Maar CoD1 en 2 werden ook massaal gespeeld. BF1942 was ook super populair. Quake 3, RTCW, UT. Allemaal heel populaire games.
Massaal gespeeld is wat ja als gamers perspectief ziet als volle server lobby waar er genoeg keuze is om een online potje te vinden. Dan massaal gespeeld al vanaf 500.000 online gamers alleen merk je als van uit gamer niet of dit 500.000 massaal ghespeeld in de nerd tijd toen gamen niet zo geaccepteerd was en online console xbox nog moest komen. Tov een game dat met 200 mil aan gamers online komen. Voeld beide als gamer als massaal gespeeld.
Hell Let Loose en Post Scriptum zijn populairder dan BF2042.
Dat is geen niche game. Niche game is productie van 1 tot 10mil waar er niet genoeg markt voor is. In heden worden ivm de productie kosten niche game zelden gefinancieerd omdat productie van beetje game al multi miljoenen vergt. Daarvoor gaan dev die hun eigending doen vaker ook niche over tot crowed funding.
Genoeg vraag naar gelijke speelvelden. Het best verkochte game van dit jaar is Elden Ring, een 'niche' game.
Een niche game is game waar de markt niet voor is om dure productie voor te financieren. En daarmee is het geen niche.
De tijd van spellen aanpassen voor de massa is gewoon voorbij. Als CoD ook weer naar "easy to learn, difficult to master" setting gaat als shooter. Ga ik als Battlefield speler misschien ook weer een uitstapje maken.
Ik denk dat jij het concept van cod in heden van de laatste 6 sequels niet snapt.
Wat jij eist is wat 25mil hardcore fps shooters willen. Dat is degelijke afzet markt.
Maar Activision cod in hoog staand staaltje van markt inzicht om game te produceren die 250mil markt aan boordt. Die casual shooter. De minder skilled speler zijn volume sales. Dus ze leveren de helft van die 25 mil in voor 200+ mil waar deel van 12,5 forum afstruinen om hun ongenoegen te spuien. Denk dat Activision voor die 200+ sales gaan dan hardcore elitaire shooters.
Fuck al die gelijktrekkende bullshit hulpmiddelen en whatever.
En dat is juist net wat COD tier1 kaskraker maakt het aanboren van de casual en hardcore shooter wat een miljarden omzet is.
——————————
Wat ja niet snapt is publisher moet investment terug verdienen, met enorme profits. Daarvoor investeren zij. En dat is met heden aanzienlijk groeiende productie kosten dat niche markten niet aantrekkelijk zijn en dus voor maximale kans op kas sucses zich moeten richten op de massa.
Als je daar niet ondervalt heb je gewoon pech. De reden dat cs;go er is lijkt heel populair maar ja dat is dat hardcore dele dat niet samen met noobs wilt spelen die samen in clan met skilled gamers tegen andere gamer hun skills willen waar maken.
Dat is ook flinke massa als volle server ziet maar dat factor 100 kleiner dan waar cod op richt.