Strava past api-voorwaarden aan: apps mogen minder data tonen en geen AI trainen

Fitnessapp Strava heeft zijn voorwaarden rondom zijn api aangepast, waardoor apps van derde partijen minder data kunnen tonen en geen data mogen gebruiken voor het trainen van AI-modellen. Het beleid geldt vanaf 11 november, al deelde Strava de nieuwe voorwaarden pas op 15 november.

Data over de activiteit van een gebruiker mag voortaan alleen nog maar aan die specifieke gebruiker getoond worden, schrijft Strava in een aankondiging. Het bedrijf stelt in een latere update dat dit met privacy te maken heeft. "We willen met name situaties aanpakken waarin gebruikers verbinding maken met een app van derden en zich er niet van bewust zijn dat hun gegevens niet alleen voor hun eigen gebruik en zichtbaarheid worden gedeeld, maar ook met andere gebruikers", aldus Strava.

Verder verbieden de voorwaarden expliciet het gebruik van Strava-data voor het trainen van AI-modellen 'of vergelijkbare toepassingen'. Het bedrijf verwacht naar eigen zeggen niet dat de nieuwe voorwaarden een grote impact hebben. "We verwachten dat deze wijzigingen slechts een klein deel (minder dan 0,1 procent) van de applicaties op het Strava-platform treffen; het overgrote deel van de bestaande gevallen is nog steeds toegestaan."

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

21-11-2024 • 07:33

66

Submitter: Gummie

Reacties (66)

66
63
43
4
0
10
Wijzig sortering
Veel "plugins" dreigen hierdoor niet meer te blijven werken, enkele voorbeelden:
- opvolging door coaches die uw prestaties evalueren gaat deze niet meer kunnen inkijken.

- Afnemende apps die statistieken verwerken (zoals alle NL/BE gemeentes bezocht hebben) mogen dit niet meer, er mag op geen enkele afnemende app een vorm van leaderboard gezet worden (data aan derde tonen) enz...

- de app van de hometrainer mag niet meer analyseren wat je op de weg gedaan hebt de afgelopen weken om je trainingsschema hier automatisch op af te stemmen (machinelearning/AI)

Al deze apps hebben hier 30 dagen de tijd voor gekregen om deze functies af te schaffen, wat dan nog eens overlapt met de feestdagen. Weinig professioneel van Strava, en half de markt die aan strava gelinkt is, stort in. Dit alles terwijl het "mijn data" is, en ik dus niet meer kan kiezen wat ik er mee doe (gevolg is dat ik strava nu dump en alles via Garmin Connect ga doen, maar niet alle gebruikers van alle sportwatches & navigatietoestellen hebben die keuze)


enz...

[Reactie gewijzigd door psygarden op 21 november 2024 08:57]

Ik begreep van de maker van intervals.icu dat hij vandaag een belletje heeft met Strava om deze wijzigingen door te nemen en de impact op zijn product. Dat is dan weer wel netjes van Strava.

Xert gaf al aan dat het geen impact zou hebben op hun AI trainings programma.

Maat toch, gaat het om mijn data en daarom heb er toch voor gekozen om een export te maken van mijn Strava account en heb deze gedelete. Vervolgens ben ik een een intervals.icu supporter geworden.
Is er toevallig ergens te zien wat voor gevolgen er zijn voor intervals.icu?
De maker is actief op het Forum van intervals.icu en er loopt hier een actief topic over.
Rainmaker DC geeft op zijn YouTube kanaal veel informatie hierover (zie https://www.youtube.com/watch?v=EFqjRLeFGXc).
Over de samenwerking met Strava is hij vrij negatief, maar hij heeft het in het verleden al eens aan de stok gehad met Strava en heeft zich vaker negatief geuit. Ik kan me voorstellen dat hij daarom genegeerd wordt en dat app-makers gewoon worden geholpen.

Dat Strava het delen van data sterk wordt beperkt is op zich natuurlijk goed voor de privacy, maar helaas zijn er dan ook nuttige app's de dupe van. Strava houdt echter een achterdeurtje in de regelgeving over om toch enkele mogelijkheden open te zetten. Er zullen echter wel heel wat third-party apps de nek omgedraaid worden.
Ik ben ook zeer benieuwd of apps zoals RunGap en ConnectStats hun connectie met Strava behouden al hebben die beide nog Garmin sync optie.

