Fabrikanten introduceren eerste draadloze Qi2-opladers met magneten

Fabrikanten hebben hun eerste draadloze opladers met ondersteuning voor de nieuwe Qi2-standaard aangekondigd. Dat deden ze tijdens de IFA-beurs in Berlijn. Deze nieuwe standaard wordt gebaseerd op Apple MagSafe en komt later dit jaar beschikbaar.

Onder meer Belkin toonde tijdens de IFA zijn eerste Qi2-opladers. Het bedrijf kwam onder meer met een opbouwbare BoostCharge Convertible-standaard met geïntegreerde Qi2-oplader. Dat apparaat als een platte oplader gebruikt worden, maar ook een telefoon rechtop houden tijdens het opladen. In beide gevallen wordt de smartphone, net als bij Apple MagSafe, op de lader bevestigd met magneten. Belkin toonde ook een 3-in-1-oplader met een 15W-Qi2-lader, een Qi-lader van 5W en een USB-C-poort.

Belkin Qi2-opladersBelkin Qi2-opladersBelkin Qi2-opladersBelkin Qi2-opladers

De Qi2-opladers van Belkin. Bron: Belkin

Ook Anker toonde verschillende Qi2-producten tijdens de IFA. De fabrikant komt onder met een MagGo-powerbank. Dat apparaat heeft een capaciteit van 10.000mAh en een ingebouwde kickstand. Dat apparaat heeft ook een kleine lcd aan de zijkant waar onder meer de accucapaciteit van de powerbank te zien is. Anker voorziet de MagGo ook van een USB-C-poort om apparaten mee op te laden met maximaal 27W. Anker komt ook met een 6600mAh-powerbank, meerdere 3-in-1-opladers met ruimte voor een Qi2-smartphone, een Qi-oppervlak en een Apple Watch. De fabrikant introduceert ook een cirkelvormige 8-in-1-oplader met Qi2-oppervlak, en meerdere USB-poorten en AC-aansluitingen.

Anker Qi2-opladersAnker Qi2-opladersAnker Qi2-opladersAnker Qi2-opladers

Van links naar rechts: de MagGo-powerbanks van 10.000 en 6600mAh, de 8-in-1-oplader en een 3-in-1-oplader. Bron: Anker

De Qi2-standaard werd begin dit jaar al aangekondigd tijdens de CES in Las Vegas. Het Wireless Power Consortium bevestigde toen dat de nieuwe standaard wordt gebaseerd op Apples MagSafe-techniek voor iPhones, dat in 2020 werd geïntroduceerd met de iPhone 12. Qi2 krijgt daarmee magneten, waardoor de telefoon altijd op de goede plek op de draadloze lader wordt neergelegd. Qi2 maximale oplaadvermogens van 15W, hoewel het WPC ook hogere vermogens overweegt voor latere versies van de standaard.

Hoewel Qi2 volgens eerdere berichten een ander magnetenpatroon krijgt dan Apple MagSafe, zijn Apples bestaande iPhones wel compatibel met Qi2. Zowel Belkin als Anker noemen de Qi2-opladers 'MagSafe-compatible'. Het is echter niet bekend met welk laadvermogen dat is. Fabrikanten bieden momenteel al 'MagSafe-compatible' opladers die niet officieel gecertificeerd zijn door Apple; die bieden doorgaans vermogens tot 7,5W.

De Qi2-opladers van Belkin en Anker komen later dit jaar beschikbaar. De fabrikanten delen momenteel echter geen concrete releasedatum. Belkins BoostCharge Convertible-standaard en 3-in-1-oplader kosten volgens The Verge respectievelijk 60 en 130 dollar. Anker noemt geen adviesprijzen.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

01-09-2023 • 18:33

46

Lees meer

Reacties (46)

