AMD brengt Ryzen 5 5600X3D-cpu met zes cores alleen uit bij Amerikaanse winkel

AMD heeft de Ryzen 5 5600X3D-cpu uitgebracht. Dat is de eerste Ryzen 5-processor met 3D V-Cache. De cpu is door een Amerikaanse winkelketen aangekondigd die ook zegt de cpu exclusief te mogen verkopen. Het is daardoor niet duidelijk of de processor ook naar de Benelux komt.

AMD Ryzen 5 5600X3DDe Ryzen 5 5600X3D heeft zes kernen en twaalf threads. De baseclock bedraagt daarbij 3,3GHz, met een boostclock van 4,4GHz. De cpu heeft verder 3MB L2-cache, een totaal van 96MB L3-cache en is compatibel met AM4-moederborden. De cpu heeft een tdp van 105W.

De Amerikaanse webwinkel Micro Center kondigde de cpu aan, niet AMD, en zegt 'de enige bron' van de 'limited-edition' cpu te zullen zijn. De cpu kost bij de winkel 229,99 dollar. Omgerekend met btw is dit 255 euro. Micro Center gaat de processor niet via zijn webwinkel verkopen, maar alleen via fysieke winkels.

De winkel verwacht voorraad 'voor een aantal maanden' te hebben. TechPowerUp-bronnen zeggen dat oem's ook de processor mogen gebruiken voor hun pc's, waardoor de cpu misschien zo bij Europese consumenten terecht kan komen. De processor is vooralsnog de goedkoopste cpu met 3D V-Cache. Voorheen was dat de Ryzen 7 5800X3D, een octacoreprocessor met acht kernen.

AMD Ryzen 5 5600X3D AMD Ryzen 7 5800X3D
Cores 6 8
Threads 12 16
Kloksnelheid 3,3GHz 3,4GHz
Turbosnelheid 4,4GHz 4,5GHz
L2-cache 3MB 4MB
L3-cache 96MB 96MB
Adviesprijs $ 230 $ 449
Huidige prijs N.v.t. € 298,70

Door Hayte Hugo

Redacteur

30-06-2023 • 16:57

74

Submitter: G3ndks

Reacties (74)

Sorteer op:

Weergave:

Ik weet het niet. Als dit nou was om maar één garantie kanaal te hebben voor X3D processoren (of deze in het bijzonder) vanwege het overvolt probleem dan snap ik het. Als het alleen maar om SKU monopoly gaat voor Microcenter en AMD, ben ik benieuwd of de verkopen overweldigend gaan zijn. Als consument wil je dit gewoon niet.

[Reactie gewijzigd door biomass op 22 juli 2024 17:20]

Als ik Gamers Nexus mag geloven is dit 1 batch van processors die niet door konden als 5800X3D. De verkopen gaan nooit overweldigend zijn omdat er simpelweg onvoldoende van zijn.
Je mag GN ook geloven. Dit gaat effectief om een batch van CPU's die anders afval worden. Alleen is het raar dat AMD dit niet openlijk toegeeft. Veel consumenten zouden hier veel begrip voor hebben.
Dat zou heel raar zijn want AMD, Intel en Nvidia doen dit allemaal. Het is juist dat de yields van de 5800X3D zo hoog zijn dat AMD het haast niet had gedaan omdat er maar zo weinig 5600X3D's zijn daardoor.

Om wat voorbeelden te noemen een 6800 is een slechte bin van de RX 6950 XT wat haast de beste bin is. Een 3080 is de slechste bin van de chip die ook de 3090 Ti maakt. De beste chips gaan niet naar consumenten kaarten maar vaak naar de professionele kaarten.
Zie ook, die gebruiken allemaal dezelfde chip:
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/amd-navi-21.g923
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/nvidia-ga102.g930

Bij cpu's is dit niet anders; cpu's hebben vaak een lagere clocksnelheid omdat alleen de beste chips sneller kunnen binnen de limieten die gezet zijn door de fabrikant (stroom verbruik etc).

