Zowel UPC als Telenet heeft het aantal klanten met een tripleplay-abonnement in het afgelopen kwartaal zien groeien. Dat blijkt uit de kwartaalcijfers van moederbedrijf Liberty Global. Het aantal klanten dat nog analoog kijkt, zakt verder.
Bij UPC neemt inmiddels 21,7 procent van de ruim 1,8 miljoen klanten een tripleplay-abonnement af, een stijging van 3,8 procent ten opzichte van het derde kwartaal in 2010. Bij het Belgische Telenet kiest inmiddels 34,7 procent voor tripleplay, een groei van 10 procent. Bij tripleplay-abonnementen betrekt een klant telefonie, televisie en internet bij één aanbieder. Het aantal doubleplay-abonnees bedraagt bij Telenet inmiddels 27,6 procent, terwijl UPC op 13,9 procent zit.
UPC meldt dat inmiddels bijna een miljoen klanten digitale televisie kijken via zijn kabelnetwerk. Het aantal analoge kijkers nam verder af en zou inmiddels op 864.000 liggen. Inmiddels bedient UPC 909.000 abonnees met zijn internetdiensten. Telenet telt 2,2 miljoen abonnees, waarvan 1.360.000 digitale televisie kijkt. Het aantal internet- en telefonieklanten bedraagt respectievelijk 1,2 miljoen en 864.000.
Voor volgend jaar heeft UPC hoge verwachtingen van zijn Project Horizon, waarbij een nieuwe settopbox de kijker nieuwe mogelijkheden moet bieden. Zo zal de Horizon Mediabox tv-content kunnen streamen naar tablets en smartphones, en het wordt mogelijk om apps te installeren op het apparaat van Samsung. De settopbox moet in het eerste kwartaal van 2012 beschikbaar komen.
Telenet ziet vooral groeikansen op de mobiele markt. De kabelaar, die als virtueel aanbieder al 231.200 mobiele abonnees heeft, verkreeg onlangs een 3g-licentie.
[Reactie gewijzigd door psygarden op donderdag 3 november 2011 15:03]
[Reactie gewijzigd door Team-RiNo op donderdag 3 november 2011 15:12]
[Reactie gewijzigd door knirfie244 op donderdag 3 november 2011 15:52]
Dit vormt geen enkel probleem. Ik heb de voorbije maanden 2 dual-play abo's afgesloten (eentje voor mezelf Internet + DTV, eentje voor m'n schoonouders DTV + telefonie) en dat heeft me geen centje moeite gekost. Duidelijk aangegeven op hun site (staat gewoon mooi links in het menu, bovenaan triple-play en daaronder de door mij genoemde shakes), duidelijke bestelprocedure.normaal ook, je kan op de (telenet) website met moeite nog een dual-play afsluiten
[Reactie gewijzigd door moreasy op donderdag 3 november 2011 15:08]
Wanneer analoog niet meer verplicht is gaat de prijs van digitaal omhoog zodat je uiteindelijk op hetzelfde bedrag uitkomt.NB: Iedereen die digitale tv van UPC heeft is nog steeds analoge abonnee, hoe lang nog dubbel betalen?
[Reactie gewijzigd door ultimasnake op donderdag 3 november 2011 15:14]
Dit staat ongeveer bij al dit soort onderzoeken en cijfers. Volgens mij moet het zijn 'het aantal klanten dat alleen analoog kijkt, zakt verder. Ze kunnen zover ik weet helemaal niet weten of klanten analoog of digitaal kijken. En ze doen ook altijd alsof digitale klanten geen analoog meer kijken (tweede, derde, vierde TV?). Iedereen die digitaal heeft, heeft analoog, dus ze moeten een ophouden met te roepen dat de analoge klanten minder worden, want dat is pertinent onwaar (omdat alle klanten analoog hebben).Het aantal klanten dat nog analoog kijkt, zakt verder.
[Reactie gewijzigd door RR6 op donderdag 3 november 2011 17:30]
[Reactie gewijzigd door Alexander01 op donderdag 3 november 2011 19:13]
[Reactie gewijzigd door wouter1971 op donderdag 3 november 2011 23:31]
Dat lijkt me wel, anders hadden ze ook minimaal een miljoen analoge klanten gehad...On-topic
UPC zegt een miljoen klanten op digitale televisie en analoog 864.000. Maar als je digitaal hebt krijg je ook analoog.. Gaan ze er maar vanuit dat iedereen met een digitaal abbo geen analoog meer kijkt?
[Reactie gewijzigd door plankton123 op donderdag 3 november 2011 20:22]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True