Sennheiser geeft Momentum 4 Wireless-koptelefoon accuduur van 60 uur

Sennheiser heeft de Momentum 4 Wireless gepresenteerd, de opvolger van de Momentum 3 Wireless. Het vierde model heeft een traditioneler ontwerp dan het retro-ontwerp van zijn voorganger. De nieuwe koptelefoon heeft daarnaast een ruim drie keer zo lange accuduur.

De Momentum 4 Wireless-koptelefoon heeft een 700mAh-accu waarmee volgens Sennheiser een accuduur van maximaal 60 uur mogelijk is als er bluetooth wordt gebruikt en de actieve noisecancelling aan staat. Het bedrijf zegt dit met een iPhone te hebben getest op het middelste volumeniveau.

De accuduur is een forse verdriedubbeling van de Momentum 3 Wireless, die nog een accuduur van maximaal 17 uur had. De nieuwe koptelefoon is bovendien sneller opgeladen. Bij de Momentum 3 Wireless duurt het drie uur voordat hij volledig is opgeladen; bij de nieuwe koptelefoon moet dit in zo'n twee uur klaar zijn. Met vijf minuten opladen moet de koptelefoon vier uur gebruikt kunnen worden. Opladen gaat via de USB-C-poort.

Sennheiser lijkt niet veel aan de luidsprekers te hebben veranderd; het bedrijf spreekt nog steeds over 42mm-drivers. De koptelefoon heeft onder meer een Transparency Mode om met een druk op een knop geluid van buiten de koptelefoon binnen te laten, en een nieuwe Sound Personalization-functie. Laatstgenoemde analyseert volgens Sennheiser de luistervoorkeuren van de gebruiker en past 'de luisterervaring' hierop aan. De koptelefoon herkent ook wanneer deze wordt afgezet en pauzeert dan de muziek.

Beide schelpen hebben twee microfoons, die onder meer voor telefoongesprekken en stemassistenten gebruikt kunnen worden. Met deze vier microfoons kan de hoofdtelefoon windruis onderdrukken, schrijft de fabrikant. Die microfoons kunnen ook worden gebruikt om de koptelefoon te bedienen, evenals een touchpad aan de zijkant.

De Sennheiser Momentum 4 Wireless ondersteunt Bluetooth 5.2 en is vanaf 23 augustus te koop in wit en zwart. De adviesprijs bedraagt 349,90 euro.

Sennheiser Momentum 4 WirelessSennheiser Momentum 4 WirelessSennheiser Momentum 4 WirelessSennheiser Momentum 4 WirelessSennheiser Momentum 4 WirelessSennheiser Momentum 4 Wireless

Door Hayte Hugo

Redacteur

09-08-2022 • 14:25

69

Submitter: Aiii

Reacties (69)

69
69
42
0
0
22
Wijzig sortering
Ben benieuwd hoe deze presteert t.o.v de sony xm 4/5
Volgens Flossy, marginaal mindere ANC en veel beter geluid: https://youtu.be/XxzUZU3gTCY
Precies zoals de PXC550 een paar jaar geleden al ;)
Ik mis mijn PXC550 nog altijd :(

Helaas zijn de oorkussens van Sennheiser zelf niks waard, en zijn na een paar keer vervangen bij mij de klemmetjes ervan afgebroken. Herstel niet mogelijk, want die klemmetjes zijn onderdeel van de schelp waar de drivers aan zitten. Zelfs al zou je een alternatief kunnen 3D-printen, dan nog is reparatie bijna onmogelijk.

Ik heb nu de WH1000XM4 en die is toch een stuk minder. ANC is iets beter, geluid is prima (niks beter dan de PXC550), maar je kan 'm niet over USB gebruiken en de latency over Bluetooth is zo hoog dat ik 'm 90% van de tijd gewoon als passieve koptelefoon gebruik, wat ergens toch wel jammer is.
Je kan de hoofdtelefoon ook aanzetten bedraad. Dan doet de anc het wel.