Je mag GamersNexus in dit geval geloven gezien die met beiden direct contact hebben gehad.

Edit:
Mijn uitleg is natuurlijk wat versimpeld; want professionele of server chips hebben weer andere eisen als de consumenten chips.

[Reactie gewijzigd door Sp3ci3s8472 op 22 juli 2024 17:20]

Yield is het percentage gelukte chips.
Wat jij bedoelt is 'binning'. Elke 'bin' is een product variant van dezelfde wafer.
Daarnaast heb je ook nog 'cherry picking', dat meestal gebruikt wordt als een derde partij zijn eigen binning doet en de chips op hogere specificatie verkoopt dan de fabrikant voor ogen had.
Correct, aangepast. Rare fout 8)7.
Het is ook niet alsof dit iets is wat normaal nooit gebeurd. Sterker nog. Het komt vaak voor dat cpu/gpu makers met een beperkte versie van een al bestaande cpu/gpu komen om toch wat te verdienen aan chips die kleine defecten hebben in bijv. 1 van de cores.
Die had ik nog niet gezien vandaag. Ik moest wel gniffelen bij de opmerking van Steve
"AMD knew it had only an inventory for one retailer in basically one country and
so it decided to support the most PC DIY enthusiast focused retailer. Given the options, say Amazon as the alternative where you send it into oblivion and see where they distribute it.."
Als AMD dit doet om e-waste te voorkomen en kosten te drukken, mogen ze dit best vaker doen. Maar dan kan je wel verwachten dat mensen (en andere focused retailers) nog steeds niet blij zijn dat het alleen in één bepaald hoekje van de wereld te krijgen is.

[Reactie gewijzigd door biomass op 22 juli 2024 17:20]

Er is geen equavalent voor Microcenter in andere werelddelen voor zover mijn kennis reikt, dus is dit gewoon de betere optie. Het is mogelijk een toetsing om te kijken hoe goed dit loopt en een investering waard is om zo meer de budget-markt te kunnen bedienen met een vrij effectieve CPU en ook nog omzet te kunnen draaien op je initiele afkeur. Dat dit e-waste voorkomt is mooi meegenomen, maar niet de hoofdmoot. Althans, dat geloof ik niet.
Het gaat hier om de 5x00 series en niet 7x00 CPU's.

Totaal irrelevant. Het te hoge SOC voltage is te wijten aan een paar moederbord makers die een te hoge SOC erin pompen om een XMP profiel (EXPO) stabiel te krijgen/maken etc.

De 5600X3D zou perfect zijn want iedere X3D CPU is extreem goed in games.
Dit is een 5000 serie cpu. Geen 7000 serie.
Hoezo? Zou jij voor 40 euro minder de 6core kopen? Ik niet, als ik dan toch nu nog een AM4 koop, dan de snelste.
Een X3D koop je best om je AM4 platform voor games een laatste, future-proof upgrade te geven. Dan kiezen voor een 6-core doet daar m.i. afbreuk aan.
hoewel ik je hele a argument begrijp snap ik echt niet zo goed hoe je bij die conclusie komt.

stel dat je nu nog van een ryzen 3600 komt en je dus mag kiezen tussen een
8x 5800x (210)
8x 5800x3d (310)
16x 5950x (450)

of je gaat daar ergens mooi tussenin zitten, levert 2cores in maar hebt toch x3d
6x 5600x3d (260)
als je van een 3600x komt (destijds een van de populairste cpu's en meerdere keren in de bestbuyguide gezeten) kun je dus kiezen ...

in mijn geval met de paar games die ik speel zou de 5800x waarschijnlijk de nuttigste zijn, die upgrade naar meer dan 8cores is gewoon een beetje te duur, voor anderen zou x3d wel meerwaarde hebben en als je dan veel games speelt die vooral leunen op single core, dan is bij een 6core blijven helemaal geen gekke oplossing hou je wel mooi 5 a 6 tientjes in je zak, kun je eventueel nog dat laatste beetje ram bij kopen of een extra ssd.

draai je veel vm's en doe je helemaal weinig aan gamen dan zou die 5950 misschien toch nog interessant kunnen zijn paar extra cores en niet per se de extra kosten voor een am5 upgrade (die mobo's zijn nog steeds schreeuwend duur).
Dan moet je idd zeker zijn dat de games die je speelt niet teveel cores benutten.