Sidenote: Het blijft bijzonder dat Garmin wel GPS data deelt met Strava, maar niet met Apple Health waardoor mijn favoriete statistiek / PR apps op iOS/iPadOS zoals Workout Sessions, Running Dashboard - RunMetrics deels werken omdat die enkel werken met Apple Health.

[Reactie gewijzigd door funrider op 21 november 2024 13:21]

Het is sowieso al een hele slechte keuze om je volledige businessmodel af te laten hangen aan een Strava of dergelijke partijen, die hun data óók niet volledig zelf vergaren en voor een groot deel afhankelijk zijn van wearable-partijen zoals Garmin, Coros, Samsung, Polar, etc.
Strava is enkel een extra schakel in de keten, waar je niet op zou willen bouwen. Beter koppel je direct aan de bron. En zelfs dan heb je geen garantie voor een langdurige toekomst. Garmin zou zomaar op een dag kunnen zeggen, dat ze de data voor zichzelf willen houden.

[Reactie gewijzigd door DeCo op 21 november 2024 10:25]

Het is sowieso al een hele slechte keuze om je volledige businessmodel af te laten hangen aan een Strava of dergelijke partijen, die hun data óók niet volledig zelf vergaren en voor een groot deel afhankelijk zijn van wearable-partijen zoals Garmin, Coros, Samsung, Polar, etc.
Strava is enkel een extra schakel in de keten, waar je niet op zou willen bouwen. Beter koppel je direct aan de bron. En zelfs dan heb je geen garantie voor een langdurige toekomst. Garmin zou zomaar op een dag kunnen zeggen, dat ze de data voor zichzelf willen houden.
Leuke theoretische uitspraak. Nu de praktijk. De markt van fitness-equipment is zo versnipperd dat je compleet gek wordt als je als dataproducent rekening moet gaan houden met al die afnemers. Als package maintainer van zo'n kleine Open Source dataproducent was Strava dé manier om je data te ontsluiten naar al die grote analyse platforms. Als je als dataproducent een tcx of fit file kunt produceren dan kan de gebruiker dat vaak wel handmatig importeren. Maar het automatisch uploaden vanuit een app of device is een regelrechte nachtmerrie van verschillende urls's, authorisatiemechanismes die maar 95% gestandaardiseerd zijn en partijen die gewoon een hekel aan kleine partijen hebben. Vergeet niet dat een Garmin in praktijk vrijwel niemand toelaat data te uploaden. En dat een grote speler als Wahoo eigenlijk al haar data via Strava ontsluit.

Dat maakte Strava zo nuttig: alle dataproducenten maken één koppeling naar Strava, en de dataconsumenten pikken het daar op. Er is dan geen noodzaak om al die tientallen verschillende analyse-apps te gaan inregelen bij duizenden apps.
Ja, ik snap dat je het liever anders ziet, want makkelijker..
Maar ik snap ook dat Strava daar niet op zit te wachten, want andere belangen. Het is volgens mij niet de core-business van Strava om als ontsluiter te dienen. Zodra ze merken dat gebruikers weg blijven van het platform, omdat andere apps Strava data anders interpreteren, gaan ze achter de oren krabben. Dat kan niet de bedoeling zijn. En dat hebben ze nu gedaan door onder andere het AI vlaggetje op te steken (een argument wat niet nieuw is). Misschien gaan er nieuwe partijen opstaan die wel als ontsluiter willen dienen, waar grote en kleine apps zoals die van jou op aan kunnen sluiten.

[Reactie gewijzigd door DeCo op 21 november 2024 13:32]

Maar ik snap ook dat Strava daar niet op zit te wachten, want andere belangen. Het is volgens mij niet de core-business van Strava om als ontsluiter te dienen.
Je neemt nu het standpunt in dat Strava misbruikt wordt door concurrenten om al die akelige koppelingen voor hun te vereenvoudigen. Ik denk dat het mes aan twee kanten snijdt, zeker in dit geval. Dit breede ontsluiten van data is de reden waarom Strava destijds Endomondo verlsagen heeft (Endomondo was technisch een beter platform wat in praktijk exact hetzelfde deed als Strava, maar met serieuze data ontlsuitingsbeperkingen).

