SwitchBot komt met universele smarthomeafstandsbediening met Matter-support

Domoticafabrikant SwitchBot komt later dit jaar met een universele afstandsbediening voor smarthomeapparaten en televisies. Die heeft een scherm met programmeerbare knoppen en Matter-ondersteuning. Ook brengt het bedrijf nieuwe camera's met hogere resoluties uit.

SwitchBot remoteDeze informatie is te vinden in een reviewer's guide die Tweakers heeft kunnen inzien. SwitchBot brengt onder andere een nieuwe afstandsbediening uit waarmee gebruikers slimme apparaten zoals airconditioners en lichten kunnen aansturen, naast televisiestreams zoals Apple TV. De afstandsbediening heeft volume- en pijlknoppen, maar ook een scrollwiel. Bovenaan de afstandsbediening zit een display met daaronder vier fysieke knoppen. Daarmee kunnen gebruikers via de SwitchBot-app zelf nieuwe sneltoetsen programmeren.

Verder heeft de afstandsbediening ondersteuning voor Matter, al is voor sommige functies zoals Scenes een SwitchBot Hub nodig. In de reviewgids staat dat de Universal Remote voorlopig alleen in de VS, het VK en Canada uitkomt voor 60 dollar en pond, maar over een eventuele Europese of Nederlandse release is niets bekend.

SwitchBot brengt wel een nieuwe camera uit. Dat is onder andere een nieuwe variant van de bestaande Pan/Tilt Cam en de Outdoor Spotlight Cam voor buiten. Die hebben een hogere resolutie, al houdt SwitchBot het voor de Pan/Tilt Cam op 'een 3k-resolutie' tegenover de 1080p-resolutie in het eerdere model. Net als dat eerdere model kan de camera 360 graden ronddraaien en 115 graden verticaal draaien. Een andere verbetering is dat de camera nu microSD-kaarten met maximaal 256GB opslag ondersteunt in plaats van 128GB. De buitencamera is ook grotendeels hetzelfde model, maar met een 2k-resolutie. De Pan/Tilt Cam komt in juli uit voor 80 euro, terwijl de Outdoor Spotlight Cam 2K 110 euro kost. Ook die komt naar verwachting in juli uit.

SwitchBot Outdoor Spotlight Cam 2k

Tot slot brengt SwitchBot zijn waterlekdetector naar Nederland. Dat model staat inmiddels al voor 22 euro op Amazon, maar volgens de reviewgids wordt het apparaat pas eind juni verwacht. De waterdetector komt als variant met twee AAA-batterijen, die volgens SwitchBot 18 maanden meegaan. Er is ook een variant met een sensorkabel van een meter, die twee euro duurder is. De waterdetector werkt op basis van bluetooth en wifi en kan een waarschuwing geven als een van de vier sensors aan de boven- of onderkant water detecteert. Er gaat dan een alarm af van 100 decibel, maar gebruikers kunnen het apparaat ook via Alexa of Google Assistant verbinden of met smarthomediensten als IFTTT aan andere diensten koppelen.

SwitchBot watersensor

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

24-05-2024 • 15:25

30

Submitter: PeacekeeperNL

Reacties (30)

30
28
21
1
0
2
Wijzig sortering
Eindelijk een volwaardige opvolger van het Logitech Harmony platform? :D
Mits hij ook infrarood heeft, dat maak ik nog niet direct op uit dit bericht. Het wordt specifiek een afstandsbediening 'voor slimme apparaten' genoemd. Dat klinkt toch anders dan een afstandsbediening die je ook (vooral) op je 'domme' tv of ander apparaat met IR-receiver richt.

Lijkt mij overigens een gemiste kans als hij geen IR heeft.
De AB kan alle SwitchBot producten bedienen, AppleTV, FireTV, airco's, lichten, tv's en veel andere producten, aldus SwitchBot. Op dit moment zijn circa 84k IR-producten ondersteund en SwitchBot geeft hierover aan dat deze database iedere 6mnd wordt geüpdate.
Met behulp van de SwitchBot Hub is het, als het goed is, mogelijk om nog niet ondersteunde AB's aan te leren (uitgaande van dat je die AB in bezit hebt). Als je de AB niet meer hebt, moet je het doen met behulp van de SwitchBot database en of die daarin staat.