Want een X3D moet je vooral nemen om de hogere minimum framerate. En als dan je game alsnog moet wachten omdat je te weinig cpu cores hebt om alles op tijd af te handelen, tankt je framerate alsnog.
Is er überhaupt een game die al 8 cores echt benut?
Voorlopig amper of niet. Maar met zo'n upgrade wil je toch wel een paar jaar safe zitten.
Er zijn voorbeelden. Cyberpunk 2077 en Hogwarts legacy heb ik persoonlijk ervaring mee.

Ik heb een 7950X3D en gebruik process lasso om games alleen de cache CCD te laten gebruiken of de Frequency CCD (alleen voor csgo in mijn geval). Bij de bovenstaande 2 spellen geeft dat performance degradation ipv het spel alle cores te geven.

Wat ik een tikkeltje raar zou vinden aan een 5600x3D aanschaffen is dat je je blijkbaar zorgen maakt om cpu performance in games en het halen van de hoogste framerates, maar tegelijk het ook niet erg vind om op het randje van wat games nu gebruiken (zeker op hoge framerates) aan corecount.

De 5800x3d is een no brainer voor gaming, de 5600x3d net niet meer.
Dat zeiden ze ook over videokaartgeheugen. Welk spel gebruikt nou meer dan 8GB 8)7 .
videogeheugen is wel even andere koek. Je ziet dit ook door als je hogere resoluties gebruikt de cpu wat minder belangrijk wordt. Videogeheugen is steeds gaan verhogen de laatste 5/6 jaar.

Bij cpu's was het vooral hogere single core snelheid wat meer prestatiewinst haalde. In mijn opinie is 6 cores nog steeds prima en gaan we echt niet in de volgende 10 jaar zien dat meer dan 8 cores volledig benut zullen worden door een scala aan games.
Misschien als de A.I. in games dadelijk wat meer aandacht gaat krijgen meer cores benut zullen worden. Of we gaan naar een consumenten versie van een Quantum computer.
Dat is niet helemaal hoe het werkt. Er is een totale hoeveelheid rekenkracht nodig. Wanneer je hele hoge single threaded performance haalt dan heb je minder cores nodig.
Klopt helemaal, alleen gaan in dit geval die 6 cores geen hogere ipc hebben of significant sneller lopen om 2 cores te compenseren.
De 5800x3d is geregeld voor 285 te krijgen, dus maar 30 euro duurder, vind ik erg weinig verschil.
Dan is deze cpu dus niet voor jou. Maar zo zijn er ook mensen die een cpu zoeken met een budget van 210-220 euro. Voor hen is dan de mogelijkheid om op te schalen naar deze voor een kleine 20-30 euro ;).


Dus deze cpu is niet om mensen die een 5800x3D te verleiden om een goedkopere cpu te kopen, maar gamers die een lager budget hebben juist een iets duurdere cpu te kopen ;)
Deze CPU is überhaupt voor niemand hier (een enkeling daargelaten) ;)
Ligt eraan wat de eisen zijn voor een AM5 moederbord..

Omdat ik paar weken geleden ook een AM5 zocht heb ik zelf de Gigabyte B650 Gaming X AX gekocht. voor 196 euro..