Voor app ontwikkelaars is dit inderdaad veel eenvoudiger. Maar voor Strava is dit een zeer belangrijke use case die klanten bindt en een uniek concurrentievoordeel biedt. De ruime (door)koppelmogelijkheden was wat ze gebruikten om Endomondo de markt uit te drukken. Ik denk dat de use case van "Bragging rights" flinterdun is, leuk voor een paar maanden en dan is het leuke er wel vanaf. In de thread hier zie je ook verschillende mensen aangeven dat ze wel naar Strava uploaden, maar niets delen. Dit soort mensen hou je dus niet binnen met meer bragging rights.

De use case van data analyse zou een goede kunnen zijn, maar als ik ze vergelijk met hun concurrentie dan is hun propositie echt totaal knudde. En partijen als TrainingPeaks en Intervals.icu doen hier wel goed werk op basis van dezelfde data (en die worden dus nu mogelijk afgesloten). En als je serieus aan data-analyse en AI wil werken, dan moet je hele sport-specifieke data-koppelingen gaan werken (zoals Garmin data verzameld voor fietsen, en RowsAndAll.com voor roeien). En dan is het leuke er ook wel vanaf voor Strava, want de hoeveelheid development effort per sport is enorm omdat je dan de sport moet gaan snappen.

Met andere woorden: die doorkoppeling kan wel eens de engie reden zijn waarom nu nog Strava populair is. Endomondo is niet voor niets voor velen hier een onbekende speler geworden....
Zodra ze merken dat gebruikers weg blijven van het platform, omdat andere apps Strava data anders interpreteren, gaan ze achter de oren krabben. Dat kan niet de bedoeling zijn. En dat hebben ze nu gedaan door onder andere het AI vlaggetje op te steken (een argument wat niet nieuw is). Misschien gaan er nieuwe partijen opstaan die wel als ontsluiter willen dienen, waar grote en kleine apps zoals die van jou op aan kunnen sluiten.
Ik zou me ook achter de oren krabben als ik Strava was, maar wel met andere conclusies.

Het gaat niet om data anders interpreteren. In praktijk wordt dezelfde fit/tcx-file gewoon doorgezet naar de gewenste afnemers. Strava is dan gelukkig alleen maar een doorgeefluik. De (her)berekeningen die Strava doet met data zijn gewoon een fundamenteel slecht idee en bovendien waardeloos geimplementeerd. Bij OpenRowingMonitor zien we dat Strava de door ons opgegeven snelheid (op basis van hele stevige wiskunde en allerlei gebruikerssettings berekend) negeert en gewoon op basis van afgeronde tijd en afstand de snelheid alsnog zelf berekent. Dit is gewoon oerstom omdat het tegen fundamentele uitgangspunten van wis/natuurkunde ingaat en bovendien sport-specifieke conventies negeert. Je krijgt dan ook hele rare artifacts in Strava die gewoon niet in de data aanwezig zijn, zelfs niet in de ruwe data. We zien bijvoorbeeld dat bij roeien de maximale snelheid in Strava altijd veel te hoog is, met een enorm verschil (vaak meer dan 200W !!!). Gewoon garbage data omdat Strava zijn werk niet doet.

Dus gelukkig zijn er partijen die de data wel juist interpreteren. Dat andere partijen beter met die data omgaan, en daar betere berekeningen op los laten betekent dat je als Strava werk te doen hebt om inhoudelijk zelf stappen te gaan zetten. In plaats daarvan gaan ze de partijen die het werk wel goed doen dwars zitten.

[Reactie gewijzigd door J_van_Ekris op 21 november 2024 14:37]

Dus omdat het allemaal beter kan, moet Strava het boetekleed aantrekken en de koppelingen maar gewoon volledig open houden voor derden? Dat zou ik nou juist een vreemd standpunt vinden, als ik in de schoenen van Strava zou staan.

