Google Calendar voor Android krijgt paginavullende weergave voor takenlijst

Google heeft een update voor de Android-versie van de Google Calendar-app uitgebracht. Gebruikers kunnen nu een paginavullende weergave van hun takenlijst oproepen en zo taken beheren. Er is nog geen soortgelijke update voor de iOS-app van Google Calendar uitgekomen.

Paginavullende takenlijst in Google Calendar voor Android. Bron: Google
Paginavullende takenlijst in Google Calendar voor Android. Bron: Google

De paginavullende Tasks-lijst kan volgens Google via een nieuwe knop opgeroepen worden, die rechts bovenaan het scherm prijkt. Daar kunnen ze worden bekeken of aangepast. Hier kunnen ook alle voltooide taken teruggevonden worden. Gebruikers van de Google Calendar-webversie waren al in staat om taken via de kalender te beheren.

Google heeft op het moment van schrijven nog geen vergelijkbare update voor de iOS-versie van Google Calendar uitgebracht. Het is niet duidelijk of en wanneer het bedrijf dit zou willen doen.

Door Jay Stout

Redacteur

25-11-2024 • 10:34

16

Reacties (16)

Sorteer op:

Weergave:

Ik gebruik de losse taken eigenlijk nooit, maar zet to-do taken er gewoon als agenda-items in. Wat is het voordeel van het gebruiken van de taken ipv agenda-items?
Agenda is voor gebeurtenissen, zoals een afspraak met iemand (vriend, collega, externe partij) of een moment (concert, uitje, bioscoop). Je kan gerust taken in de agenda zetten als je daarmee vaststelt dat die datum de deadline is voor de taak, danwel dat je dan die taak gaat uitvoeren.

Het voordeel van taken in een takenlijst plaatsen, is dat je een overzicht van al je taken hebt. Vanuit dat overzicht kan je ze plannen op een kalender. Niet alles hoeft gepland te worden. Wat niet gepland is, blijft in je takenlijst staan.

Niks mis mee om ze in je agenda te stoppen. De eerste stap in het GTD (Getting Things Done) proces is 'Collect', het verzamelen van de taken (ipv. ze te onthouden). Het maakt niet uit hoe je dat doet. Sommige mensen gebruiken hun E-mail inbox hiervoor, maar een kalender kan ook werken. Als je er maar voor zorgt dat onafgeronde taken gepland op een datum wel verplaatst worden, zodat je ze niet vergeet.
Ik stuur mijn taken altijd naar mezelf in Whatsapp en verwijder het bericht als ik de taak voltooid heb. :)
Dat heb ik ook een tijd gedaan maar mee gestopt. Hoe minder Meta van me weet hoe beter en al helemaal niet wat ik nog te doen heb...
Maar goed dat Meta niet je berichten kan lezen, maar alleen de meta data (wie, hoevaak, welk persoon, locatie ongetwijfeld).
bij welke personen je in de buurt komt en hoe vaak je samen met die bent. Welke onderwerpen gegoogled worden door die persoon en waar jullie het dus waarschijnlijk over gehad hebben. Er zijn vast nog wel tal van andere dingen die ik niet kan verzinnen die ze gebruiken om info te krijgen over gebruikers. Ook al heb je geen Meta account of apps op je telefoon, via een website zal via de pixels allemaal wel bekend zijn wie je bent...
Dat het zich gedraagt als 'taak' die pas weg gaat als je hem afvinkt.

Zoals jij het gebruikt is het meer een reminder die je voor jezelf in de agenda zet
Inderdaad, duurde even voor ik het nut ook inzag ;-) Eerst gebruikte ik ook agenda items om taken te plannen. Maar als je die niet op de geplande dag voltooide, kon je em makkelijk vergeten. Een taak blijft elke dag met je meegaan.

Vooral met taken die niet heel strikt gepland zijn ("ergens een keer in week n"), gebeurt het makkelijk dat je deze even uitstelt. Als agenda item vergeet je deze dan snel en een task zal je blijven herinneren.
Wat is het voordeel van het gebruiken van de taken ipv agenda-items?
Persoonlijk gebruik ik JTX board om mijn taken bij te houden, zoals de vuilnis, huiswerk, onderzoek, en overige taken/huiswerk. Hier plan ik vooral in dat ik deze 'taken' doe, en in mijn agenda wanneer ik deze 'taken' doe met tijdsblokken (dit laatste minder voor kleine taken).

Waar JTX toelaat om zowel een begin én eind moment op te geven, laat Google nu (nog) alleen toe om een eind moment op te geven. Zodat mijn manier niet geheel één op één van JTX naar Google over te nemen is.

Concreet komt dit neer op of herhaalde taken (series) of specifieke taken die ik doe tijdens mijn agenda blokken huiswerk, onderzoek, etc.. Herhaalde taken zijn vuilisnis (1800-0800), boodschappen (1430-1600), huiswerk (één week voor elke les), onderzoek (per fase enkele weken).

Met als gevolg dat ik mijn agenda in plan met blokken om structuur te hebben, en mijn taken gebruik om deze blokken zelf in te vullen.

Wellicht klinkt het al wat chaotisch, maar het al geeft mij wel flexibele structuur/ritme voor de dag zelf, en een overzicht om op langer termijn te plannen.

[Reactie gewijzigd door 86ul op 25 november 2024 11:35]

Heb je nu echt voor dat soort dingen een taakplanner nodig? Vuilnis, boodschappen, huiswerk?
Deze taakplanner gebruik ik al voor andere dingen waar het wél nodig voor is. Dus het is een kleine moeite om deze kleinere taken er ook in te zetten. Naast dat de desbetreffende recyclen app niet goed werkt, heb ik vrijwel alles met deze kleine moeite in één overzicht gezet.

Wellicht is het voor jou een 'grotere' moeite om dit gemak erin te lezen...
Is geen kritiek hoor, maar verwondering. Ik gebruik eigenlijk alleen agenda met taken als herinnering. Maar heb niet zo'n druk leven (meer). ;)

[Reactie gewijzigd door Robertdw op 25 november 2024 15:02]

Bedankt om dit te verduidelijking, want door het woordje "echt" in jouw eerdere reactie heb ik het (duidelijk) anders gelezen. Nuances zijn inderdaad erg belangrijk idd.
Mooi.
Nooit begrepen waarom Google Tasks een aparte app was en niet in Calendar zat.

Nu nog van een email in de Gmail app een Calendar item aan kunnen maken. Een task in Tasks kon dan weer wel
Hmmm... vreemd. Op mijn ene telefoon zie ik de nieuwe optie wel, op mijn andere telefoon niet. Op beide dezelfde versie van Google Agenda.

Wordt dit gefaseerd uitgerold?
Mwah, handige feature maar is dit echt een los nieuwsbericht waard?

Admin-edit:Bedankt voor je feedback. Commentaar voor de redactie hoort echter thuis in Geachte Redactie. Hier staat het de inhoudelijke discussie niet in de weg en kan de redactie het eenvoudig terugvinden.

[Reactie gewijzigd door Bor op 25 november 2024 14:18]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.