Dit in overweging mee genomen had, dat ik al 2 x m.2 ssds in bezit ben.. En de nog goedkopere borden geen Heatsink standaard hebben.(anders was ik voor een nog goedkoper mobo gegaan). De losse oplossing zou mij zeker 15 x 2 kosten..

En had dus eerder een bord van 170 euro op het oog.. Maar met die kosten van 30 euro meer.. Daarom die gigabyte gekozen.

32GB DDR5 6000Mhz is ook niet zo heel duur meer. Zelf gekocht voor 120 euro.. Nou deze waarschijnlijk ook al weer in prijs zijn gezakt..

Cpu een 7600X gewoon op de gok 2ehands gekocht voor 175 euro.. Omdat iemand liever weer een 7950x wilde hebben. Dus dan heb je zo voor ongeveer 480 euro al een begin systeempje in elkaar.

Dan vind ik het persoonlijk niet echt de moeite waard om op dit moment voor bijna 300 euro een Ryzen 5 5600x3d te kopen die op een dood platform zit. Totaal geen waarde dus.
En als je toch een x3d wilt is de 5800 gewoon de betere koop die ook veel langer kan uithouden omdat die 2 cores extra heeft.

[Reactie gewijzigd door Robin4 op 22 juli 2024 17:20]

Een X3D koop je best om je AM4 platform voor games een laatste, future-proof upgrade te geven. Dan kiezen voor een 6-core doet daar m.i. afbreuk aan.
Mwah, het is een gift aan AM4 (klanten). De helft van de prijs voor 3D V-Cache, met ~92% van de computepower in ~95% van de situaties t.o.v. het enige alternatief. Ik vind een dGPU maar een powerhog, maar zo'n 105W chippie laat prima gaming prestaties zien.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 22 juli 2024 17:20]

Zeker als je beseft dat deze nog lang geen 105W hoeft te gebruiken, omdat het met wat minder prik ook wel lukt.
AMD AM4 + 5600X3D = Satisfaction
Een X3D koop je best om je AM4 platform voor games een laatste, future-proof upgrade te geven. Dan kiezen voor een 6-core doet daar m.i. afbreuk aan.
Mwah, het is een gift aan AM4 (klanten). De helft van de prijs voor 3D V-Cache, met ~92% van de computepower in ~95% van de situaties t.o.v. een van de weinige alternatieven. Ik vind een dGPU maar een powerhog, maar zo'n 105W chippie laat ook prima gaming prestaties zien.
De 5800X3D komt uit op een efficiëntie van 0,50W per fps. Dat was in zijn eigen generatie al uitzonderlijk goed, maar in vergelijking met de Ryzen 7000- en 13th Gen Core-chips is het verschil al helemaal groot. De i7 13700K is bijvoorbeeld twee keer zo inefficiënt.
Ik denk dat dat gat 3x is geworden, gezien de brakste supercomputer ever, de Intel Aurora.
nieuws: Intel levert Aurora-supercomputer met 2 exaflops aan rekenkracht af n...

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 22 juli 2024 17:20]

Hoe kom je op deze cijfers? Er gaan twee cores vanaf dus 'simpel gezegd' ben je dan al 25% van je rekenvermogen kwijt. Ook klokt hij ietsje langzamer. Dus dan zit je toch ergens met minder dan 75% van het vermogen van de 5800X3D.

Wat ik heb gezien qua prijs praat je over nog geen derde minder. Dus hoezo dit een gift zou zijn. Ik wil niet zeggen dat het een slechte optie is, maar ik snap niks van jou cijfers.
Hoe kom je op deze cijfers? Er gaan twee cores vanaf dus 'simpel gezegd' ben je dan al 25% van je rekenvermogen kwijt. Ook klokt hij ietsje langzamer. Dus dan zit je toch ergens met minder dan 75% van het vermogen van de 5800X3D.