[Reactie gewijzigd door DeCo op 21 november 2024 14:48]

Dus omdat het allemaal beter kan, moet Strava het boetekleed aantrekken en de koppelingen maar gewoon volledig open houden voor derden?
Als die koppelingen een groot deel van je bestaansrecht zijn, zou ik daar heel terughoudend mee zijn. Zeker als andere use cases nog geen tractie bij gebruikers hebben omdat de kwaliteit bagger is. Dit is zo'n actie die achteraf wel eens het einde van het platform kan betekenen doordat Strava zichzelf buiten spel zet.

[Reactie gewijzigd door J_van_Ekris op 21 november 2024 16:35]

Dat vraag ik me sterk af, of die koppelingen een groot deel van het bestaansrecht van Strava zijn. Ik denk het niet. Ik denk meer het sociale karakter van het platform.
Je kunt het ook omdraaien en zeggen dat het businessmodel juist was om de data van Strava af te tappen, omdat dat zo makkelijk en goedkoop kon.

Als die apps alternatieve bronnen voor hun data moesten zoeken, dan waren ze er waarschijnlijk niet aan begonnen: data aftappen bij de wearable-producenten is veel meer werk, omdat het er meerdere zijn met elk een andere interface en die bovendien dezelfde onzekerheid hebben als nu met Strava.

De data bij de gebruikers halen, i.e. de gebruikers handmatig hun data laten uploaden, is dusdanig gebruikersonvriendelijk dat zo'n app dan nooit populair wordt.

Blijkbaar is Strava niet groot genoeg om door de EU als poortwachter aangewezen te worden, want dan hadden ze verplicht kunnen worden om de data ter beschikking te blijven stellen.

[Reactie gewijzigd door aap op 21 november 2024 10:35]

Als die apps alternatieve bronnen voor hun data moesten zoeken, dan waren ze er waarschijnlijk niet aan begonnen: data aftappen bij de wearable-producenten is veel meer werk, omdat het er meerdere zijn met elk een andere interface en die bovendien dezelfde onzekerheid hebben als nu met Strava.
Zowel tcx- als fit-files zijn gestandaardiseerd en worden bewust onafhankelijk van Garmin (de initiele maker) gehouden. In praktijk kan elk serieus trainingsplatform die data verwerken.

Vaak gebruiken de data verwerkers allemaal een soort van oauth2 en een REST service om de file te uploaden. Niet heel spannend op individueel niveau.

Het punt is dat voor elke app maker en gebruiker een heidens karwei is om dat allemaal bij te houden. Je moet honderden apps gaan koppelen aan honderden sites (een stevige many to many relatie) terwijl een ster-oplossing met Strava in het midden veel overzichtelijker is. Het is gewoon veel dom werk waar niemand op zit te wachten, zeker omdat het per individuele combinatie van app/website maar om een handje vol gebruikers gaat.

[Reactie gewijzigd door J_van_Ekris op 21 november 2024 16:45]

Impact kan je vaak verkleinen door het niet met stava te koppelen maar door de koppeling te maken met Garmin of Wahoo. Ik heb daar mijn koppelingen staan met derden, niet via strava.
De meeste sporters zeggen altijd: als het niet op Strava staat is het niet gebeurd...
Of dat zo is weet ik niet. Dat gevoel had ik op een gegeven moment echter wel als recreatief wielrenner. Je persoonlijk record verbeteren is leuk maar kreeg steeds meer het gevoel dat het het plezier in de weg zat. Steeds meer in mijn omgeving zijn ook gestopt met rijden met fietscomputers. Gewoon op gevoel en het moment beleven. De gratis versie van Strava is in de loop der jaren ook ontzettend uitgekleed.
Je persoonlijk record verbeteren is leuk maar kreeg steeds meer het gevoel dat het het plezier in de weg zat. Steeds meer in mijn omgeving zijn ook gestopt met rijden met fietscomputers. Gewoon op gevoel en het moment beleven.
Dat is zeker een aanpak. Met onze roeigroep zijn we niet competitief ingesteld en ligt er meer focus op elkaar steunen met het afleggen van meer (pijnlijke) kilometers, ieder op zijn eigen tempo. Geen aandacht voor PB's of andere kolder (Strava kent dat ook niet met roeien). Dat is wel prettig moet ik zeggen.
De gratis versie van Strava is in de loop der jaren ook ontzettend uitgekleed.
Strava is ronduit waardeloos als analyse platform, zelfs als je er voor betaald. Andere generieke sites (intervals.icu) doen het al veel beter met dezelfde data, en Garmin is gewoon beter met zaken als trainingsbelasting etc.. Als je serieus met data analyse aan de gang gaat zie je dat gespecialiseerde platformen veel beter werk leveren (bij roeien rowsandall.com) op basis van veel meer data.

