De Chinese internetgigant Tencent heeft Europa aangekondigd, een game in het battle royale-genre die veel lijkt op het populaire PlayerUnknown's Battlegrounds. Europa moet in 2018 voor de Chinese markt uitkomen.
Europa draait om honderd spelers die op een eiland worden neergelaten en het onderling moeten uitvechten tot er nog maar een speler over is. Het spel heeft een dynamisch weersysteem en steigers, muurtjes en andere objecten uit de spelwereld zijn kapot te schieten. De gamepagina op Steam geeft nog weinig informatie, maar waarschijnlijk zal de game ergens in 2018 uitkomen.
De game is waarschijnlijk alleen bedoeld voor de Chinese markt. Onlang heeft Tencent nog een een deal gesloten met Bluehole, de Zuid-Koreaanse ontwikkelaar van PlayerUnknown's Battlegrounds. Tencent gaat de servers van de game in China beheren en zal ervoor zorgen dat het spel lokaal aan regelgeving voldoet.
Tencent zal met de eigen game een graantje willen meepikken van de populariteit van battle royale-games, maar wellicht speelt de internetgigant ook in op de mogelijkheid dat PlayerUnknown's Battlegrounds wordt verboden in China. De Audio-Video and Digital Publishing Association, een toezichthoudende organisatie in China, maakte eerder bekend dat de shooter te gewelddadig en te bloederig is om verkocht te mogen worden. De beelden uit de trailer van Europa lijken erop te duiden dat er weinig of geen bloed aan te pas komt, op het moment dat een andere speler wordt neergeschoten.