Wat ik heb gezien qua prijs praat je over nog geen derde minder. Dus hoezo dit een gift zou zijn. Ik wil niet zeggen dat het een slechte optie is, maar ik snap niks van jou cijfers.
vanuit desktop perspectief is het in ieder geval irrelevant, maar het zijn idd ervaringsnummers die ik bij elkaar gespeculeerd heb. Maar Anandtech komt vanzelf met een betere review en teardown.

Als ik mijn pc s'nachts dingen laat doen dan maakt het mij niet uit of die daar 2 of 4 uur over doet. Maar als het een uurtje duurt heb je best kans dat ik het voor het diner al aanzet zodat ik 's-avonds nog ff de resultaten kan checken.
Maar dit is toch ook niet echt een processor die je koopt om 'gewoon dingen te doen'? Dit is een processor met het hoofddoel om top te presteren in games. Je gaat ook niet klagen als je een raceauto koopt dat hij vervolgens niet tot zijn recht komt op de Nederlandse snelweg?
Maar dit is toch ook niet echt een processor die je koopt om 'gewoon dingen te doen'? Dit is een processor met het hoofddoel om top te presteren in games. Je gaat ook niet klagen als je een raceauto koopt dat hij vervolgens niet tot zijn recht komt op de Nederlandse snelweg?
waarom pak je geen 260 watts dGPU?

Deze 105 Watt APU koop je vanwege 96MB Cache, waarmee je met een 4GHz 6-Core processor ook meer dan prima kan gamen, en qua FPS aardig mee kan met een Nvidia 1060 of 1070, en ook een picobello media-ervaring biedt.

Allemaal mooie features, en de desktop experience is super snappy en de nacht-routines zijn efficienter dan ooit.

En ik welke scenario's en hoe lang per dag heb je 4,4GHz nodig? Kan je je workflow niet aanpassen?

Misschien is deze 5600X3D APU wel een van de betere productivity-chips voor particulieren, op Threadrippers na dan. Beter ook dan die 125 Watt Xeon's. Je hebt ook nog dat Intel-AMD project, de voorloper van de huidige Intel Xeon Max series. Dat werd eerst nog die 'Hades Canyon' NUC.
https://fuse.wikichip.org...ips-30-intel-kaby-lake-g/

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 22 juli 2024 17:20]

Het is geen APU
De term APU wordt door AMD gebruikt om een CPU aan te duiden met geintegreerde GPU. Je verhaal slaat gewoon nergens op
De helft van de prijs
Niet de helft van de huidige prijs. De 8 core is 20% meer
Niet de helft van de huidige prijs. De 8 core is 20% meer
Oke. Over een tijdje krijgt deze chip ook korting.

AMD is redelijk consistent hierin, en je hebt nu het voordeel van een stuk volwassener drivers dus de ootB-experience is een stuk beter.

Die 8-core was gewoon een prijzig chippie, en deze chip maakt een AM4 setup alleen maar sterker.

Ik zie het probleem ook niet, met een extra keuze en nog altijd met 96MB Cache, waar het vooral om te doen is.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 22 juli 2024 17:20]

als microcenter de enige is die hem verkoopt dan is het waarschijnlijk omdat er nie bijzonder veel van zijn, dat verhaal over dat die x5800x3d's zijn met uitgeschakelde (kapotte) cores kan dus heel goed waar zijn. dit is een truukje dat amd vroeger vaker heeft uigevreten. en als die cpu's dan te populair werken dan maakten ze er een zooi expres kapot ;) kon je die weer met een of andere mod een een bios hack aan de gang krijgen, moest je wel even, heel uitgebreid testen of jij de gelukkige was met een versie die eigenlijk gewoon goed was. en zo niet dan kon je nog hopen dat een clock-verlaging het defect in toom kon houden.

was dat niet de athlon64 3700+? -
dat verhaal over dat die x5800x3d's zijn met uitgeschakelde (kapotte) cores kan dus heel goed waar zijn.
Dat selecteren doen ze allemaal, en de yields zijn zo goed dat dit chippie vrij lang op zich liet wachten en de klokspeed amper ingeboet heeft
Yield is het percentage gelukte chips.
Wat jij bedoelt is 'binning'. Elke 'bin' is een product variant van dezelfde wafer.
Daarnaast heb je ook nog 'cherry picking', dat meestal gebruikt wordt als een derde partij zijn eigen binning doet en de chips op hogere specificatie verkoopt dan de fabrikant voor ogen had.
AM5 zal ook wel een enkel CCX met 3D Vcache krijgen.