Geluid is gemakkelijk te neutraliseren via Wavelet https://play.google.com/s...com.pittvandewitt.wavelet
Dat kan ja, maar niet met de verbinding over USB. Ik had mijn PXC550 altijd met een USB-kabel aangesloten zodat ik bedraad verbonden was en tegelijkertijd kon opladen over één kabel. Dat mis ik toch wel, want nu heb ik ANC vrijwel nooit aan staan omdat ik dan iedere dag mijn koptelefoon aan de lader moet hangen. Is gewoon jammer dat ze geen audio over USB mogelijk hebben gemaakt.
De PXC550 is echter een neutraal afgestelde koptelefoon. De Momentum-serie is dat niet.
Gezien de introductieprijs en materialen (alles plastic) lijkt me dit toch eerder een opvolger van de PXC550-II dan van de Momentum Wireless. Daarbij kan de afstemming in de app aangepast worden, dus dat onderscheid qua klankkleur is bij deze toestellen minder definitief dan bij 'domme' bedrade koptelefoons.
Drivers worden wel getuned met een bepaald signatuur in gedachte. Je kan dus een neutrale koptelefoon wel meer bassy maken en een bassy-koptelefoon meer neutraal, maar ideaal is dat niet. Immers om de bas goed door te laten komen zul je meer moeten doen dan alleen het laag omhoog te gooien.

Plastic is gewoon de norm van vandaag. Bijna alles is plastic, want licht, goedkoop en beter voor het bluetoothsignaal qua stabiliteit en bereik.
En de Momentum 3 ook. Al was de ANC wel een niveau slechter dan bijvoorbeeld Airpods Max/XM3/XM4. Geluidskwaliteit tegenover de XM3/XM4 en zelfs XM5 is aanzienlijk beter.
WhatHifi staat anders ook niet echt bekend om z'n goede reviews... bijna alles krijgt daar 4 of 5 sterren om de consument en adverteerders tevreden te houden. Zie bijvoorbeeld:
https://www.reddit.com/r/...es_thoughts_on_what_hifi/
Dat is nattevingerwerk bij eigenlijk allen van dit soort websites. Maar dat betekent niet dat die reviews onzin zijn. Je kan moeilijk als je bijv. 100 koptelefoons hebt en ze presteren allemaal rond de 80-90%, die 80% scoort een van de lagere ratings geven die 85% een matige en alleen de 90% de hogere ratings. Daarnaast heeft de ene redacteur een andere mening dan de andere en wordt er ook naar verschillende dingen gekeken, zoals dat de bouwkwaliteit voor de één belangrijker is dan comfort, terwijl de ander het juist andersom ziet.

WhatHifi is zeker niet alleszeggend, maar in principe is het gewoon een redelijk betrouwbaar medium waarbij je op basis van het verhaal een oordeel kan vellen of je de onderbouwing goed vindt of niet. Dat kan niet gezegd worden van Flossy Carter, die overigens net zo goed ontzettend veel producten een 'major, major go' geeft. Vermakelijke vent, maar iemand die echt alleen voor zichzelf kijkt naar koptelefoons waarbij bass-heavy de norm is dus iets met een neutraal geluid niet goed kan beoordelen, en daarnaast met een veel lossere pols kijkt naar of hij iets 'major, major' of 'major, major, major' aanraadt.

De microfoon wordt door velen niet eens meegenomen. Dit terwijl steeds meer mensen hun koptelefoon ook tijdens het werk gebruiken, zowel op kantoor als natuurlijk thuiswerkers zie ik het bij. Op dat punt is de Sony (waar ik overigens qua comfort, geluid en bouwkwaliteit best kritisch op ben) vrij goed.