Wat voor SwitchBot de unique selling point is, is dat de AB ook matter ondersteuning heeft, zij het middels de SwitchBot Hub. Hierdoor zou je dus, in theorie, ook andere merken met Matter ondersteuning moeten kunnen bedienen, zoals Philips Hue en IKEA gordijnen (die staan expliciet benoemd).


Edit: Wat mij verder benieuwt is of deze ook RF ondersteunt, en zo ja welke frequenties (bijvoorbeeld voor de Duco ventilatie-unit, zolang ik die niet smart maak, of onze afzuigkap welke geen Hob2Hood ondersteunt maar een merkspecifieke AB heeft)

[Reactie gewijzigd door PeacekeeperNL op 22 juli 2024 15:02]

Ik gebruik de Ava Home remote
Draait op Android en heeft een IR blaster. Dus home assistant of een IR blaster tv App, Spotify sonos app, draait als een trein.
Ziet er mooi uit. Vind het wel gek dat ze nergens aangeven waar je het product kan kopen. Hun link "get Ava in your home" lijkt naar een software installatie te leiden (moest email hiervoor opgeven dus gestopt).
Korte Google search kom ik bij een winkel die de Home Remote verkoop......1099 dollar. De t..... dat is een duur ding. Niet echt voor de doorsnee consument denk ik, of ik ben wellicht wat goedkoop hierin.
Normaal gesproken verkopen ze deze via installateur. Heb er zelf eentje nieuw/sealed via ebay uit Amerika op de kop kunnen tikken. Ze staan er nog steeds wel op iig tweede hands, maar soms ook wel nieuw. Is idd niet goedkoop, maar had geluk en heb maar 300 dollar voor betaald. Komen nog douanekosten overheen. De nieuwere versie is met knoppen. Die ben ik nog niet tegengekomen.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Erik07024 mei 2024 23:56
Dat is niet alleen duur maar de battery duur is ook nogal beperkt volgens reviews. Het device mag blijkbaar continue aan de lader wat absoluut niet handig is voor een remote die binnen handbereik hoort te liggen.
Wauw, echt waar? Wat kunnen die van 2000 euro wat een remote van 200 euro (wat ik al duur vind) niet kan? Ben wel nieuwsgierig wat ik mis :)
Ziet er goed uit. Via welke weg heb je deze gekocht?
Mits hij ook infrarood heeft, dat maak ik nog niet direct op uit dit bericht. Het wordt specifiek een afstandsbediening 'voor slimme apparaten' genoemd. Dat klinkt toch anders dan een afstandsbediening die je ook (vooral) op je 'domme' tv of ander apparaat met IR-receiver richt.
Je zou via dit apparaat een IR blaster kunnen bedienen. Tegenwoordig zorgt het richten van een afstandsbediening voor een lage WAF, en dat is met een "slimme" IR blaster niet meer nodig.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 15:02]

lijkt wel heel veel op de sofabaton x1s, welke ook een aardige kans maakt om eventueel als vervanging te gelden voor de logitech oplossing.
Ziet er interessant uit, alleen niet leverbaar in NL zover ik kan zien?
(edit: amazon heeft hem voor €250)

[Reactie gewijzigd door Tortelli op 22 juli 2024 15:02]

Alleen wel een stuk duurder. Ik heb de SofaBaton U2 in huis en die is beschikbaar voor ca €70,-. Als deze in de UK uitkomt voor 60GBP, dan is dat omgerekend ca. €70,- , dan lijkt dit de betere deal. Wel lijkt deze remote geen touchscreen te hebben en ook een stuk minder knoppen. Hierdoor minder geschikt ter vervanging van al je remotes, omdat je niet gemakkelijk toegang lijkt te hebben tot alle opdrachten van je reguliere afstandsbediening.
https://www.unfoldedcircle.com oogt ook leuk (kwam hem laatst op youtube tegen) maar is bizar duur
Ik heb er twee in huis. Hardware is erg mooi en heeft een hoog Apple gehalte. De software daarentegen kan nog wat opgepoetst worden.
Ik zou er van weg blijven. Ik heb er 2. Komt totaal niet in de buurt van de Harmony “easy of use”. Software is zeer matig eveneens het instellen van activiteiten.

Ik heb ze gekocht via de Kickstarter campagne, maar zodra er iets gebruiksvriendelijker is, gaan ze de deur uit.

