OpenAI brengt ChatGPT-functie voor oplezen antwoorden uit

OpenAI heeft een Read Aloud-functie uitgebracht voor ChatGPT. De chatbot kan daarmee teksten in audio omzetten en de inhoud dus 'voorlezen'. De functie is zowel via de webversie als in de smartphoneapp van ChatGPT beschikbaar.

Read Aloud kan teksten voorlezen in een van vijf beschikbare stemmen. De functie is beschikbaar in 37 verschillende talen, waaronder Nederlands. ChatGPT detecteert automatisch om welke taal het gaat. De functie is beschikbaar voor gebruikers van GPT-4 en GPT-3.5.

Read Aloud werkt op zowel de webversie van ChatGPT als op iOS en Android. Om de functie te gebruiken op iOS of Android, moeten gebruikers op een bericht tikken, het vasthouden en vervolgens tikken op ‘Read Aloud’. In de webversie verschijnt onder een bericht een knop om de functie te activeren. Gebruikers kunnen er volgens The Verge ook voor kiezen om de chatbot altijd mondeling te laten reageren.

Vorig jaar bracht OpenAI al een spraakfunctie uit voor de appversies van ChatGPT. Gebruikers kunnen daarmee met een spraakopdracht dingen aan de chatbot vragen. ChatGPT kon toen al antwoorden in audiovorm. Met Read Aloud is het echter ook mogelijk om gegenereerde tekstantwoorden hardop voor te laten lezen.

Door Andrei Stiru

Redacteur

05-03-2024 • 09:40

31

Submitter: wildhagen

Lees meer

Reacties (31)

Sorteer op:

Weergave:

Ik vind de Nederlandse stemmen maar raar en overdreven klinken met lelijke accenten.
Over smaak valt niet te twisten, maar dat het een hoge kwaliteit stem is met ongelooflijk goede articulatie en intonatie is een feit.

Ik maak veel gebruik van text to speech voor ondersteuning bij lezen en dit is echt heel goed voor dagelijks gebruik.
Een voorbeeld van wat de stem zo goed maakt is dat de stem de nadruk legt op de zinsdelen die inhoudelijk relevant zijn en bijvoorbeeld "gequoteerde tekst" met een andere intonatie uitgesproken wordt.

[Reactie gewijzigd door AJediIAm op 22 juli 2024 16:48]

Ja dit dus. Dat accent neem ik wel voor lief. Overigens heb ik zoveel non-native speakers in mijn omgeving dat het mij nauwelijks opvalt, maar is natuurlijk een persoonlijk ding.

Maar inderdaad, de intonatie is echt goed. Heel mooi hoor!
Het zijn Amerikaanse stemmen die Nederlands voorlezen. Dan krijg je Nederlands met Amerikaans accent. Net als in het echt.
Vind het vreselijk klinken. Het spreekt bijvoorbeeld “ee” uit als “æ”, dus twee spreekt het uit als twæ.
Heygen doet het Nederlandse accent beter na, maar heeft weer een veel zwakker grammaticaal taalmodel.
Alleen Pokemon klinkt cool Nederlands gesproken.
Moet je hem eens vragen om met een Brabants accent te praten. Je lacht je aan de ene kant kapot (Brabants Amerikaans), aan de andere kant toont het hoe geavanceerd de achterliggende techniek al is.
Het klinkt inderdaad Amerikaans. Wellicht dat dit in de toekomst beter wordt.
Wanneer wordt OpenAI hernoemd naar ClosedAI ? Er is niets meer open aan, hier zouden regels voor moeten komen.
Verwijderd @x2805 maart 2024 11:28
Elon musk heeft onlangs een rechtzaak aangespannen om de closed source nature van het bedrijf aan te vechten.
Zou best kunnen dat ze het uiteindelijk rebranden als het "openen" van de mogelijkheden van AI. Zeker met het grote aandeel van Microsoft is het natuurlijk helemaal niet meer open en is de originele visie van het bedrijf bijna helemaal verdwenen
De grap is dat ze nu alleen nog proberen om je portemonnee te openen.
Verwijderd @x2805 maart 2024 16:28
Kun je een kilo appels kopen bij Apple?
Als het al zou kunnen, dan betaal je voor een hele kilo maar kreeg je maar 850 gram nadat een Apple medewerker verplicht bij je aankoop echte Apple happen eruit nam voor je ze meekreeg. Anders waren jouw appels niet conform Apple branding, zonder die hap eruit. En dat alle Apple appels conform Apple branding worden uitgeleverd staat op pagina 666 van de voorwaarden die niemand leest.
Maar Apples AI modellen draaien straks wel meer op de devices zelf, en daarmee toch wat privacyvriendelijker, hoop ik althans :Y)