[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 22 juli 2024 17:20]

Die is er al, genaamd de 7800X3D
Amd Phenom II ?

Die verkochtte ze toen als triple x3 core.
Hmmmm ik vind dit eigenlijk wel een mooie stap. Ookal zal het product misschien ~1.5jr blijven bestaan totdat de voordelen van Zen 3 + 3D cache niet zo sterk meer staan tegenover Zen 4 (zonder 3D cache) biedt AMD wel een goeie upgrade path voor huidige gebruikers.
Ik zie b.v. geen reden om over te stappen naar AM5 met de entry level 7600 (ook een 6-core) als de 5600X3D in gaming toch een betere keuze is (tenzij je het natuurlijk voor producitiviteit doeleinden gebruikt, maar dan weet je wel wat je wilt).
Maakt allemaal niet zo veel uit wat voor cpu je op dit moment hebt.

Heb zelf paar weken geleden wel de keuze gemaakt om een Ryzen 5 7600x te kopen tegenover de 8 core die ik nog steeds heb, maar naar ander systeem verhuist.

Maar dat was ook de reden omdat ik die 2ehands voor 175 euro heb kunnen kopen.
(goedkoopste AM5 cpu prijs tot nu toe)

stja nou dan kan die 5600X3D tijdelijk even wat sneller zijn.. Al geef ik dat ook geen jaren meer.
Als je een AM5 systeem heb kan je wel straks een Zen5 of nog iets beters erop prikken en dan zeg je gewoon daaaag tegen die 5600X3D..

De cpu zou alleen leuk zijn voor mensen die nog een Zen 1 of Zen+ hebben die heel lang hebben lopen te twijfelen of ze de keuze zodat maken voor iets anders snellers.
Wellicht is dan de 5600X3d dan de betere keuze..

Maar kwa investering is het dan betere om gewoon over te stappen na AM5..
Beetje zoeken in Nieuw en 2ehandse prijzen en er is voor wat krapper budget opzicht wel een AM5 systeem te bouwen.

[Reactie gewijzigd door Robin4 op 22 juli 2024 17:20]

Dik! Ik hoopte al op een chip als deze toen er heel vaag werd gedaan over nieuwe AM4 chips een tijdje terug bij een Q&A op geloof ik een earnings call? Ik kijk uit naar GN's review.
Als je nog op AM4 zit met een B450/X470 B550/X570 moederbord waarom dan nog nu nog upgraden naar een X3D cpu? Ze kosten meer dan een reguliere cpu en voor veel games zijn de fps winsten niet extreem hoog. Een 5600X of 5700X zijn cheap en naar mijn mening de beste upgrade als iemand nog bv. een 2600X/2700X/3600X/3700X draait.

Om alles uit zo'n X3D cpu te halen heb je ook een snelle GPU nodig om echte verbetering te zien...
Als je nog op AM4 zit met een B450/X470 B550/X570 moederbord waarom dan nog nu nog upgraden naar een X3D cpu? Ze kosten meer dan een reguliere cpu en voor veel games zijn de fps winsten niet extreem hoog.
Voor andere spellen zijn de fps winsten wel extreem hoog.
Dus maw. is dit een gefaalde 5800X3D?
Jezus wat kansloos. Als dit klopt is het een geweldige les over hoe je je fanbase tegen je in het harnas jaagt...
Kun je jou gedachtegang ook onderbouwen? Misschien dat dit een logische conclusie is voor jou maar ik zie het niet. Stel je bent iemand met een wat lager budget en een nog wat oudere AM4 processor. Dan is dit eventueel een prima upgrade waar je toch weer wat tientjes mee bespaart. Niet iedereen in de wereld is 'hardware fanaat'. Sowieso als je deze (of nu nog de 5800X3D) koopt (zoals ik laatst deed) dan ben je sowieso al niet uit op de hoogste prestaties maar wellicht iets wat je een redelijk balans vind qua prijs performance ratio.

