De OpenOffice.org-gemeenschap heeft zijn banden met Oracle doorgesneden en zijn naam tijdelijk gewijzigd naar The Document Foundation. Het opensource-kantoorpakket krijgt een fork en zal voorlopig als LibreOffice door het leven gaan.
Het OpenOffice.org Project was nauw verbonden met Oracle, na de overname van Sun door dat bedrijf. Code die voor de kantoorsoftware werd geschreven vond zijn weg naar het commercieel aangeboden StarOffice - later Oracle Open Office - en kwam in de OpenOffice.org-suite terecht.
De ontwikkelaars van het OpenOffice.org-project hebben echter besloten om de directe banden met Oracle door te snijden en voortaan als een onafhankelijke stichting door het leven te gaan. Als tijdelijke naam voor de organisatie is gekozen voor The Document Foundation. De organisatie wordt bestuurd door een stuurgroep bestaande uit ontwikkelaars en enkele national language project managers.
The Document Foundation heeft aan Oracle gevraagd of zij het recht kunnen krijgen om de naam OpenOffice.org te kunnen blijven gebruiken. Tot die tijd zal het opensource-pakket de naam LibreOffice opgeplakt krijgen. Ook heeft de nieuwe organisatie Oracle uitgenodigd om zich aan te sluiten bij The Document Foundation.
Oracle heeft nog niet gereageerd op de afsplitsing. Google, Novell, Red Hat, Canonical, the Open Source Initiative en de Free Software Foundation hebben zich wel al aangesloten bij The Document Foundation. Momenteel is LibreOffice 3.3 bèta 1 uitsluitend in het Engels te downloaden. Canonical heeft al aangekondigd dat het LibreOffice in zijn distro zal opnemen, evenals Red Hat, Fedora en Suse.
De 'coup' van de OpenOffice.org-organisatie is uitgevoerd door ontwikkelaars die vrezen dat Oracle weinig gunstige toekomstplannen heeft met het project. Niet alleen heeft Oracle 'Cloud Office' aangekondigd, een webapplicatie-suite voor cloudomgevingen die niet op OpenOffice-code is gebaseerd, de firma laat ook OpenSolaris een stille dood sterven. Daarnaast tasten ook de ontwikkelaars die zich hebben aangesloten bij het Java Community Process in het duister over wat Oracle met hen aan wil.
[Reactie gewijzigd door himlims_ op woensdag 29 september 2010 09:59]
[Reactie gewijzigd door 84hannes op woensdag 29 september 2010 08:31]
[Reactie gewijzigd door Typhoner op woensdag 29 september 2010 16:01]
Helaas voor het OOo project bestond er al een, Nederlands, bedrijf met de naam Openoffice, daardoor konden zij die naam niet meer voeren en hebben ze openoffice.org gebruikt. Wellicht dat een totaal andere naam beter was geweest maar openoffice kon gewoon juridisch niet.Open Office had bekendheid maar het pakket heette eigenlijk OpenOffice.org wat eigenlijk best wel een marketing blunder was. Nu het een doorstart moet maken kan die blunder gecorrigeerd worden.
[Reactie gewijzigd door Ook al Bezet op dinsdag 28 september 2010 17:24]
Dus lijkt me dus inderdaad een beetje een marketing foutje, al is 't wel bijzonder moeilijk om nog een goede naam te vinden die niet al gebruikt wordt. En dan nog moeten er gelden zijn zodat je die naam kunt registreren/verdedigen.Helaas voor het OOo project bestond er al een, Nederlands, bedrijf met de naam Openoffice
[Reactie gewijzigd door kimborntobewild op dinsdag 28 september 2010 20:09]
Misschien had het Nederlandse bedrijf openoffice helemaal geen behoefte aan een .com-domein?Er is inderdaad een miniscuul bedrijfje gevestigd op openoffce.nl. Zo klein dat ze openoffice.com niet kunnen betalen.
[Reactie gewijzigd door loewie1984 op woensdag 29 september 2010 08:26]
Want? Er zijn anders tig projecten waar Oracle wel open source ondersteund...omdat Oracle gewoon open source niet of niet voldoende ondersteund.
http://en.wikipedia.org/w...en_source_implementationsJij denkt dat de Sparc-processoren niet open-source worden (zijn ze dat nu dan wel eigenlijk, volgens mij niet namelijk), maar zeker weten doe je het niet.
[Reactie gewijzigd door Rizon op woensdag 29 september 2010 07:53]
Feit is dat in de praktijk die theorie helemaal niet op gaatDat klinkt misschien wel erg anti-OOo, maar het is een feit dat je voor 'gratis' software niet de kwaliteit en functionaliteit hoeft te verwachten dan betaalde software, waar een bedrijf achter zit die een naam hoog hebben te houden en daadwerkelijk deadlines stellen.