[Reactie gewijzigd door RaJitsu op 22 juli 2024 14:32]

Klopt, ze vinden Sonos ook zogenaamd erg goed maar de echt audiofielen vinden het niks. Ik persoonlijk ook. Whathifi geeft alles waarschijnlijk een goede review ivm affiliate sales.
Audiofiel 1 (liefhebber van mooi geluid, op basis van reëel technische aspecten) of audiofiel 2 (spirituele gelovers van ontzettende dure audio-onzin die alleen kan werken als je natuurkunde en biologie afwijst)?
Whathifi heb ik nog nooit serieus genomen.
Maar dat is dan ook Flossy, dus neem dat met een hoop korrels zout. Verrast dat Tweakers hem als voorbeeld gebruikt.
Sennheiser vind ik het geluid altijd wel okee van, mijn grootste probleem is dat de koptelefoons van hen altijd pijn op mijn hoofd en/of oren gaan geven na een half uurtje dragen.
60 uur is best mooi ! dat dan weer wel...
Ik ook, heb nog de xm3 ik wacht nog even op een uitgebreide round-up. Ik mis met name MPBT. Maar eens kijken dit najaar...
Heb je daar echt €349 voor over, terwijl je nu een prima koptelefoon hebt?
Als ik deze kan verkopen voor zo'n 100 tot 150 euro dan zeker. Ik gebruik mijn koptelefoon voor zowel werk als privé, connectie met mijn privé telefoon, werklaptop, zakelijke telefoon en privé pc zonder iedere keer de connectie te verbreken en opnieuw te maken zou erg prettig zijn.
OK, snap ik. Verkoop had ik niet aan gedacht. Maar ik denk dat €150 misschien wat hoog gegrepen is bij een nieuwprijs van goed €200
ja behoorlijk irritant, ik zou er zo mijn XM3 voor inwisselen.
Voor mij de nummer 1 reden dat ik voor een AirPod Max ben gegaan. Werkt alleen als je in Apple eco-systeem zit helaas.
Ben benieuwd naar de microfoonkwaliteit. Vind die ingebouwde microfoons meestal niet om aan te horen.

Gebruik vooralsnog een G533 voor werk (veel muziek luisteren, af en toe een gesprek voeren en vooral lang mee gaan en goed ziten) maar zou graag ook NC hebben, dus ga de reviews in de gaten houden.

[Reactie gewijzigd door Chrotenise op 22 juli 2024 14:32]

Vind die ingebouwde microfoons meestal niet om aan te horen.
Om verstaanbaar over te komen heb ik een voorkeur voor een met een microfoonpookje, zoals de Sennheiser MB Pro 2. Zonder zo'n uitschuifstukje pakt de microfoon te veel omgevingsgeluid op, en hoort ook een ander spectrum dan recht voor je mond. Ruisonderdrukken kost weer extra stroom en gaat dus ten koste van de batterijduur. Maar ieder zijn keuze (en budget).
Ik vind on-ears dan weer vreselijk :+, maar inderdaad geef mij maar een (inklapbaar) pookje.

[Reactie gewijzigd door Chrotenise op 22 juli 2024 14:32]

Dat ligt helemaal aan de algoritmes van de koptelefoon. Ik werk regelmatig in mijn woonkamer, waar ook een kooi met parkieten staat. Als ik bel met mijn Sennheiser headset (weet het typenummer zo even niet, maar 't is zeker geen instapmodelletje) dan hoort de andere kant de vogels luid en duidelijk. Maar met de PXC550-II wordt omgevingsgeluid zodanig goed weggefilterd dat ik er maar weinig mensen over hoor. Kortom, die ANC-functionaliteit is niet alleen nuttig bij het luisteren naar muziek.
Daar komt bij dat de microfoonkwaliteit van de PXC550-II behoorlijk goed is, een stuk beter dan die van de Sony XM3 en XM4 in ieder geval
Een betere microfoon dan de XM 3 en 4 is niet zo moeilijk. De recente Sony's zijn een stuk beter enbehoren eigenlijk tot de beste opties naar mijn idee.
Ik heb dan weer de voorkeur voor een pookje en een kabeltje. Dan is de accu ook nooit leeg.
Zoals bijvoorbeeld de Epos Sennheiser GSP 301
Eens. En al helemaal dat laatste. Ik ben all-in gegaan op de SDW 5000 serie van Sennheiser. Perfecte microfoon icm een lichte headset en een prettig basisstation. Het basisstation heb ik thuis op 't bureau, en op kantoor de USB Dect dongle mee. Rommel is niet goedkoop, maar 't werkt dan wel weer perfect.
Ik gebruik op werk een headsetje van oprecht minder dan 10 euro van Trust. Ik heb hem alleen op tijdens de daily standup als er een thuis werkt uit mijn team of als iemand binnen het bedrijf me opbelt voor een vraag.