En waarom in het harnas jagen? Als niemand ze ziet zitten dan zullen ze niet verkocht worden toch? Niemand verplicht je daar toe.

Of bedoel je dat het 'oneerlijk' is dat ze maar een beperkte oplage hebben die alleen in Amerika komt? Lijkt mij ook niet het einde van de wereld toch?

[Reactie gewijzigd door SRI op 22 juli 2024 17:20]

Lijkt me redelijk evident dat hij dat laatste bedoelt. De halve wereld met een beperkt budget wachtte op 3D versie van AMD's budget koning (de 5600). Na het blij maken, blijkt het nu om een dode mus te gaan.
Zelfde dat de (65W) ryzen 7 5800 (non-X) alleen door Lenovo gebruikt mocht worden, maar naar een jaar onder de naam 5700X werd uitgebracht*
En zelfde liedje als de toegang tot laptop APU's te beperken tot OEM's. Voor 99% v.d. mensheid zou een pc gebasseerd op basis van een 4800U, 6800U of de nieuwe 7840U alles zijn wat iemand nodig heeft, maar op een aanzienlijk lager verbuiks niveau 15-28W tov de desktop APU's. (Gelukkig dat er nu iig mini's en enkele (overprijsde) mainboardje met die APU's verschijnen,. Maar zou graag zelf een pc-tje op basis van een itx bordje met een 7840U bouwen)

Edit:
*) De 5700X is in feite de opvolger van de (voormalig populaire) 3700x en zou veel populairder geweest zijn dan de (onzuinigere) 5800X als die tegelijkertijd was uit gebracht. ( Net als de 3700X tov de 3800X ). AMD heeft die chip echter bewust vertraagd voor de retail om de verkopen van de meer lucratieve 5800X niet in de weg te zitten zoals de 3700X dat deed tov de 3800X. Natuurlijk werd voor een grote afnemer als Lenovo een uitzondering gemaakt

[Reactie gewijzigd door vladimirN op 22 juli 2024 17:20]

Hoezo "na blij maken"? AMD heeft betreffende processor niet aangekondigd als beschikbaar voor iedereen, dat heeft (wederom) het geruchten circuit heeft daarvoor gezorgd. Misschien meer af gaan op wat een fabrikant aankondigd, inplaats van al de Youtubers. ;)
Hoezo dat? Ze hebben wat afgekeurde 5800X3D's over, en die verspreiden ze via Microcenter.
Wat voor onrecht wordt de consument aangedaan?
Ik zat te wachten op dit ding, toen er sprake van was werd ik enthousiast, nu kan ik ernaar fluiten. Ik voel me wel een beetje genaaid. Ze zijn er niet transparant over geweest tot het laatste moment.
Nouja, voor een paar euro meer koop je de snellere versie, dit gaat blijkbaar om 1 batch afgekeurde CPU's die het dus niet haalde om als de snellere versie te kunnen dienen.
Het is een beetje flauw om 20% prijsverschil "een paar euro's meer" te noemen, vooral omdat het verschil ook nog eens adviesprijs vs introductieprijs is.
AMD heeft er gewoon nooit zelf eerder over gecommuniceerd.
Misschien niet, maar het was wel bekend, het halve internet had het erover. Ik heb sowieso een enorme hekel aan exclusives. Het is consument onvriendelijk.
Je kan ook eem 5800x3d kopen.
En dit is nu precies een voorbeeld waarom allemaal die leaks YouTubers en geruchten nieuws berichten slecht zijn. Jij ben beledigd dat ze het niet uitbrengen om dat jij op basis van geruchten deze verwachting had maar zoals jack77 amd heeft nooit hier over gecommuniceerd. Teveel mensen nemen geruchten als waarheid aan en zijn dan teleur gesteld omgekeerde wereld
Waarom ga je dan af op Facebook/Youtuber die met halve informatie en waarheden komen? Stop met onzin geloven en kijken, luister naar officiele kanalen. Of let op de markers "Gerucht". Eerst zien dan geloven. ;)
Als jij je zou wilt voelen is er niemand die je tegenhoudt maar besef wel dat niets uit het geruchtenkanaal je enig recht van spreken geeft wat aanspraak betreft. Je hebt er zelf voor gekozen om te wachten op een niet aangekondigde CPU en nu deze er ondanks geen enkele aankondiging er alleen is bij een enkele keten in een bepaald land (en misschien ook bij OEM's) is onvoldoende om hierover zuur te klagen.