Punt van Ray Maker (dcrainmaker.com) is wel dat de analyseplatformen die vanuit Strava gevoed werden nu ineens van de ene op de andere dag een probleem hebben. Als men een migratietijd had van zes maanden dan zou dit nog kunnen. Maar nu moeten allerlei partijen zelf koppelingen met Garmin, Wahoo etc. gaan maken. Trajecten die niet snel gaan.

Als hobbymatige ontwikkelaar van een open source roei-monitor zijn wij nu heel serieus aan het kijken of we nog moeite gaan stoppen in verbetering van onze Strava upload ondersteuning, of dat we onze schaarse ontwikkeltijd gaan stoppen in koppelen met TrainingPeaks, intervals.icu en RowsAndAll.com. Strava was een eenvoudige manier om naar de rest te komen, nu waarschijnlijk niet meer. Als reactie op deze actie van Strava is de verbetering van onze Strava ondersteuning gisteren al naar beneden geplaatst op de publieke backlog...

[Reactie gewijzigd door J_van_Ekris op 21 november 2024 12:58]

ik gebruik mijn hartslagmeter en fietscomputer nog wel, maar niet meer als doel op zich maar gewoon om mezelf een beetje onder controle te houden tijdens het mountainbiken, ja kan het nog niet helemaal loslaten. Te vaak geneigd om wat te hard te gaan :D. Maar ik ben ook van inzicht veranderd, voor mij was het een workshop met de buurvrouw (WB winnares geweest in het veldrijden ;) ). Maar zij gaf met een paar leuke oefeningen op de MTB inzicht om meer met focus en op gevoel te fietsen. Kijk sindsdien amper op de fietscomputer en fiets met meer lol. Heb ik een slechte dag dan is dat maar zo.
De meeste sporters die dat melden zitten op Strava, want willen dat andere dat horen en zien wat ze gedaan hebben.
De sporters die niet zo geïnteresseerd zijn in of andere horen wat ze zeggen en doen, zitten niet op Strava ;)
Ik wil al een tijdje een app om mijn fietsroutes die ik rij weer te kunnen geven. De statistieken haal ik wel uit mijn fietscomputertje, maar mogen er ook wel bij. Maar ik wil dit niet delen, behalve met iemand die die route ook zou willen rijden.
Denk al een tijdje na over Strava en Runkeeper (beide gratis). Iemand een suggestie?
Beide zijn prima opties. Zoals gezegd, de meeste mensen zitten op Strava. Voor vooral routes is er bv ook ridewithgps.
Ik zit op Strava, maar publiceer mijn activiteiten nooit publiekelijk.
Als je de analyse van Ray (dcrainmaker) mag geloven dan is het nogal een big deal:

https://www.dcrainmaker.c...ges-to-kill-off-apps.html

Dus geen idee waar de 0.1 procent van Strava vandaan komt.
Ik gebruik statshunters veel en dit gaat blijkbaar niet meer werken
O bah. Ja, die gebruik ik ook veel voor mijn tegels. En Wandrer.earth.
Strava heeft wat 'additional context' toegevoegd waardoor apps die jouw data tonen aan coaches of meer analyzes doen zoals statshunters (hoeveel kilometers heb je per land gefietst, meer van dat soort leuke stats...) gewoon kunnen blijven werken.

De (Nederlandse) ontwikkelaar van StatsHunters heeft ook gereageerd, zie de laatste post van de Strava Club.
Ik heb hetzelfde inderdaad, en de hoofdreden dat ik strava gebruik is om een overzichtskaart te maken. Zolang dit niet in strava zelf kan heeft het voor mij totaal geen nut meer.
Ik heb nogal het idee dat hij dingen leest die er niet staan, of in ieder geval niet zo dramatisch als hij het doet laten klinken. Ja, sommige dingen zullen niet meer mogen, maar bijvoorbeeld over AI zegt Strava overal dat ze niet toestaan om hun data te gebruiken voor het trainen van AI (en dat dat in de oude voorwaarden ook al zo was, maar minder expliciet), dat is heel wat anders dan alles wat maar iets met AI doet verbieden.