De microfoon is, zoals je misschien al verwacht, complete bagger, net als alle andere aspecten van de headset.

Ik heb gewoon Krisp geinstalleerd. Dit is de noise cancelling tool die oa in discord verwerkt zit. Het noise cancelt super goed. Het kan leren hoe jouw stem klinkt en dus ook andere mensenstemmen die goed hoorbaar zijn alsnog cancellen. Het optimaliseert de verstaanbaarheid van je stem ook heel effectief in real time.
Het noise cancelt tevens achtergrond geluid wat bij de andere personen vandaan komt ook nog eens.

Ik wil niet zeggen dat de tijd van goede microfoons voorbij is, dat is niet waar, maar voor werk gerelateerde voice calls heb je echt maar 5 euro nodig

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 22 juli 2024 14:32]

Voor de meelezers heb ik de website link maar even erbij gezocht.
Ik wil niet zeggen dat de tijd van goede microfoons voorbij is, dat is niet waar, maar voor werk gerelateerde voice calls heb je echt maar 5 euro nodig
Tweede dingen hierover:
  • Het is geen open source, da's voor mij een no-go. Je mag er zelf anders over denken, maar als het gratis ben jij zelf dan niet het product? Overigens is het eerste betaalde abonnement € 5,- per maand.
  • Signaal dat je verliest herstel je nooit meer. Er zijn altijd dingen die ontbreken. Of je het verschil hoort hangt af waar je naar luistert, welke storing erbij komt, hoe je afgeleid word door knipperende lampjes etc. Vrijwel iedereen kan een beetje liplezen waardoor je slecht verstaanbare sprekers soms net begrijpt als je naar ze kijkt.
Open source is voor mij absoluut geen must. Ik vind het een pluspunt, maar dat is het ook wel weer.
Dat hele "dan ben jij zelf het product" is veel te tinfoil hat voor mij. Met die redenatie kan ik bijna niets meer op het internet.

Ik heb het ook niet over herstelverlies, maar je kunt de menselijke stem wel verstaanbaarder maken door signaalverwerking. Bepaalde toonhoogtes iets versterken en bepaalde weghalen, met name die nasale tonen uit je neus en de laagste bassen, doet al een hoop

De microfoon moet wel doen ja, maar dat is het ook wel

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 22 juli 2024 14:32]

Microfoonkwaliteit lijkt behoorlijk acceptabel. Het kan nog beter, vooral ambient geluid wegfilteren, maar Sennheiser heeft hier wel goede stappen gezet:

https://youtu.be/n7H_WrTMLgs?t=499
https://youtu.be/iueLsObTSUE?t=440
https://youtu.be/f9Sa38WmgL0?t=1589

Ik vind de koptelefoon erg interessant in ieder geval.. ga hem zeker een keer proberen in een winkel. Ben vooral benieuwd naar de geluidskwaliteit en het draagcomfort. De enige koptelefoon die ik comfortabel vind is de Bose NC700, bij alle Sony's raakt m'n oor de binnenkant van de earpads.

[Reactie gewijzigd door stin00 op 22 juli 2024 14:32]

De enige koptelefoon die ik comfortabel vind is de Bose NC700
Wel goed om te lezen, want de NC700 is de enige koptelefoon die ik heb gedragen en oncomfortabel vind zitten. Ik dacht nog: Hoe is dat ding RTM geworden? Niemand vind het prettiger dan de QC35. Maar wel dus. Ik moet me wat ruimdenkender opstellen en beseffen dat smaken en ervaringen toch heel erg verschillen.

