Door Dimitri Reijerman

Redacteur

Windows 7: een eerste blik

01-11-2008 • 11:02

192

Singlepage-opmaak

Windows Media Player 12

Windows Media Player wordt flink onder handen genomen. WMP 12 blijft in het OS genesteld en zal standaard met Windows 7 worden meegeleverd. Ten opzichte van versie 11 is de 'now playing'-knop verdwenen. De actuele playlist en de mediabibliotheek zijn strikt van elkaar gescheiden, in de hoop dat de gebruiker minder snel verdwaalt. In de library-modus toont WMP 12 nu alle mediatypes, waardoor video's naast mp3's kunnen opduiken. Door de muiscursor op een muziekbestand te plaatsen, kan een sample van vijftien seconden worden beluisterd.

Windows 7 - WMP 12 - Library-modus Windows 7 - WMP 12 - Now playing-venster Windows 7 - WMP 12 - Share-dialoog Windows 7 - WMP 12 - Play To-dialoog Windows 7 - WMP 12 - Videovenster

De nieuwe mediaspeler zal van huis uit meer codecs ondersteunen. Naast aac-audio- en h.264-videocodecs hoeft de gebruiker ook niet langer op zoek naar geschikte codecs voor divx- en xvid-materiaal. WMP 12 is, mede door de verbrede codecverzameling, nu ook in staat om via het netwerk iTunes-content te benaderen. Met Fairplay beveiligde tracks blijven echter achter slot en grendel.

Het streamen van mediabestanden naar andere clients wordt in WMP 12 vereenvoudigd door de Play To-dialoog, samen met het eerder genoemde homegroups-concept en ondersteuning voor de dlna 1.5-standaard. Als een dlna 1.5-apparaat het aangeboden audio- of videoformaat niet herkent, zal Windows Media Player het bestand zelf transcoderen met een codec die wel geschikt is.