Gelukkig is het een mening want als feit klopt er geen moer van. Feit is dat zoiets per bedrijf en zelfs per bedrijfsonderdeel kan verschillen. Er is namelijk niet in alle gevallen de complete functionaliteit van MSO nodig. In sommige gevallen volstaat men al met notepad, al helemaal omdat dingen op papier met de huisstijl wordt geprint. Wat ik meestal zie is wat macro's die het gebruikers makkelijker maken om een fax, brief, etc. in elkaar te zetten die perfect is uitgelijnd op het briefpapier. Dat zijn niet erg spannende dingen die je op heel veel manieren kunt doen. Dat kan in OOo, dat kan in softwarepakketten middels html, css, php, etc. zelfs nog. Kun je meteen een pdf genereren. Dat laatste is iets wat je ook vaak ziet: van die webbased pakketten waar je je briefje in maakt en die uiteindelijk een pdf genereren die je dan print.Als bedrijf moet je altijd kijken naar het totale kostenplaatje, en dan wint Microsoft Office naar mijn mening met gemak van OOo.
Bij closed source stappen mensen op en stopt het project. Idem bij geldgebrek. Dan eventjes wat overnemen kan niet, moet je met aardig wat geld over de brug komen. Bij open source heb je die punten niet en ligt de drempel dus een stuk lager. Het heeft dus ook zeker z'n voordelen. Feit blijft dat bij problemen het open of closed source zijn niks uitmaakt, het is altijd slecht en heeft altijd gevolgen die soms verregaand kunnen zijn.Wat betreft het artikel lijkt me dit wederom een opensource probleem, als een groepje het ergens niet mee eens is slaan ze ineens falikant een andere richting in. Dit kan alleen maar slecht zijn.
[Reactie gewijzigd door snirpsnirp op dinsdag 28 september 2010 19:56]
Klinkt heel helder. Maar als alle aandeelhouders zo dachten bestond internet explorer natuurlijk al lang niet meer (anti trust rechtzaken, lekken, veel reputatie schade en helemaal geen inkomsten). Aandeelhouders hebben (gelukkig) niet zo heel veel invloed op de dingen een bedrijf doet.zou ik het schandalig vinden als er aangeklooid wordt met een product dat onvoldoende direct of indirect (reputatie, spin off) rendement oplevert
Vind het een prima voorbeeld. Nu IE permanent achter de feiten aan loopt en hard voorbij is gehold door zowat elke andere browser is het een goed moment om er een punt achter te zetten. De standaard wordt allang al niet meer bepaald door MS en wat zij goed vinden voor hun bedrijf, maar door behoeften bij webdevelopers en de bereidheid van browsermakers om voor deze behoeften een uniforme standaard te ontwikkelen.Met Internet Explorer is was MS een bepalende factor voor de standaard
[Reactie gewijzigd door kozue op dinsdag 28 september 2010 21:29]
We are delighted to announce that the enhancements produced by the Go-OOo team will be merged into LibreOffice, effective immediately. We hope that others will follow suit.
Hoewel Windows Live mail beperkt is, ondersteunt het wel degelijk IMAP.windows live mail bied geen ondersteuning voor imap
[Reactie gewijzigd door Ghoztmaster op woensdag 29 september 2010 05:55]
[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op dinsdag 28 september 2010 18:46]
[Reactie gewijzigd door MalleEppie71 op dinsdag 28 september 2010 23:12]
Tenzij je geen ribbon interface wilt dan. Ik kan er makkelijk aankomen maar heb er geen zin in, ik draai nu alleen OpenOffice (Office 2000 draait om de e.o.a. reden niet goed op windows 7).En zeg nu zelf met MS Office 2010 is weinig mis.
[Reactie gewijzigd door johanw910 op dinsdag 28 september 2010 20:16]
Wie anders dan MS bepaalt de prijs en op welk platform het draait?Dat jij het te duur vind of dat het niet werkt onder Linux is geen fout van MS/Office.
Vooralsnog is er geen enkele aanwijzing dat Oracle Openoffice.org niet zou blijven ondersteunen, maar goed men kan nog komen met zo'n aankondiging natuurlijk - vooralsnog is men bij de voormalige StarDivision gewoon nog druk bezig met de ontwikkeling van OpenOffice.org.Zelf had ik er ook weinig vertrouwen in dat Oracle het OpenOffice project zou blijven ondersteunen.