46
46
9
0
0
28
Wijzig sortering
Zou het ene probleem zijn om dan je creditcards achterop je telefoon te hebben?
Je hebt MagSafe hoesjes voor pasjes die je bij laden er even af kan halen.
Dan is het makkelijker om gewoon niet je pasjes in je telefoonhoesje te houden maar daar een los hoesje voor te gebruiken. Ik heb altijd gewoon mijn pasjes in zo'n schuifhouder en die bewaar ik bij m'n autosleutels, dat is echt geen extra moeite
Voor de magneetstrip? Er zijn weinig apparaten die nog met de magneetstrip werken. Vrijwel allemaal chip tegenwoordig.
Tankpas niet, die is gewoon nog met een strip
Ah fair. Maar die dan dus niet daar stoppen ;).
De magneetstrips worden nog enorm vaak gebruikt door leaserijders met een tankpas. Die ondersteunen alleen maar via magneetstrip. Althans, die van Arval en Leaseplan. Andere maatschappijen weet ik niet.
Goeie. Ik heb zelf al jaar geen pas meer maar een druppel dus gebruik dat niet meer, maar kan me herinneren dag MKB brandstof ook strip gebruikt idd.

Dan die dus niet achter je telefoon stoppen nee, maar dat was sowieso al niet zo’n goed idee.

Als je NFC hebt kan je namelijk daarmee ook al de strip resetten.
Het viel me onlangs inderdaad op. Waarom die nog niet nfc ondersteunen is me een raadsel
Ja en nee… ik zelf gebruik sinds ik een iPhone heb die MagSafe ondersteund, MagSafe om de iPhone op te laden. En ik kan je zeggen dat werkt top! Vooral bij een lader voor in de auto. Geen gedoe meer met je telefoon in de houder te krijgen. Gewoon tegenaan houden, door de magneten vind je uiteindelijk de weg naar de juiste plek.

Hierdoor kwam ik ook achter een aantal problemen. Heb je een hoesje zonder MagSafe ondersteuning. Wat in de praktijk niet meer is dan een extra magnetische ring in het hoesje. Blijft de telefoon niet ‘plakken’ aan de MagSafe houder omdat de magneten hiervoor te zwak zijn. Omdat de telefoon niet blijf plakken begint ie ook niet met opladen.

Dus de kans dat de oplader gaat laden als je bankpas of iets dergelijks in de telefoonhoes zit. Die dan ook nog tussen de oplader en telefoon zit vrij klein. Hierom beschadigd je bankpas dus niet.
Ik vind MagSafe in de auto ook ideaal, alleen CarPlay werkt dan niet ;)
Draadloze CarPlay? Kun je gewoon een dongle voor aansluiten.
Veel klachten van oververhitten van telefoons bij het gebruik van wireless CarPlay of Android Auto icm opladen.
Heb ik helemaal geen last van, ik heb anderhalf jaar lang 2x per week een uur heen en een uur terug in de auto gezeten met zowel Android Auto als Apple Carplay (afhankelijk van welke telefoon het meeste batterij had) voor Waze en Spotify/Audible, nog nooit gehad dat m'n telefoon daar heet van werd.

Behalve in de zomer dan, maar dat heb ik opgelost door m'n telefoon niet in een houder in de zon te hangen, die heb je immers toch niet nodig als je AA/Carplay gebruikt :)
Draadloze of bedrade CarPlay?
Draadloos, ik heb toen nog heel specifiek de enige Pioneer unit ingebouwd die draadloze AA én Carplay had. Was dus een kwestie van telefoon in de lader/houder gooien en gaan.
Ik wel. Mijn draadloze pad zit uit de zon, en als ik muziek stream en navigeer tegelijkertijd via Android Auto, wordt mijn telefoon erg warm, tot op het punt dat het opladen gewoon stopt. Zelfde met mijn houder (met geïntegreerde draadloze houder) en Apple Carplay in mijn vorige auto.
Mijn telefoon warmt ook wel een beetje op bij draadloos laden, maar echt niet zo erg dat het laden stopt, en Carplay lijkt bij mij weinig impact te hebben daarop. Vreemd, want juist bij Apple zou je verwachten dat dat redelijk consequent is
En ook vaak vast lopers weet ik uit ervaring, dat wil je niet tijdens het rijden in ons 'drukke verkeer' met je TomTom/Flitsmeister aan.
Hier goede ervaringen met een Samsung, Wireless AA (via dongle) en maximaal bedraad opladen. Wordt niet echt warm en ook zonder lader gaat het gewoon goed. En dan heb ik gewoon een 3rd party oplader die wel maximaal oplaad (want dan hou ik meer batterij over na de autorit). Ook kan ik hem gewoon in mijn broekzak houden als ik hem niet aan de lader leg. Hij wordt dan echt niet warm. Voor mn gevoel is dat pas een jaar of 2 geleden echt verbeterd. Daarvoor had ik met een ander toestel ook nog wel eens wat warmte. Zelfs als ik mijn telefoon open heb staan met Flitsmeister of even iets op google maps opzoek (omdat ik al aan het navigeren ben en ik even een file beter wil bekijken), gaat het gewoon goed tegenwoordig. Sowieso dat je Maps nu gewoon kunt gebruiken op je telefoon, ook al is ie met Android Auto bezig, is heel fijn.

