het vandaag?' niet, in het Engels krijg ik meteen antwoord. Responstijden lijken ook veel hoger te zijn.

[Reactie gewijzigd door goudvisblub op 21 november 2024 14:47]

Als ik hier vraag wat voor weer het vandaag wordt, geeft Gemini keurig antwoord. Alles in het Nederlands. Zal wel iets met een phased rollout te maken hebben dus!
Ik heb het zojuist uitgeprobeerd met m'n S24+. Ben best wel onder de indruk. Je hebt de keuze uit best wel wat stemmen en er zitten een paar tussen die erg natuurlijk klinken. Daarnaast is de interactie ook best wel natuurlijk. Ben benieuwd hoe dit zich verder gaat ontwikkelen en hoeveel ik er gebruik van ga maken t.o.v. bijvoorbeeld Perplexity AI waar ik ook tegen kan praten.
Gemini Live houdt gesprekken ook bij
Dit is dus het verdienmodel. Via je gesprekken geef je weer een hoop informatie aan Google, zodat ze je nog beter kunnen pesten met "op maat gemaakte reclame".

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.