(en het niet gebruikt willen worden voor het trainen van AI is niet zo gek, lijkt me)
Ik heb nogal het idee dat hij dingen leest die er niet staan, of in ieder geval niet zo dramatisch als hij het doet laten klinken. Ja, sommige dingen zullen niet meer mogen, maar bijvoorbeeld over AI zegt Strava overal dat ze niet toestaan om hun data te gebruiken voor het trainen van AI (en dat dat in de oude voorwaarden ook al zo was, maar minder expliciet), dat is heel wat anders dan alles wat maar iets met AI doet verbieden.
Het punt van Ray is dat wat er juridisch staat heel veel per definitie uitsluit. Het kan zijn dat het er in zijn algemeenheid bewust juridisch zo hard staat, en dat je dan met specifieke afspraken met Strava dingen onderling echt moet gaan regelen. Dit is geen vreemd model. Maar, dan zou je verwachten dat partners zoals TrainingPeaks etc.. wel een apart mailtje krijgen hierover, en dat er gesprekken gevoerd moeten worden. Alleen dat mailtje is nooit gekomen, en partijen als TrainingPeaks kregen toen ook geen contact met Strava....
Ah, dus eigenlijk doen ze een Redditje
Precies, storm in een glas water :+
Ja, vooral voor gebruikers die Strava als een soort centraal datauitwisselingsplatform voor hun sportactiviteiten gebruiken. Dat gaat mogelijk flink beperkt worden.
Strava is een applicatie (app) om je prestaties bij te houden als wielrenner, mtber, hardloper etc. Houd je route bij, gemidddelde snelheid, top snelheid, afstand en kent ook route competities

[Reactie gewijzigd door DwightyAlmighty op 21 november 2024 08:17]

Eh, geen VO2max. Garmin Connect berekent dat weer wel. Sowieso is Strava niet zo goed in berekenen van welke fitness score dan ook. Strava benoemt bijvoorbeeld je trainingload bv als fitness score. Dat zijn toch echt verschillende waarden. Repliceren van ingevoerde vermogens- of hartslagwaarden gaat dan wel weer probleemloos.
Ik heb geen idee wat Strava is, en na het lezen van dit artikel heb ik dat nog steeds niet.
Strava is een app waarin je kan bijhouden welke (sport)activiteiten je doet. Het is onder actieve sporters (lees body-tweakers) heel populair. Zo kun je goed bijhouden welke trajecten je rent/fietst/roeit en hoe zich dat verhoudt met de profs. Ook kun je je eigen vorderingen (of achteruitgang) monitoren.

Veel trajecten kun je op kaartbeeld aflezen. Zo kon je precies zien waar prof-wielrenners woonden (vertrek en finish van de trainingsrondjes) Die laatste kilometers worden nu al automatisch niet getoond. De update van de gebruikersvoorwaarden beperkt voornamelijk het gebruik voor derden van de door Strava gegenereerde data. En is voornamelijk gericht op het gebruik door AI-modellen.
Het verbergen van de eerste/laatste kilometers is een optie, die tegenwoordig geloof ik default aan staat.

Ik heb hem uitstaan, want het stoort me als mijn rondjes niet "rond" zijn maar een gat hebben tussen begin en einde 8)7

Mijn volgers weten toch wel waar ik woon en andere mensen die mijn publieke activiteiten kunnen zien, kennen me niet, dus wat kunnen die er mee als ze weten waar een random guy van het internet woont?
(OK, een doortrapte boef zou kunnen zien wanneer ik op vakantie ben. Wanneer ik hoor dat dit een modus operandi van het inbrekersgilde gaat worden, dan zet ik het wel weer aan.)