Ik heb een Bose NC700 als vervanging van een QC 35 II die gejat was, en ik vind het zo'n onding. Vooral die gekke bolle draagbeugel die zorgt dat hij het snelst pijn aan je hoofd gaat doen van alle headsets die ik heb gehad. Tot en met de QC 35 II dacht ik nog: Met Bose kan je niet fout gaan. Heb de NC700 daarom ook niet eerst in de winkel geprobeerd. Maar nu weet ik beter.

Daarom kijk ik ook uit naar deze Sennheiser. Het is tijd om iets nieuws te proberen. De vraag voor mij is alleen: Heeft deze ook een noise cancelling windmodus zoals de QC 35 II? Dan koop ik verse oorschelpen voor de NC700 en verkoop ik 'm. :) Anders zoek ik nog even verder.
Ik vind de NC van Sennheiser echt ondermaats (550, Momentum 3). Heb de Bose 35ii gehad en ook de 700, die weer retour gestuurd door gebrek aan comfort en drama transpiratie modus. Sony MX3 geprobeerd maar oren eerder erg warm en matig geluid, AC had een foutje dat reageerde met een sissend geluid op de aanslagen van een mechanisch toetsenbord. Inmiddels aangeland bij een AirPods Pro en AirPods Max en eindelijk het gevoel dat ik nergens een compromis sluit.
Ik vind de NC van Sennheiser echt ondermaats (550, Momentum 3).
Goed dat je het zegt. De meningen zijn verdeeld zo te lezen, maar het is dus wel belangrijk om dit zelf in de winkel uit te proberen.
Zeker doen! Ik heb de Bose 35ii, Sony MX3, Sennheiser Momentum 3 en Apple AirPods Pro vergelijken met een white noise fragment en een video met straatgeluiden van New York. De Sennheiser viel toen echt door de mand met wat je allemaal nog hoorde.
De NC700 is hun designoptie, met een paar praktische nadelen, maar ze hebben die QC35 ook met een tweede editie uitgebracht die naast de NC700 bestaat. Iets dat Sony eigenlijk ook had moeten doen met hun XM-serie waarvan de 5e editie ook allerlei comfortproblemen heeft terwijl deze ook niet vouwbaar is (ze hebben ook het concept van Bose gekopieerd).

Het lijkt een algemeen probleem te worden, dat fabrikanten meer voor design dan praktisch comfort kiezen. Wellicht onder invloed van reviewers die niet echt kijken naar langdurig gebruik en juist vooral naar uiterlijk kijken.
ze hebben die QC35 ook met een tweede editie uitgebracht die naast de NC700 bestaat.
Die tweede editie had ik. Je bedoelt waarschijnlijk de opvolger, eigenlijk de derde editie: De QC45?

De QC45 heeft ten opzichte van de oudere QC35II niet langer windmodus bij NC, waardoor je niet meer op de dijk kunt wandelen of in de wind kunt fietsen zonder de wind juist versterkt te horen. Ook kan de NC niet uit, wat ik toch best vaak doe als het rustig is, want de NC voelt soms een beetje 'drukkend'. Als laatste zijn er geen nieuwe codecs, terwijl de voorganger al een matig aanbod had.

