Door Sander den Heijer

Product Lead

Posten van afbeeldingen afgerond, Unsorted vernieuwd - Development-iteratie #179

14-04-2020 • 14:38

33

De release van iteratie #179 is gedaan. In deze sprint hebben we de eerste fase van het verbeteren van posten van afbeeldingen afgerond en is de Pricewatch Unsorted geheel vernieuwd.

Posten afbeeldingen

We hebben nog een heel rijtje verbeteringen toegevoegd aan het posten van afbeeldingen op de site. Hier komen ze:

  • In de vernieuwde foto-upload kun je nu ook door de folders in je fotoalbum navigeren.
  • We passen automatische resizing toe bij het uploaden.
  • Vanuit de toolbar kun je afbeeldingen toevoegen vanaf externe url's via het link-icoon.
  • Quote-icoon en -mogelijkheid zijn beschikbaar gemaakt bij reacties.
  • Privacysettings in het fotoalbum zijn aangepast, standaard uploadfolder is nu afgeschermd.
  • Bij upload naar het Forum wordt de exif-data gestript.
  • In het fotoalbum kun je nu kiezen tussen afbeeldingen met en afbeeldingen zonder privacygevoelige exif-data uploaden.
folder_upload
Foldernavigatie fotoalbum bij upload

Met bovenstaand werk ronden we de eerste fase van het project 'Posten van afbeeldingen' af. Het was de eerste keuze in de Community Pick XXL van eerder dit jaar. We verleggen nu de focus naar de tweede keuze uit de poll van destijds: het verbeteren van Vraag & Aanbod. Ook binnen V&A is het posten van afbeeldingen een punt, maar verder zullen we ook werken aan bijvoorbeeld de responsive weergave en de zoekfiltermogelijkheden. Uiteraard houden we jullie weer op de hoogte van de voortgang via de .plans en het Forum.

Pricewatch Unsorted

In de afgelopen maanden heeft een deel van het productdevelopmentteam zich ingezet voor het vernieuwen van Pricewatch Unsorted. Voor wie Unsorted niet kent: het is een belangrijk onderdeel binnen de Pricewatch waarin we producten verzamelen uit shopfeeds die nog niet zijn verwerkt en verrijkt voor weergave in de Pricewatch. Het is dus een kritiek onderdeel voor een stabiel draaiende Pricewatch.

Helaas bestond een groot deel van het importproces voor Unsorted uit verouderde, moeilijk leesbare en ongeteste code. Waardoor het steeds lastiger werd om de stabiliteit te waarborgen en ook de verdere ontwikkeling steeds lastiger werd. De 'voorkant' ervan bestond eveneens uit een verouderde en niet responsive lay-out. Dat is nu allemaal verleden tijd; code en lay-out van Unsorted zijn helemaal vernieuwd.

unsorted

De highlights van deze vernieuwing:

  • De Unsorted-pagina's voor gebruikers zijn responsive gemaakt en hebben dezelfde lay-out als de rest van de site.
  • De importscripts zijn herschreven en daarmee sneller en beter onderhoudbaar.
  • Oude code is verwijderd, zodat die niet meer in de weg zit bij maken van nieuwe features of het verbeteren van code.
  • Het zoeken van Unsorted-producten loopt nu via de engine, zodat we de Omega-searcher met pensioen konden sturen.

En verder...

  • doen we onder een klein deel van de gebruikers een test met banners die lastiger te blokkeren zijn;
  • zijn er enkele xss- en csrf-issues opgelost;
  • is het mogelijk gemaakt om data-url's te gebruiken voor achtergrondplaatjes in custom css;
  • zijn diverse kleine bugs geplet in de weergave van geaggregeerde forumposts.

Reacties (33)

33
33
29
0
0
0
Wijzig sortering
Ik mis alleen nog foto's kunnen toevoegen in tweakblogs. Jammer.
Nu kan het ook wel, maar mega omslachtig.
Is heel tweakblog niet enig sinds omslachtig en redelijk achterhaald?
Nee, het is het zwarte schaap van T.net.

Het lijkt erop dat er expres geen aandacht eraan wordt besteed waardoor het nog omslachtiger en brakker wordt waardoor de gebruikers ervan op eigen houtje elders blogs gaan beginnen zodat T.net de tweakblogs de nek om kan draaien.
...gezien de development tijd die er aan tweakblogs besteed wordt, denk ik dat je hier echt niet op hoeft te rekenen. Volgens mij is er echt helemaal niets meer aan tweakblogs gedaan, afgelopen paar jaar.
Klopt. Jaren terug bij z'n abbo bijeenkomst kwam deze vraag ook. Dat blogs stuk word geüpdate is nihil.

Heel kort door de bocht. Tweakers werkt alleen aan stukken waaraan te verdienen valt. Daarom word pw redelijk vaak wel geüpdate.

Heel vroeger was Tweakblogs voor een select aantal gebruikers. Dacht alleen voor betaalde & heel veel karmapunten
plan: Tweakers.net introduceert karmastore

Dat is vrijgegeven en is nu voor iedereen beschikbaar.

Dat blogs zo 'groot' is geworden hadden ze bij Tweakers ook nooit gedacht.

