T-Mobile wil dit jaar de dekking van zijn netwerk voor mobiel internet binnenshuis verbeteren door 3g te gebruiken op de 900MHz-band. Tot nu toe zat 3g van T-Mobile op hogere frequentiebanden, waardoor het signaal minder goed in gebouwen doordringt.
Het gebruiken van 3g op de 900MHz-band is mogelijk, omdat T-Mobile bij de laatste frequentieveiling frequenties in de 900MHz-band heeft gekocht die volgens de regels ook voor 3g worden ingezet; tot voor kort mochten die frequenties alleen gebruikt worden voor 2g.
Veel telefoons ondersteunen 3g op de 900MHz-band, omdat het in andere landen al wel breed wordt toegepast. Veel providers hebben een voorkeur voor lagere frequenties, omdat er minder masten nodig zijn om een groot gebied te dekken en het signaal beter doordringt in gebouwen. De hoge frequenties zijn meer geschikt om zoveel mogelijk mensen in een klein gebied online toegang te geven.
De 900MHz-frequenties zijn de laagste die T-Mobile heeft. In tegenstelling tot concurrenten KPN, Vodafone en Tele2 kan T-Mobile geen 4g-netwerk op de 800MHz-band opzetten; het is aangewezen op de 1800MHz- en 2600MHz-banden. De provider begint naar eigen zeggen dit najaar met het aanbieden van 4g-diensten aan consumenten.
T-Mobile maakte zijn plan voor het 3g-netwerk op lagere frequenties bekend tijdens de presentatie van de kwartaal- en jaarcijfers. De omzet van T-Mobile Nederland daalde met 5 procent, maar de ebitda, de nettowinst zonder aftrek van diverse kosten, kwam wel 4 procent hoger uit.
[Reactie gewijzigd door useruser op donderdag 28 februari 2013 11:21]
[Reactie gewijzigd door NBK op donderdag 28 februari 2013 20:13]
[Reactie gewijzigd door MensionXL op donderdag 28 februari 2013 11:12]
Het is daarom niet ondenkbaar dat er extra 900 MHz masten worden geplaatst in stedelijk gebied en die vervolgens alleen worden gebruikt wanneer dat nodig is (lagere prioriteit). Zo is er ook niet zoveel bandbreedte nodig en kan toch binnenshuis wat betere dekking worden gerealiseerd.in CDMA networks a handover (see further down) may be induced in order to reduce the interference to a smaller neighboring cell due to the "near-far" effect even when the phone still has an excellent connection to its current cell
Bron: nieuws: Vodafone gaat extra simkaart aanbieden bij nieuwe Red-abonnementen - updateTenslotte krijgen de Red Super-abonnementen een theoretische maximumsnelheid van 42Mbps en kunnen afnemers 4g gebruiken zodra dit beschikbaar komt. Het Red-abonnement ondersteunt 28,8 Mbps en voor Essential is dit 14,4Mbps.
Ik heb er geen cijfers van (ik hou me aanbevolen) maar volgens mij draaien nog grote percentages users op 2G. Niet alleen mensen met een dumb- of feature phone, maar ook parkeermeters, slimme stroommeters, mobiele pin terminals, GSM gateways voor centrales en alarm installaties enz. draaien allemaal nog op 2G. Ik ben daarom best bang voor de toekomst aangezien ofwel 2G minder dekking en/of capaciteit krijgt in het bandplan, ofwel de 2G techniek geheel wordt afgesloten (waar al eens over is gesproken). Zeker nu er geen verplichte techniek meer wordt geëist binnen een bepaalde band.dat 2G-capaciteit niet meer nodig is
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True