[Reactie gewijzigd door OruBLMsFrl op 22 juli 2024 16:48]

Even geprobeerd, maar in de web client krijg ik het niet aan de gang. Eerst kreeg ik al helemaal geen antwoord, nog een keer, wel antwoord maar de Read Aloud knop doet niets.

Vermoed dat ze een storing hebben.

[Reactie gewijzigd door Navi op 22 juli 2024 16:48]

Bij mij werkt het wel. Het is gewoon dezelfde stem als die in de spraakfunctie. Ze kan inderdaad Nederlands praten maar met een Amerikaans accent. Daarentegen kan ze wel Engelse uitspraken goed combineren wat je soms mist met andere text2speech applicaties. Alleen afkortingen die zowel Engels als Nederlands uitgesproken kan worden klinken soms gek. Zoals IP-adres wordt ie-pie-adres ipv aj-pie of ie-pee. En getallen met een komma slikt ze de getallen na de komma in of "verengelst" Zoals 2,5 zegt ze twee and half. Het maakt niet uit of het getal met een komma of punt geschreven is.
Dat is raar. ChatGPT schrijft in de tekst dat 2,5 in het Nederlands wordt uitgesproken als twee komma vijf, maar als je het laat uitspreken zegt het inderdaad “twæ comma half”

[Reactie gewijzigd door Minimise op 22 juli 2024 16:48]

Ik heb wat experimentjes lopen doen, maar de uitspraak is afhankelijk van de context. In verschillende zinnen met getallen krijg je ook andere uitspraken. Zo heb ik een zin met "Het gewicht van het pakket is 2,51 kilogram" wordt uitgesproken met 2 51 kilogram. Of een zin met kilometer en 1 getal achter de komma gaat wel goed. Maar een op zich zelf staand getal zoals een antwoord uit een som gaat dan weer helemaal verkeerd.
Oh grappig, zie nu pas dat het icoontje erbij staat. Hier werkt het vanuit chrome/w11 prima.

Wel een typische synthetiscshe stem uiteraard. (Doet me een beetje denken aan Wags van Eagle Dynamics , voor die dat wat niets zegt: https://www.youtube.com/watch?v=j94DQfn4PeY , maar dan zonder de warme stem equalizer settings)
Is er ook een Stephen Hawking stem?
Het klinkt als Eva Jinek
Spraaksynthese bestaat toch al een poosje. Het kan toch niet zo lastig zijn om spraak-naar-tekst en terug naar spraak te maken? Dan heb je een 'echte' pratende AI bot die écht conversaties kan voeren waar je gewoon tegenaan kunt praten..
Dat zit er al lang in. Je kan prima conversaties voeren met Chatgpt via spraak. Ik snap de hele toegevoegde waarde van deze functie ook niet zo eerlijk gezegd
Maar 'gewoon' een device waar je tegenaan kan praten. Als een soort Google Home Mini of zo. Dat zou tof zijn.
Nieuw is dat spraak in de webversie zit
De ChatGPT app voor je telefoon kan dat nu al een poosje. Op zich werkt het aardig. Het kan zelfs stap voor stap instructies geven en bij iedere stap vraag je naar de volgende stap.
Gaat ChatGPT ook FUCK YOU en I HATE YOU oplezen???? :')

Misschien is het wel handig dat ChatGPT je vooraf kunt waarschuwen dat degene vloekwoorden heeft gebruikt, want je hebt bijvoorbeeld kinderen in de auto.
Nee, vanwege censuur moet het zeggen “I can’t assist with that”
Zat dit niet al in de mobiele app? heb zelfs al hele gesprekken kunnen voeren met chatgpt.
open ai moet van mijn gat afblijven.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.