[Reactie gewijzigd door RobbyTown op 24 juli 2024 17:16]

Wat moet ik verstaan onder automatic resizeing? Naar welke grootte?
Elke grootte. Dat kunnen we in de url meegeven
Hoezee, kan ik nu usericons upscalen naar gigapixel-plaatjes? *O*
Als je de secret key weet om de hmac mee te berekenen, ja ;) (en er zit een limit op van maximaal 1GP)
Kan ik nu ook rechtstreeks fotos van mijn camera app uploaden? Nu mag het niet omdat ze te groot zijn, wat het nogal lastig maakt
Auteurikloon Product Lead @418O214 april 2020 17:22
Ligt er nog een beetje aan waar? Binnen het forum is dat al mogelijk. Binnen V&A nog niet. Daar is de nieuwe foto-upload nog niet beschikbaar. Die komt wel.
Wordt limiet voor max. aantal foto's ook verhoogd in V&A? Is nu 6. Had pas veiling van 8 oude smartphones als partij en dan is dat echt te weinig. Marktplaats kan minimaal 18, meer heb ik niet geprobeerd.
Auteurikloon Product Lead @matroosoft14 april 2020 17:31
Wordt limiet voor max. aantal foto's ook verhoogd in V&A?
Ja, dat is wel de bedoeling.
Zijn ze groter dan 25mb??
Zeg ik niet

Nee, dat kan nu ook, top!
En verder...
doen we onder een klein deel van de gebruikers een test met banners die lastiger te blokkeren zijn;
Wat moet ik mij hierbij voorstellen?
En waarom moeten de banners lastiger te blokkeren zijn? Gaat het om adblock waarschuwingen of andere banners?
Omdat de site leeft van o.a. bannerinkomsten en volgens dat AV je die niet mag blokkeren op straffe van een ban?
Als het dergelijke banners zijn heb ik er geen probleem mee.
Zolang het maar geen irritante enquête banners zijn.
Ik heb het net ondervonden. Zijn gewoon simpele advertenties.

Nu alleen hopen dat wat ik gedaan heb ervoor zorgt dat ze niet meer terugkomen. En anders hebben ze een verdomd goede oplossing gevonden.
En verder... doen we onder een klein deel van de gebruikers een test met banners die lastiger te blokkeren zijn;
Ik dacht al, waar komen opeens die advertenties vandaan. :+

Ja ik draai een AdBlocker.
Nee, ik ben niet tegen reclames in het algemeen, want ik snap dat er ergens inkomsten vandaan moeten komen uit niet-betalende gebruikers.
Maar waar ik mij wel aan kan storen en wat dus ook de reden is dat Tweakers niet op mijn whitelist staat: reclames die specifiek mijn gebruikerservaring van de website verslechtert.

Ik snap dus echt niet dat deze banners pontificaal tussen de inhoud van de website moeten staan, als twee derde van de pagina (links en rechts) allemaal loze ruimte is. Juist in deze lege ruimte tegen een effen achtergrond vallen de advertenties goed op zonder dat de inhoud van de website wordt aangetast.
Ja met elke Tweakers actie win ik nooit iets, maar deze optie win ik wel :) ik ben ook geselecteerd bij "het kleine deel van gebruikers" :)
Het vernieuwen van de foto functie is echt de beste keuze van tweakers in jaren. Blij dat het er eindelijk is :)

[Reactie gewijzigd door HKLM_ op 24 juli 2024 17:16]

Erg blij met de nieuwe foto functionaliteit. De vorige functionaliteit was zo waardeloos dat ik het niet gebruikte..
Is er nou een reden dat de bestandsnaam van uploads niet als titel wordt gebruikt voor de afbeeldingen?

Dit heb ik ooit in Lieve Devs wel eens gevraagd, maar dat is waarschijnlijk ondergesneeuwd, naar mijn weten is daar nooit op gereageerd.

Mij lijkt dat wel een handige functie, want wanneer ik foto's bewerk om te uploaden, geef ik ze altijd een nuttige bestandsnaam die aanduidt wat erop te zien is.
doen we onder een klein deel van de gebruikers een test met banners die lastiger te blokkeren zijn;
Wat!?? Dit vind ik ongepast gedrag. En ik ben zelf betalend lid dus zie sowieso geen advertenties.

[Reactie gewijzigd door Cerberus_tm op 24 juli 2024 17:16]

Waarom zou dat ongepast gedrag zijn? Besef je dat advertentie-inkomsten voor websites een belangrijke bron zijn van inkomsten?

Sowieso kan je er heel makkelijk omheen werken door een abonnement te nemen, dan heb je volkomnen legaal ook geen banners meer.

Enige vereiste vind ik wel dat het geen irritante full-page hostile take-over banners gaan worden die je hele scherm overnemen en 100 procent CPU gaan pakken. Maar normale banners? Lijkt me een prima zaak.
Als een site willens en wetens probeert gebruikers te dwingen om iets te doen wat ze absoluut niet willen, dan gedraagt de site zich als vijand van zijn gebruikers. Dat lijkt me niet wenselijk.
De gebruikers doen uiteindelijk niet iets wat ze niet willen... Het is meer wat ze voorgeschoteld krijgen wat ze niet willen.

Maar daar komt een adblocker dan om de hoek kijken.
Bart ® Moderator Spielerij @Cerberus_tm14 april 2020 22:14
Sinds wanneer dwingt Tweakers.net dan mensen om hun site te bezoeken?
Sowieso kan je er heel makkelijk omheen werken door een abonnement te nemen, dan heb je volkomnen legaal ook geen banners meer.
Gelukkig is het niet illegaal om een adblocker te draaien :)
Maar ze proberen dat dus te voorkomen of omzeilen. Ik vind het nasty.
Je haalt een beetje je eigen punt onderuit.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.