[Reactie gewijzigd door aap op 21 november 2024 10:25]

Afhankelijk van wat je allemaal op Strava zet, kunnen dieven ook weten in welke schuur een dure mountainbike of racefiets staat. Dat in combinatie met weten wanneer je in het buitenland bent is het een handig middel om als dief je doel te vinden.
In oorlogsgebied hebben Amerikanen via Strava ook wel eens de locatie van hun compound verraden door de hardlooprondjes publiekelijk te delen
Ik ben hardloper; ik denk niet dat dieven in mijn stinkende schoenen geinteresseerd zijn. :)

Maar inderdaad, als je een duizenden euro kostende carbonfiets hebt, dan is het misschien beter om niet te adverteren waar je woont.
Het kan interessant zijn om te weten wanneer jij naar je vaste groepje gaat of weg bent naar de marathon van Valencia. Juist niet voor je stinkende schoenen maar wel voor je mooie tweakers-spul.
Maar op Strava kun je niet zien of ik een Tweaker met Tweakers-spul ben.
Hoogstens welk sporthorloge ik heb, maar die zit dan om mijn pols wanneer ik in Valencia ben.
Zeker een gemiste kans inderdaad. Ik ken het ook niet, maar dit staat op hun website:

Strava is the leading digital community for active people with more than 125 million athletes in more than 190 countries. The platform offers a holistic view of your active lifestyle, no matter where you live, which sport you love and/or what device you use. Everyone belongs on Strava when they are pursuing an active life. Join the community, find motivation and discover new experiences with a Strava subscription.
Strava | Hardloop-, fiets- en hike-app
Wielrenners zijn er bijvoorbeeld dol op.
AuteurEvelineM Nieuwsredacteur @xorg21 november 2024 07:47
Terechte opmerking! Ik heb het er in de lead even bij gezet: het is een veelgebruikte fitnessapp.
Dat is nog steeds best heel erg breed. Geeft het fitness instructies, herinnerd het mij eraan dat ik het moet doen, houdt het routes en tijden bij? etc etc
Doorgaans gaan we niet zo diep in op een app die door miljoenen mensen wereldwijd gebruikt wordt. Zeker omdat deze app ook nogal breed is. Maar in de basis: je kunt er je workouts mee bijhouden.
Je zou natuurlijk even kunnen zoeken op het internet. Ik denk dat je vast wel wat informatie kan vinden over wat Strava is, als de beschrijving 'een veelgebruikte fitnessapp' je interesse heeft gewekt.
Dan kan tweakers net zo goed stoppen met artikelen maken uiteraard. :+
Als iedereen zo denkt, hebben we straks artikelen van twee woorden op tweakers......
Hoezo ? Er staan zoveel artikelen op Tweakers die mij niet interesseren en geen idee van heb waar het over gaat...
Als we alles gaan googlen in de artikelen, kan tweakers net zo goed schrijven:"api strava" en kunnen we alles zelf lezen op de strava site.

Is dat nu zo moeilijk om te begrijpen?
Je wilt gelijk hebben dus bij deze : Je hebt gelijk.
Lol, mooi als je geen argumenten meer hebt en gelijk ad hominems gaat gebruiken.
Moet ik dan nog een comment plaatsen dat jij altijd het laatste woord wilt? Want dat zeggen kan eigenlijk niet zonder het laatste woord te hebben ;)
Voor mij om mijn progressie bij te houden, wat anderen daar van vinden vind ik compleet irrelevant.
Ik ben met Strava begonnen toen ik nog geen Smartwatch had en mijn MTB tochten met de telefoon bijhield, nu laat ik mijn smartwatch alles syncen met Strava.
Dit klinkt wel oordelend; dat is m.i. niet terecht.

Ik zei Strava als een social medium voor sporters. Zoals mensen op Facebook/Insta delen wat ze vandaag gedaan hebben, zo laat je op Strava zien wat je sportief gedaan hebt.

Ik vind het motiverend om te zien wat mensen in mijn omgeving gedaan hebben en ik vind het ook leuk dat wat ik doe gezien wordt door mijn volgers (allemaal mensen die ik IRL ken). Zo wordt een solo-sport als hardlopen toch een beetje een teamsport.
Het is een combinatie van een logboek van je activiteiten en ( als je het zo wil gebruiken ) een social media platform voor sporters. Vanwaar zo'n negatieve opmerking ?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.