Met andere woorden, de QC45 voelt aan als een downgrade ten opzichte van de reeds verouderde QC35II.
De CQ35ii vond ik met wind al een drama als het ik nu vergelijk met m'n AirPods Pro en Max. Het codec verhaal is volgens Bose niet nodig vanwege de 'upscaling' die ze doen. Het drukkende gevoel is inderdaad vervelend van Bose, de 700 heeft daar ook last van helaas.
De CQ35ii vond ik met wind al een drama
Echt? Ik heb niet eerder en nooit weer zo'n goede NC in de wind ervaren. (Toegegeven AirPods niet geprobeerd). Dat je het een drama noemt geeft me haast het gevoel dat je de verkeerde instelling gebruikte, of één of meerdere kapotte NC-microfoons had. De wind leek haast versterkt te worden in de standaard modus (heel vervelend), maar je moest NC wel op die andere modus zetten he? Het was een orde van grootte beter in de wind dan andere koptelefoons die ik heb (gehad): de Sony MDR-NC nogwat, Samsung Level Over, Bose QC35 (niet II), en de Bose NC700. En daar kijk ik nu nostalgisch naar terug: ik wil dat weer hebben.

[Reactie gewijzigd door Sando op 22 juli 2024 14:32]

Ik moet me wat ruimdenkender opstellen en beseffen dat smaken en ervaringen toch heel erg verschillen.
Je bedoelt: hoofden, oren en fysieke drukgevoeligheden verschillen toch heel erg :)
Ik zag hier een goede review daarover, met zelf twee geluidsopnames (stille kamer en in de stad): https://youtu.be/n7H_WrTMLgs
Zijn ze (niet) bedraad te gebruiken via USB? Electronica als DAC en versterker is al aanwezig..
Ja, ze hebben USB-C Audio.
Het is duidelijk dat Sennheiser met dit meer generieke design een breder publiek probeert aan te spreken (Sony XM4/XM5 poel). Ik vind dat persoonlijk wel echt jammer, ik was juist fan van de klassieke retro look van de Momentum Wireless 3.
Ik ben benieuwd, het geluid van de nieuwste Sony xm5 heeft naar mijn mening een storrende bass.
Helemaal met je eens. Ik ben heel erg blij met mijn Momentum 3's, naast de erg goede geluidskwaliteit voor een draadloze hoofdtelefoon bevalt mij het retro design ook erg goed. Accuduur en ANC zijn idd wat minder tov de concurrentie maar dat maakt voor mijn gebruik niets uit.
€349,- en plastic scharnieren. Begrijp me niet verkeerd, ik ben een enorme Sennheiser fan, maar kunststoffen bouw kwaliteit voor een €349,- dure draadloze koptelefoon, no thnx.
Wou net reageren ik heb een gsp 500. Geluid geweldig. Maar een keer gevallen van 60 cm hoogte max ( headset beugel bureau ) Helemaal in 100.000 stukken. Weer in elkaar gezet maar elke keer als ik hem nu te snel op pak hangen de oortjes aan kabeltjes. En moet ik hem weer in elkaar bouwen. Plastic gescheurd bij links en rechtse speaker.
Dat is wel een ernstig verhaal, Sennheiser onwaardig product zou je zeggen. Mijn Diny is ook van kunststof maar verrassend sterk, ik had lang gewacht maar de reviews waren zo positief dat ik de gok waagde. Geen spijt van tot op heden.
Ja wat een zonde. Kan je hem niet meer terugsturen?
Tsja, inflatie wellicht, ze zijn verre van de enigen die dit doen. Wel erg jammer.
Niet meer de look and feel van de Momentum serie, jammer, maar ik houd het nog wel even bij de 3...
Die ziet er meteen ook een stuk moderner uit dan de Momentum 3! En met die prijs ook een flinke concurrent voor de Sony XM5 die nu voor ongeveer 380eu gaan volgens de pricewatch. Al is de XM4 nog steeds een ontzettend veel betere deal naar mijn mening, die zit nu rond de 250eu.
Het design is in mijn eigen ogen, ten opzichte van de Momentum 3, erop achteruit gegaan.
Jammer van het design. De voorgaande headphones uit deze reeks waren een stuk mooier vond ik.
Waarom stappen ze van het design af van de voorgaande modellen?! Deze ziet er veel minder steviger uit. Lijkt wel op plastic schanieren…

Half jaar geleden nog de earpads en accu vervangen van mijn Momentum 2, dus die gaat gelukkig weer jaren mee!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.