Enige nuance is hier weer wel op z'n plaats, alleen de niet-controversiële dingen die echt iets toevoegen zullen opgenomen worden, in Go-OOo zit ook genoeg wat niet/nooit opgenomen zal worden in de LibreOffice-versie, simpelweg omdat het geen toegevoegde waarde heeft of in de open source wereld erg controversiëel is (denk hierbij aan bijvoorbeel mono en ooxml).Goed ook dat het Go-OOo team er meteen bij betrokken wordt, zodat deze fork meteen ook geïmplementeerd wordt met het "nieuwe" LibreOffice. Dat is weer een hoop extra functionaliteit extra in het kantoorpakket.
Oracle doet al niets meer met StarOffice als naam, het product heet al een paar maanden Oracle OpenOffice.Nu heb ik nog één prangende vraag: Wat gaat Oracle nu doen met StarOffice? Ik ben benieuwd....
Want? Volgens mij is een erg commercieel ingesteld bedrijf als Apple toch aardig innovatief bezig - dat is toch echt geen liefdeswerk van Apple hoor. Denk verder aan een bedrijf als IBM dat ook heel erg inzet op R&D, waar wel degelijk ook innovatie uit voort komt...Hebzucht en de drang naar meer geld is de doodsteek voor innovatie. Als redelijk rechtse "bal" moet ik dit gewoon erkennen!
En daar staan 100'en andere bedrijven tegenover die met hun zucht naar meer winst de innovatie de nek omdraaien door rechtszaken, gesloten protocollen/"standaarden"/api's en vendor lock-in. Ik denk dat het noemen van MS als tegenvoorbeeld een beetje te erg voor de hand ligt.Volgens mij is een erg commercieel ingesteld bedrijf als Apple toch aardig innovatief bezig
Van welk OS dan?En Linux is een 1-op-1 kloon van een bestaand commercieel ontwikkeld OS...
Schijnbaar is dat wat mensen willen. Sterker nog, ik zie regelmatig mensen in de comments janken dat het allemaal hetzelfde moet zijn omdat ze te stom zijn om een nieuw pakket aan te leren (maar als MS alle menu's van hun favo pakket weer eens door elkaar gooit bij een nieuwe versie om de domme consument te laten geloven dat er echt een reden is om weer 400 euro neer te tellen voor een officepakketje, dan is dat innovatie en hebben alle niet-MS pakketten een "gedateerde" interface...)OO.o is een kloon van een bestaand commercieel kantoorpakket..
Als Firefox er niet geweest was dan zaten we nog steeds met de standaardnegerende gatenkaas van IE6. Zelfs Firefox 1.0 was al stukken innovatiever dan MSIE6. Bovendien is zijn zowel MSIE als Fx 'afstammelingen' van NSCA mosaic en dus geen kopieen van elkaar.Firefox een kloon van een commerciele browser...
De volgende alinea is wel typerend..Sun zou zijn gestopt met de ontwikkeling van de Rock-processor. De zestienkoppige server-cpu, waarvan de ontwikkeling al in 2004 van start ging, zou nog dit jaar uitkomen en moest Sun opnieuw op de hardwarekaart zetten.
@Little Penguin: dat de PR van Oracle slecht is lijkt me duidelijk, ik kan me zo niet één positief bericht van t.net voor de geest halen betreffende de overname. Alleen maar projecten die ermee kappen, langzaam afsterven of inkrimpen door de overname.Het gerucht over het einde van de Rock werd opgetekend door The New York Times. De bronnen van de krant maakten niet bekend wat de reden van het schrappen van het Rock-project is, maar mogelijk speelt de overname van Sun door Oracle een rol bij de beslissing. Na de acquisitie in april liet Oracle weten dat de hardwaredivisie van Sun als een aanwinst werd beschouwd, na geruchten dat de ict-dienstverlener van het bedrijfsonderdeel af wilde. De Rock-cpu en de Supernova-server op basis van die chip lijken nu echter toch de eerste slachtoffers van de overname te zijn.
[Reactie gewijzigd door W3ird_N3rd op donderdag 30 september 2010 13:52]
[Reactie gewijzigd door jj71 op woensdag 29 september 2010 14:37]
JOIN's zijn toch al wel zo oud als de weg naar Rome, komen uit de SQL 92 standaarden. Lijkt me sterk dat MySQL dit wiel heeft uitgevonden (bestond toen nog niet eens) of als eerste heeft geïmplementeerd.Het probleem is namelijk dat de "eigen(aardige)" functionaliteiten van MySQL vaak erg handig waren, zoals JOIN, terwijl deze niet in andere pakketten zit (of anders werkt).
Wanneer je zorgt dat je alleen SQL gebruikt, of gebruik maakt van Data Objects (PDO, JDO, etc) dan heb je dat probleem ook niet.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True