Bizarre is dat ik mijn Harmony nog dagelijks gebruik naast de Unfolded circle meuk.
Ik gebruik nog steeds de harmony ultimate met hub. Ik heb nog geen waardige opvolger gevonden en ook deze voldoet niet aan mijn eisen. Logitech is nog steeds niet overtroffen.
Zou je er ook een Somfy rts rolluik mee kunnen bedienen?
Kans is klein. Somfy RTS gebruikt 433mhz. Los van het “inleren” zie ik dit echt nergens meer toegepast worden in apparatuur.

Enige die dit nog ondersteund is Homey voor zover ik weet.

Wel zijn er losse modules zoals RFXCOM om icm HomeAssistant te gebruiken.
Denk het niet maar je kan zelf een antenne in elkaar bouwen die je rolluiken kan aansturen en dan met een telefoon bedienen. https://github.com/rstrouse/ESPSomfy-RTS met deze firmware en een ESP32 board en een antenne kan je een Somfy motor besturen en via HomeAssistant kan je het aan HomeKit of Google Home toevoegen. Dan kan je het vanaf elke telefoon of tablet aansturen. De firmware heeft ook een webinterface waarmee je het kan bedienen, dan heb je geen home assistant nodig, maar is minder handig dan via de apps.

De onderdelen voor de ESPSomfy kosten iets van een tientje op AliExpress en je hoeft niet eens te solderen, mits je natuurlijk de versie met voorgemonteerde pins koopt. De instructies staan ook in de wiki van de GitHub repository.

Somfy heeft ook twee type hubs die er voor zorgt dat je de motor met je telefoon kan bedienen https://www.somfy.nl/onde...vity-kit-en-tahoma-switch kost 70 of 200 euro. Die van 70 is natuurlijk goedkoper dan als je nog een Raspberry Pi of Mini-PC voor Home Assistent moet kopen. Maar met Home Assistant kan je natuurlijk meer dan alleen Somfy rolluiken besturen.

[Reactie gewijzigd door lanarhoades op 22 juli 2024 15:02]

Dat lijkt nog verdacht veel op de Omote
https://github.com/CoretechR/OMOTE
Zijn meerdere op de markt, zowel begonnen als Kickstarter en commercieel verkrijgbaar, beschikbaar als open source en als white label (bijv Tuya) via China.

Het is dan ook niet echt een nieuw idee, al voelt het zo. Een smart home versie van de (inmiddels helaas gestopte) Logitech Harmony remotes was een kwestie van tijd met de opkomende smart home markt.
Hopelijk brengen ze ook een "fysieke" knoppen uit. Ik prefereer mijn logitech harmony companion boven alles anders. Zeker om de lichten aan en uit te doen, zo simpel. Enja er bestaat "hey insertyourvoicecommandassistant" wel, maar dat en de kinderen werkt niet zo goed.

Spijtig dat er niet echt iets anders is zoals een logitech harmony companion :(. Dit zal hem dus ook niet worden mij
Helemaal met je eens. Logitech is nog steeds de beste en onovertroffen. Jammer dat ze gestopt zijn.
LET OP
SwitchBot blijft je e-mails sturen ook als je aangeeft dit niet te willen. Ook als je wijst op de AVG.

Bepaalde kortingen verdwijnen als je gaat betalen. Dus als je iets daar koopt, let er op bij het afrekenen.

[Reactie gewijzigd door djwice op 22 juli 2024 15:02]

Interessant. Buttons look-a-like Google TV remote en bevalt me wel. Deze lijkt dan wel een stuk groter.

Gebruik voor mijn automatiseringen zelf geen universal remote behalve Google Assistant en mobiele telefoon(s). Heb wel vaker de opties voor een universal remote bekeken en mooi aanbod gezien. Nog niet de gouden oplossing voor mijn automatiseringen gevonden of iets wat mij heeft getriggerd de definitieve keuze te maken.

Begrijp dat Logitech een mooi device aanbood maar deprecated is.
Mijn Harmony Elite staat al een tijdje op het "te vervangen" lijstje, maar heb nog niks gevonden waar ik van overtuigd ben.

Altijd de Harmony 1000 gehad, toen de 1100 en daarna de elite. Maar en niet meer actief ontwikkeld en de accu loopt leeg etc.

Een remote waarmee ik hetzelfde kan en zelfs misschien mijn airco, rolluiken, verlichting en zonnescherm mee zou kunnen bedienen. Dat zou reden zijn om te investeren in een nieuw product.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.