Het enige wat me stoort is dat als ik geen spotify audio afspeel maar bv een youtube video, dan gaat ie met het veranderen van het volume, weer terug naar spotify en begint ie muziek te spelen. Wat dus irritant is want het volume van spotify is vaak veel harder dan youtube dus dan heb je meteen een berg herrie in de auto. Plus ik vind het jammer dat ik geen telefoontjes via mijn hoorstoestellen kan blijven doen als ik in de auto zit. Hij schakelt altijd over naar de speakers en moet dat handmatig overschrijven of helemaal ontkoppelen. Maar daarvoor heb ik nog wel wat begrip, sinds het een vrij unieke use-case is.

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 22 juli 2024 16:28]

Ah dat bellen via de oortjes is iets wat CarPlay juist wel doet. En mega irritant is als ik mijn headset vergeten ben uit te zetten en nog in mijn tas ligt…. En wat mega irritant is, als een telefoongesprek in beeld komt dan verdwijnt de navigatie helemaal. Met een klein tikje breng je het terug maar vind het toch onhandig.

En met dat laden, heb inderdaad zelf een paar jaar geleden onderzocht bij de aanschaf van een nieuwe auto en toen uiteindelijk niet voor het luxere upgrade pakket gekozen. Las toevallig in een ander topic hier vorige week dat er nog steeds veel klachten waren. Nu hier pas een paar mensen positief. Maar mooi, dan kan dat gewoon in de volgende wagen ;)
Die zit tegenwoordig toch in de wallet van je telefoon :P
Is MagSafe stevig genoeg voor een bevestiging op de fiets?
Nee, echt niet eens een beetje... Kijk dan beter naar iets als een Quad Lock mount maar daar heb je dan geen opladen bij voor op een fiets. Misschien kun je de motor mount gebruiken, die ondersteunt wel wireless charging volgens mij https://www.quadlockcase....of-wireless-charging-head
+1 voor Quad Lock! Spul zit zo stevig vast dat ik m'n fiets kan optillen aan m'n telefoon. Als je telefoon optische stabilisatie heeft op de camera's zou ik wel de anti-vibration mount aanraden die ze voor de motor verkopen, ook voor op de fiets. Anders sloop je wellicht je camera's. ;)
Ik heb al een Quad Lock, maar die hoes is dik en laadt soms maar nipt met QI laders. Ik hoop dat dat met een toekomstige QI2 telefoon nog lukt.

Ik maak me over de optische stabiliser geen zorgen, maar ik film nooit met mij telefoon. Een keer gedaan en het was duidelijk waarom. Ik denk wel dat moto’s hogere frequenties hebben met meer energie dan mijn fiets?

[Reactie gewijzigd door L2GX op 22 juli 2024 16:28]

Klopt ja. Zelf gebruik ik 'm ook alleen op de fiets/met hardlopen. Normaal (magsafe) hoesje voor de rest van de tijd. Ze hebben nu wel een Quad Lock Mag lijn die blijkbaar ook magsafe compatible is, dus ook Qi2 gok ik. Wellicht dat die ook iets beter werkt met Qi(1) doordat ze dunner zijn.
Voor draadloze laders in bijvoorbeeld een auto kan dit wellicht wel handig zijn. En misschien gaan "we" hierdoor ook anders laden, maar ik laad mijn telefoon alleen 's nachts draadloos als de telefoon niet wordt gebruikt en door de dag heen bedraad omdat dit sneller gaat.
Draadloos laden in de auto (en een navi app / Flitsmeister) open hebben werkt matig is mijn ervaring. Telefoon word erg warm en laad amper op (BMW met draadloos laad functie).
Mijn ervaring is precies het tegenovergestelde. Laden gaat niet super snel, maar wel sneller dan mijn S23 leegloopt met Flitsmeister open. Voorheen koste mij dat toch zeker wel 20% op een rit van een uur, nu laadt mijn telefoon zelfs op in plaats dat deze leegloopt.
Zou me niet verbazen dat verkeerde plaatsing (wat QI2 dus oplost) een deel van het probleem bij mij is hoor. Hoesjes zullen ook wel niet positief bijdragen.