In de tijd dat je hebt zitten wachten mag ik hopen voor je dat je ook hebt kunnen sparen voor iets wat je wel nu kopen kan.
Jullie toon is zo vreselijk belerend en onvriendelijk terwijl je geen idee hebt waarom ik had gehoopt op een 5600x3d. Een gimped 5800x3d is niet waar ik op zat te wachten, ik wilde een zuinigere chip op am4 met de prestaties die je kunt verwachten van een x3d chip, zodat ik een krachtige betaalbare stille mini pc kon bouwen.
Comments zoals deze geven mij altijd een smerige nasmaak bij het reageren op artikelen.
Heeft niets met belerend te maken Xellence heeft gelijk jij bent teleurgesteld op basis van wachten van een gerucht maar iets is pas een product als de fabrikant officieel uitbrengt
Wachten moet je bij AMD nooit doen..

Is bij mij ook al eens vaker niet goed uitgepakt.
Zoals andere ook aangeven, je moet niet afgaan op geruchten. Kijk na wat de fabrikant aan informatie geeft en plan daar jouw aankopen op. Tegenwoordig heb je zoveel 'geruchtenmachines', daar kun je gewoon helemaal niets mee. Helaas zie je de 'gerucht' artikelen hier op Tweakers ook iets te vaak, doe mij maar gewoon feiten. :)

[Reactie gewijzigd door _Dune_ op 22 juli 2024 17:20]

DLSS blokkeren, en nu een deal als deze.

AMD is lekker bezig hun eigen graf te graven.
Hoezo DLSS blokkeren?
Zij hebben FSR, kan je zelfs gebruiken als je kaart geen nieuwe drivers meer krijgt(R9)
Nvidia koos ervoor om 1GB video chips te blijven gebruiken op hun GPU's terwijl AMD een plan van aanpak had tijdens de GPU tekorten en besloot om 2GB chips te gebruiken.
Hoezo DLSS blokkeren?
Zij hebben FSR, kan je zelfs gebruiken als je kaart geen nieuwe drivers meer krijgt(R9)
Nvidia koos ervoor om 1GB video chips te blijven gebruiken op hun GPU's terwijl AMD een plan van aanpak had tijdens de GPU tekorten en besloot om 2GB chips te gebruiken.
Je hebt gemerkt dat AMD tijdens de tekorten marktaandeel heeft verloren op GPU gebied?
Misschien gaat nvidia wel FSR blokkeren.. Hun zijn toch wel de gene die er voor zorgde dat op vrijwel meeste monitoren het nvidia logootje erop moest zitten. En FSR duidelijk onzichtbaar gemaakt moest worden voor de consumenten.
Microcenter is de enige overgebleven fysieke winkel voor tweakers. Is er nog vergelijkbare winkels in NL?
Tweakers moet eentje openen :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.