[Reactie gewijzigd door Tortelli op 22 juli 2024 16:28]

Het is waarschijnlijker dat het vermogen van de lader die BMW heeft ingebakken te laag is. Ik heb hetzelfde in mijn Volkswagen.
Ik ook met Tesla, met 3rd party charger. Daar kan m’n telefoon maar op 1 manier in en heeft misschien 5mm speling links naar rechts. Verwacht dus niet dat dat een plaatsingsissue is.
In de VW kan ik wel draadloos opladen, het gaat dan traag en ik moet ook geen CarPlay oid gebruiken. Kan jij van jou 3rd lader de specificaties zien of niet?
Mja met iets als flitsmeister aan gaat het niet heel snel nee. Op warme dagen loopt ie zelfs leeg.

Ik heb dat ding drie jaar geleden ooit gekocht soo no idea.
Ik had meerdere draadloze opladers waardoor ik eerder het tegenovergestelde deed. 1 op mijn bureau op kantoor, 1 rond eettafel, 1 woonkamer. (Bijna)Nooit meer uren lang aan de lader maar gedurende de dag steeds stukjes.

Inmiddels gaat m'n telefoon 2,5 dagen mee en gebruik ik gewoon weer een kabeltje.

[Reactie gewijzigd door MrProfijt op 22 juli 2024 16:28]

Het is wachten tot ze bij de Action liggen. Die dingen werken prima voor mijn Samsung
Ben zelf altijd huiverig om van die goedkope prul van de action aan het stroom te leggen.
Ik lees dit soort reacties continue op deze berichtgevingen, maar is er ook bewijs dat het ooit mis gaat.
En dan bedoel ik niet "China Export" producten maar de Action laders, stekker die in de EU winkels liggen.
Weet geen exacte cijfers voor action spul. Maar aantal woningsbranden stijgen hard dus ik neem liever geen risico met no name brands.
Als je een goede indicatie wilt zien van de kwaliteit (en in zekere mate veiligheid) van laders kan ik het YouTube kanaal ChargerLAB aanraden. Geeft goede breakdowns van allerlei (laad) producten
Dank voor de suggestie van ChargerLAB. Er is een Tweaker genaamd Dodge die ooit begon met het reviewen van laders op Tweakblogs, en daarna een eigen YT-kanaal had (Dodge Reviews). Helaas is hij er een aantal jaren geleden mee gestopt en - afgezien van Lygte - ben ik sindsdien nooit meer een goeie reviewer van chargers tegengekomen.
Als je dit artikel leest dan worden de volgende mogelijke oorzaken genoemd:

https://archive.ph/2023.0...nergietransitie~afd5c364/

- Schoorsteenbranden (men gebruikt de open haard meer want gas is duur)
- Zonnepanelen die in de fik vliegen
- Vergrijzing. Ouderen die minder alert zijn

Nergens is er iets te lezen over slechte Action laders :)
Met 230v aansluiting zou ik je helemaal gelijk geven, maar met laagspanning tot max 20V heb ik er niet zo’n issue mee. Waar het vaak fout gaat (en waar het ook echt gevaarlijk is), is de isolatie tussen de <20V en 230V kant.

Aangezien deze electronica niks anders doet dan een bepaalde spanning in DC omzetten naar diezelfde spanning in AC (want dat is hoe QI werkt) ben ik er niet zo huiverig voor. Als het doorfikt klapt de omvormer eruit en als je daarvoor dus een goede adapter gebruikt zal die in beveiliging schieten.
Bij Ikea 5 euro voor een draadloze charger in België, is dat niet goedkoop genoeg dan?
Draadloze stroom en magneten...

Ik vermoed ten zeerste dat ze het idee en blauwdrukken van Nicola Tesla hebben gejat.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.